Всичко за ... > bitTorrent

р2р системата в евросъюза - проблеми с властите?

<< < (2/4) > >>

cvROVAYjd:
Kameniada: Може и още как, не са решили не са ти дръпнали шалтера!Недей да дрънкаш глупости.

shtonk: Никой не те е завлякъл на сила да живееш у Франкфурт.
А като алтернатива на цитираното от Миленчо, вижте следното:

Споровете около ефективността на законите, регулиращи обмена на музикални файлове в мрежата, не стихват. Затова издатели и Интернет доставчици вече обмислят алтернативни решения. Над 6 000 съдебни иска в САЩ, 700 извънсъдебни решения и безпрецедентни присъди в Европа – всичко това не удовлетвори и не спря музикалната индустрия в нейния поход срещу незаконното сваляне на аудиофайлове. И въпреки че големите акули от бранша смятат, че добре се справят с този проблем, изследване на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) показа, че P2P мрежите продължават да процъфтяват без никакъв страх от наказание.

Потребителите, които престанаха да ползват Kazaa (за която се твърди, че сега е под наблюдение), се пренасочиха към по-неизвестните мрежи, които предлагат кодиране на предаваните данни и максимална анонимност. Репресивният подход предизвика отрицателна реакция не само в обществото, но и сред самите изпълнители, нежелаещи да пращат тийнейджъри в затвора, само защото са си свалили от мрежата албум, който не им е по джоба. Бедният асортимент в сайтовете, които предлагат MP3-ки срещу заплащане, в сравнение с практически безкрайното разнообразие в P2P мрежите, и не съвместимостта между различните формати още повече усложняват нещата.

Много експерти вече застават зад мнението, че свалянето на музика от Интернет не е същинската причина за спада в продажбите на звукозаписните компании, тъй като потребителите, които си точат музика от нета, и тези, които си я купуват от магазина, не са едни и същи. Постепенно се задълбочава и спорът относно ефективността на борбата с обмена на MP3 файлове с помощта на юридически методи. Ето защо издатели и Интернет доставчици вече обмислят алтернативни решения. Ето няколко от възможните варианти. Платен абонамент Ако борбата с P2P мрежите е обречена на неуспех, то те трябва да се превърнат в източник на приходи.

Именно за това е цялата главоблъсканица за намирането на алтернативни решения. Тъй като поради увеличението на пропускателната способност на мрежата повечето уеб потребители продължават да качват и свалят музикални файлове, привържениците на тази алтернатива смятат, че въвеждането на платен абонамент посредством Интернет ще реши проблема. + Просто решение за уеб потребителите, което спира незаконния обмен на файлове. - Макар тази система да работи добре при радиостанциите, които срещу дадена сума получават възможност да пускат всякакви албуми, в Интернет тя ще се реализира трудно. Когато се опре до разпределянето на парите между различните звукозаписни компании, ще е необходима система, която да оценява популярността на отделните парчета.

Потребителите, които не обменят музикални файлове, най-вероятно ще запротестират, че плащат за услуга, която не ползват. Частично безплатен обмен В P2P мрежите се разменят не само хитове, но и записи, които не са със защитени авторски права или не могат да се намерят никъде другаде. Модул, интегриран в подобна платформа, може да предоставя отделни парчета срещу заплащане, а обменът на всички други да остане безплатен. Друго решение, зад което стоят доста компании като Sony, е да се разреши на потребителите да си разменят аудио файлове, защитени или не, но обменът да се заплаща. + Потребителите няма да са принудени да използват платени сървъри с рехав каталог и ще могат, както досега, да експлоатират максимално мрежите за обмен на файлове.

- Изключително амбициозен проект от техническа гледна точка. Разработка на платформи Рекламна кампания, започналата през февруари във Франция, призовава потребителите да обменят аудио файлове по законен начин, но количеството на композициите на платените сървъри е несравнимо по-малко на фона на многомилионното разнообразие в P2P мрежите. В техните каталози често липсват стари албуми, алтернативни изпълнители или национални музиканти, което доста намалява тяхната стойност. Единствено разширяването на списъка от парчета на платените сървъри може да накара потребителите да започнат да се съобразяват със закона.

+ Законосъобразно потребление на приемливи цени (около 0,99 евро на парче) - Системата изисква дългосрочни инвестиции, което я прави непривлекателна от финансова гледна точка за някои от играчите на пазара. Несъвместимостта между различните сървъри и разнообразието сред марките MP3 плейъри допълнително усложнява нейното приложение.

shtonk:
cvROVAYjd , с цялото ми уважение - не ти влиза в работата , къде и защо живея!
Ако имаш да кажеш нещо конструктивно по темата/както е опитал vivera9- за което му благодаря/ - кажи, ама пак казвам това не е твоя работа, пък и българите зад граница са вече милиони, такаче забележката ти е повече от неуместна.
Извинявам се за спама, но сърце юнашко не трае.... :-[

Kameniada:
cvROVAYjd , цитирам себе си - " така, че каквото и да се забранява, все ще се намери начин." Ако това смяташ за глупост, то просто ме учудваш. Живея в Чехия от 6 години, според фирмата-доставчик на нета ми с която имам договор мога да свалям НЕОГРАНИЧЕНО. Месечно си смъквам към ТБ и половина, и засега нямам никакви проблеми. И не ми се вярва да имам. Да влезе някой в дома ми , за да проверява нещо, не е толкова елементарно.

revival:
Какъв е основният проблем, пречещ на масовото и свободно разпространение на видео съдържание в мрежата?

Повечето от притежателите на авторско право чрез консервативни методи защитават своите права, максимално ограничавайки появяването на техните продукти в Интернет, като преди всичко със своите ограничения си вредят само на себе си.
Нима може да си защитят правата и интересите в такава високо технологична мрежа като Интернет, която достига до различни държави със свое законодателство, само със стандартни консервативни методи?

Това е невъзможно и нереално!

В повечето случай разпространението на видео съдържание не може да се квалифицира като незаконно, отчитайки това, че разпространителите на тези файлове нямат никаква материална полза, не използват незаконни методи за придобиването на тези файлове. Освен това, повечето от държавите не могат да ограничат това разпространение, поради своите конституции и законодателни норми. Тези условия позволяват на потребителите на торент мрежите свободно и легално да си предават файлове.

Опитите чрез закони да се ограничи свободният безплатен обмен на видео съдържание, със санкции, са смешни и нереални. Те успешно се атакуват в съда от защитниците на конституционните права. Очевидно, че такива закони явно противоречат на конституциите и законите на повечето от държавите и никой нищо не печели от тези ограничения, като най-големият губещ са притежателите на авторските права. А опитите на директният тормоз върху торент тракерите води до юридическо усъвършенстване на тези уеб проекти и като резултат следват прости решения- прехвърляне на такива сайтове в страни с либерално законодателство.
В края на 2007 година Световната търговска организация официално разреши на Антигуа и Барбуда да нарушават правата на интелектуална собственост, принадлежащи на американски компании.
От недавно публикувано изследване на Нюйорският университет, беше установено,че изхарчените милиони долари от асоциациите на притежателите на авторски права, такива като MediaDefender, просто за дадени напразно.


Какво следва от неразумните силови действия за ограничаване на свободното разпространение

* Съгласно от данните на изследователската компания Big Champagne, броя на потребителите, използващи торент мрежите за гледане на видео съдържание по Интернета, за последната година са се увеличили в два пъти!
* Собствениците на авторски права търпят финансови загуби, финансирайки неефективни методи за защита на своите права и интереси, а и не получават огромни суми за своя труд, поради отсъствието на механизъм за получаване на приходи от своите продукти.
* Стандартните действия за защита на авторското право, като налагане на смешни, обречени на неуспех ограничения, ще доведат до непредсказуеми последствия: Вече се създават напълно анонимни, със системи за кодиране на данните, безконтролни торент мрежи, които могат напълно безпрепятствено да разпространяват материали с всякакво съдържание (расова дискриминация, детска порнография, тероризъм и т.н. )


И тази ситуация се създава на фона всекидневното увеличаване на милионите потребители, получаващи скоростен достъп в Интернет.
Всичко това е резултат от отсъствието на ефективна маркетингова стратегия, което пречи на притежателите на авторско право да получат съответното възнаграждение за своя труд.

Какво да се прави? :

* Да се борим с прогреса и да се продължи със скъпо струващи неефективни системи за защита на интелектуалната собственост и интереси?
* Да продължим да защитаваме своите интереси , пренебрегвайки интересите на други ?!
* Да наричаме стотици милиона потребители пирати и да съдим всички подред ?!
* Да дадем свобода на юридическата корупция и нов източник на доходи на алчни адвокати и съдии, които ще изнудват тези притежатели на авторско право, неспособни да намерят друг начин да си получат възнаграждението за своя труд?!


Разбира се, всеки решава сам какво решение да приеме, но почти всеки разбира, че единственият начин да премахнем нелегалните торент файлове от Интернет и Р2Р мрежата, е да се легализират съществуващите или просто да напълним Р2Р мрежата с легално съдържание. Друг начин НЯМА!

Стара народна мъдрост: Клин, клин избива!

Естествено, без наличието на ефективен инструмент, осигуряващ съответното заплащане на притежателите на авторското право за техният труд, не може да се изгради никаква ефективна маркетингова стратегия, и съответствено е нереално да се напълни Р2Р мрежата с легално съдържание.

Безусловно, има и още една причина, препятстваща свободното разпространение на видео съдържание, но тя е далече от интересите на притежателите на авторското право, и още по далече от интересите на потребителите. Това е консервативната система за дистрибуция, със своите правила и условия. Но технологиите се развиват въпреки харесва ли се това на някой или не. Ще им се наложи да коригират своите правила и маркетингови стратегии.

Нашето решение на проблема

Комплексна, автоматизирана система осигуряваща взаимодействието, отчета и защитаваща интересите на: авторите/притежателите на видео съдържанието; собствениците на уеб ресурси и разработчиците на специализирани продукти; рекламодателите и медия агентствата, а най-главното на потребителите на Интернет, които искат по легален начин да гледат, качват и свободно да си обменят всякаква видео информация.


1. Притежателите на авторското права трябва да получават доходи за своя труд
2. Собствениците на сайтовете трябва спокойно да развиват своите уеб проекти и да имат финансов ресурс за това
3. Потребителите трябва свободно, безплатно да продължат да качват гледат и обменят видео файлове.


Първоизточник:  http://kinoarena.info/forum/viewtopic.php?f=23&t=6&sid=354ab7df0c33a5173a920c9a70ddb55b

borimay:
Iskam da popitam za6to torentite sa bez dostap za vsi4ki abonati i 6te ima li dostap pak nqkoga?Ako 6te ima koga 6te bade tova?
Нарушена точка 4 от
ПРАВИЛАТА
Пишете на кирилица !
Редактирано от: sppaiki

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница