www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем голям !  (Прочетена 229797 пъти)

0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #525 -: Декември 18, 2008, 06:03:28 pm »
яко нали и ти защитаваш хората които предлагат услуга без гаранции
Активен

torrentor

  • V.I.P.
  • Карма: +55/-29
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Септември 07, 2008, 03:42:14 am
  • Публикации: 184
Re: Проблем голям !
« Отговор #526 -: Декември 18, 2008, 07:40:11 pm »
Господин Дулев, радвам се, че Вие задавате отговори на въпросите, които сам поставяте:

1. Ако Вашия DVD плейър насича картина или образ и Вие покажете това на търговеца/производителя, по закон машинката трябва да Ви бъде заменена с нова или възстановени парите, дадени за нея.
2. Ако лютеницата, която сте закупили в магазина е била вкисната (например, заради пропускане на въздух, поради недобро затягане на капачката) - ще имате едно основателно право на рекламация.

3. Ако направите успешна рекламация на продукт на забавната индустрия в най-широкия смисъл на тази дума, дори само заради подвеждаща промотираща информация (официален трейлър, неточности в описанието/съдържанието/системните изисквания, изписани на обложката на лицензирано DVD и др. подобни), лично аз ще подема кампания да заемете мястото на г-жа Кунева като Европейски комисар по защита на потребителите.
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #527 -: Декември 18, 2008, 08:05:35 pm »
Абсолютно си прав
Активен

Dulev

  • SuperUser
  • Карма: +3/-1
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 30, 2007, 09:34:28 am
  • Публикации: 18
Re: Проблем голям !
« Отговор #528 -: Декември 19, 2008, 08:53:45 am »
яко нали и ти защитаваш хората които предлагат услуга без гаранции
Не ги защитавам тях, защитавам принципите.

Господин Дулев, радвам се, че Вие задавате отговори на въпросите, които сам поставяте:

1. Ако Вашия DVD плейър насича картина или образ и Вие покажете това на търговеца/производителя, по закон машинката трябва да Ви бъде заменена с нова или възстановени парите, дадени за нея.
2. Ако лютеницата, която сте закупили в магазина е била вкисната (например, заради пропускане на въздух, поради недобро затягане на капачката) - ще имате едно основателно право на рекламация.

3. Ако направите успешна рекламация на продукт на забавната индустрия в най-широкия смисъл на тази дума, дори само заради подвеждаща промотираща информация (официален трейлър, неточности в описанието/съдържанието/системните изисквания, изписани на обложката на лицензирано DVD и др. подобни), лично аз ще подема кампания да заемете мястото на г-жа Кунева като Европейски комисар по защита на потребителите.

Нека да не бъркаме понятията - естетическите и физическите качества на продукта.

1. За плеъра е така - може да се върне, но в дадения случай точно този филм го купих, след като беше свършила гаранцията на плеъра. В случая трябваше да търся производителя на дисковете, да им доказвам с моя плеър, че не работят филмите. Тогава щяха да кажат, че проблема е в плеъра.

2. За лютеницата имах в предвид вкусовите качества. Ако е развалена или нещо друго не е наред, може да се върне и е нещо което често се случва с различни продукти. Но когато не ти е вкусна ходи обяснявай, че не е наред. Дадох пример точно с лютеницата, защото преди години в бакалията така и не можах да науча на магазинера, че "Първомай" и "Първомайска" са различни марки от различни производители. За него беше все тая, че на етикета има нарисувано хорце...

3. По този въпрос, може би трябва да се търси първо "Комисията за защита на потребителите". Те могат да се справят подобни проблеми - така си мисля.
« Последна редакция: Декември 19, 2008, 08:55:35 am от Dulev »
Активен
"Орден в сянка" - първият български STAR WARS фен филм http://shadoworder.bgjedi.com/

torrentor

  • V.I.P.
  • Карма: +55/-29
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Септември 07, 2008, 03:42:14 am
  • Публикации: 184
Re: Проблем голям !
« Отговор #529 -: Декември 19, 2008, 12:05:21 pm »
Господин Дулев, радвам се, че мога да разговарям с консенсусна личност като Вас. Т.е. харесвам хората, които са склонни да обмислят своята позиция в течение на един добронамерен спор и най-вече да допринесат с нови идеи за неговото разрешаване. Нека започнем отзад напред:


"цитат от torrentor: 3. Ако направите успешна рекламация на продукт на забавната индустрия в най-широкия смисъл на тази дума, дори само заради подвеждаща промотираща информация (официален трейлър, неточности в описанието/съдържанието/системните изисквания, изписани на обложката на лицензирано DVD и др. подобни), лично аз ще подема кампания да заемете мястото на г-жа Кунева като Европейски комисар по защита на потребителите.
Dulev: По този въпрос, може би трябва да се търси първо "Комисията за защита на потребителите". Те могат да се справят подобни проблеми - така си мисля.


Абсолютно съм съгласен, че казусът по т.3 "плаче" за "Комисията за защита на потребителите". Лошото е, че това е световен проблем и да предположим, че българската комисия се произнесе в защита на даден потребител по горепосочения пример. Но тогава дадена (например презокеанска) компания ще приведе най-малко следните (примерни) доводи: "Ние имаме договор с българското правителство, който не предвижда намеса на такава комисия. Освен това случаят се регулира първо от фундаментите на международното право, след това от горепосочената правителствена спогодба и едва тогава от вътрешните нормативни актове (основание за подобен отговор може да ни даде дори само Конституцията на Република България, където с известни условности се дава примат на международното право пред националното).

По т.1 и т.2 смятам, че позицията е изяснена, като втора точка, както виждам, "плаче" за още една комисия - за защита на конкуренцията. Аналогия може да се даде със съвсем пресния случай на такситата "Супертранс", ощетявани от фантомите "Супершанс": http://lex.bg/bg/news/view/24846
(цитат от господин Дулев: "в бакалията така и не можах да науча на магазинера, че "Първомай" и "Първомайска" са различни марки от различни производители.")


И едно допълнение относно "протекционизма" на дадени правителства върху определени компютърни операционни системи. В нашия роден случай "зареждането" и "презареждането" на правителството със софтуера на компанията, която всички ние отчасти познаваме, става на търговски принцип - образно казано правителството се абонира многогодишно да купува и консумира лютеница от някакъв първомайски тип (правя аналогия с лютеницата имено въз основа на изнесените във филма "Пиратите от/на силициевата долина" факти). Правителствата, които финансират Линукс базирани операционни системи го правят на ДОБРОВОЛНИ ДАРИТЕЛСКИ начала. Ако греша, ме поправете, моля.
« Последна редакция: Декември 19, 2008, 12:07:19 pm от torrentor »
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #530 -: Декември 19, 2008, 02:02:55 pm »
Кой и как финансира Линукс не е важно. Важно е той да се развива и да намалява по всякакъв възможен начин монопола на Мсъкс
Активен

PhakBiGa

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 19, 2008, 02:36:07 pm
  • Публикации: 1
Re: Проблем голям !
« Отговор #531 -: Декември 19, 2008, 03:00:16 pm »
Нека озаглавя подтемата "За вратаря, прозорците и къщата"

Замисляли ли сте, защо Линукс не се нуждае от антивирусна програма (поне аз още не съм чул някой да е написал такава). И почти обратния въпрос : Защо свръхбогатият вратар не е направил такава програма за своите прозорци?. Просто защото няма смисъл.

Аз съм със сървис пак версия 3 от ноември (със съответния действащ Файъруол и Аваст Профешънъл с актуални вирусни дефиниции). В течение на няколко дни явно един или няколко троянски коня изръшкаха моите харддискове, някои файлове бяха изтрити и по-голямата част върнати на мястото им, други се появиха като изневиделица със явния контекст "знаем кой си ти - но още не знаеш нашата/моята мощ". В нея се убедих по-късно. В някои файлове се съдържаха лични данни...И в продължение на няколко дни вероятно през нощта някои предмети в дома ми бяха размествани - други вземани и връщани няколко дни по-късно при заключена през нощта ВРАТА :D :-\. Можете да ми вярвате, а можете и да не ми вярвате - това е Ваше право. Сега просто не знам какво ме очаква, но го правя, дори само ако спася поне едно семейство и/или потребител от този тих ужас, който изпитвам. Някои веднага ще репликират - "ама твоите прозорци вероятно не са "лицензирани". Какво значение има, отговарям, след като програмният код е затворен и модулите, отговарящи за сигурността не могат да се променят, освен от компанията на вратаря. Сега осъзнавам циничния контекст, който всъщност е дал господина с вратарската фамилия на своята операционна система - прозорците са мястото, откъдето се вмъкват нежелани гости във Вашата къща. И спомняте ли си гениалния последен кадър от "Пиратите на силиконовата (силициева) долина". Някаква алюзия за Големия брат?!
И да се върнем на въпроса за Линукс и българското правителство, "обзаведено" с прозорците на вратаря. Чудя се кой правителствен чиновник ще предложи нашият роден управленски апарат да мине на Линукс, ако е в моето положение? :D :-\
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #532 -: Декември 19, 2008, 03:13:29 pm »
Това последнто прозвуча като призив да хакнем правителствените компютри :)
Иначе никой няма да го предложи докато не му се предложи комисионна :)
Активен

mitkoisie

  • SuperUser
  • Карма: +2/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Март 30, 2008, 09:19:07 am
  • Публикации: 17
Re: Проблем голям !
« Отговор #533 -: Декември 19, 2008, 10:51:39 pm »
знаете ли че, в българската полиция прокуратура и т.н няма нито едно лицензно копие на "джама" ;) за разлика от мен имам 7 и не знам какво да ги правя  :'(
Активен

bobi73

  • SuperUploader
  • Карма: +94/-170
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 21, 2007, 05:29:10 pm
  • Публикации: 342
Re: Проблем голям !
« Отговор #534 -: Декември 20, 2008, 12:46:35 am »
Гадното в тази държава е , че кой каквото красиво е направил , го е направил преборвайки държавата , а не с нейна помощ.
Активен

DJPlamen

  • SuperUploader
  • Карма: +88/-1081
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 24, 2008, 05:52:24 pm
  • Публикации: 315
Re: Проблем голям !
« Отговор #535 -: Декември 20, 2008, 02:03:35 am »
Г-н Дулев, вашият пример с разреждането на "Кока-кола"-та ме провокира да ви задам следнатата хипотетична ситуация:
Представете си, че аз си купувам (или още по-добре - подаряват ми) 2 литра кока-кола. Разреждам я с бистра водица 1:1, пълня 2 бутилки, слагам им етикет "Кока-Кола-devise-разредена-с-вода-1:1", сядам на една пейка пред НДК, опъвам малката ми масичка и казвам на случайно седящия до мен г-н... да речем Обущаров  ::) : "Пич, навит ли си да викаш на минаващите, че подаряваш на всеки по една бутилка от това якото нещо, дето не ти трябва да знаеш какво е дори, ама мирише поне на кока-кола?" Той казва "Навит съм, ама нали няма да ме караш да им искам пари, освен това не искам да си мислят, че е мое и че аз го произвеждам, аз просто ще ти изпълня молбата - да викам и привличам хората". Казвам му "Окей, ти си!" и след един месец пред него вече има опашка за безплатни "Кока-Кола-devise-разредена-с-вода-1:1", "7up-prevail-изветрял" и "Кума-Лиса-блокче-марципан-1986-година-нахапано" (ама понеже няма откъде да го намериш вече, си е ценно), а пък аз, понеже съм истински Робин Худ, му нося нови и нови неща, който съм намерил и разредил, че да има за всеки по нещо...
Успях ли да Ви объркам с фантастичния си пример? Ако не съм, моля, опитайте да ми отговорите на следните въпроси през вашата гледна точка:
1. Кой по веригата би трябвало да носи някаква отговорност:
- аз, понеже съм използвал като съставка на моето питие 50 % кока-кола (макар, че на етикета пише само "не правете копия", а не "не правете коктейли с кока-кола")?
- аз, понеже съм използвал запазената марка или по-точно - съм въвел в заблуждение някого, имитирайки защитена марка? (макар и с некомерсиална цел, ОЧЕВИДНО)
- Г-н Обущаров (тук е моментът да кажа, че в заигравката с името Шумахер няма лоши чувства), понеже той БЕЗПЛАТНО се явява някакъв вид "дистрибутор" на нещо БЕЗПЛАТНО? (ами раздавачите на флаери тогава....?)
- Бедните граждани, които нямат кинти за истинска, ледено-студена, освежаваща, бла-бла-бла-30-секунди-минаха-ли кока-кола, но пък с кеф си взимат бутилки от моя devise, за да разберат поне на какво мирише оригиналът?
Ако примерът ви изглежда неподходящ, ще се радвам да прочета мнението ви в реалната ситуация кой е "виновен" - производителят/имитатор, "преносната среда" (съучастникът ;) ) или крайният консуматор? И въобще, кой е луд - който дава зелника, който го яде или както винаги се случва в България - самият зелник?
2. Усещате ли, че въпросът е наистина принципен и ЕДИНСТВЕНО ЗАВИСИМ ОТ ЗАКОНА? Ние тук се караме като мишки (каквито сме си, хайде да не се лъжем) и на всичкото отгоре се караме за това кого да пратим при котката, щото тя вчера минала и подхвърлила "Утре ще разкатая някоя мишка, щото днес ми е у левия богаташки крачол, пратете ми някого, за да не пострадате всички".... Добре, ама утре законът може да се смени... Само дето хората ще си останат същите, със същия морал или липса на такъв...
3. Ако не ви се "краде" - моля, не го правете. Никога и по никакъв повод. Много малко хора могат да се похвалят с такова качество, нали? Само че, ако аз искам да покажа на бъдещите си деца например... великите филми от 70-те години, или пък дори Вашият авторски филм, за да бъдат те малко по-богати духовно от мен, бихте ли ме насочили откъде да си ги купя, 40 години по-късно, в мизерстваща България? Да, наричайте ме крадец, пират, нарушител на дребно или каквото още искате.... Но в крайна сметка, не мисля, че Джони Деп си заслужи последния хонорар, равен на заплатата ми за 916 години напред, че да му давам И ОЩЕ, нали?!?! От неговото "крадец" не ми става обидно някакси ;)
« Последна редакция: Декември 20, 2008, 02:11:21 am от DJPlamen »
Активен

torrentor

  • V.I.P.
  • Карма: +55/-29
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Септември 07, 2008, 03:42:14 am
  • Публикации: 184
Re: Проблем голям !
« Отговор #536 -: Декември 20, 2008, 11:38:39 am »
Брилянтно мнение на DJPlamen - просто няма какво да добавя.

Ситуацията с флайърите ме навежда на още едно съждение. Надали има някой от нас, който да няма в гардероба си някаква дреха, с която определен лейбъл, дизайнер или просто някаква фирма рекламира себе си - например Георги Фермани. Дали е менте или не - това само един производител знае, но нека се замислим и за този вид гавра на някои котки с мишките. Какво се получава: ние се превръщаме в самоходни реклами на г-н Фермани (например), за което вместо той да ни плаща, за това, че му развяваме логото гордо и по снобски навсякъде, където отидем - ние, мишките (аватарът ми изглежда определено е подвеждащ :D) сме готови да платим по определено абсурдна логика за това, че сме самоходни билбордове на неговата търговска марка. Ами сега?
Активен

ogi_nenchev

  • SuperUploader
  • Карма: +480/-3
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Август 23, 2008, 06:14:16 pm
  • Публикации: 678
  • Торент Клиент:
  • Профил в bpoke.com: oginenchev
Re: Проблем голям !
« Отговор #537 -: Декември 20, 2008, 12:44:19 pm »
Г-н Дулев, вашият пример с разреждането на "Кока-кола"-та ме провокира да ви задам следнатата хипотетична ситуация:
Представете си, че аз си купувам (или още по-добре - подаряват ми) 2 литра кока-кола. Разреждам я с бистра водица 1:1, пълня 2 бутилки, слагам им етикет "Кока-Кола-devise-разредена-с-вода-1:1", сядам на една пейка пред НДК, опъвам малката ми масичка и казвам на случайно седящия до мен г-н... да речем Обущаров  ::) : "Пич, навит ли си да викаш на минаващите, че подаряваш на всеки по една бутилка от това якото нещо, дето не ти трябва да знаеш какво е дори, ама мирише поне на кока-кола?" Той казва "Навит съм, ама нали няма да ме караш да им искам пари, освен това не искам да си мислят, че е мое и че аз го произвеждам, аз просто ще ти изпълня молбата - да викам и привличам хората". Казвам му "Окей, ти си!" и след един месец пред него вече има опашка за безплатни "Кока-Кола-devise-разредена-с-вода-1:1", "7up-prevail-изветрял" и "Кума-Лиса-блокче-марципан-1986-година-нахапано" (ама понеже няма откъде да го намериш вече, си е ценно), а пък аз, понеже съм истински Робин Худ, му нося нови и нови неща, който съм намерил и разредил, че да има за всеки по нещо...
Успях ли да Ви объркам с фантастичния си пример? Ако не съм, моля, опитайте да ми отговорите на следните въпроси през вашата гледна точка:
1. Кой по веригата би трябвало да носи някаква отговорност:
- аз, понеже съм използвал като съставка на моето питие 50 % кока-кола (макар, че на етикета пише само "не правете копия", а не "не правете коктейли с кока-кола")?
- аз, понеже съм използвал запазената марка или по-точно - съм въвел в заблуждение някого, имитирайки защитена марка? (макар и с некомерсиална цел, ОЧЕВИДНО)
- Г-н Обущаров (тук е моментът да кажа, че в заигравката с името Шумахер няма лоши чувства), понеже той БЕЗПЛАТНО се явява някакъв вид "дистрибутор" на нещо БЕЗПЛАТНО? (ами раздавачите на флаери тогава....?)
- Бедните граждани, които нямат кинти за истинска, ледено-студена, освежаваща, бла-бла-бла-30-секунди-минаха-ли кока-кола, но пък с кеф си взимат бутилки от моя devise, за да разберат поне на какво мирише оригиналът?
Ако примерът ви изглежда неподходящ, ще се радвам да прочета мнението ви в реалната ситуация кой е "виновен" - производителят/имитатор, "преносната среда" (съучастникът ;) ) или крайният консуматор? И въобще, кой е луд - който дава зелника, който го яде или както винаги се случва в България - самият зелник?
2. Усещате ли, че въпросът е наистина принципен и ЕДИНСТВЕНО ЗАВИСИМ ОТ ЗАКОНА? Ние тук се караме като мишки (каквито сме си, хайде да не се лъжем) и на всичкото отгоре се караме за това кого да пратим при котката, щото тя вчера минала и подхвърлила "Утре ще разкатая някоя мишка, щото днес ми е у левия богаташки крачол, пратете ми някого, за да не пострадате всички".... Добре, ама утре законът може да се смени... Само дето хората ще си останат същите, със същия морал или липса на такъв...
3. Ако не ви се "краде" - моля, не го правете. Никога и по никакъв повод. Много малко хора могат да се похвалят с такова качество, нали? Само че, ако аз искам да покажа на бъдещите си деца например... великите филми от 70-те години, или пък дори Вашият авторски филм, за да бъдат те малко по-богати духовно от мен, бихте ли ме насочили откъде да си ги купя, 40 години по-късно, в мизерстваща България? Да, наричайте ме крадец, пират, нарушител на дребно или каквото още искате.... Но в крайна сметка, не мисля, че Джони Деп си заслужи последния хонорар, равен на заплатата ми за 916 години напред, че да му давам И ОЩЕ, нали?!?! От неговото "крадец" не ми става обидно някакси ;)
Страхотен коментар!!!
Изразява моите мисли, но нямах достатъчно думи / или акъл / да ги изкажа!
И искам да попитам: Ако г-н Обущаров сложи някакви други реклами около или върху масичката на която раздава безплатно разредената кола и марципана , той от кого печели? Или на кого пречи?
Аз смятам , че той не пречи на "Кока-Кола" , а само на останалите раздавачи на разредената напитка с роднина-милиционер.

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #538 -: Декември 20, 2008, 12:46:25 pm »
Torentor имам пуловер на който не пише D&B ами директно си пише D&G и стръва 20 лева дали някой гони тия пирати :)
Към Пламен.
Първо честит имен ден.
Има една доста сериозна грешка в теорията ти. Обущаров не е аналог на торентите, а аналог на ДАТА.БГ. Ти му даваш нещо и той го раздава на хората. Но докато го раздава го държи пред себе си (у него демек на сървърите на ДАТА.бг) а торентите биха могли по скоро да се опишат с табелка на  на пилоните (мисля че за НДК говорехме ако не се лъжа) със надпис: "безплатна 'разредена кола' на 100 м. на изток".(или както беше продукта). Това сме ние.
Вие виждали ли сте как се вкарва пътен знак (табелка) в съдебната зала. И как там казват "Моля обвиняемият да стане" и един дига табелката. Признавате ли се за виновно (среден род). Знака мълчи като риба. -"Моля отговорете на съда" .... табелката пак мълчи. След 30 мин опити решават че е не е наред с главата и я затварят в лудница за неопрелеен период от време. И табелката си лежи там докато раждяса до смърт :) яко а !!!!
Активен

TeamBlackmail

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 20, 2008, 12:46:26 pm
  • Публикации: 8
Re: Проблем голям !
« Отговор #539 -: Декември 20, 2008, 01:18:53 pm »
Мисля, че DJPlamen използва общия знаменател "Обущаров", имайки предвид не тракер, а всички торентъри. :)

Неговото мнение е благодатно за много видове догатки, гатанки и хипотези, каквато имам и аз. Замисляли ли сте се, защо тийм RELOADED се отказа да краква новата версия на най-комерсиалната игра на нашето време - GTA? И дали всички крак и рилийз тиймове правят, каквото правят, само заради идеята или от евентуални постъпления от разпространение чрез платени ftp, дигитални носители или някакъв вид реклама?!. Мисля, че не. Предполагам, че всъщност има логика в това най-добрите тиймове да сключват "мир" с техни твърде богати "клиенти", добре обезпечен финансово. Но това няма как да се разбере, поради наличието на т.нар. банкова тайна, която си важи и за всякакви видове разплащателни карти и paypal®. Също така няма гаранция, че някакъв fake team RELOADED няма да пусне свой рилийз. Мисля, че историята разполага поне с още един показателен пример за "необясним с нищо" ;) отказ на кракерски тийм да продължи със своята дейност - в конкретния случай изцяло (може би). Знаете ли кой е най-големия "мастодонт" на музикалния софтуер - основно суикенсъри и VST?. Steinberg®. Единствените, които успяваха да кракнат техните продукти в недалечното минало бяха team H20. Сега още не се е намерил някой да кракне успешно и качествено Steinberg Cubase SX®, версия 4, която е на пазара повече от година мисля. В един неизвестен за мен момент преди доста време (около 2 години) H20 изчезнаха от сцената. Твърде дълго търсих, но не успях да намеря в интернет информация, че те или някой от тях се преследва съдебно за тяхната дейност. Нито пък намерих поне някаква декларация от типа "В един хубав ден изведнъж осъзнахме, че сме правонарушители. Моля да ни извините, но няма повече да правим такива неща". Само можем да гадаем, дали Steinberg® и понастоящем не са основните спонсори на тяхното виртуално "самоубийство".
« Последна редакция: Декември 20, 2008, 01:23:54 pm от TeamBlackmail »
Активен