Разни > Дискусии

100 Години Независима България

(1/4) > >>

M.Schumacher:
Честит празник на всички българи!!!
Струва ми се, че напоследък забравяме, че сме независими и постоянно търсим я Русия я САЩ я ЕС да се присламчим  към тях и да чакаме да взимат решенията вместо нас.
Какво мислите по въпроса :)

jp:
За съжаление е така... В условията на глобализация една държава без гъвкава външна политика се превръща в това, което сме ние сега... А като споменем и вътрешните проблеми... :(

Но то, попринцип, не е лошо да взимаш от всички :) Стига да не се намесват в политиката ти... Дано успеем някога да го постигнем!

Иначе тук срещнах един сайт, нека не звучи като пропаганда (защото не я заслужават), но има много снимков материал в него... Предполагам от архивите на БАН и Историческия музей: http://www.nezavisimost.eu/ (материалите са добри, за съжаление поднасянето им куца... снимките могат да се "драгват", а се увеличават, когато се натиснат два пъти).

Връзка към wikipedia: тук.

Някакъв диск е пуснат по повода, но го нямам :( Тук има филмче от него: vbox7 - 1, vbox7 - 2, vbox7 - 3

gillmour:
Ако погледнем 100 години назад и видим какво е постигнато за времето в което сме независима държава, ми се струва, че нямаме моралното право да честваме този ден.
Какво в същност се е получило? Точно тогава сме махнали фесовете и сме оставили властта в ръцете на още по лоши хора - комунистите. Ще кажете "Да, но сега е демокрация". Дано някой осъзнае, че сегашните политици ни въртят на шиш както си искат. А уж сме ги избрали да защитават нашите права и да управляват за наше добро.
Колко от тях са в България на този ден?

Само мога да кажа, че има едно хубаво нещо на тази дата 22 септември - за много хора това е почивен ден.
Така, че
"Честит регламентиран почивен ден".

jp:
Не мисля точно така, защото българският народ е постигнал доста неща... Просто тогава аз и ти не сме били родени за да ги оценим...
Лошото е че в момента всичко съградено вече е разрушено... Ако само седим и се оплакваме - положението ще става още по-лошо. От никой друг, освен от нас самите, не зависи да променим нещата...

П.П.
А дали сега е "демокрация" или не е много спорен въпрос (т.е. то е ясно, че не е)...

M.Schumacher:
Прав си гилмор лошите комунисти и добрата демокрация.
Лошите комунисти прекръстиха туцрите и ги изгониха в турция, добрите демократи ги вкараха в управлението и без тях не може да се сформира правителство. Зада вкарават законопроекти, коато този за незадължителният български език.
Лошите комунисти построиха за 45 години няколко хиляди завода, и 400 км автомагистрали в малката ни държава, а добрите демократи успяха да ги фалират и продадат, на който им попадне и да "достроят" цели 50 км магистрала. И това "само" за 20 години.
Лошите комунисти ни построиха атомна централа, тецове и вецове и ни направиха енергийно независима страна , а печените демократи се надупиха толкова сериозно на ЕС заради Козлодуй, че из цяла България замириса на ако.
Лошите комунисти направиха Нефтохим, добрите демократи го дадоха на лукойл, който при спад на петрола от 150 на 90 долара дига цената на газта при положение, че в целия цивилизован свят бензините и горивата падат. Ще кажете тва к`во зависи от демократите. Ми точно не зависи... дай основните енергийни ресурси на часни фирми и чакай да имаш държава.
Мога да продължавам да изброявам до утре сътринта,но просто има тъпи и заблудени хора, който си знаят нещо дето са чули по телевизията (щтото нема как да имат мнение за нещо, което когато се е случило тене са били родени) и си го повтарят щтото мислят, че е модерно.
Честит празник

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница