www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Какво мислите за споразумението ACTA?  (Прочетена 14718 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hiks

  • SuperUser
  • Карма: +1490/-849
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 22, 2009, 11:27:42 pm
  • Публикации: 550
  • OS:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
  • Firefox 4.0 Firefox 4.0
Re:Какво мислите за споразумението ACTA?
« Отговор #30 -: Февруари 06, 2012, 06:51:42 am »
За АСТА наште вече почнаха да се обясняват и е явно няма да стане. А след някой месец ще пробват нещо друго подобно. Между другото, в България си имаме действащ закон против пиратството и той е достатъчно сериозен. Аз си мисля друго, обаче. А ако някой професионален творец ме е гледал и описал, кой е авторът, аз или той, след като той е копирал, или най-много, интерпретирал моя идея.Това се отнася и за техническите идеи. Идеите се разпространяват свободно и ще продължава да е така, докато не измислят начин да ги затварят в кутии и да ги заключват в складове, професионалните автори ще крадат аматьорите, аматьорите пък тях и това не може да се промени. Трябва да се намери друг начин да се финансира интелектуалният труд, чрез държавни субсидии, примерно, а не да се търси начин да се хване пръдня с мрежа.
Активен
Истинският джентълмен трябва да пие много, но с мярка

georg10

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 24, 2010, 03:14:37 am
  • Публикации: 11
  • OS:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
  • Chrome 16.0.912.77 Chrome 16.0.912.77
Re:Какво мислите за споразумението ACTA?
« Отговор #31 -: Февруари 07, 2012, 08:06:33 am »
Хубаво е, че си оптимист, но се поогледай и ще разбереш, че това няма как да стане. Писмата са безсилни под натиска на "някои" държави от които сме зависими. Тука не се иска мнението на потребителите, защото именно те са тези, които ползуват този тъй наречен "Интелектуален труд". Няма да обърнат внимание на нито едно писмо, защото ще очакват подобна реакция и вече решението е взето, което значи, че връщане назад няма да има. Но все пак е хубаво да вярваш, че подобни петиции могат да променят нещо, защото надеждата умира последна.
Активен

xprt

  • SuperUploader
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 30, 2008, 11:56:57 pm
  • Публикации: 10
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 16.0.912.77 Chrome 16.0.912.77
Re:Какво мислите за споразумението ACTA?
« Отговор #32 -: Февруари 07, 2012, 08:47:12 pm »
Според "АКТА", ако се запозная с момиче по интернет и тя си легне с мен, трябва ли да плащам авторски права на баща й? Или само ако я споделя с приятели?
Активен

jodecicall

  • Агресивен Дипломат
  • SuperUploader
  • Карма: +286/-169
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 20, 2008, 11:13:07 am
  • Публикации: 740
  • Обичай враговете си! Това ги кара да полудяват...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Re:Какво мислите за споразумението ACTA?
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2012, 03:19:49 am »
@ xprt :

Това, което сте изкопирали от ФБ е несериозно. Темата обаче - напълно сериозна. Прочетете споразумението преди да пишете неща, подходящи за училищен чин.
Активен

dimit1r2171

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Февруари 26, 2009, 06:34:56 pm
  • Публикации: 1
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Re:Какво мислите за споразумението ACTA?
« Отговор #34 -: Февруари 08, 2012, 07:35:45 am »
 Аз не разбирам като цяло "авторските права"  - да вземем песните - мога да ги слушам по радиото, но немога да я сваля и да си я пусна сам - какъв е смисъла?  Другото интересно,  че се наследяват  -  ако "твореца" почине , наследника му наследява правата??? - тоест ако някой напише песен и аз 50 години след смърта му правя кавър - сина ме съди и трябва да му плащам. Вече всички обществени места, в които се пуска музика плащат на профон  - защо те да не могат да си свалят песни от нета - нали плащат???
  Интересни са и българските "ТВОРЦИ" постоянно борещи се за правата си -  ФСБ, КИРИЛ МАРИЧКОВ  - НАИСТИНА ЛИ СМЯТАТ, ЧЕ НЯКОЙ ЩЕ СИ КУПИ ТЕХЕН АЛБУМ  - АМИ НАЙ НОВАТА ПЕСЕН Е НА 10 ГОДИНИ???
Активен

jodecicall

  • Агресивен Дипломат
  • SuperUploader
  • Карма: +286/-169
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 20, 2008, 11:13:07 am
  • Публикации: 740
  • Обичай враговете си! Това ги кара да полудяват...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Re:Какво мислите за споразумението ACTA?
« Отговор #35 -: Февруари 08, 2012, 11:50:39 pm »
Още едно мнение:

Цялата истерия с авторските права е защото фирмите гиганти в бранша не пожелаха да си адаптират бизнеса към съвременните технологии и почнаха да търпят загуби. Повтарям, става въпрос за алчни "собственици на авторски права", а не за "творци...". Щото истинските творци получават трохите от масата на разни Сонита, Юнивърсъли и всякакви други боклуци.

Нека се върнем назад във времето, когато нямаше интернет, книгите бяха на хартия, а музиката на плочи и касетки.
Аз съм си купил книга и ти я давам назаем да я прочетеш или пък си я копираш на ксерокс. Някой да е бил преследван за това? Нито даващия книгата, нито вземащия са били разглеждани като престъпници. И не само у нас, а и по целия свят, включително в САЩ. Но ако взема че отпечатам книгата и почна да я продавам, веднага ще подлежа на наказателно преследване, ЗАЩОТО ПЕЧЕЛЯ ПАРИ НЕЗАКОННО И НЕ ПЛАЩАМ СЪОТВЕТНИЯ ДЯЛ НА АВТОРА!
Сега да минем към музиката. Давам ти плоча назаем да я слушаш или ти давам касетка да си я презапишеш. Пак нищо лошо няма. Но ако отворя сергия на пазара с копирани касетки, това вече е престъпление.

А сега да видим как е в днешно време:
Всичко трябва да е същото, само технологиите са много променени и копирането или даването на заем става много по-бързо. Няма друга разлика. Така че логиката и здравия разум изискват да бъде престъпление и да се наказва САМО РАЗПРОСТРАНЕНИЕТО НА МАТЕРИАЛИ С АВТОРСКИ ПРАВА СРЕЩУ ЗАПЛАЩАНЕ! т.е.ако направя един сайт и кача на него музика, филми и книги, и ти искам пари за да теглиш - тогава трябва да лежа в затвора. Но ако споделя с теб безплатно моите неща - не би трябвало да е наказуемо.

Това по въпроса за "разпространението". Но има и много по-шокиращи примери докъде може да стигне безумието на собствениците на авторски права. Оня ден гледах по телевизията някакъв американец, който сподели следния абсурд:

В някаква сладкарница в САЩ имали инициатива за забавление на децата. Произвеждали торти, на които по фото-метод поставяли копия на детски рисунки, предоставени от самите деца. И у нас вече можеш да си поръчаш торта, като дадеш на флашка снимка или изображение по твой избор. Та някакво детенце нарисувало Мики Маус и му поставили рисунката на тортите. Ми кво друго да нарисува детенцето - Мики Маус ще нарисува или някой друг детски герой.
Повтарям, ако не си разбрал - не репродукция на кадър от филм на Дисни, а детска рисунка! И веднага цъфнали адвокатите на Дисни и почнали да искат пари за авторски права и да плашат със съд! Това вече е отвратително!
Самият Уолт Дисни сигурно ще се обърне в гроба ако разбере какво се случва!
 
(мнението е на мой познат от Фейсбуук, но напълно припокрива и моето. За това и ви го споделям тук)
Активен

Jackk Black

  • User
  • Карма: +1/-2
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 24, 2011, 07:06:18 pm
  • Публикации: 2
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Май забравихме за AКTA???
« Отговор #36 -: Март 01, 2012, 03:05:13 am »
Темата за споразумението АКТА тънко и леко отмина. Разми се. Всички улегнахме в ежедневието и забравихме какво и как ни заплашва.
Дори и аз го направих. Работата и грижите около семейството ми, всекидневните новини и грижи ме накараха да забравя капана...



До днес. Когато намерих кашон с видеокасети с филми, които съм КУПУВАЛ навремето и съм пазил като колекция, защото тогава почти нямаше интернет, а сайтове и сървъри бяха мит в България. А на кино излизаха много малко заглавия...Запазих ги, смятайки, че така ще ги пазя за децата си.

Намирайки ги се замислих за "пиратството" в днешно време:

Фирмите, продали ми филмите навремето, са мамили държавата с данъци. Плащали са права за 1 000 касети, а са продавали 1 000 000... Държавата я храня аз (т.е. НИЕ). Значи ни дължат обещетение. НО... Под Бик за мляко не се чака! Още повече, че "фирмите" пирати, на които плащахме тогава, сега държат кината... А аз все още ходя и си плащам за кино. И пак на тях!
Плачат, че нямат печалби, а често нямат свободни места за детето ми, заради планирането на прожекциите си. Заради кризата.
Но ако заради кризата и безпаричието някой е дал филм на друг, гонят го до дупка като убиец...


За това реших да съм ПИРАТ!

Ще свържа старото видео с компютъра и ще рипна всички стари касети.
Ще се науча как да отделя аудио от видео. Ще сложа българският дублаж върху качественото видео, изтеглено от чужди сайтове!
Ще изровя в интернет всички филми, които приятелите ми нямат финансова възможност, но искат да гледат, и  ще им ги преведа.
Ще кача всичко това в интернет!
БЕЗ ПАРИ! А не както ми го продаваха навремето крадците...



Да! Аз съм обикновен човек! Аз съм Пират! И се гордея с това! I Am Anonymous !



We Аre Anonymous.
We Аre Legion.
We Do Not Forgive.
We Do Not Forget.
Expect US........
Активен

Баба_Вуна

  • V.I.P.
  • Карма: +4/-5
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 10, 2010, 01:45:40 am
  • Публикации: 80
  • Торент Клиент: µTorrent 1.8.5
  • Баба Вуна слуша SLiMShadY
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
    • WWW
Re:Какво мислите за споразумението ACTA?
« Отговор #37 -: Март 01, 2012, 05:33:50 am »
We Аre Anonymous.
We Аre Legion.
We Do Not Forgive.
We Do Not Forget.
Expect US........
« Последна редакция: Март 01, 2012, 05:37:16 am от Баба_Вуна »
Активен

Docenta

  • V.I.P.
  • Карма: +8/-3
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 26, 2009, 01:22:58 pm
  • Публикации: 44
  • Гадняр
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 8.0.1 Firefox 8.0.1
Re:Какво мислите за споразумението ACTA?
« Отговор #38 -: Март 01, 2012, 10:03:05 am »
Активен
НАЙ-ТОЧНАТА ДИАГНОЗА СЕ ПОСТАВЯ СЛЕД АУТОПСИЯТА

ljub4o2002

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Септември 20, 2007, 07:05:47 pm
  • Публикации: 1
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 10.0.2 Firefox 10.0.2
Re:Какво мислите за споразумението ACTA?
« Отговор #39 -: Март 01, 2012, 08:50:24 pm »
Това споразумение е абсолютна дивотия и си е чиста проба картелна договорка с цел увеличаване на приходите не толкова на изпълнителите на музика или на авторите на софтуер или какъвто и да е вид интелектуално произведение,а за обогатяване на ужким представляващите ги компании.
С това споразумение се нарушава идеята поради която съществува интернет пространството-свободния трансфер между хората на данни и правото на безплатна информация.
Активен