За www.p2pbg.com > Предложения и коментари

Правописните грешки в тракера...

<< < (2/11) > >>

uppy6:
starsssss -  хубав туториал  ;D

magdanoz:
И още нещо: Гласната "И" под ударение (в думи) НЕ се пише като "Й"! Изключението, когато е нарицателно за жена: Косата й беше къдрава. (Съжалявам за нескопосания пример, но става. :))
Направо полудявам, когато видя: твоЙ приятели, моЙ неща.
Който не вярва да отвори "Граматика на българския език за ученици от 5 клас"!

asia71:
На първия, който започна темата, мога да кажа, че трябва да пише "най-добър" с тиренце. Това е така нареченото полуслято писане. Същото се отнася и за "по-добър", примерно. Когато използваме сравнителните степени по- и най-, винаги пишем тиренце между тях и прилагателното.

vkehayov:
Аз се сещам само за две думи, които завършват на -ий, освен химичните елементи - гений и парий. ;)
Магданоз, много ти е нескопосан наистина примера. Как ще се пише с "й"  "Косата й беше къдрава."? На "и"-то се поставя в този случай ударение - '.

DJPlamen:
asia71, благодаря за корекцията! Ако четеш по-внимателно, дадените от мен примери са от тракера, а не мои съчинения. За съжаление, голяма част от препинателните знаци не се поддържат в името на торента. Сред тях е и тирето (опитай и ще видиш), затова въобще не съм засягал тази тема, макар че си заслужава.
Колкото до примера на magdanoz и коментара на vkehayov, проблемът се дължи основно на липсата на "и с ударение" на фонетичната подредба на клавиатурата, затова много хора го заместват с "й"... Не е правилно, но е малко по-добре от обикновено "и".

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница