www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Аз не сийдвам защото  (Прочетена 135308 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DualCore

  • V.I.P.
  • Карма: +12/-1
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 04, 2008, 11:09:53 am
  • Публикации: 10
  • Торент Клиент: uTorrent
  • MasterOfMix
    • WWW
Аз не сийдвам защото
« Отговор #135 -: Май 23, 2008, 10:41:15 pm »
Ako (защо) не сийдвам: нямам ток,нямам нет или...е станало "мазало" :@)))
Активен
ASUS M3A78-T+RADEON HD 3300 OnBOARD,AMD PHENOM 9950 QUAD-CORE@2600 BLACK EDITION,
2x1GB KINGSTON HyperX DDR2@1066MHz DUAL CHANNEL,ASUS XONAR DX PCI EXPRESS 7.1 AUDIO,
HDD 1x40GB,1x320GB,1x500GB,1x1500GB,500W PSU 600W UPS

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Аз не сийдвам защото
« Отговор #136 -: Май 24, 2008, 12:44:50 am »
Цитат на: 3x7azy
Цитат на: TRAVELER
Цитат на: lazarelli
Цитат на: mazko01
Даааа, много е добре наистина че са тънки дисковете, щото и моите се препълват... вече не знам къде да свалям, определено ще трябва нов :cool:

Само флаш-памет вече - 8GB

Имали Домашно кино с УСБ.


Има!Но за сега само на Самсунг съм виждал


има всякакви модели аз май имам ссамсунг. Това което ми направил лошо впечатление е,  че най - новият модел на самсунг не чете нищо по - голямо от 1 Гб, което е много зле
Активен

Tonevi

  • SuperUploader
  • Карма: +147/-191
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Ноември 16, 2007, 11:32:45 pm
  • Публикации: 4318
  • Торент Клиент:  2.2.1
Re: Аз не сийдвам защото
« Отговор #137 -: Юни 27, 2008, 09:44:28 pm »
Цитат на: mediteranio
Цитат на: Tonevi
Не знам тука ли му е мястото но не намерих каде другаде

Та по вапроса аз каквото изтелгя ВИНАГИ го сиидвам а например оня ден трагнах да дарпам Half-Life 2 : Episode one и викам има сиидър рано или късно ще го изтегля НО в момента докато пиша отговора са изминали 23 часа от добавянето на торента в Utorenta ми и гледам че са се изтеглили само 300 мегабайта ! И за заключение не казвам това само от мое име казвам това на всеки ъплоудер като качвате торенти не си изключвайте компютрите и сийдвайте поне 2 дена постоянно поне един да я изтегли  и после той ще сиидва затова мойто мнение е на качен торент ъплоудера му да го сиидва поне 2 дена а после ако някой го е изтеглил да сиидва и тои така поне ще има 1 сиидър


ами сагласен съм с теб  вички качени торенти трябва да си сийдват повечко време  аз не си гася компа 24/7;)


Да отговоря 1 во на "tonevi".торента Half life 2 episode one е мой (за което се извинявам че не си го истеглил бързо)но проблема е в това:1во съм на 3500 км от софия и по бавно става
2ро когато сийдвам не сийдвам само по 2 дни а по 365 дни в годината но проблема идва от тези които са го дръпнали много пати ми са е сличвало да виждам юзари да теглет и след 100% да спрат да сийдват торентите :grrr: и  в такъв случей аз не мога да качвам други торенти защото трябва да си сийдвам първите дето съм качил.И къкво става то всеки тегли и бяга никой не го е грийжа за другите и маи трябва да се напраи нещо и аз не знам какво:-/ и все пак за да качвам тук трябва да тегля от другаде а сийд спрямо лийч намаля O:- . Надявъм се да съм бил кратък точен и ясен .:D




ако до mediteranio аз вече съм забравил какво е това да се гаси компютър.:D




Благодря за откровението и си зимам думите че в теб е проблема че не сийдваш ,но Хората които са я изтеглили да не се праят на ударени да теглят и да спират торент клиентите ... :)     >:( >:(
Активен

gillmour

  • Гост
Re: Аз не сийдвам защото
« Отговор #138 -: Юли 05, 2008, 01:04:16 am »
Просто не сийдвам! Елементарно е.  ::)
Активен

Gendarmery

  • Гост
Re: Аз не сийдвам защото
« Отговор #139 -: Юли 05, 2008, 09:37:23 am »
Това е все едно да отидеш в фен клуба на ЦСКА и да кажеш : аз съм от Левски ....

ако не знаеш : p2p системата е на това базирана ...
Активен

ivansev

  • User
  • Карма: +3/-2
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 26, 2008, 09:31:20 pm
  • Публикации: 25
Re: Аз не сийдвам защото
« Отговор #140 -: Юли 05, 2008, 11:14:48 am »
Аз сийдвам поне по 3 седмици и не знам какво пречи на други да го правят.
Хардът ми е 80 Гб и е натъпкан с много програми , но това не ми пречи да отделям по поне 12 часа на ден за сийдване. Между другото ви поздравявам за сайта , надявам се че бързо ще се развие и ще има повече торенти. Предимно тегля от замундата , по простата причина , че там има повече сийдъри иначе този сайт повече ми харесва как е изграден.
Активен

starsssss

  • Гост
Re: Аз не сийдвам защото
« Отговор #141 -: Юли 05, 2008, 11:40:13 am »
Май до сега не съм писала в тази тема, айде и от мен. Откакто съм се регнала в сайта сийдвам абсолютно всичко, което съм качила или изтеглила и за напред ще го правя, защото знам какво е да искаш да дръпнеш нещо и да не можеш защото няма сийд, поради тази причина не си гася изобщо компа - не съм егоист нека и другите да теглят.
Активен

irrealizable

  • Гост
Re: Аз не сийдвам защото
« Отговор #142 -: Юли 09, 2008, 09:42:36 am »
Май до сега не съм писала в тази тема, айде и от мен. Откакто съм се регнала в сайта сийдвам абсолютно всичко, което съм качила или изтеглила и за напред ще го правя, защото знам какво е да искаш да дръпнеш нещо и да не можеш защото няма сийд, поради тази причина не си гася изобщо компа - не съм егоист нека и другите да теглят.

И аз съм така...  ;) Откакто се регнах отново сийдвам непрекъснато и в момента сийдвам 901 торента,от които 5 са филми,които аз съм качил  :) ! И ще продължавам да сийдвам,а повечко торенти ще качвам когато си взема още 100 гб хард !
Активен

pepsi81

  • TV Rip
  • SuperUploader
  • Карма: +435/-66
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 18, 2008, 10:33:06 pm
  • Публикации: 1558
  • По-добре як и тъп, отколкото само тъп
Re: Аз не сийдвам защото
« Отговор #143 -: Февруари 06, 2009, 11:44:17 pm »
Ako (защо) не сийдвам: нямам ток,нямам нет или...е станало "мазало" :@)))

И аз така. То с този интернет дето го имам (долу на картинката) какво друго да правя ;)
Активен

RedDeville

  • Гост
Re: Аз не сийдвам защото
« Отговор #144 -: Февруари 07, 2009, 12:02:22 am »
Хм, питате ме дали сийдвам?!
Аз не сийдвам защото...
Защо ли?
Ами просто защото не знам какво е сийд.  ;D ;D ;D


« Последна редакция: Февруари 07, 2009, 12:44:25 am от starsssss »
Активен

odnas

  • V.I.P.
  • Карма: +429/-607
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 17, 2008, 12:15:12 pm
  • Публикации: 3506
Re: Аз не сийдвам защото
« Отговор #145 -: Февруари 07, 2009, 12:23:43 am »
 ;D ;D ;D Споко и аз незнаех, ама екипа тук е железен и ще те научат.

А аз сийдвам нон стоп. Нека и останалите да могат да теглят.
Активен

starsssss

  • Гост
Re: Аз не сийдвам защото
« Отговор #146 -: Февруари 07, 2009, 12:44:42 am »
Хм, питате ме дали сийдвам?!
Аз не сийдвам защото...
Защо ли?
Ами просто защото не знам какво е сийд.  ;D ;D ;D





Какво е "сийд" и как се "сийдва"?
Основни дефиниции:
Download (лийч) - Сваляне на информация.
Upload (сийд) - Споделяне на вече свалена информация.


Всички торент клиенти са създадени за обмен на информация. Това означава, че програмата при запазени първоначални настройки има функциите автоматично да сийдва докато лийчвате, както и да подържа сийд след като съответна задача бъде свалена и клиента остане включен. Сийдът сам по себе си е процесът на споделяне от Ваша страна към останали потребители (пиъри). Когато споделяте вече свалената от вас информация, Вие повишавате вашият коефициент (рейтинг). Във Ваш интерес е да поддържате колкото се може по-дълго сийд към задачите си.

Когато сваляте даден торент (без значение дали го сийдвате в същия момент), Вие сте - лийчър.

Когато завършите дадена задача и оставите програмата да сийдва, Вие се превръщате в - сийдър.

Общото понятие и за двата вида личър/сийдър е - пиър.

Сийдът (споделянето) на информация е в основата на всички p2p системи. Колкото повече сийдъри има за дадена задача, толкова повече скорост ще има и за лийчърите към нея. Целият процес се нарича Peering (пиъринг), а самата система - p2p (Peer-to-peer) - Равен към равен.

За добрият сийд спомагат множество променливи фактори, което от своя страна го прави променлива величина.
* На лице трябва да са достатъчно лийчъри (тоест да има потребление/търсене спрямо дадения материал)
* IP адресът Ви да позволява добра видимост и комуникация с другите пиъри,
* Да имате правилно конфигуриран торент клиент, порт за слушане, фаеруол и тн.

Вече знаем, че сийдът покачва вашият коефициент. Това пък е в основата на израстването на даден потребител в йерархията на торент тракера.
Активен

wanio11

  • SuperUploader
  • Карма: +92/-97
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Януари 22, 2009, 01:54:17 am
  • Публикации: 166
  • Торент Клиент:
  • Профил в bpoke.com: wanio11
Re: Аз не сийдвам защото
« Отговор #147 -: Февруари 07, 2009, 11:12:49 am »
Здравейте,имам едно въпросче , "WIMAX"операторите добри ли са за сийдване или не?Ще сменям доставчика сегашния не ми харесва,някъде из форумите четох мнението на някой от администратор,че БТК  не са добри за сийдване а друга алтернатива нямам.Или оставам на сегашния или  "WIMAX" с скорост до 4Мб/с.Благодаря предварително. :D
Активен
Таралежа е птица упорита,не го ли ритнеш, не излита!

gillmour

  • Гост
Аз не сийдвам защото
« Отговор #148 -: Февруари 12, 2009, 10:49:52 am »
Хм, питате ме дали сийдвам?!
Аз не сийдвам защото...
Защо ли?
Ами просто защото не знам какво е сийд.  ;D ;D ;D
И аз така!   :'(
Активен

valachev

  • SuperUser
  • Карма: +0/-2
  • Неактивен Неактивен
  • :Февруари 26, 2009, 10:39:29 pm
  • Публикации: 4
Re: Аз не сийдвам защото
« Отговор #149 -: Март 26, 2009, 11:56:24 am »
Почвам, лека полека да се замислям дали изобщо до стоя на този тракер!

Повече от 15 часа след качването, и след 28 изтегляния оценката е:  N/A   ???
Благодарности (във вид на коментари) и похвали (във вид на оценяване) няма!

п.п.едно друго торентче с няколко пикливи снимчици, чак в "Препоръчвани" го качиха.

« Последна редакция: Март 26, 2009, 11:57:30 am от valachev »
Активен