www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем голям !  (Прочетена 230620 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lazarelli

  • SuperUser
  • Карма: +10/-8
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 26, 2008, 09:43:53 am
  • Публикации: 97
Re: Проблем голям !
« Отговор #180 -: Ноември 26, 2008, 09:49:47 am »
С удоволствие бих помогнал с средства за запаването на сайта за да се изнесе ха друг хостинг извън чужбина.
Нека се направи специална тема - къде да превеждаме и как  и кога да почнем !!!
Явно че само така ще спасим сървъра!
Активен
Не дразни Лъва когато спи!

Pebble

  • SuperUploader
  • Карма: +9/-2
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 20, 2007, 10:50:43 am
  • Публикации: 10
Re: Проблем голям !
« Отговор #181 -: Ноември 26, 2008, 09:59:00 am »
Включвам се за подкрепа и да споделя разочарованието си от това което се случва,
пък и просто да кажа едно здравейте на колегите. Не знам какъв ще е новия проект, който чакаме.
Ще споделя и едно предложение,
целящо да върне малко живота (посещаемостта) на сайта, макар, че сигурно пак ще има някой да ме срита
(прочетох всичко без последните 3 страници, така , че ако повторя някой, нека го приеме като подкрепа).

На голяма част от ъплоудърите е ясно, че новите неща (музика, филми и т.н.) или
ги рипваш (набавяш си ги) сам, или ги сваляш от друг тракер, или ги сваляш от някой от сайтовете за ъплоуд и обмяна на файлове,
като rapidshare, megaupload, filefactory, depositfile, letitbit и т.н. (по-пълен списък, към който предпочитам да пренасоча има тук в калдата)
НЕ виждам никакъв проблем раздел от форума да положи началото на обмяна на информация за линкове
към тези сайтове и новите неща които се качват там. Неща които пак ще се поднасят с обложки и информация за съдържанието им,
както беше и в торентите. Недостатък е, че свободния достъп до тези сайтове си е ограничен по един или друг начин и има и други неудобства,
касаещи скорост, време и т.н., но и ограничението за брой на едновременни сваляние може да се заобиколи с допълнителни огледални линкове (mirrors),
разпределени по тези сайтове.
За ъповете големи ентусиасти това е друг начин да споделят уникалните неща, които ги имаше в р2рbg тракера.
Има си поне едно предимство, че така се облекчава значително натоварването на харда и трафика.

И другото ми алтернативно предложение е да 'окопираме' някой външен тракер с възможност за качване по подразбиране,
знам ли и това е начин да си върнем поне малко от това което беше, само където всичката работа на ъповете ще е наново.
Вече сте го споменали, така че подкрепям. Писах дълго.
Което ме подсеща да попитам има ли начин ъповете да си възстановят текстовата описателна информация към торентите,
в случай, че не са си направили труда да я запазят?

Успешен ден на всички.
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 10:01:24 am от Pebble »
Активен

odnas

  • V.I.P.
  • Карма: +429/-607
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 17, 2008, 12:15:12 pm
  • Публикации: 3506
Re: Проблем голям !
« Отговор #182 -: Ноември 26, 2008, 10:05:40 am »
vkehayov. Пич, спри да мислиш (явно не ти се отдава). Мислиш ли, че човека изградил всичко това, има интерес да го разруши. Самият факт, че е направил p2p трябва да ти говори, че е човек с високи цели и огромен КУРАЖ. Мисли преди да пишеш.
Активен

BAJDOBRI

  • V.I.P.
  • Карма: +117/-126
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Април 16, 2008, 04:19:15 pm
  • Публикации: 1529
Re: Проблем голям !
« Отговор #183 -: Ноември 26, 2008, 10:18:17 am »
Ехей,приятелю Однас ти прописа правилно изведнъж!Знаех си аз,че се правиш,а иначе си прав по темата!
Активен

starsssss

  • Гост
Re: Проблем голям !
« Отговор #184 -: Ноември 26, 2008, 10:45:13 am »
Няколко въпроса от мен...
Искате ли поне форума да се спаси?

Защото мисля, че това няма да стане, ако се пише само в тази тема от всичките раздели и теми, който съществуват.
Като няма движение из форума... до кога мислите, че ще продължим да контактуваме?
Мислите ли, че ще издържим още дълго време, ако никой не се включва в писането и развитието му?
Не може няколкото човека, който се опитваме да го потдържаме да се разкъсваме навсякъде, а други да наблюдават отстрани и тук- таме да се включат с някой друг злобен пост.
Никой от нас екипа не се е отказал да се бори! Трябва малко време, да се помисли...за да се вземе най- доброто решение.  Ако се бяхме отказали... до сега да сме зарязали всичко и да сме си казали "майната му на форума".
Както виждате ние сме тук и не сме спирали да пишем и отговаряме на всички Ви.
Форума е част от сайта и за това трябва да се опитаме с общи усилия да го спасим, а не да се караме и се заяждаме.
Така, че ако искате да бъдете полезни с нещо и имате желанието да продължим да сме заедно няма да е лошо да се включите по активно и в другите теми.
Ако на някой не му е ясно, къде какво се пише и прави в темите (защото съм сигурна, че повечето не знаят...както и аз нищо не разбирах, в началото когато се регнах в сайта), може да се обърне за помощ към нас, на никого до сега не сме отказвали да помогнем и няма и да го направим.
Радвам се, че Ви има! Но само от Вас и от Нас зависи дали ще продължим да сме заедно и дали ще просъществува форума.
Ако сами не си помогнем...няма кой друг да го направи.
Да се надяваме, че както са казали хората..."всяко чудо за три дни" и нещата лека полека ще се оправят.
Благодаря!
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #185 -: Ноември 26, 2008, 11:10:53 am »
Za da ostane saita i horata da prodaljat da go posesthavat trqbva da poseshtavame foruma i da pishem v nego da go narpavim interesen. Za sega nqma prichina nikoi da ni pipa zashtoto ne pravim nishto nezakonno. :)
Активен

kitkat

  • V.I.P.
  • Карма: +233/-20
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 11, 2007, 07:24:32 pm
  • Публикации: 915
  • Торент Клиент: µTorrent
Re: Проблем голям !
« Отговор #186 -: Ноември 26, 2008, 11:36:13 am »
Ха, я вижте това нещо, явно това, което се случва, няма да засегне само нас, обикновенните граждани, защото се оказва, че от услугите на торент тракерите се възползват и други лица, за които се предполага, че им е по джоба да си купуват оригинални дискове:  ???

Кой друг освен обикновения потребител се възползва от това срещу което се "борят" НСБОП и ГДБОП:
ТУК

А ето и едно видео, от минали събития, които сега отново се повтарят, вижте какво ще се случи отново и как правителството насърчава българският предприемачески дух, но за жалост незаконен бизнес:
ТУК


Една малка извадка от ЗАПСП (Закон за авторското право и сродните му права ), която ми се стори абсурдна:

АДМИНИСТРАТИВНОНАКАЗАТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

Наказания

Чл.97. (1) (изм.,ДВ,бр.10 от 1998 г.) Който в нарушение разпоредбите на този закон:

1. (изм.,ДВ,бр.28 от 2000 г., бр.99 от 2005 г.) възпроизвежда или разпространява видеоносители с възпроизведени на тях филми или други аудио-визуални произведения изпълнения, записи на филми или други аудио-визуални произведения;
2. (изм.,ДВ,бр.28 от 2000 г., бр.99 от 2005 г.) възпроизвежда или разпространява звуконосители с възпроизведени на тях произведения, изпълнения или звукозаписи;

Коментар: За разпространява добре, но за възпроизвежда, това какво значи, че и в къщи дори не мога да си гледам филмите и да си слушам музиката???

4. (изм.,ДВ,бр.28 от 2000 г.) предоставя звукозаписни или видеозаписни услуги на други лица с цел изготвяне на единични копия от произведения или други обекти, защитени от този закон;

Коментар: Това означава ли, че като си купя диск, не мога да го дам на приятел, защото не мога да съм сигурна, че ако му хареса филма или музиката, няма да си я запише на компа??? Пък дори и да си запише филма, няма да отвори кино салон, за да го прожектира все пак, все едно ако му дам сутрешният вестник, той ще си го ксерокопира....сигурно и това е забранено, малиииииииии...колко пъти съм си копирала статии от вестника, които са интересни и мисля, че ще имат историческа стойност за идното поколение, ужас, сега ще изгоря всичко...да не би да се превърна във вестнико-пират!

8. (изм.,ДВ,бр.28 от 2000 г.) притежава компютърна програма, като знае или има основание да предполага, че това е незаконно;

Коментар: Вчера си свалих една програма от един сайт, но пък нямам крак за нея и все ми иска регистрация, сигурно е незаконна, няма да чакам да ми изтече 15 дневният срок, в който мога да я изпробвам, веднага я изтривам!

9. (нова,ДВ,бр.28 от 2000 г.; изм.,бр.99 от 2005 г.) възпроизвежда, съхранява в паметта на компютър, разпространява или използва по друг начин компютърни програми;

Коментар: Ужас, имам толкова програми, които са съхранени в паметта на компютърът ми, може би трябва и тях да махна, нищо че си имам лицензионен кей, пък и пари съм давала за тях, то тук това не е уточнено, може би и те се считат за незаконни, щом ги възпроизвеждам и съхранявам...

Еми да спрем до тук, според мен в този закон има доста пропуски и неточно написани неща! Според него едва ли не всеки човек е нарушител, еми за бога братя, трийте всичко, така поне ще знаете със сигурност, че не сте нарушители! Нищо, че вече няма да може да гледате легално закупените от вас филми, или пък да си качвате снимките в компютърът, е да ама за това трябва да използвате програми, които доста често може да си свалите безплатно от интернет, програми, които по принцип са безплатни и не се плаща за тях, но от къде можем да сме сигурни, че това е законно, след като прочетохме набързо законът за авторските и сродните му права, според който са незаконни "компютърни програми"?????

Едно време, имаше един лозунг "За бога братя, не купувайте!!!", мисля, че му дойде времето отново да го издигнем, пък да ги видим чалгаджийките, колко ще им се купуват дисковете!!!

п.п.Между другото, в чуждите сайтове има доста българска музика, да не забравяме все пак, че половината България е на вън!!! Онзи ден открих в един американски сайт, направен от българи, доста музика и бг филми, които не можеш дори да срещнеш из бг тракерите!

Желая приятен ден и забавления на всички потребители на Р2РBG!!!

Активен
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни.
                                                                                                            Джордж Гарлин

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #187 -: Ноември 26, 2008, 11:46:50 am »
Сега вече и аз ще кажа това,което мисля.
В България се работи по поръчка.Очевидно поръчките са срещу www.p2pbg.com, www.masterstb.com, www.avatarbg.org, www.torrent-bg.org, www.axelbg.net. Поръчката е изпълнена и резултата е на лице.
ОЧЕВИДНО поръчката не е насочена към торентите,а срещу нас(тези,които ядем от баницата).
Очевадно е,че www.zamunda.net , www.arenabg.com и наглите ot www.data.bg нямат никакво намерение да спират,а господата от полицията да ги спират.
След кратка справка открих,че www.arenabg.com i www.zamunda.net се хостват в Холандския хостинг провидер www.leaseweb.com (за дата няма да коментирам).
В телефонният ми разговор с тях,ми беше обяснено,че разбираш ли,в Холандия торентите били забранени.Затраях си и им казах-ок!.Проверих в Интернет и се оказа,че преди 3 месеца leaseweb са загубили дело с холандската асоциация за защита на авторските права и наистина нямат право да хостват повече торенти.Няма да коментирам колегите от Арена и Замунда.
Искам да кажа на хората,които многократно предлагат помощ-намерете хостинг,където е позволено да се направи торент тракер под каквато и да е била форма,но изключете от списъка leaseweb ,защото те не са вариант!!
Оказва се,че стигаме до парадокса-една технология направена за свободна обмяна на файлове,заради изкривения  начин на употреба,не може да бъде хостната никъде.
Аз искам да направя торент тракер,където да се обменят неща с лиценз GPL i лични снимки,документи и т.н.
Помогнете да намерим хост за подобно нещо!  :)
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 01:25:47 pm от Flora »
Активен

Chobaka

  • SuperUser
  • Карма: +2/-1
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Август 13, 2008, 07:27:45 pm
  • Публикации: 15
Re: Проблем голям !
« Отговор #188 -: Ноември 26, 2008, 12:10:59 pm »
Това което казваш говори много лошо за нашата държава. Значи щом си голям и си плащаш можеш да работиш спокоино, а щом се появи някой малък, който се развива бързо и представлява заплаха за теб само сезираш хората на които плащаш и готово-проблема е решен ( малкия го затварят). Нямам предвид само P2Pbg, това се наблюдава във всички сфери. А в Бг. трябваше да има конкуренция и всички да бъдат равни пред закона, но това изглежда като една химера, все пак да не забравяме къде живеем.
Успех на екипа.
Активен

lazarelli

  • SuperUser
  • Карма: +10/-8
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 26, 2008, 09:43:53 am
  • Публикации: 97
Re: Проблем голям !
« Отговор #189 -: Ноември 26, 2008, 12:44:46 pm »
Искате ли поне форума да се спаси?
... до кога мислите, че ще продължим да контактуваме?
Мислите ли, че ще издържим още дълго време, ако никой не се включва в писането и развитието му?
Не може няколкото човека, който се опитваме да го потдържаме да се разкъсваме навсякъде, а други да наблюдават отстрани и тук- таме да се включат с някой друг злобен пост.
Никой от нас екипа не се е отказал да се бори! Трябва малко време, да се помисли...за да се вземе най- доброто решение.  Ако се бяхме отказали... до сега да сме зарязали всичко и да сме си казали "майната му на форума".
...Форума е част от сайта и за това трябва да се опитаме с общи усилия да го спасим, .....
Така, че ако искате да бъдете полезни с нещо и имате желанието да продължим да сме заедно няма да е лошо да се включите по активно и в другите теми.
Радвам се, че Ви има! Но само от Вас и от Нас зависи дали ще продължим да сме заедно и дали ще просъществува форума.
Ако сами не си помогнем...няма кой друг да го направи.
Да се надяваме, че както са казали хората..."всяко чудо за три дни" и нещата лека полека ще се оправят.
Благодаря!
НЕИ СМЕ ТУК - ЗА ПОДКРЕПА И СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА САЙТА - ДОКРАЙ ! НЕ СМЕ ПРЕСТАВАЛИ ДА ЧЕТЕМ И ДА УЧАСТВУВАМЕ !
Сега това ме интересува живо ! Аз лично - когато мога и намеря време - все пак съм и на работа па ако ще и директор - от както се събудя и до лягане !
Активен
Не дразни Лъва когато спи!

orakk

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Август 25, 2008, 02:12:35 am
  • Публикации: 1
Re: Проблем голям !
« Отговор #190 -: Ноември 26, 2008, 12:47:30 pm »
 аз също щом се налага бих подкрепил финансово с колкото мога тракера да бъде изместен в чужбина.. нека тук останат само ченгетата да се самоконтролират ... те сами ще се избесят ...... дайте банков код или къде да се изпращт парите то и без това толкова пари сме дали на вятъра още 5 или 10 лв.. поне ще знам че съм ги дал за свободата си да мога да дишам спокойно и да обменям инфо с останалия сват а не да ми дишат във връта и да ме гледат като престъпник като седна зад компютъра , щом по този начин ще си платя совбодата давам ....
Активен

Chobaka

  • SuperUser
  • Карма: +2/-1
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Август 13, 2008, 07:27:45 pm
  • Публикации: 15
Re: Проблем голям !
« Отговор #191 -: Ноември 26, 2008, 01:15:32 pm »
извадка от ЗАКОН ЗА АВТОРСКОТО ПРАВО И СРОДНИТЕ МУ ПРАВА

Глава пета.
СВОБОДНО ИЗПОЛЗВАНЕ НА ПРОИЗВЕДЕНИЯ
Допустимост на свободното използване (загл. изм. - дв, бр. 77 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г.)
 
Чл. 23. (Изм. - ДВ, бр. 77 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г.) Свободното използване на произведения е допустимо само в случаите, посочени в закона, при условие че не се пречи на нормалното използване на произведението и не се увреждат законните интереси на носителя на авторското право.
 

Свободно използване без заплащане на възнаграждение (загл. изм. - дв, бр. 77 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г.)
 
Чл. 24. (Изм. - ДВ, бр. 77 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г.) (1) Без съгласието на носителя на авторското право и без заплащане на възнаграждение е допустимо:
1. (доп. - ДВ, бр. 99 от 2005 г., в сила от 10.01.2006 г.) временното възпроизвеждане на произведения, ако то има преходен или инцидентен характер, няма самостоятелно икономическо значение, съставлява неделима и съществена част от техническия процес и се прави с единствената цел да позволи:

а) предаване в мрежа чрез посредник, или

б) друго разрешено използване на произведение;

2. използването на цитати от вече разгласени произведения на други лица при критика или обзор при посочване на източника и името на автора, освен ако това е невъзможно; цитирането трябва да съответства на обичайната практика и да е в обем, оправдан от целта;

3. използването на части от публикувани произведения или на неголям брой произведения в други произведения в обем, необходим за анализ, коментар или друг вид научно изследване; такова използване е допустимо само за научни и образователни цели при посочване на източника и името на автора, освен ако това е невъзможно;

4. използването като текуща информация в периодичния печат и другите средства за масово осведомяване на речи, отчети, проповеди и други или на части от тях, произнесени на публични събрания, както и на пледоарии, произнесени в съдебни процеси, при посочване на източника и името на автора, освен ако това е невъзможно;

5. (изм. - ДВ, бр. 99 от 2005 г., в сила от 10.01.2006 г.) възпроизвеждането от средствата за масово осведомяване на вече разгласени статии по актуални икономически, политически или религиозни теми, в случай че такова използване не е било изрично забранено, при посочване на източника и името на автора, освен ако това е невъзможно;

6. възпроизвеждането по фотографски, кинематографичен или аналогичен на тях начин, както и чрез звукозаписване или видеозаписване на произведения, свързани с актуално събитие, за да бъдат тези произведения използвани от средствата за масово осведомяване в ограничен обем, оправдан от целите на информацията, при посочване на източника и името на автора, освен ако това е невъзможно;

7. използването на произведения, постоянно изложени на улици, площади и други обществени места, без механично контактно копиране, както и излъчването им по безжичен път или предаването им чрез кабел или друго техническо средство, ако това се извършва с информационна или друга нетърговска цел;

8. публичното представяне и публичното изпълнение на публикувани произведения в учебни или в други образователни заведения, ако не се получават парични постъпления и не се заплащат възнаграждения на участниците в подготовката и реализирането на представянето или изпълнението;

9. (изм. - ДВ, бр. 99 от 2005 г., в сила от 10.01.2006 г.) възпроизвеждането на вече публикувани произведения от общодостъпни библиотеки, учебни или други образователни заведения, музеи и архивни учреждения, с учебна цел или с цел съхраняване на произведението, ако това не служи за търговски цели;

10. възпроизвеждането на вече разгласени произведения посредством Брайлов шрифт или друг аналогичен метод, ако това не се извършва с цел печалба;

11. предоставянето на достъп на физически лица до произведения, намиращи се в колекциите на организации по смисъла на т. 9, при условие че се извършва за научни цели и няма търговски характер;

12. временното записване на произведение от радио- и телевизионни организации, на които авторът е отстъпил правото да използват произведението, осъществено със собствени технически средства и за нуждите на собствените им предавания в рамките на полученото разрешение; записи, които имат важна документална стойност, могат да бъдат съхранени в официален архив;

13. използването на произведения за целите на националната сигурност, в съдебно или административно производство или в парламентарната практика;

14. използването на произведения по време на религиозни церемонии или на официални церемонии, организирани от публичната власт;

15. използването на сграда, която е произведение на архитектурата, или на план на такава сграда с цел реконструкцията й.


От това което разбрах, мисля че няма проблем да се разпространяват книги и филми с научно-популярно съдържание
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 01:18:23 pm от Chobaka »
Активен

raddiz

  • V.I.P.
  • Карма: +745/-759
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 04, 2008, 05:17:48 pm
  • Публикации: 4953
Re: Проблем голям !
« Отговор #192 -: Ноември 26, 2008, 02:44:44 pm »
Най - тъмно е преди зазоряване..!Дерзайте!Торентите не са всичко.В мрежата колкото щеш!Сега е важен форума защото всъщност е лицето ни пред света и показва това което сме. Добри ,лоши,малки или големи-ние сме си и никой закон не може да го промени и забрани.ОК???   
Активен

vkehayov

  • Гост
Re: Проблем голям !
« Отговор #193 -: Ноември 26, 2008, 03:06:47 pm »
vkehayov. Пич, спри да мислиш (явно не ти се отдава). Мислиш ли, че човека изградил всичко това, има интерес да го разруши. Самият факт, че е направил p2p трябва да ти говори, че е човек с високи цели и огромен КУРАЖ. Мисли преди да пишеш.

Мдаа, съжалявам, че не ми се удава (не ОТдава неграмотнико >:() да мисля. Съжалявам, че нямам право на собствено мнение. Съжалявам, че пиша "злобни" постове ( къде видяхте злоба??) Съжалявам, че дишам въздуха, който и вие дишате ( да не ви преча)! Жалко! :-X
Активен

odnas

  • V.I.P.
  • Карма: +429/-607
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 17, 2008, 12:15:12 pm
  • Публикации: 3506
Re: Проблем голям !
« Отговор #194 -: Ноември 26, 2008, 03:23:49 pm »
 ;D ;D ;D Внимавай да не се удавиш. Ползвай Google, аз така правя.
Активен