За www.p2pbg.com > Как да...?

Записване на ДВД диск

(1/2) > >>

PePsSiTa:
Здравеите,имам един голям проблем,немога да записвам ДВД дискове + субтитри,четох че трябва филма и субтитрите да бъдат с едно и сашто име,но пак нестава,моля ако някои има представа как може да стане това,да ми помогне!Благодаря :-\

jiliev78:
Здравей,така зададен въпроса няма конкретен отговор.Ако имаш в предвид да записваш готов DVD филм (обикновено във .VOB или .ISO формат) като само му добавиш субтитри (.SRT , .SUB или .TXT) - няма да стане.За тази цел ще са ти нужни (в най-лекия случай) няколко програми (DVD Decrypter,DVD-lab и IFOUpdate).Както и разбира се малко елементарни познания за работа с тях.
Ако става въпрос за запис на филм и субтитри в DivX формат и след това гледането му на обикновено DVD (четящо DivX разбира се) случая е много по-лесен.Наистина единственото условие е филма и субтитрите да са с едни и същи имена (ама абволютно едни и същи до точката преди разширението).Разбира се и самия формат трябва да бъде поддържан от DVD устройството (например не може да се пусне .mkv формат на обикновенно DVD).Ако въпоса е по-конкретен,може би ще помогнем още! ;)

PePsSiTa:
Благодаря много,ами аз не разбирам много,много,но доколкото знам става въпрос за Avi формат със (srt субтитри)  :-\

PePsSiTa:
И сашто,трябва ли  когато записвам ДВД диска се записва като филма и субтитрите са с едно и сашти имена до точката както вие казахте,в какъв формат трябва да го запиша Дата ДВД или просто ДВД видео формат?Всъщност незнам дали задавам вапроса правилно,защтото съм доста скарана с тези неща.Балгодаря предварително  :)

jodecicall:

1. В програмата, с която ще записваме избираме DVD-DATA или DVD-ICO (в случая програмата е Nero):






2. Подготвяме файловете в папките, които ще записваме да са с еднакви имена, без разширението накрая (ако въобще ОС ви го показва)
3. Избираме папките за записване от менюто горе (ADD FOLDER) или придърпвайки ги отдясно в ляво (drag & drop). Последният вариант показвам тук:





4. Гледаме да не превишим размера на диска, следейки графиката най-долу в прозореца.
5. Записваме с бутона BURN.
6. Черпим по бира...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница