www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Наивните Въпроси-дали имат Отговор  (Прочетена 1697 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

raddiz

  • V.I.P.
  • Карма: +745/-759
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 04, 2008, 05:17:48 pm
  • Публикации: 4953
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 16.0 Firefox 16.0
Наивните Въпроси-дали имат Отговор
« -: Ноември 07, 2012, 08:36:15 pm »
  След като осъзнах,че, съществувам ,тръгнах да опознавам Света и бях изумен и очарован,ненаситен за Открития и Премеждия.Първо се уплаших-от Тъмнината , от Агънцето за Курбан,от Изтребителите които ревяха над Дома ни…и от една Жаба,но от нея по-малко.Когато огладнеех се засищах с Домати-направо от Корена,но ме караха да ги мия на Чешмата .За десерт-скришно отварях един кошер и си вземах две-три лъжици  Мед-Пчелите не ме хапеха,нали ги спасявах когато се давят.Спасявах и Оси и Пеперуди…Чудех се какви са тия летящи Цветя…И задавах Въпроси-безкрайно,направо-Напаст.
  Когато бях на Три годинки - някъде през Октомври-изведнъж станах на Четири.Беше Дошла Баба Марта.По късно се оказа,че това е баба Кудинца,но това нямаше значение,защото Татко най-сетне заведе Жабата в Болницата-оная,същата която ме уплаши,но после си играеше с мен.И там-в Болницата,леля Гани ѝ сложила една инжекция и щях вече да имам Братче.По ми се искаше Сестричка да е ,но Жабата била Жабок.Любопитството и Въпросите ми обаче не спираха и за по-лесно ме научиха да чета и сам да си търся Отговорите,така че след около две Години ми беше напълно ясно,че са ме манипулирали и съм измамен …с Жабока.Продължих да търся скрити Тайни-които споделях с Братчето си-и сега все още търся,но въпросите станаха други-с Отговори които отново са Въпроси…Но старите останаха.Сега,не говоря за фундаменталните :кое е по напред-Яйце,Кокошка,Съществуваш ли-Сънуваш ли,Дух,Материя и т. н.,защото те са наивни и неуточнени ?Примерно е ясно,че без Петел  няма да мине и като спиш-един Шамар може да те събуди..,а за Материалното и Духовното зависи как е поставен Въпроса.Верният Отговор изискват Вяра в това,че,„хал-хабер“ си нямаш ,че и Господ не може да ти отговори,защото Той не е това което се мъчат да ни внушат и съществува в такъв аспект,че,Го няма.Но някъде се намира Пътечка ,която ще ни заведе там където  Мъглата се разсейва.
Вярвайте в Нея!
  Сега,когато се сетя за някой от „сериозните Въпроси“ от Детството и Юношеството си,породени от уж изпуснати Думи-имах прекрасни Учители-питам Дядо Гугъл и той добродушно ми посочва,че и други се стремят да отговорят на тия Въпроси.
  Ако и вие сте си задавали някакви и сте им намерили някакъв Отговор-пишете тук!?!
Ето моите-с много , много Отговори:

Електро-магнитното Поле на Ел.заряд се разпространява до Безкрай.Дали Душата не е свързана с Електро-магнетизма на Мозъка?
  Вярвал ли е Дарвин в Бог ..?   
    …и какво твърди?
   Спирало ли е…
… и кога спира Времето ?
   Какво е имало преди Големия Взрив?
   Как да си представя Пространството с всичките му измерения?
    Каква е тази Каша с Теорията на Айнщайн ?
    Математиката…и Нулата
   Защо Аксиомата е Твърдение което се приема на Доверие?
    Какво е Карма?
Kакво са Мантрите?
    Абсурда на числото 2 във Вселената,що е Фрактал и Фрактална Вселена,Числата на Фибоначи ,Теория на Хауса и тъй нататък..?

« Последна редакция: Ноември 07, 2012, 09:38:10 pm от raddiz »
Активен