www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Системата ''дръп и беж'' ? - Не ми харесва!  (Прочетена 104093 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!
« Отговор #15 -: Октомври 29, 2008, 11:36:24 pm »
Всички тези идеи са мнгоо добри в един идеален свят. Когато имаш конкуренця като арена и замунда подобна система ще ни навредо повече от колкото ще помогне
Активен

BAJDOBRI

  • V.I.P.
  • Карма: +117/-126
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Април 16, 2008, 04:19:15 pm
  • Публикации: 1529
Re: Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!
« Отговор #16 -: Ноември 11, 2008, 08:48:33 pm »
Що не го въведеш пробно-да кажем до Коледа,да видим дали ше ни засегне конкуренцията!Аз лично си мисля даже,че може да привлечем вниманието така-качественни торенти,дълго сийдвани,елате при нас,но ни спазвайте условията!А,добре звучи,нали?  ;)
Активен

krumdelib

  • SuperUploader
  • Карма: +22/-33
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 02, 2008, 02:35:24 pm
  • Публикации: 184
  • P2p will never die !!!
Re: Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!
« Отговор #17 -: Ноември 11, 2008, 09:34:44 pm »
Разбирасе все пак без правила няма сайт ще стане нищо и половина.
Активен

vkehayov

  • Гост
Re: Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!
« Отговор #18 -: Ноември 23, 2008, 03:46:28 pm »
Бай Добри, на всеки му се иска, ама не знам защо не му стиска ;D
Не е кой знае какво да си оставиш компа през нощта включен и да сийдваш!
За каква липса на време става въпрос в по-горни постове??? ::) Смешно!!! ;D
« Последна редакция: Ноември 23, 2008, 03:48:36 pm от vkehayov »
Активен

starsssss

  • Гост
Re: Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!
« Отговор #19 -: Ноември 23, 2008, 04:29:56 pm »
То добре се качва...добре се тегли, ама нека всеки поне 24 или 48 часа да сийдва това, което е изтеглил, за да могат и другите да му се зарадват след това...а не само да ревът за най малкото нещо...знам, че на всеки му се е случвало да има проблем с компа...проблем с нета...ама нека да помогнем и на другите потребители.
Да дам пресен пример с мой торент...качих го, накачиха се като маймуни на клон 30- ина човека... почнаха се коментарите "дай малко сийд", "защо качваш, като не можеш да си сийдваш торентите", "сийд няма ли да има"... един колега се включи да ми помага със сийда (за което съм му много Благодарна) за да го дръпнат накачилите се. Такааа... изтеглиха го и какво???... толкова голям зор беше да го дръпнат и след това да побягнат...от 76 изтеглили го човека... сийдват само 11(и те не са малко...но може и повече). Питам се не ги ли е срам? Как ще ги е срам...какво ли си мислят..."майната им на другите...аз нали се уредих да го дръпна, пък те да се оправят. Не чувстват ли, че като спрат торента в торент клиента си ощетяват другите потребители? И най лошото, като че ли повечето не могат да го разберат това или го разбират много добре, но нарочно го правят.
Ами неблагодарници! И то това не е само с мой торент, а с почти всички.
Еми... егати неблагодарността и неуважението към труда на ЪП- овете! Много пъти съм го писала къде ли не... аз не съм си гасила компа от март месец до сега, за да мога да сийдвам всичко което качвам и свалям, за да могат и другите да теглят.
Ами дайте да проявяваме повече колегиалност...не е честно да искаме да получаваме, а да не даваме!
Активен

abadji

  • SuperUser
  • Карма: +2/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Април 05, 2008, 09:52:34 am
  • Публикации: 28
Re: Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!
« Отговор #20 -: Ноември 23, 2008, 09:55:16 pm »
Може би ще ме обвините в нещо, но нека да си кажа....
Не съм си изключвал компа от поне половин година /освен когато няма ток разбира се/. В началото свалях /респ. сийдвах/ почти всичко, което се появи, но задръстих компютъра. Сега свалям само по-малките торенти и препоръчаните. Имам повече от 5000 активни торента, но системата ми отчита около половината. Виждам, че има чакащи за даден торент, аз съм го изтеглил и го сийдвам, но не ми отчита ъплоуд /че някой тегли/. НО не мрънкам.... Не може всички да качваме торенти, но ВСИЧКИ можем да помагаме за разпространението му и не сме плагиати... Та..... Уважавайте тези, които правят нещо и бъдете търпеливи.
Активен

krumdelib

  • SuperUploader
  • Карма: +22/-33
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 02, 2008, 02:35:24 pm
  • Публикации: 184
  • P2p will never die !!!
Re: Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!
« Отговор #21 -: Януари 05, 2009, 07:50:46 pm »
Един мой приятел е такъв и все му се карам да остави да сийдва (той е някъф геймър тегли всичко ново (игри имам впредвид)) а той казва аве нема смисъл и си го загаси торента не го разбирам защо го прави но мисля че е защото не познава добре p2p системата (знам че това не е за тук но е свързано със мнението ми та да го кажа мисля че ще е добре някаде да обясните в сайта подробно п2п системата на потребителите който не я знаят-имам впредвид да е лесно достъпна и още на главната страница)
Активен

DJPlamen

  • SuperUploader
  • Карма: +88/-1081
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 24, 2008, 05:52:24 pm
  • Публикации: 315
Re: Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!
« Отговор #22 -: Януари 05, 2009, 10:23:47 pm »
krumdelib, (а и всички останали) - какво мислиш за това:
The Private Tracker Dictionary & Terminology List
April 25, 08 by sharky, http://filesharefreak.com/2008/04/25/the-private-tracker-dictionary/
...
HnR / H&R (or Hit’n'Run):
When someone deletes the torrent as soon as it completes, without seeding it (regardless of the ratio). HnR’s are highly frowned-upon, as they’re counter-productive to sharing and the health of the torrent. It’s a great way to get banned from a private tracker. Different sites have different rules about H&R - this means that just because you seeded a torrent to 2:1 in a half an hour and then killed it, it may still be a H&R because you deleted the seeding torrent too quickly. Both ’seeding time’ and amount of ‘uploaded data’ can be used to determine the tracker’s policy on H&Rs.
...
Лек freestyle превод от мен:
"Дръп и Беж" (Дръ-И-Бъ)  ;D
Това е, когато спрете или изтриете торента, веднага щом го изтеглите (т.е. без да го сийдвате/качвате). "Дръп и беж" потребителите са нежелани навсякъде, тъй като те само вредят на идеята за споделянето. "Дръп и беж" е чудесен начин бързо да бъдете баннати от много тракери (или поне да ви спрат правото да теглите), особено тези, в които се изисква регистрация. Различните тракери имат различни правила, чрез които се борят с "Дръп и беж"-потребителите, но най-често това са:
- ЗА ВСЕКИ ЕДИН ТОРЕНТ - сийдване 24 или 48 часа след приключване изтеглянето;
- ЗА ВСЕКИ ЕДИН ТОРЕНТ - сийдване докато качите толкова MB, колкото сте свалили (т.е. да получите коефициент "качено:свалено" поне 1:1).

В P2PBG.com все още никое от тези строги правила не е въведено, затова моля всички потребители:
1. Когато качвате торенти:
- осигурете достатъчно време и добра скорост на качване, изчакайте поне няколко човека да го свалят И ДА ГО ОСТАВЯТ АКТИВЕН при себе си, преди да решите да спрете торента при себе си
- ако нямате добра скорост на качване - помолете някой да ви помогне - понякога, да не кажа често, релийзите се дублират по други тракери и е достатъчно един-двама първоначално да ударят по едно рамо
- ако нямате възможност за нон-стоп сийдване/качване - още от самото създаване на торента уведомете желаещите да го свалят по някакъв начин (напр. в полето Друга информация - "мога да сийдвам само от 9 до 17 ч всеки ден"...)
- ако ви се налага да поразчистите харддиска и трябва да спрете някой торент (включително и завинаги) - по-добре е да се обърнете с молба към някой да поеме сийдването от вас, вместо просто да го спрете. И ако можете, започнете разчистването от най-популярните торенти - които се намират навсякъде.
2. Когато сваляте торенти:
- не бъдете егоисти. Преди да спрете веднага сваления торент, си спомнете, как онзи ден сваляхте 14 часа един филм, защото имаше само двама активни сийдъра :) Ако всеки спре да причинява това на другите - всички ще сваляме МНОГО ПО-БЪРЗО. Така, както вие сте зависими от другите, така и те са зависими от вас. Не мислете, че "никой няма да усети, ако само аз спра да качвам" :) Защото се усеща :)
- дори и да ви се налага за малко да спрете качването - не забравяйте после да го пуснете.
- може да сийдвате и да гледате един и същ филм едновременно :)
- ако искате да преместите свалените файлове в друга папка - спрете торента, преместете ги и после посочете новия път в торента, за да можете да продължите качването.

...
(олях се малко) :) Мога в подобен стил да преведа и останалата част от статийката, ако има нужда и интерес.
Активен

zlasmi

  • User
  • Карма: +0/-2
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 26, 2008, 07:35:19 am
  • Публикации: 2
Re: Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!
« Отговор #23 -: Януари 10, 2009, 08:13:06 pm »
Аз също ви харесвам, но какво се получава:  Тегля си каквото ми трябва, и след това го пускам за сийд. Всичко ми е нормално . В момента съм предупреден за изключване, а не виждам защо. Компютъра е включен почти 24 часа. Връзката ми със доставчика е супер добра, рейтинг почти никакъв. Значи тегля и от други и нямам никакви проблеми, затова си мисля че проблема не е само от мене.
                        Бъдете здрави
Активен

bgarsenal

  • User
  • Карма: +0/-10
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 24, 2008, 08:49:16 pm
  • Публикации: 14
Re: Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!
« Отговор #24 -: Януари 15, 2009, 09:37:38 pm »
Едно недомислено предложение:

Свалянето на торент да струва 50 или 100 сийдбонус точки.

Вярно, че няма да накара потребителите да сийдват всичко което свалят, но ако искат да свалят, ще трябва и да сийдват. Може да понамалеят потребителите, но по добре малко и качествени.

lotkaa

  • SuperUser
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Май 19, 2008, 10:51:31 pm
  • Публикации: 3
Re: Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!
« Отговор #25 -: Януари 15, 2009, 11:46:09 pm »
 :(и аз съм съгласен да ми вземат 100 точки а след 24 или 48 часа да ми станат 2000 но не всеки мисли като нас и аз  познавам доста които свалят без да сийдват нали той е свалил каквото му трябва какво му пука за другите-не трябва да е така но за съжаление това е самата истина
Активен

uppy6

  • V.I.P.
  • Карма: +30/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 06, 2007, 08:41:14 am
  • Публикации: 80
  • Торент Клиент: u torrent
  • Профил в bpoke.com: uppy6.bpoke.com
Re: Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!
« Отговор #26 -: Януари 30, 2009, 10:46:06 am »
Едно недомислено предложение:

Свалянето на торент да струва 50 или 100 сийдбонус точки.

Вярно, че няма да накара потребителите да сийдват всичко което свалят, но ако искат да свалят, ще трябва и да сийдват. Може да понамалеят потребителите, но по добре малко и качествени.
Много интересно предложение. Въпросът е какво ще се случи дали положтелно влиание върху сийдърите или отрицателно влианиев върху потребителите като цяло. Все пак контента ни е 90 % наличен в останалите тракери!
Активен

odnas

  • V.I.P.
  • Карма: +429/-607
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 17, 2008, 12:15:12 pm
  • Публикации: 3506
Re: Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!
« Отговор #27 -: Януари 31, 2009, 09:19:33 am »
Едно недомислено предложение:

Свалянето на торент да струва 50 или 100 сийдбонус точки.

Вярно, че няма да накара потребителите да сийдват всичко което свалят, но ако искат да свалят, ще трябва и да сийдват. Може да понамалеят потребителите, но по добре малко и качествени.

На мен лично тази идея не ми харесва. По този начин караме потребителите да си плащат за свалянето на торенти, което ще доведе до сериозен отлив на потребители. Представете си, че сега се регистрирате тук за първи път и четете, ако искате да си свалите филмче трябва да си платите. Хаааа.... на мига се изпарявам, преди да съм разбрал за какво става на въпрос.


Ейййй... да не ме помислите за скръндза!!!
« Последна редакция: Януари 31, 2009, 05:50:48 pm от odnas »
Активен

gillmour

  • Гост
Системата "дръп и беж" ? - Ми харесва!
« Отговор #28 -: Януари 31, 2009, 11:09:38 am »
Темата е : Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!

Обаче пък аз съм супер доволен от нея. Проблема съм си го решил много лесно. Има няколко хиляди торент сайтове. Повечето от които не се изисква регистрация за да дърпаш. Тук става дума за софтуер, музика, кракове ... абе каквото се сетите! По отношение на филмите също е така. Намирам (примерно тук филма) виждам колко е голям. След това го намирам със същата големина по безплатните тракери - от тук си свалям субтитрите и всичко е наред.
Много отдавна спрях да робувам на сийд бонус и ълпоуд.
Знам, че много хора се зарибяват по игрите които се правят и точките които получават. Един лекичък гъдел се получава, но като, че ли това вече не е актуално.

А и погледнете от друга страна. Най големите тракери са безплатни и се развиват главоломно.

На който не му пречи ъплоуда нека сийдва, да качва и да трупа точки. Нямам против.
Като, че ли нямам време за подобни неща.
Наскоро от един тракер ми се обадиха, че съм бил "Hit and run"  ;D Какво да има кажа на пичовете? Казах им, че и да ме баннат не ми пречи. Избора е техен. Та чак почнаха да ме молят да сийдна поне един торент да не ме изхвърли системата автоматично.  ;D

Дано скоро дойде това време в което да няма ограничение в скоростта и няма да ни пречи ъплоуда и връзката с тракерите.

 ;)
Активен

odnas

  • V.I.P.
  • Карма: +429/-607
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 17, 2008, 12:15:12 pm
  • Публикации: 3506
Re: Системата "дръп и беж" ? - Не ми харесва!
« Отговор #29 -: Януари 31, 2009, 11:42:20 am »
Добре де gillmour , кажи ми какво ти пречи да оставиш изтегленият от теб филм да се сийдва, поне докато го гледаш???
Компютъра ли ще ти се развали или ще ти се качи сметката за тока???????????????????????????????
Активен