Разни > Дискусии

Сега ли е времето за протести?

(1/6) > >>

M.Schumacher:
Днес е вторият ден от протестите срещу българското правителство. Отново протестират студентите, природозащитниците, медицинските работници и българските майки. Никоя партия не желае да застане зад протестите, които за пръв път са организирани спонтанно, чрез форуми блогове и сайтове за видеосподеляне.
Вчерашният протест беше опорочен от около 30-тина младежи с вид на скинари и футболни хулигани и последвалите в медийте спекулации, кой плаща за това.
Въпросът днес е: Дали да има такива протести, кой протестира и за какво всъщност? Дали ще се постигне ефект от тях или отново ще се опорочат от подстрекателите?
Искам да започна тази тема тук и да чуя вашето мнение по въпроса. Сега ли трябва да се протестира? Какъв е смисъла? Трябва ли да изчакаме до изборите или трябва да отстояваме това което искаме по всяко време?

Събитията в релно преме тук!
http://bpoke.com/channel/BgProtest2009

uppy6:
аз съм за трябва да се покаже на тия мазници къде им е мястото

reni999:
Когато се протестира ,трябва да е ясно защо,какви са причините,какво се очаква,от кого.Вчера видях само много хора които викаха и се блъскаха,нямаше я обединяващата идея,всеки си правеше каквото иска.Вярно в нашата държава нищо не е наред,но не мисля че това ще оправи нещо.

goshopraseto:
Трябва да се протестира но в случая е безумен. Протестират хора които нямат връзка помежду си без ясни искания и цели за постигане. Искаме да свалим правителството!! Защо?!?!

az_:
Аз лично познавам само исканията на природозащитниците и съм съгласен с тях.

Студентите сами не могат да се разберат какво искат, а за другите идея си нямам каква им е целта.

Аз като цяло подкрепям това управление и за разлика от преди 12 години, когато бях всеки ден на площада, сега нямам намерение да се включвам в протестите.

Иначе за тези, които са на работа или не могат да дойдат на протеста, защото не са от София, ето линк за виртуално присъстсвие: http://feelfriendly.com/

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница