www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем голям !  (Прочетена 230707 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

charmedssss

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Август 15, 2008, 11:07:10 am
  • Публикации: 1
Re: Проблем голям !
« Отговор #195 -: Ноември 26, 2008, 03:26:25 pm »
Аз искам да направя торент тракер,където да се обменят неща с лиценз GPL i лични снимки,документи и т.н.
Помогнете да намерим хост за подобно нещо!  :)

имам въпрос. А какъв месечен трафик и място са нужни за такова нещо?
Активен

clever

  • SuperUploader
  • Карма: +4/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Септември 15, 2008, 09:24:41 pm
  • Публикации: 5
Re: Проблем голям !
« Отговор #196 -: Ноември 26, 2008, 04:03:39 pm »
Министрите на културата на ЕС поставиха защитата на личността пред авторските права  http://portal.bg/news.php?cat=main&read=20082111001(21-11-2008)
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #197 -: Ноември 26, 2008, 04:05:19 pm »
тва е интересен въпрос.
мисля че 2 - 3 ТБ трафик и към 1 гб  място стигат. Трябват поне 2 гб рам и мин бърз 2ядрен процесор или някакав среден 4 ядрен

Аз искам да направя торент тракер,където да се обменят неща с лиценз GPL i лични снимки,документи и т.н.
Помогнете да намерим хост за подобно нещо!  :)

имам въпрос. А какъв месечен трафик и място са нужни за такова нещо?
Активен

rangel4obg

  • V.I.P.
  • Карма: +8/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 27, 2007, 12:13:08 pm
  • Публикации: 19
Re: Проблем голям !
« Отговор #198 -: Ноември 26, 2008, 04:07:06 pm »
От прочетеното във форума виждам, че всички мислим еднакво т.е, че това е престъпление имам предвид затварянето на свободната зона. Наистина смятам, че трябва да се последва примера на Замунда и Арена с изнасянето на хостинга извън България ( тук все още няма свободна зона ). Знам, че тази процедура изисква средства затова имам предложение: всички активни потребители да съберем примерно по 5лв. (да се лишим от 2 пакета цигари), като с това помогнем преместването на хостинга.


Аз съм напълно съгласен с тебе,стига да е възможно преместването и да стигнат средствата естествено.Твърдо съм ЗА а за паричките кой колкото му са на сърце може и мн повече,зависи кой колко вазможност има.  :o :o :o
Активен

svenxxx

  • SuperUser
  • Карма: +21/-127
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 23, 2008, 07:41:13 pm
  • Публикации: 279
  • За повече контакти търсете разклонители
Re: Проблем голям !
« Отговор #199 -: Ноември 26, 2008, 04:13:39 pm »
Я вижте този какво ще кажете.

http://www.3ix.org/one_dollar_web_hosting.php
Активен

raddiz

  • V.I.P.
  • Карма: +745/-759
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 04, 2008, 05:17:48 pm
  • Публикации: 4953
Re: Проблем голям !
« Отговор #200 -: Ноември 26, 2008, 04:20:55 pm »
Действай шефе!!!То направо си е ефтиния!
Активен

sorrylol

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Май 28, 2008, 12:42:21 am
  • Публикации: 3
Re: Проблем голям !
« Отговор #201 -: Ноември 26, 2008, 04:35:18 pm »
Шумахер,
ясно е че в момента все още си в стрес от "разходките" из милицията.
Все пак - публикувай тук ТОЧНИЯ текст, с който ти разпореждат. Ако искаш заличи имената, но поне остави длъжността на този, който е разпоредил.
После - това може да се обжалва в Районен съд, който може да отмени разпореждането ако:
1. Има процедурни нарушения (обиковено има).
2. Няма извършено престъпление или нарушение.

Т.е., Районния съд ще разгледа жалбата ти и по същество, т.е., ще се произнесе има ли или няма нарушение на закона.
Аз не съм юрист, но със сигурност има кой да помогне с юридически съвет.

Съгласен съм, че е трябва да се прибързва, а да се предприемат добре обмислени действия, за да има ефект
Активен

starsssss

  • Гост
Re: Проблем голям !
« Отговор #202 -: Ноември 26, 2008, 04:47:36 pm »
Знам, че последните постове не са в този стил...но
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7Mr2vWK7tl0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7Mr2vWK7tl0</a><a href="http://www.youtube.com/watch?v=spmnHPaWgVM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=spmnHPaWgVM</a>
Активен

botchin

  • SuperUploader
  • Карма: +2/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 18, 2008, 04:45:58 pm
  • Публикации: 5
Re: Проблем голям !
« Отговор #203 -: Ноември 26, 2008, 04:55:15 pm »
Досега не съм вземал отношение по проблема, но съм в бройката "прецакани". Вижте това
http://www.hostobzor.ru/db/list_host.php?f1=Windows&f2=4&f4=1&f6=3&f9=&stat=1

И се замислете дали на следващите избори да гласуваме. Не говоря за определени цветове, а въобще
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #204 -: Ноември 26, 2008, 05:37:06 pm »
Благодаря за съветите. Не съм ходил не са ми връчвали нищо не съм в стрес.  В момента обмисляме какво да правим със сайта. Като вземем решение ще го разберете обещаваме :)
Отново благодаря за предложението, не съм очаквал такава подкрепа. Явно това, което сме постигнали заедно през последните година и половина има смисъл. :)))

Шумахер,
ясно е че в момента все още си в стрес от "разходките" из милицията.
Все пак - публикувай тук ТОЧНИЯ текст, с който ти разпореждат. Ако искаш заличи имената, но поне остави длъжността на този, който е разпоредил.
После - това може да се обжалва в Районен съд, който може да отмени разпореждането ако:
1. Има процедурни нарушения (обиковено има).
2. Няма извършено престъпление или нарушение.

Т.е., Районния съд ще разгледа жалбата ти и по същество, т.е., ще се произнесе има ли или няма нарушение на закона.
Аз не съм юрист, но със сигурност има кой да помогне с юридически съвет.

Съгласен съм, че е трябва да се прибързва, а да се предприемат добре обмислени действия, за да има ефект

Активен

BAJDOBRI

  • V.I.P.
  • Карма: +117/-126
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Април 16, 2008, 04:19:15 pm
  • Публикации: 1529
Re: Проблем голям !
« Отговор #205 -: Ноември 26, 2008, 05:46:01 pm »
кво ще рече това,че ти дават право на хост от 5 тера байта за няма и 30долара,за месец
Активен

botchin

  • SuperUploader
  • Карма: +2/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 18, 2008, 04:45:58 pm
  • Публикации: 5
Re: Проблем голям !
« Отговор #206 -: Ноември 26, 2008, 05:58:33 pm »
кво ще рече това,че ти дават право на хост от 5 тера байта за няма и 30долара,за месец
Не съм разпитвал. Просто направих справка. Смятам, че времето когато Русия ще започне да се съобразява с европейското законодателство е в необозримо бъдеще. Това ме провокира да потърся там.
Активен

2pac

  • V.I.P.
  • Карма: +56/-57
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 27, 2007, 12:37:06 pm
  • Публикации: 357
  • И сега какво...?
Re: Проблем голям !
« Отговор #207 -: Ноември 26, 2008, 06:24:32 pm »
Шефе ако искаш дай да го изкараме сайта в Испания, доколкото знам тук не са забранени. Ако искаш пиши по скайпа да ти обясня по добре как стоят нещата.  ;)
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 06:28:40 pm от starsssss »
Активен


Bukovsky

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 28, 2008, 06:39:18 pm
  • Публикации: 2
Re: Проблем голям !
« Отговор #208 -: Ноември 26, 2008, 06:26:14 pm »
Това което се случва е грозно и противозаконно.Но искам да ви задам един въпрос:
Идвало ли ви е наум,че тази атака срещу по-малките тракери които се хостват в България може да е инспирирана от по-големите тракери?Имам в предвид Арена и Замунда.От миналогодишните им затваряния тези два най-големи и посещавани български тракери го удариха на тотално печелбарство,особено Арена.Достатъчно е да влезете в тези тракери за да бъдете заляти от един куп реклами.Тези реклами носят пари и то не малко.В Арена например има доста филми които бихте могли да гледате...срещу заплащане.Качвани преди време от потребителите на тракера сега трябва да се плаща за тях.В момента там има много голям отлив на ъплоудъри.Почти нищо ново и стойностно не се качва там.Влезте в Арена и ще се убедите,че казвам истината.Търсят ъплоудъри и то в едва ли не всички отбори.В Замунда положението е малко по-добро,но също не дотам розово.Та помислете кой би спечелил най-много от затварянето на по-малките тракери.Стига се до положение и вълка да е сит,и агнето да е цяло.Тракерите се затварят,а ъплоудърите им се вливат в отборите на Арена и Замунда.ГДБОП отчитат дейност за пред различните комисии занимаващи се с борбата срещу пиратството.И всичко е точно.
Спомняте ли си как всъщност Замунда стана популярна на времето?За тези които не си спомнят или не знаят ще им го припомня.Замунда(тогава под името Линкос) беше малък тракер с торенти с един-двама сийдъри и много малък брой потребители,едва около 2000.В пиковите часове можеха да бъдат засечени 20-30 потребители онлайн там.Въпреки сравнително добрия брой торенти там тракера едва креташе.И тогава се случи чудото.Виждайки,че не могат да успеят сами успяха да се договорят за обединение с най-големия тракер по това време в България,този на Find-bg.Постигайки обединението в новосъздадения тракер се вляха десетки хиляди нови потребители и стотици нови ъплоудъри.В последствие екипа от администратори и модератори на Find-bg беше елиминиран и по този начин Линкос станаха еднолични "собственици" на ъплоудърите и потребителите на Find-bg.Откраднаха ги.После смениха името като по този начин премахнаха името на Find-bg от името на тракера и всичко се забрави.Веднъж Замунда успя да "открадне" ъплоудъри и потребители.Може би в момента се случва същото.
ПС - Моля,ако поста ми бъде счетен за некоректен и внасящ напрежение да бъде изтрит.Просто написах това което мисля.    
Активен

vasex

  • Parked
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Август 29, 2008, 05:46:50 pm
  • Публикации: 1
Re: Проблем голям !
« Отговор #209 -: Ноември 26, 2008, 06:44:36 pm »
Нарушена т.4 от Правилата
Пишете на кирилица!
Edit by vasilkg

« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 08:42:17 pm от vasilkg »
Активен