Разни > Дискусии

USA - what the hell ...

<< < (3/3)

M.Schumacher:
За воюването си прав. Но покраи това всички технологии, който виждаш около себе си са тръгнали от там. Дошли са от военните. Авиацията е тръгнала заради военните. Мобилните телефони, GPS, ако щеш и Интернета (там не точно но е почти така). Та вярно е че политиката им е агресивна, но са дали на света доста неща :)

ivansev:
И ти си прав. Но искам да кажа че тези неща са ги постигнали не американците. Просто движещата сила не са американци, а европейци. И това те го правят с пари. Ето това не ми харесва на мен. Понеже съм ходил по доста състезания и се интересувам, мога да ти кажа че американския отбор по математика е съставен от китайчета (не съм ходил чак на международни състезания, но съм ги гледал по ТВ). А имаше една статия, в която пишеше, че 55% от американците не знаят, че Слънцето е звезда. Е не мога да повярвам как ТОЧНО американците са постигнали всички тези научни достижения.

M.Schumacher:
Мисля, че дефинирахме вече, че китайчетата са американци. Поради липса на все още съществуваща народност, която да е т.н. американска нация, то всеки, който иска и му разрешат да стане американец е американец. Т.е. малкто умни хора в тази страна водени от капитала на богатите движи прогреса в целия свят. А това, че те не знаят, че слънцето е звезда е вярно, но не съм сигурен колко българи все още знаят това. Тук затъпяването е прогресивно

ivansev:
Да вярно е че затъпяването и тук е прогресивно, ама това е защото много от кадърните хора са отишли точно там - в САЩ за да им задигат умствения потенциал. Колкото до това че се чувстват американци - едва ли. По-скоро ги теглят парите. То и много жени се чувстват шофьори ама не са.(предварително се извинявам на женската аудитория)

5co:
— Мразиш Америка, нали? — попита Хелга.
— Това би било също толкова глупаво, колкото и да я обичам. Просто не е в състояние да събуди чувствата ми, защото не се интересувам от недвижима собственост. Не съм в състояние да мисля за държавни граници. Тези въображаеми очертания за мен са също толкова нереални, колкото феите и горските духове. Не мога да повярвам, че обозначават края на едно и началото на нещо друго, което наистина засяга човешката душа. Добродетелта и порока, удоволствието и болката пресичат всякакви граници без никакво усилие.
Кърт ВОНЕГЪТ, Майка Нощ

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница