Разни > Авто - Мото

Регистрация в КАТ

<< < (2/2)

spotskin_jaguar:
Не съвсем офтопик...
Един приятел от Англия е решил да прекоси Европа с кола, да дойде да ме види, да обиколим България, а след това да ми остави колата.
Въпросът ми е - колко време мога да карам кола с британски номера и регистрация, без да я прехвърляме и регистрирам в КАТ? Какво ми трябва, за да стане това - само пълномощно за пред КАТ стига ли? И още - ако той я спре от движение в Англия, след като се върне там, а аз й платя гражданска отговорност и я мина през технически преглед, но не я регистрирам тук, тогава как стои въпроса с данъците? И въобще трябва ли да минава технически и да й плащам гражданската?

kriskokoto:
Споделям от собствен опит - на 24.09.2013 г. минах през това!  :) - да регистрирам кола от "нов" внос:
Първо - гражданска отговорност (само с номера на рамата на автомобила, и задължителна първа вноска) и плащане на екотакса, чийто размер е в зависимост от годинките на автомобила.
След това 12 лв. за заявление за регистрация.
Прекарваш си автомобила през различните пунктове - сверяване на № на рамата, записване на № на двигателя, евентуално и технически преглед (иначе си го плащаш като поп!).
Преди да ти сложат номерата на автомобила плащаш 64 лева в които влизали цената на регистрационните табели, техническия преглед и талоните - малък и голям. Поставят ти табелите и - ЧЕСТИТО!, вече сте собственик на автомобил от "нов" внос със значително олекнал джоб!
Ако желаеш номер с определени цифри или наредени по определен ред - си плащаш допълнително от 50 лева нагоре (долната граница на тарифата ми я казаха на гишето, където си плащаш номерата, прегледа и талоните) - в зависимост от цифрите и комбинацията между тях!

Това е което мога да споделя от пресния си сблъсък с регистрирането на автомобил от внос!
От познати съм чувал, че е много по-евтино и по-лесно прехвърлянето на автомобил с българска регистрация!

След приключване на дейността в КАТ, разполагате с някакъв срок за да регистрирате автомобила в териториалното данъчно управление, но до него все още не съм стигнал!  :-[
Като мина и през него - ще споделя какво се прави!

kriskokoto:
Днес минах и през Данъчното за да декларирам "новия" си автомобил.
За подробности - http://p2pbg.com/smf/index.php?topic=4036.0

kriskokoto:

Регистрацията на кола пада с 20 лева

От МВР обявиха, че ще събират единствено пари по наредба №4



Таксата за регистрация на автомобил ще бъде намалена от 75 лева на 55, научи "Труд". От МВР обявиха, че ще събират единствено пари по наредба №4.

Според нея се прибират 9 лева за свидетелство за регистрация, контролен талон - 1 лв., право за ползване на регистрационен номер - 2 лв., идентификация, техническа и екологична изправност - 6 лв., и 35 лв. за номерата.

На 12 февруари правителството прехвърли фирмата на МВР "Безконтактни мултиплексорни вериги" ЕООД на Министерство на транспорта.

До четвъртък миналата седмица регистрацията и обслужването на колите в КАТ се извършваше от служители на "БМВ" ЕООД. От утре това ще става от служители на КАТ.

Около 400 души са били назначени в цялата страна. В петък работата по пунктовете спря, за да бъде подменен софтуерът и да се обучават служителите, които ще правят регистрация. Днес или най-късно утре работата ще бъде подновена. Договорът на "БМВ" ЕООД с МВР изтече на 18 февруари.

Спешно ръководството на вътрешното ведомство подписа още един анекс с фирмата. Той е безсрочен, тъй като не се знае кога Върховният административен съд ще се произнесе по жалбата на бившата полицейска фирма срещу конкурса за изработване на табелите, спечелен от българо-немския консорциум. "БМВ" участва в конкурса, но на първо място бе класиран консорциум J. L. M. systems - Erich Utsch, който предложи цена за една автомобилна табела от 4,97 лв. без ДДС.

Полицейската фирма оферира 5,48 лв. без ДДС за един номер. "БМВ" обжалва в КЗК, но тъжбата не беше уважена и разгледана. Сега фирмата обжалва решението на КЗК във ВАС.

                                                                                                                                  pariteni.bg

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница