www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Колко да сийдвам  (Прочетена 32778 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

  • Гост
Колко да сийдвам
« -: Октомври 27, 2007, 10:38:39 pm »
Здравейте. Колко време (или до какъв коефициент) трябва да сийдвам даден торент
Активен

  • Гост
Колко да сийдвам
« Отговор #1 -: Октомври 27, 2007, 10:40:43 pm »
Колкото повече,толкова по-добре:)
Активен

the_end

  • Гост
Колко да сийдвам
« Отговор #2 -: Октомври 28, 2007, 01:09:05 am »
Цитат на: Leden
Колкото повече,толкова по-добре:)


wow братче вече сам почна да си отговаряш на въпросите :-O иначе съм съгласен че така трябва да е но ако някой се навияд да сийдват поне до коефициент 1,05 ще е направо идеално :thumbsup:
Активен

kitkat

  • V.I.P.
  • Карма: +233/-20
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 11, 2007, 07:24:32 pm
  • Публикации: 915
  • Торент Клиент: µTorrent
Колко да сийдвам
« Отговор #3 -: Октомври 28, 2007, 01:29:04 am »
Аз по принцип свалям повече от чужди торент тракери, където не е нужна регистрация и не съм зависима от коефициент, но от човешка гледна точка, за да могат повече хора за свалят това, което съм свалила и аз от там, сийдвам на торенти, които имат повече сийдъри до коефициент - 3 минимум, а на торенти на които виждам, че сийдърите са малко, но се дърпат все пак (това означава, че има дърпам и бягам от доста хора), сийдвам до коефициент - 5 минимум или докато сийдърите не се увеличат! Защото има доста случаи, че искам да изтегля нещо, на което има само един сийдър и го тегля доста време, като през това време сийдъра ту се включва, ту се изключва и аз като дръпна торента го оставям, за да може след мен повече хора да имат възможността да го изтеглят по-бързо!
Абе дръпнах ви цяла тирада, сийдвам толкова време, че или повече хора да го дръпнат или докато броя на сийдърите достигне поне 5 или повече човека! Независимо колко време ще ми отнеме това или колко място на харда!!!:thumbsup:
Активен
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни.
                                                                                                            Джордж Гарлин

az_

  • SuperUploader
  • Карма: +167/-18
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Април 20, 2007, 10:11:23 pm
  • Публикации: 350
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: az_
    • WWW
Колко да сийдвам
« Отговор #4 -: Октомври 28, 2007, 01:39:52 am »
Мойта цел по принцип е коефициент 5. Но за p2pbg.com държа, докато не се наложи да трия от харда. Имам торенти от 20.05.2007 дата на качване, които продължават да се сийдват. Лошото е, че някои от тях са теглени по 40-50 пъти и пак няма сийдъри.:(
Активен

xubavo

  • V.I.P.
  • Карма: +89/-89
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 13, 2007, 04:47:53 pm
  • Публикации: 680
  • Торент Клиент:
Колко да сийдвам
« Отговор #5 -: Октомври 28, 2007, 06:59:27 am »
Сийдвам докато отпадне от тракера или както се казва докато умре торента!!!
Активен
Никoй не умира девствен, живота го слага на всички.

marging

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 28, 2007, 08:46:16 am
  • Публикации: 6
Колко да сийдвам
« Отговор #6 -: Октомври 28, 2007, 08:00:03 am »
Колкото повече - толкова повече .....
сийдвам торентите си денонощно и ще е така докато имам място на харда.
Активен

cm8391

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 20, 2007, 02:20:30 pm
  • Публикации: 13
Колко да сийдвам
« Отговор #7 -: Октомври 31, 2007, 11:16:57 am »
Камвам торенти, но всякой влиза, тегли и излиза. Никой не ми помага със сиида. Еми аз си оставям компютъра включен, заради тея торенти, но никой не ми помага. Ще кача още един клип с вградени субтитри, защото съм ги праил, и повече няма да се занимавам. Че каква полза, че сиидвам толкова време? - Ползата е на енерговото, че вземат пари за тока. Когато има качествени сиидъри тогава ще започна да качвам.
Активен

cempak

  • V.I.P.
  • Карма: +101/-27
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 22, 2007, 01:28:40 pm
  • Публикации: 301
Колко да сийдвам
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2007, 11:51:27 am »
Цитат на: cm8391
Камвам торенти, но всякой влиза, тегли и излиза. Никой не ми помага със сиида. Еми аз си оставям компютъра включен, заради тея торенти, но никой не ми помага. Ще кача още един клип с вградени субтитри, защото съм ги праил, и повече няма да се занимавам. Че каква полза, че сиидвам толкова време? - Ползата е на енерговото, че вземат пари за тока. Когато има качествени сиидъри тогава ще започна да качвам.

Ако искаш да имаш сиидъри на торентите си качвай по комерсиални работи,за който да се закачат поне 20-30 човека и да останат да сиидват поне 2-3-ма.Тва положението.
Активен

cm8391

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 20, 2007, 02:20:30 pm
  • Публикации: 13
Колко да сийдвам
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2007, 12:15:21 pm »
Няма, няма. Аз си имам какво да качвам. Няма да качвам.
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Колко да сийдвам
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2007, 05:16:39 pm »
И такаа ... време е да посея (seed-na) малко мъдрост и в тази тема.
Влади има торнети от 20 май аз пък имам торенти от както направих сайта :) И както той каза някой са изтеглени не 40 - 50, а над 1000 пъти и пак съм единствния сийдър. Ще кажете ми сайта си е твой начи ще сийдваш ..... и сте прави :)
Сега стига с глупостите. Понеже ние българите сме известни с егоизма и безхаберието си, а мотото ни е "..след мен потоп ... " се налагат накой промени. Както споменах преди време Биг Брадър вече ни наблюдава :) Вероятно тогава не разбрахте за какво става дума, вероятно и сега не разбирате, но ето едно неофициално описание на версия 1 на Биг Брадър:
 Системата е позната на други места под името Анти Хит Анд Рън. Нека поясня за англоразбиращите, който се чудят защо пък точно това име, че в американското законодателсво hit and run  е престъпление, когато удариш с кола някого (кола или човек) и избягаш.
Та системата работи на следния принцип следи потребителите с ранг юзер и когато някой свали нещо започва да отчита колко време го е сийдвал в рамките на една седмица например. И 2 те стойностти се променят в зависимост от желанието на хората който администрират сайта. И когато някой наруши правилата му праща предупреждение.
Сега да обясня какво прави нашия Биг Брадър или подобрен анти хит енд рън. Освен, че следи потребителите той след и всички останали от супер потребители до хората с ранг Босс за следното.В рамките на 7 дни след свалянето дали сте натрупали 30 часа сиид или коефициент на дадения торент по - висок от 1. Основната рзлика обаче е не в това, че ще следи и мен включително, а в наказанията. Когато накой за първи път хит енд рънне получава предупреждение и грозно удивителче до името си в списъка с онлайн потребителите. Когато хит енд рънне за втори път получава още едно предупреждение. На третото вече губи един ранг. След всяко следващо губите по един ранг докато стигнете до Мързелив потребител. След това получавате бан на ип адресът си. Разбирасе както в живота така и тук има изход. Всяко предупреждение може да се премахне незабавно и то много просто. Трябва да качите 3 пъти повече торенти отколкото предупреждения имате. Нека предположим, че имате 4 предупреждения и сте загубили ранг за да се измъкнете от тази позиция трябва да качите 12 торента :) Просто нали? Но не забравяйте че Биг Брадър освен свалените следи и качените торенти. Така че за да се спасите ще трябва да спазите горните изисквания и за новокачените от вас торенти.
Какво ще кажете :) Големият брат още не фунционира напълно, но в скоро, когато ми остане време ще го донапиша. Чакам мнения!
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 05:21:51 pm от M.Schumacher »
Активен

cempak

  • V.I.P.
  • Карма: +101/-27
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 22, 2007, 01:28:40 pm
  • Публикации: 301
Колко да сийдвам
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2007, 06:37:21 pm »
Браво тая идея ми харесва с Големия Брат с Голямото Око,в развитието на един друг тракер си спомням че имаше такъв надзор и мисля благодарение на него сега този тракер е един от Големите.:thumbsup:
Ще е чудесно ако реализираш проекта!
Активен

Blue tiger

  • V.I.P.
  • Карма: +10/-11
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Август 17, 2007, 10:23:34 pm
  • Публикации: 204
  • Йода все някога ще превземе света, дории без лазер
    • WWW
Колко да сийдвам
« Отговор #12 -: Октомври 31, 2007, 06:59:11 pm »
Трябва целия екип да е големия брат и да надзира навсякаде ,а не само ENERGOTEAM
Активен

BELINDA

  • Гост
Колко да сийдвам
« Отговор #13 -: Октомври 31, 2007, 07:45:39 pm »
браво идеята е страхотна доста хора ще са наказани ми се струва,успех:thumbsup:
Активен

toxic-zone

  • V.I.P.
  • Карма: +3/-1
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 14, 2007, 12:54:36 am
  • Публикации: 30
Колко да сийдвам
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2007, 07:58:41 pm »
Супер,значи няма да се наложи да свалям много торенти,за да не останат без сийд.Надявам се че системата ще е успешна:thumbsup::thumbsup::thumbsup:
Активен