www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Сега ли е времето за протести?  (Прочетена 24377 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sheytanov585_stz

  • User
  • Карма: +1/-16
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 02, 2009, 03:19:17 pm
  • Публикации: 41
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #15 -: Януари 15, 2009, 05:24:29 pm »
мисля,че за протест не трябва да има време,определено от някой или нещо-то за това е протест,защото някой е направил нещо,което е в ущърб на мнозинството.Но протеста трябва първо -да се осмисли,второ- да се организира и трето-да се предвидят повечето от ситуациите,които могат да се получат.В дадения протест на студентите бе ясно,че ще има провокации,тъй-като те не пожелаха нито една политическа партия до себе си.Това бе ясен сигнал към управляващите,ча са извън борда,че хората не ги искат...и ето ти ответната реакция
Активен

nikola13

  • User
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 01, 2008, 04:09:38 pm
  • Публикации: 1
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #16 -: Януари 15, 2009, 06:25:12 pm »
Любопитно ми е кога ще се надигне овчия ни народ срещу мутрите, истинските бандити и всяка паплач погазваща законите, но тъй като именно те са страшните, а не държавата (която отдавна отсъства) ние предпочитаме да протестираме именно срещу нея. Да, фиктивно държавата съществува, но на практика сме свидетели на разхождащи се на свобода бандити с по 20 и повече присъди, пребити журналисти - извършителите неизвестни, дрога се предлага като топъл хляб - всеки знае, че това се прави, но кога ще протестираме именно срещу това???
За мен по важния въпрос е - дали ще има край, защото честно казано аз лично съм се уморил да го чакам...
Активен

Chobaka

  • SuperUser
  • Карма: +2/-1
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Август 13, 2008, 07:27:45 pm
  • Публикации: 15
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #17 -: Януари 15, 2009, 08:46:15 pm »
Времето за протеститане не зависи от това дали е зима или лято, дали изборите са след година или след 3! Времето за протестиране зависи от това дали хората живеят добре и дали са осигурени те и децата им! Следователно сега точно е времето за протестиране! Колко човека могат да кажат, че доходите им стигат, без да са принудени да се лишават? Колко майки могат да кажат че детските им стигат? А на родителите ни дали им стигат пенсиите? Не вярвам да има много такива, които могат да си позволят да живеят без лишения и притеснения дали ще имат пари да изкарат месеца! Какво да кажем за управляващите? Наред с налегналата ни икономическа криза /не вярвам да има хора които не са я усетили вече/ с увеличаващата се безработица, спрените фондове от ЕС /защо ли ни ги спряха?/, свитото кредитиране от банките, ни налегна и Газовата криза! Можеше ли да ни я спестят управляващите или ще обвиняваме Русия и Украйна! А какво да кажем за земеделските производители? Всички пари по програмата САПАРД отидоха в мошенниците, а хората които се трудят на полето не получават нищо! Защото за да кандидатсваш по програмата искат 1 милион документа!
Твърдо съм за протестите, стига да има реални искания и да няма ексцесии!

Напълно съм съгласен с теб. Най- важното е да има справедливи искания а не само побоища за пред камерите. Така просто се дава повод на парламента и правителството да обърнат нещата в своя полза като покажат как могат да се справят с безредици. Смятам, че това не е целта.
Активен

danigod

  • SuperUploader
  • Карма: +12/-12
  • Неактивен Неактивен
  • :Юли 15, 2008, 01:44:47 am
  • Публикации: 89
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #18 -: Януари 15, 2009, 08:59:48 pm »
Нека ви попитам аз нещо:
1. Някой забеляза ли единно искане?
И още нещо:
2. Какво ще стане като се свали правителството?
Нека аз ви кажа отговорите според мен. Не се идигна някакво общо искане от протестиращите - всеки си искаше нещо (както добре познавам тези така наречени "организатори" не се и съмнявах че ще е така). Единственото зад което бяха всички протестиращи беше сваляне на правителството. И после? Ами после най-вероятно ще дойда поредния "Иван Костов", който да легализира мутрите и да разпродаде малкото останало за да се налапа още повече! Но народа ще е доволен! Но от какво? От това, че е свалил едни персони (влезли във властта преди 4 години гладни и боси, и крадящи с пълни шепи кой каквото може да се достигне) с други персони (които да влязат пак гладни и боси, и през следващите 4 години да лапат кой каквото достигне).
И какъв е смисъла на това 3000 души (на мен толкова ми изглеждаха на телевизора - а повярвайте ми знам как изглеждат десетки хиляди на този площад) да мръзнат на студа? Да изкажат някаква гражданска позиция или да мислят че могат да бъдат някакъв обществен контрол както на това, така и на следващи управления, може да каже някой. Нека, подкрепям формата на реферемдума и по-честото допитване до народа - нямало лошо, дори напротив. Но и какво от това? Да не би от утре да цъфнем и вържем??? НЕ - защото трябва кардинално решение. Трябва цялостна промяна - не едни 240 гладника да крадат 4 години и лседващите да дойта и пак същото - трябва смяна на политическия модел!!! Трябва една ръка - силна ръка - от която да зависи всичко. Така че когато нещо не е свършено, не са дадени помощите от Сапард на който трябва, главата която командва тази ръка да бъде изложена на видно място ;) А сега - пак ще си ги има обвиненията, пак ще се прехвърля вината на "другите", пак някои етнически партии ще прибират десятък, както техните деди преди 150 години. И още повече сънародници ще избират свързания с риск и лишения глад на емигранта, пред този на морално унищожения, борещ се с вятърни мелници и вечно искащ промяна, която само сменя джобовете на тази които крадат. Въобще не искам да споменавам темата за изродилата се престъпност, където в нормалните държави си имат престъпност, а тък престъпността си има държава.
Държава, която още се чудя как някой чужденец не е минал и на закуска да ни е превзел. Но може и да не сме чули само - било американски, европейски или руски (да се чудиш към кои е най-добре) заповеди само се чуват и изпълняват - но никога през тези прословути 19,4 години, НИКОЙ който ни е ръководил не е изпълнявал повеляваните от БЪЛГАРСКИЯ НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС действия!!!
И така какво я караме, пак ще е
ОТ ТРЪН ТА НА ГЛОК
« Последна редакция: Януари 15, 2009, 09:03:15 pm от danigod »
Активен

BELINDA

  • Гост
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #19 -: Януари 15, 2009, 10:48:50 pm »
Този протест беше  различен от всичко, което сме виждали досега в България. Тук нямаме формални организатори, а всичко тръгна от мрежата. В интернет се насъбра недоволство и съвсем обяснимо то се изля на улицата. Затова нямаше хора, които да ораторстват на площада, нямаше партии, профсъюзи, политически искания и познати лица . Това обърка всички. Така не може да се сочи с пръст, да се обвиняват икономически кръгове, да се търси политическа окраска или което и да е от познатите ни неща от последните близо 20 години.Нямаше нещо обидинено а всичко беше пръснато, хаотично и единственото нещо което обидинява всички е това че на всички им е писнало. Всички искат промяна - това е ясно. Тази промяна обаче не става чрез смяна на правителството с някакви други! Не, тя става с промяна в отношението на управляващите. Почти всеки политик може да управлява еднакво добре/зле. Вярна е приказката, че всички са едни и същи. Целта на този и всички протести от сега нататък ще е да ги научим, че има някой пред парламента - че не са сами в държавата. На всички тези отвън им е писнало и ги е грижа. Някои за децата, някои за природата, други за бизнеса, а трети за правата ни. Никой не иска смяна на този с онзи депутат, а обществен натиск върху който-и-да е-там дето гласува вместо нас.
Инъче съм твърдо за за мирни и ясни протести.
Активен

tan4etonet

  • User
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 18, 2008, 11:40:47 pm
  • Публикации: 1
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #20 -: Януари 15, 2009, 10:58:48 pm »
Точно сега му е времето ! Даже много търпяхме ! И да кажа на пак недочулите и недоразбралите : на това събитие миролюбивото и подлизурско име е "протест",а истинското му име е "революция",т.е.сваляне на доверието в правителството и съответно-свалянето му от власт ! А вие продължавайте да си питате какво ставало и да си седите пред ТВ !
Активен

