www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Репорт за Чийтъри  (Прочетена 66786 пъти)

0 Членове и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

vasilkg

  • V.I.P.
  • Карма: +667/-43
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Декември 16, 2007, 04:00:18 pm
  • Публикации: 606
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #90 -: Октомври 15, 2008, 07:35:08 pm »
Не можа да стартира отново! :)
Активен

bradat

  • Гост
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #91 -: Октомври 15, 2008, 07:41:49 pm »
Поздравления ,
за светкавичната реакция  ;)
Активен

vasilkg

  • V.I.P.
  • Карма: +667/-43
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Декември 16, 2007, 04:00:18 pm
  • Публикации: 606
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #92 -: Октомври 15, 2008, 10:53:15 pm »
Поздравления ,
за светкавичната реакция  ;)
А аз благодаря за детайлната информация :)
Активен

bradat

  • Гост
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #93 -: Октомври 15, 2008, 11:33:29 pm »
абе много състезатели днеска бе  :D



ето още един герой за банана  :o
Активен

milchevbg

  • SuperUploader
  • Карма: +7/-7
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 06, 2007, 04:05:53 pm
  • Публикации: 53
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #94 -: Октомври 16, 2008, 12:22:31 am »
за последния малко не съм съгласен.Какво му пречи на човека да си ги е дръпнал от другаде тези торенти и само да ги сиидва?И все пак не е от вчера регистриран в сайта.
Активен

az_

  • SuperUploader
  • Карма: +167/-18
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Април 20, 2007, 10:11:23 pm
  • Публикации: 350
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: az_
    • WWW
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #95 -: Октомври 16, 2008, 01:00:31 am »
Да и аз съм на подобно мнение и затова още никой не го е пипал.

Ще поразследваме случая малко по-подробно, преди да вземем каквито и да било мерки.
Активен

bradat

  • Гост
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #96 -: Октомври 16, 2008, 12:25:28 pm »
за последния малко не съм съгласен.Какво му пречи на човека да си ги е дръпнал от другаде тези торенти и само да ги сиидва?И все пак не е от вчера регистриран в сайта.

Бих искал да обясна , защо съм реагирал по този начин :

  1. Това наистина не е 100% Чийтърство .Но си е друг вид измака(колкото и мъничка да е).Все пак всеки от уплоудерите дръпва от някаде нещо и го качва тука.Ако има нещо и то се повтаря с вече качен торен поне да си направи малко труд да го промени нещо , а не да лежи на труда на другите.
 
2. Според мен това е в разрез с основната идеята на "Р2Р" свалетото да се сийдва ,да могат и други да го свалят.При това положение труда на Ъплоудера и всички сийдъри отива по дяволите (все пак той краде техния трафик ) 

        Според мен цялата система се държи и крепи на " Феарплейа " по-между ни и нищо друго
Бих се радвал на повечко коментари и мнения по въпроса.
Активен

milchevbg

  • SuperUploader
  • Карма: +7/-7
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 06, 2007, 04:05:53 pm
  • Публикации: 53
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #97 -: Октомври 16, 2008, 01:05:30 pm »
Цитат
1. Това наистина не е 100% Чийтърство .Но си е друг вид измака(колкото и мъничка да е).Все пак всеки от уплоудерите дръпва от някаде нещо и го качва тука.Ако има нещо и то се повтаря с вече качен торен поне да си направи малко труд да го промени нещо , а не да лежи на труда на другите.
 
2. Според мен това е в разрез с основната идеята на "Р2Р" свалетото да се сийдва ,да могат и други да го свалят.При това положение труда на Ъплоудера и всички сийдъри отива по дяволите (все пак той краде техния трафик )


Извинявай,не искам да влизам в спорове (пак),но нещо страшно си се объркал с това мнение.Ако не става въпрос за някакъв чийт,тогава според мен човека е имал дадените фаилове от преди да бъдат качени.След като са  качени тук,е свалил торентите от p2pbg.com и просто е станал още един сийдър на тях.Точно обратното на това,което ти си мислиш.
Например снощи изтеглих специално поредния епизод на "Герои" от друг тракер и после заредих торента от p2pbg.com и



и сега в момента съм един от 21-та сиидъри на този торент.Не ми е отчело свален трафик,но да съм направил нещо грешно и да действам против "основната идеята на "Р2Р""? Не мисля.Иначе похвално е,че си се заел с мониторинг на чиитърите  :)
Активен

bradat

  • Гост
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #98 -: Октомври 16, 2008, 02:57:21 pm »
Благодаря ти за отговора ,
Няма нищо лошо в спора стига да се прави цивилизовано може и аз да съм с кривите мисли  , най-малкото бих се заяждам и търся под вола теле.Не съм се объркал в мнението си.Но не ми е ясно защо ще го теглиш от другаде и само сийдваш тука а не го теглиш от тука.
  Може би си ме разбрал погрешно наистина.Но се опитах да кажа доста неще с малко думи  :-[ . Наистина сега като го чета ми изглежда доста неясно какво съм мисли и писъл (за съжаление мисла по-бързо от колкото пиша )
Явно моето мислене е криво за което се извинявам(всички изглеждат ,мислят и действат различно ; иначе ще е ебати скуката ако сме съвсем еднакви  :) ).
  Правенето на торентите гълта доста време , ресурси и сичко това " за едната награда - някой да го дръпне от тебе " .
  По този начин човек оправя собствената си статистика за сметка на другите .
  Според мойто скромно мнение и  точно това се бях опитал да обясна преди малко , ако си обърнал внимание -против съм сийдване без сваляне в рамките на един тракер(иначе защо са всичките тези числа свалено,качено и коефициент , да ги махнем тогава) .
   

    п.п бих продължил дискусията ( не спор разбира се ) по темата ако желаеш 
Активен

vasilkg

  • V.I.P.
  • Карма: +667/-43
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Декември 16, 2007, 04:00:18 pm
  • Публикации: 606
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #99 -: Октомври 16, 2008, 03:06:57 pm »
Цитат
1. Това наистина не е 100% Чийтърство .Но си е друг вид измака(колкото и мъничка да е).Все пак всеки от уплоудерите дръпва от някаде нещо и го качва тука.Ако има нещо и то се повтаря с вече качен торен поне да си направи малко труд да го промени нещо , а не да лежи на труда на другите.
 
2. Според мен това е в разрез с основната идеята на "Р2Р" свалетото да се сийдва ,да могат и други да го свалят.При това положение труда на Ъплоудера и всички сийдъри отива по дяволите (все пак той краде техния трафик )


Извинявай,не искам да влизам в спорове (пак),но нещо страшно си се объркал с това мнение.Ако не става въпрос за някакъв чийт,тогава според мен човека е имал дадените фаилове от преди да бъдат качени.След като са  качени тук,е свалил торентите от p2pbg.com и просто е станал още един сийдър на тях.Точно обратното на това,което ти си мислиш.
Например снощи изтеглих специално поредния епизод на "Герои" от друг тракер и после заредих торента от p2pbg.com и



и сега в момента съм един от 21-та сиидъри на този торент.Не ми е отчело свален трафик,но да съм направил нещо грешно и да действам против "основната идеята на "Р2Р""? Не мисля.Иначе похвално е,че си се заел с мониторинг на чиитърите  :)

Да похвално е, че bradat се е заел с "мониторинга" на чийтърите, защото не винаги успяваме аз и колегите ми да хванем всички, но и не е казано, че задължително всички, които е проследил той, са чийтъри. След всяка негова публикация тук, аз или някой от колегите проследява "набелязания" и след наше решение се раздават банани. Прав е и milchevbg, че може торента да е свален от друго място и да помага за сийда, ако вече го има в p2pbg.com, това даже е похвално, а не наказумо. Похвално е защото когато има повече сийдъри ще могат по-бързо да го теглят. Замислете се когато някой качи торент и има слаба скорост на качване и се навържат 20 човека да го свалят какво се получава :) Затова колкото повече сийдъри, толкова по-добре :) Нека има и такива като bradat, които следят да няма чийтъри, защото те са истинските измамници :) И да не забравяме че все пак последната "дума" е на нас Админите и Boss. И не забравяйте че всички тук сме за да се забавляваме и да ползваме възможностите на www.p2pbg.com :) Желая на всички лек ден!
« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 03:09:21 pm от vasilkg »
Активен

az_

  • SuperUploader
  • Карма: +167/-18
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Април 20, 2007, 10:11:23 pm
  • Публикации: 350
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: az_
    • WWW
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #100 -: Октомври 16, 2008, 03:21:43 pm »
По принцип съм на мнението на milchevbg.

Идеята е следната - аз и той (примерно) теглим едновременно от някой западен трекер новата серия на Герои (Heroes), но той се справя по-бързо от мен и я качва на сайта. Аз ставам готов след 10 минути и влизайки в p2pbg.com виждам, че торента вече е качен и рилийса е същия. По правило нямам право да качвам торент със същия рилийз повторно и ако искам да сийдвам трябва да се закача към неговия торент.

В това има и следното предимство - ние имаме доста потребители живеещи в чужбина и особено в Испания. Ако аз кача филм, те ще го теглят от мен доста бавно, обаче ако някой от тамошните потребители има същия филм и започне да го сийдва заедно с мен, всички ще могат да го свалят доста по-бързо.
Идеятата на p2p според мен не е да правиш нещата, за да имаш добър коефициент, а да си полезен на другите. Колкото повече сийдъри, толкова по-добре за лийчърите.

Я си представи, че си на БТК, качваш перфектния торент, най-касовия филм в DVD-R формат, само че имаш само 128 kB/s ъплоуд, което означава, че при перфектното уплътняване на канала, което от собствен опит знам, че не може да се получи, първия лийчър ще се справи за около 9 часа. А като се закачат 10-тина едновременно, става почти невъзможно изтеглянето за по-малко от денонощие. Какъв е резултата - повечето се отказват и отиват да си го дръпнат от друг трекер, ти не правиш почти никакъв коефициент, а сайта не печели доволни потребители, а по-скоро губи потребители, които са останали недоволни от факта, че не са могли да си дръпнат готиния филм.
Ако в тази ситуация се появи още един сийдър с добра скорост (2-3 MB/s), то след максимум час ще има поне 6-7 сийдъра и всички ще са много доволни. Що се отнася до твоя коефициент, макар и бавно, той все пак ще расте, защото към торента продължава да се проявява интерес дори и след месец, а за това време все ще успееш да навъртиш 5-6 сваляния от теб, вместо 1-2.

Това са мойте възгледи по въпроса. Знам че някои са на различно мнение, други ме подкрепят, но както си казал и ти bradat, това е идеята, иначе ще ни бъде скучно.
Активен

ogi_nenchev

  • SuperUploader
  • Карма: +480/-3
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Август 23, 2008, 06:14:16 pm
  • Публикации: 678
  • Торент Клиент:
  • Профил в bpoke.com: oginenchev
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #101 -: Октомври 18, 2008, 05:07:04 pm »
Един от коментарите под мой торент е следния:
"Филма е много добър! Този също е добър" и когато кликнеш върху "този" те препраща към друг сайт и се оказва,че с кликането си гласувал за някой си "shotgyn".
Това разрешено ли е и брои ли се за spam?

starsssss

  • Гост
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #102 -: Октомври 18, 2008, 05:10:07 pm »
Например нещо като това тук ли?
http://p2pbg.com/smf/index.php/topic,781.msg47002.html#msg47002
Активен

ogi_nenchev

  • SuperUploader
  • Карма: +480/-3
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Август 23, 2008, 06:14:16 pm
  • Публикации: 678
  • Торент Клиент:
  • Профил в bpoke.com: oginenchev
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #103 -: Октомври 18, 2008, 05:21:59 pm »
Да абсолютно същото!
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 05:22:41 pm от ogi_nenchev »
Активен

starsssss

  • Гост
Re: Репорт за Чийтъри
« Отговор #104 -: Октомври 18, 2008, 05:27:55 pm »
Вече едитнах един коментар под твой торент, ще ти бъда благодарна ако дадеш линк и към други, който си намирал.
Активен