www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Аз не сийдвам защото  (Прочетена 135790 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

megik123

  • V.I.P.
  • Карма: +8/-4
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 21, 2008, 01:28:19 am
  • Публикации: 42
Аз не сийдвам защото
« Отговор #105 -: Април 23, 2008, 01:09:22 am »
Цитат на: mediteranio
Цитат на: Tonevi
Не знам тука ли му е мястото но не намерих каде другаде

Та по вапроса аз каквото изтелгя ВИНАГИ го сиидвам а например оня ден трагнах да дарпам Half-Life 2 : Episode one и викам има сиидър рано или късно ще го изтегля НО в момента докато пиша отговора са изминали 23 часа от добавянето на торента в Utorenta ми и гледам че са се изтеглили само 300 мегабайта ! И за заключение не казвам това само от мое име казвам това на всеки ъплоудер като качвате торенти не си изключвайте компютрите и сийдвайте поне 2 дена постоянно поне един да я изтегли  и после той ще сиидва затова мойто мнение е на качен торент ъплоудера му да го сиидва поне 2 дена а после ако някой го е изтеглил да сиидва и тои така поне ще има 1 сиидър


ами сагласен съм с теб  вички качени торенти трябва да си сийдват повечко време  аз не си гася компа 24/7;)


Да отговоря 1 во на "tonevi".торента Half life 2 episode one е мой (за което се извинявам че не си го истеглил бързо)но проблема е в това:1во съм на 3500 км от софия и по бавно става
2ро когато сийдвам не сийдвам само по 2 дни а по 365 дни в годината но проблема идва от тези които са го дръпнали много пати ми са е сличвало да виждам юзари да теглет и след 100% да спрат да сийдват торентите :grrr: и  в такъв случей аз не мога да качвам други торенти защото трябва да си сийдвам първите дето съм качил.И къкво става то всеки тегли и бяга никой не го е грийжа за другите и маи трябва да се напраи нещо и аз не знам какво:-/ и все пак за да качвам тук трябва да тегля от другаде а сийд спрямо лийч намаля O:- . Надявъм се да съм бил кратък точен и ясен .:D




ако до mediteranio аз вече съм забравил какво е това да се гаси компютър.:D
« Последна редакция: Април 23, 2008, 01:16:24 am от megik123 »
Активен

DeadSilence

  • SuperUploader
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Март 10, 2008, 09:25:22 am
  • Публикации: 4
Аз не сийдвам защото
« Отговор #106 -: Април 23, 2008, 10:50:41 am »
Цитат на: megik123
.....когато сийдвам не сийдвам само по 2 дни а по 365 дни в годината но проблема идва от тези които са го дръпнали много пати ми са е сличвало да виждам юзари да теглет и след 100% да спрат да сийдват торентите :grrr: и  в такъв случей аз не мога да качвам други торенти защото трябва да си сийдвам първите дето съм качил.
ако до mediteranio аз вече съм забравил какво е това да се гаси компютър.:D

Аз съм на обсолютно същото мнение. потвърждават ти всяка една дума, от цитата ;)
Активен

Gendarmery

  • Гост
Аз не сийдвам защото
« Отговор #107 -: Април 23, 2008, 10:57:17 am »
Абе аз имам следния проблем: сиидвам там квото сиидвам некъде към няма и 100 торента. На Utorent съм обаче като ги сиидвам връзката ми (HTTP протокола) направо угасва .. зарежда ми доста време страниците - което ме кара да спирам Utorenta (понеже не моа да си върша работата) - не знам как да се оправя с това нещо - иначе искам да сиидвам нон стоп ... ако някой има идея как де се преборя с този проблем да каже тук !
Активен

megik123

  • V.I.P.
  • Карма: +8/-4
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 21, 2008, 01:28:19 am
  • Публикации: 42
Аз не сийдвам защото
« Отговор #108 -: Април 23, 2008, 01:53:15 pm »
Цитат на: Gendarmery
Абе аз имам следния проблем: сиидвам там квото сиидвам некъде към няма и 100 торента. На Utorent съм обаче като ги сиидвам връзката ми (HTTP протокола) направо угасва .. зарежда ми доста време страниците - което ме кара да спирам Utorenta (понеже не моа да си върша работата) - не знам как да се оправя с това нещо - иначе искам да сиидвам нон стоп ... ако някой има идея как де се преборя с този проблем да каже тук !


Изключил ли си DHT настройките?
« Последна редакция: Април 23, 2008, 01:59:43 pm от megik123 »
Активен

gari5

  • SuperUploader
  • Карма: +1/-1
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 11, 2008, 02:22:59 am
  • Публикации: 104
Аз не сийдвам защото
« Отговор #109 -: Април 23, 2008, 02:30:41 pm »
Цитат на: Gendarmery
Абе аз имам следния проблем: сиидвам там квото сиидвам некъде към няма и 100 торента. На Utorent съм обаче като ги сиидвам връзката ми (HTTP протокола) направо угасва .. зарежда ми доста време страниците - което ме кара да спирам Utorenta (понеже не моа да си върша работата) - не знам как да се оправя с това нещо - иначе искам да сиидвам нон стоп ... ако някой има идея как де се преборя с този проблем да каже тук !

Преди време един приятел си направи локален сървър (за 7-8 човека от блока) на който беше сложил Winndows и имаше същия проблем (почне ли един да сваля заема максиламно трафика и другите чакат на опашка ;) сваляха с мн малка скорост).
След това сложи Linux и какви му бяха впечатленията:
1. Ако свалят 2,3,5 и т.н. човека, Линукс-а разпределяше трафика равномерно помеждуим.
2. Даваше предимство на http. Т.е. първо ти отваря страницата в враузара и тогава си продължава другото.
Като за това не е правил никакви настройки. Както си е по подрабиране (както знаете (а който незнае вече да знае ;) ) Линукс си върви с много на брой разнообразни и безплатни програмки)
След това сложи Windows 2003 Server. Там нещата бяха малко по добре отколкото при Win2000Server , но не колкото про Линукс-а. Обаче 2003 има много допълнителни настройки и функции, за които обаче трябва доста да се почете (неможе просто да се експериментира ;) )

В заключение след гореказаното имаш няколко избора:
1. Слагаш си линукс ;) (ако не си мн. запознат с него - е време да започнеш, той е една идеална безплатна алтернатива на мн. комерсиалния Win ;) )
2. Да се поинтерисуваш за някакъв вид настройки относно http, DHT, IP свързани е с твоя проблем (би трябвало и ХР-то да има някакви, макар и по-ограничени)
3. Да използваш някаква програма за тази цел (предполагам някой от "бандуидите", но несам много запознат, просто неса ми трябвали)(моя приятел с "бандуит контролер" им рапределяше трафика)
4. Да зададеш лимити на uTorrent-a под максималните ти скорости (Up/Dw) и така да си осигутиш някакъв трафик за браубъра ;)
Надявам се, че съм бил полезен :-/
« Последна редакция: Април 23, 2008, 02:33:36 pm от gari5 »
Активен

Gendarmery

  • Гост
Аз не сийдвам защото
« Отговор #110 -: Април 23, 2008, 03:29:42 pm »
Az imam линукс .. ама на и Виндовс-а ползвам .. ше видя ше ги разровя тези ... DHT настройки .. IP не виждам смисъл от това да го барам ....

знам че LINUX rules ...
Активен

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Аз не сийдвам защото
« Отговор #111 -: Април 24, 2008, 03:01:06 am »
ами сложи си ограничение на сийдването!Примерно колкото ти е скороста оставяш половината за сийд останалата за други цели!
Ето ти един скрийн.
[img=http://img31.picoodle.com/img/img31/4/4/23/t_fsdfsdm_71a42fe.png] кликни за цял екран
При мене като почне да ми се е*е връзката и си слагам лимит за качването.
Примерно ако свалям със 100 слагам за сийд 50 кб/с ....
дано да съм ти бил полезен
« Последна редакция: Април 24, 2008, 03:02:59 am от 3x7azy »
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

xubavo

  • V.I.P.
  • Карма: +89/-89
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 13, 2007, 04:47:53 pm
  • Публикации: 680
  • Торент Клиент:
Аз не сийдвам защото
« Отговор #112 -: Април 24, 2008, 05:55:35 pm »
Истината е в интернет връзката.Просто отиваш и си договаряш с доставчика  по-добър нет и това е.Поне аз така съм направил и нямам никакви проблеми засега.Нищо не съм ограничавал а сийдвам доста торенти.
« Последна редакция: Април 25, 2008, 01:14:46 am от bobi73 »
Активен
Никoй не умира девствен, живота го слага на всички.

Gendarmery

  • Гост
Аз не сийдвам защото
« Отговор #113 -: Април 24, 2008, 11:21:40 pm »
Цитат на: xubavo
Истината е в интернет връзката.Просто отиваш и си договаряш с доставчика по-добър нет и това е.Поне аз така съм направил и нямам никакви проблеми засега.Нищо не съм ограничавал а сийдвам доста торенти.


Значи моята интернет връзка е много бърза - може би една от най-бързите в този сайт ... обаче проблема е явно на основа "Операционни настройки" или "TCP/IP Bug"
Спасението е : или да преинсталирам ОС или да не сиидвам когато съм в HTTP протокола !
Активен

megik123

  • V.I.P.
  • Карма: +8/-4
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 21, 2008, 01:28:19 am
  • Публикации: 42
Аз не сийдвам защото
« Отговор #114 -: Април 25, 2008, 05:01:05 am »
Цитат на: Gendarmery


Значи моята интернет връзка е много бърза - може би една от най-бързите в този сайт ... обаче проблема е явно на основа "Операционни настройки" или "TCP/IP Bug"
Спасението е : или да преинсталирам ОС или да не сиидвам когато съм в HTTP протокола !


И аз имах сащия проблем и го опраих като преинсталирах,но въпроса е че при мен беше от това че бутах IPX портокола заради 1 игра и от там стана голямата боза и си мисля ако си инсталирал този портокол и после си са опитвал да го махаш да не е от него:-/ .А ако е от него няма оправия освен преинсталация O:-.И при мен така забива HTTP-то и даже не можех да сийдвам и да тегля.Имах доунлоад 2 и 3кб/с и сийд 2кб/с
« Последна редакция: Април 25, 2008, 05:06:13 am от megik123 »
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Аз не сийдвам защото
« Отговор #115 -: Април 25, 2008, 10:22:01 am »
Цитат на: megik123
Цитат на: Gendarmery


Значи моята интернет връзка е много бърза - може би една от най-бързите в този сайт ... обаче проблема е явно на основа "Операционни настройки" или "TCP/IP Bug"
Спасението е : или да преинсталирам ОС или да не сиидвам когато съм в HTTP протокола !


И аз имах сащия проблем и го опраих като преинсталирах,но въпроса е че при мен беше от това че бутах IPX портокола заради 1 игра и от там стана голямата боза и си мисля ако си инсталирал този портокол и после си са опитвал да го махаш да не е от него:-/ .А ако е от него няма оправия освен преинсталация O:-.И при мен така забива HTTP-то и даже не можех да сийдвам и да тегля.Имах доунлоад 2 и 3кб/с и сийд 2кб/с

играта да не се казва Broodwar :)
Активен

megik123

  • V.I.P.
  • Карма: +8/-4
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 21, 2008, 01:28:19 am
  • Публикации: 42
Аз не сийдвам защото
« Отговор #116 -: Април 25, 2008, 02:13:21 pm »
Цитат на: M.Schumacher
Цитат на: megik123
Цитат на: Gendarmery


Значи моята интернет връзка е много бърза - може би една от най-бързите в този сайт ... обаче проблема е явно на основа "Операционни настройки" или "TCP/IP Bug"
Спасението е : или да преинсталирам ОС или да не сиидвам когато съм в HTTP протокола !


И аз имах сащия проблем и го опраих като преинсталирах,но въпроса е че при мен беше от това че бутах IPX портокола заради 1 игра и от там стана голямата боза и си мисля ако си инсталирал този портокол и после си са опитвал да го махаш да не е от него:-/ .А ако е от него няма оправия освен преинсталация O:-.И при мен така забива HTTP-то и даже не можех да сийдвам и да тегля.Имах доунлоад 2 и 3кб/с и сийд 2кб/с

играта да не се казва Broodwar :)



Да,как разбра :D
Активен

az_

  • SuperUploader
  • Карма: +167/-18
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Април 20, 2007, 10:11:23 pm
  • Публикации: 350
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: az_
    • WWW
Аз не сийдвам защото
« Отговор #117 -: Април 29, 2008, 09:45:58 am »
Така, аз не сийдвам, защото някой тъпак постоянно изключва един суич в квартала и интернет доставчикът ми не може да реши проблема. Т.е. имам интернет по 2-3 на ден за по около час, когато някой отиде на оправи устройството и около час след това отново спира. Май ще трябва да сменям доставчика.

По въпроса повдигнат от Жандарма. И при мен проблема е същия, независимо от скоростта на качване, може да качвам с 20 кВ, може и с 1020 кВ, нета върви страшно бавно. Първоначално мислех, че е от броя връзки и ги ограничих на 80 (провайдерът ми е отпуснал 100), но явно не е само това. Преинсталирах си компа преди около 2 месеца и нямаше промяна, така че ако някой има идея как да го оправим това трайно, да пише.
Ще погледна и аз тея DHT настройки като се докопам до нас и случайно имам нет.
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Аз не сийдвам защото
« Отговор #118 -: Април 29, 2008, 10:20:17 am »
Мисля, че няма нищо общо с броя на връзките стига да не ги превишиш. Иначе решението на проблема ти се казва Мегалан. И да знаеш ,че изоставаш в класацията на топ сийдърите (което може да е добре защото май вече сайта ни не е- събрали се 2 - 3 ма приятели и си сийдват помежду си - има и други дето не ги знаем :) )
« Последна редакция: Април 29, 2008, 11:29:49 pm от bobi73 »
Активен

az_

  • SuperUploader
  • Карма: +167/-18
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Април 20, 2007, 10:11:23 pm
  • Публикации: 350
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: az_
    • WWW
Аз не сийдвам защото
« Отговор #119 -: Април 29, 2008, 06:48:19 pm »
Цитат на: M.Schumacher
МИсля че няма общо с броя на връзките стига да не ги превишиш. Иначе решението на проблема ти се казва Мегалан.


Той Жандарма не е ли към тях точно?
Оп, май в техния квартал тая фирма не движеше!
Днес говорих с Нет1 да видим так как ще е.

Цитат на: M.Schumacher
И да знаеш че изсотаваш в класацията на топ сийдърите (което може да е добре щтото май вече сайта ни не - събрали се 2 - 3 ма приятели и си сийдват помежду си - има и други дето не ги знаеме :) )


Е, още съм в десетката де. Радвам се, че вече не съм на 1 или 2 място, в зависимост кога си си изтрил статистиката. :lol:
Активен