ohoden

  • SuperUser
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Юли 20, 2007, 09:47:35 pm
  • Публикации: 1
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #21 -: Януари 16, 2009, 12:03:40 am »
Аз съм за протестите,но ако сте забелязали някои ги насочват по определен начин и на определино място с цел не да станат,а напротив да навредят.Какво имам в предвид:Както се каза преди мен в тези протести няма искания.Някакви пожелания да се свали правителството-общо неясно и мъгливо.Но за сметка на това протеста не си е на мястото-Правителството не е в парламента,а в министерския съвет.Защо никой не е там или поне пред президеннството?Елементарно-натиска е върху парламента.И какво от това.В момента протестират точно тези които нито на миналите избори нито на тези ще гласуват.Т.е.и да се разпусне народното събрание същите дето купуват гасове пак ще купят циганите и турците и отново същите и някои по лоши пак ще са в парламента.Отново турците ще балансират както и сега и ще управляват.Някои от политицине ще минат в друга партия за да са в парламента и след година две същите дето на са гласували пак ще протестират.Това е едното.Второто е че като цяло народа страда от амнезия.Ако питаш който и да е какво става когато управляват комунистите,т.е.БСП всеки ще си спомни ,че при всяко едно тяхно управление има КРИЗА.Но същия този пак ще гласува за тях с надеждата ,че разрухата до 1989г. няма да се повтори,както няма да има Лукановите гладни и студени зими със мораториума на външните плащания/т.е.фалит на държавата/,нито фалитите на банковата система и 4000лв.за долар от времето на Виденов,нито сегашния колапс на икономиката.И забележете нито един от тези управляващи не каза че е виновен-на бай Тошо беше виновен световния капитализъм,на Луканов империализма и вътрешните врагове,на Виденов кредитните милионери и пирамиди,на сегашното правителство световната иконом.криза и газовите кожодери. На практика изхода е труден,неясен и в далечното бъдеще,но поне да ходим да гласуваме и да убеждаваме същото да правят и тези които не искат,за да не избира някой друг вместо нас,защото после не трябва да се сърдим на никой,а на себе си.
Активен

DJPlamen

  • SuperUploader
  • Карма: +88/-1081
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 24, 2008, 05:52:24 pm
  • Публикации: 315
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #22 -: Януари 16, 2009, 02:11:41 am »
Сега не е време за никакъв протест... Това е поредната игра с нас, с цел отвличане на вниманието... Вместо да се мръзне без цел и посока, по-добре да помислим за кого да гласуваме лятото... Най-най-тъжното е, че алтернатива няма... Кого ще изберете?
- Сегашните червени бандити в костюми? - Нали от тях искат всички да се отърват...
- Един от консултантите на плана "Ран-Ът" (google it) - Иван Костов? Добре, може би най-накрая ще успее да ни направи от 8 милиона - 4 милиона...
- Етническата партия? Няма да коментирам, за да не наруша правилата на форума...
- Юпитата? За още 800 дни или докато не върнем и Пирин на царя (което от двете се случи първо)...
- Бат Бойко Ltd.? Ако обещае, че няма да асфалтира повече никога никъде, мога да обещая да ПОМИСЛЯ... но пък той не може да обещае да помисли... Видяхме го като Главна Секретарка на МВР, а и имам достатъчно познати мутри, не искам още, че и облечени в официална власт...
- СДС? ... Кой? Какво беше това?
- Хитл..... ъъъъ... Волен? Хайде няма нужда, видяхме активистите му в първия ден на протеста... Де да беше само това...
- някакви други предложения кой да ни изкл*ти?
Замислете се - след редуване на червено/синьо/жълто/кафяво управление - някого осъдиха ли за окрадената държава? Филип Димитров осъди ли Луканов? Виденов осъди ли Филип Димитров? Костов осъди ли Виденов? Симеон осъди ли Костов? Станишев осъди ли Симеон? ЕЕЕЕЕЕ? Не е ли ясно все още, че и в следващия тираж вашият ФИШ отново няма да спечели, ако ще всичките числа да попълните... И че дори призивите "Не гласувайте - да ги накажем с отрицателен вот!" и "Гласувайте, за да ги махнем от властта!", са също част от играта.... Нима някой си мисли, че хората, които ни управляват 20 години, не са предвидили ВСЕКИ ЕДИН ВАРИАНТ вече....? Който си мисли, че изборите не са решени и че гореизброените партии са КОНКУРЕНТИ, а не ПАРТНЬОРИ - според мен греши... Единственият ни шанс са младите... образованите, амбициозните, които още не са стъпкани и вкарани в стройни редици... Но не случайно сред тях се шири такава простотия, липса на морал и малоумие... не случайно образованието (основно, средно и висше) в България е все по-лошо и некадърно... Просто принципът "Разделяй и владей" работи... И младите българи са просто една неорганизирана тълпа, лесна за манипулиране, да не кажа елементарна... Как очаквате някой да се бори за правата си, след като не ги знае дори?
Това мисля аз... Не виждам изход... при сегашната Парламентарна Република или поне при сегашния Избирателен Закон... Прочетете задължително предизборните програми на всички партии и добре помислете... Аз бих гласувал за тази партия, която обещае още в първите 2 месеца да гласува нов избирателен закон, въвеждащ мажоритарният принцип при избори... Която обещае тежки глоби за неявяване на депутати в Парламента и гласуването с чужди карти... Която обещае в прав текст да не изпусне нито едно евро от Европейските фондове... И ако не си свърши работата до края на тази година - тогава ще чупим канчета вече :) ... Не се предоверявайте на медиите - по-добре вижте кой ги финансира... Не се предоверявайте на чуждите мнения... Не слушайте мама и тати как при Тато/Костов/Станишев е било най-хубаво... ЧЕТЕТЕ, ОБРАЗОВАЙТЕ СЕ, МИСЛЕТЕ! Това е единственото спасение - един мислещ, сплотен народ никога не би повторил досегашните грешки... А те точно това искат... всичките. Да влезем отново в собствения си капан... Хайде да не го правим!

 
Активен

sheytanov585_stz

  • User
  • Карма: +1/-16
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 02, 2009, 03:19:17 pm
  • Публикации: 41
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #23 -: Януари 16, 2009, 12:14:01 pm »

Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 38



Профил Лично Съобщение (Неактивен)
   
   
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #22 -: Днес в 02:11:41 am »
   Отговори с цитатЦитат
Сега не е време за никакъв протест... Това е поредната игра с нас, с цел отвличане на вниманието... Вместо да се мръзне без цел и посока, по-добре да помислим за кого да гласуваме лятото... Най-най-тъжното е, че алтернатива няма... Кого ще изберете?
- Сегашните червени бандити в костюми? - Нали от тях искат всички да се отърват...
- Един от консултантите на плана "Ран-Ът" (google it) - Иван Костов? Добре, може би най-накрая ще успее да ни направи от 8 милиона - 4 милиона...
- Етническата партия? Няма да коментирам, за да не наруша правилата на форума...
- Юпитата? За още 800 дни или докато не върнем и Пирин на царя (което от двете се случи първо)...
- Бат Бойко Ltd.? Ако обещае, че няма да асфалтира повече никога никъде, мога да обещая да ПОМИСЛЯ... но пък той не може да обещае да помисли... Видяхме го като Главна Секретарка на МВР, а и имам достатъчно познати мутри, не искам още, че и облечени в официална власт...
- СДС? ... Кой? Какво беше това?
- Хитл..... ъъъъ... Волен? Хайде няма нужда, видяхме активистите му в първия ден на протеста... Де да беше само това...
- някакви други предложения кой да ни изкл*ти?
Замислете се - след редуване на червено/синьо/жълто/кафяво управление - някого осъдиха ли за окрадената държава? Филип Димитров осъди ли Луканов? Виденов осъди ли Филип Димитров? Костов осъди ли Виденов? Симеон осъди ли Костов? Станишев осъди ли Симеон? ЕЕЕЕЕЕ? Не е ли ясно все още, че и в следващия тираж вашият ФИШ отново няма да спечели, ако ще всичките числа да попълните... И че дори призивите "Не гласувайте - да ги накажем с отрицателен вот!" и "Гласувайте, за да ги махнем от властта!", са също част от играта.... Нима някой си мисли, че хората, които ни управляват 20 години, не са предвидили ВСЕКИ ЕДИН ВАРИАНТ вече....? Който си мисли, че изборите не са решени и че гореизброените партии са КОНКУРЕНТИ, а не ПАРТНЬОРИ - според мен греши... Единственият ни шанс са младите... образованите, амбициозните, които още не са стъпкани и вкарани в стройни редици... Но не случайно сред тях се шири такава простотия, липса на морал и малоумие... не случайно образованието (основно, средно и висше) в България е все по-лошо и некадърно... Просто принципът "Разделяй и владей" работи... И младите българи са просто една неорганизирана тълпа, лесна за манипулиране, да не кажа елементарна... Как очаквате някой да се бори за правата си, след като не ги знае дори?
Това мисля аз... Не виждам изход... при сегашната Парламентарна Република или поне при сегашния Избирателен Закон... Прочетете задължително предизборните програми на всички партии и добре помислете... Аз бих гласувал за тази партия, която обещае още в първите 2 месеца да гласува нов избирателен закон, въвеждащ мажоритарният принцип при избори... Която обещае тежки глоби за неявяване на депутати в Парламента и гласуването с чужди карти... Която обещае в прав текст да не изпусне нито едно евро от Европейските фондове... И ако не си свърши работата до края на тази година - тогава ще чупим канчета вече Усмивчица ... Не се предоверявайте на медиите - по-добре вижте кой ги финансира... Не се предоверявайте на чуждите мнения... Не слушайте мама и тати как при Тато/Костов/Станишев е било най-хубаво... ЧЕТЕТЕ, ОБРАЗОВАЙТЕ СЕ, МИСЛЕТЕ! Това е единственото спасение - един мислещ, сплотен народ никога не би повторил досегашните грешки... А те точно това искат... всичките. Да влезем отново в собствения си капан... Хайде да не го правим!

Съгласен съм с горепосоченото,но само в около 90%.Какво имам предвид?Не мога да твърдя,че активистите на АТАКА (- Хитл..... ъъъъ... Волен?)са тези ,които провокират такива изяви-по-скоро мисля,че това са поставени лица(както се вижда в момента-от ГЕРБ.А кой стои зад ГЕРБ не ни е ясно,нали?)на които срещу някъкъв вид заплащане се изискват такива провокации.Не съм "Атакист",но слушайки предаванията по СКАТ и съпоставяйки фактите,се убеждавам,че в по-голям процент говорят истината.Също така АТАКА не е била във властта,но това не значи,че няма да се опорочи като партия.Тя-властта променя хората.Но въпреки всичко ше гласувам за нея и ще се радвам,ако погледнете от тази страна на нещата-иначе,мисля аз,ще сте един от хората с едностранчиво мнение,а това е от полза на сегашните управляващи.Моля,да не се обиждате от моето мнение :)

Активен

raddiz

  • V.I.P.
  • Карма: +745/-759
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 04, 2008, 05:17:48 pm
  • Публикации: 4953
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #24 -: Януари 18, 2009, 01:07:39 am »
Мисля че това е истинския протест-спонтанния,а колкото до времето-ами отдавна му беше време!Дано не успеят да го обяздят,а провокаторите-лични са като загорели тигани.Дали им се плаща-смешно е !!!Може само да са им обещали!На мен -не,на вас-също,а и на никой когото познавам-значи сметките  им ще излязат криви на тия които търсят изгода от недоволството ни!
Активен

KPOHOC

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Юли 18, 2011, 06:09:41 pm
  • Публикации: 1
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 28.0.1500.95 Chrome 28.0.1500.95
Re:Сега ли е времето за протести?
« Отговор #25 -: Август 02, 2013, 08:41:15 pm »
Ако това не са политически протести значи аз не разбирам нищо.Някой сега ще ме обвини че подкрепям правителството и за това говоря така!Не напротив подкрепям протести но просто това което хората правят не може да се нарече просто протести по простата причина че не сме дали шанс на сегашното правителство да управлява 100 дена и да покаже че има твърд и непреклонен курс към социални подобрения.След тези 100 дена хората спокойно могат да излязат и да кажат че протестират поради това това и това.Направиха една грешка и всички останали им се нахвърлихме дам така всеки може.Сега поне разбраха че хората ги следят какво правят това беше важното всичко останало което се случи просто беше политически интрижки на някой хора.Надявам се утре хората да се приберат по домовете си да изчакат мирно и тихо да минат 100 дена да ги следим внимателно какво правят и след тези 100 дена ако все още сме недоволни протестите тогава вече ще са напълно основателни.И спокойно може да избухне и гражданска война защото положението на там отива.Всички ги видяха как държат и стискат властта но тогава поне ще може да ги смачкаме с пълно право сега имат оправдание и го стискат с все сила.
Активен