www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Антивирус  (Прочетена 90223 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Gendarmery

  • Гост
Антивирус
« Отговор #15 -: Февруари 20, 2008, 10:21:12 pm »
AМи този начин съм го чувал - ама няма ли опасност - имам предвид - като Install разни неща те отиват в Windows\системните папки .. System32 И други ... и като сложиш новия Image ... треа да преинсталираш всичко на ново нали ??? то всъщност е по-добре от цялостна инсталация де ;))
Активен

gillmour

  • Гост
Антивирус
« Отговор #16 -: Февруари 20, 2008, 10:45:11 pm »
a
« Последна редакция: Март 03, 2008, 11:08:15 am от gillmour »
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Антивирус
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2008, 12:44:17 pm »
Цитат

A) Забрана (за ХР) на Автоматичен Ъпдейт ,, по неофициална версия дочух че Microsoft вкарват и гадинки с Securuty Updates -с цел - Преминаване на Vista

С това не съм съгласен.
Винаги е най-добре да имаш последните версии на програмите(стига да ти вървят прилично на хардуера)/драйверите и последните ъпдейти към тях... Това за "гадинки с Securuty Updates" е от филма "Митове и легенди"...
По-скоро проблемът, за който говориш е когато ползваш кракнати версии и тогава не самите програми, ами този който ги е краквал може да е добавил/да добави зловреден код...
При мен, лично, Windows-а си върви, ъпдейтва се и не създава проблеми и за това не мога да се съглася с написаното най-горе...
Активен

Gendarmery

  • Гост
Антивирус
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2008, 05:47:16 pm »
Цитат на: jp
Цитат

A) Забрана (за ХР) на Автоматичен Ъпдейт ,, по неофициална версия дочух че Microsoft вкарват и гадинки с Securuty Updates -с цел - Преминаване на Vista

С това не съм съгласен.
Винаги е най-добре да имаш последните версии на програмите(стига да ти вървят прилично на хардуера)/драйверите и последните ъпдейти към тях... Това за "гадинки с Securuty Updates" е от филма "Митове и легенди"...
По-скоро проблемът, за който говориш е когато ползваш кракнати версии и тогава не самите програми, ами този който ги е краквал може да е добавил/да добави зловреден код...
При мен, лично, Windows-а си върви, ъпдейтва се и не създава проблеми и за това не мога да се съглася с написаното най-горе...


ЕМи аз бях написал "Неофициален източник" т.е. не е достоверна информацията - "Митове и легенди" а ? по добре си направи Image както посъветва Energoteam - никой не е застрахован - дори и ти - и да питам - по какъв друг легален начин Microsoft (oсвен DX10) биха накарали потребителите да минат на vista ?

и аз имам последните версии на програмите - и WIN-a ми се ъпдейтва ama въпроса е друг - едва ли копията които имаме са закупени от нас самите ;))) прави си изводи :)) (предишните постове един колега беше писал за платените и свобосните версии  ):)

В заключение ще кажа, че:
и аз и ти си имаме собствени методи :) сега кой по-сполучлив от двата ще излезе - проличава в последсвие :))

НИЩО ЛИЧНО :)) :lol: 8)
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Антивирус
« Отговор #19 -: Февруари 21, 2008, 06:38:54 pm »
Image няма да си направя, защото до следващата промяна на хардуерната конфигурация на компютъра не предвиждам преинсталация на Windows-а, а след това - така и така няма да ми послужи (тъй като като се променят основните компоненти на апаратната част е хубаво и Windwos-а да се смени с него...).

По какъв начин - има хиляди начини:
1) като новия хардуер е предназначен само за Vista и няма драйвери за XP
2) като новите приложения (разработени не от Microsoft - различни viewer-и, CAD системи, програми за редактиране на video/audio/снимки и т.н.) са предназначен само за Vista и няма програми за XP
2.5) като стана дума за приложения извън Microsoft ми хрумна и за тези на Microsoft и това което каза - не съм запознат много по темата с DirectX 10, но според мен скоро той ще излезе и за Windows XP - не виждам причина това да не стане!? Докато официално поддържат XP - ще има актуални неща за него. В момента може да си инсталираш DirectX 9 на Windows 98...
3) като официално спрат поддръжката на XP (както стана с 98 )
4) като изобретят нова технология, която е несъвместима с XP
5) като го рекламират повече и по този начин успеят да внушат на хората колко е хубав, лесен за усвояване и ползване и т.н.
5.5) това е част от 5, но е онагледена - виж това филмче... http://dni.li/2008/01/10/whyms/
6) като го продават готов инсталиран с новите компютърни конфигурации (десктоп и преносими компютри), които се продават на пазара и разбира се потребителите си плащат за това
7) ...
Доста причини ми хрумнаха, а съм сигурен, че на маркетинговия им отдел (който не е никак малък) са им хрумнали много много повече...
Те така и така тази стратегия от както ги помня я налагат на пазара и си е печеливша :( Не знам защо трябва да я променят.
Като цяло аз ако видя, че дадена ОС не става (т.е. постоянно добавят лоши неща в нея с ъпдейтите) едва ли ще си купя следващата й версия (където явно тези неща от ъпдейтите пак ще ги има)...

Колкото за ъпдейтите - Windows-а ми е напълно легален и не разбирам какво имаш предвид с това с изводите?!

П.П. тук се отклонихме от хубавата (и полезна!) тема на kitkat и мисля да не продължавам да го правя...
« Последна редакция: Февруари 21, 2008, 06:43:34 pm от jp »
Активен

Gendarmery

  • Гост
Антивирус
« Отговор #20 -: Февруари 21, 2008, 07:02:02 pm »
1. Компютъра си е твой (вероятно) прави с него каквото си пожелаеш :)

2. За начините - може да са хиляди - както се казва - различни хора, различни идеали :)

3. Ами то май го имаше и за Xp (DX10) неква бета версия ,,, не съм сигурен ,,,

4. Въпрос "абе ти да не работиш в "Microsoft" ?  [не] МОй ОТГОВОР: Това е добре

5. Под легален кво разбираш - Genuine Windows Validation - хака ли ?? или си си платил за копието - ама ако си работник в Microsoft - Сигурно ви се полага и по едно легално копие ;))) :lol::lol::lol: [под легален разбирам такъв, специално за мен, от Microsoft] E не всеки може да си закупи продуктите на Майкрософт - все пак в бг средностатистическия потребител е длъжен да "КРАДЕЕЕЕЕ!" Допълнение: И аз искам да съм с оригинален WIN ама ...
 
6. Добре ти от къде знаеш какво ти влиза / излиза  в компа ??? [може да се каже, че имам малка компютърна грамотност] МОЙ ОТГОВОР: БРАВО ЧЕ ИМАШ КОМП. ГРАМОТНОСТ - това значи, че Шумахер не напразно те е сложил за Админ - Хвала на такива хора !

7. Да найстина се отклонихме от темата на KitKat - извинявам се - 8) Пак аз (Жендармери): Да така е хайде да влезем в релси

8. Следващия моля ! :cool:

----
jp:
П.П. позволих си да променя темата за да не добавям нови коментари, не по темата... (извинявам се за което)

Аз: Извинението ви се прие успешно от системата (хех малко системни шегички, е да не се базикам с SYSTEM32)
« Последна редакция: Февруари 22, 2008, 05:46:40 pm от Gendarmery »
Активен

gillmour

  • Гост
Антивирус
« Отговор #21 -: Февруари 21, 2008, 07:59:08 pm »
a
« Последна редакция: Март 03, 2008, 11:07:36 am от gillmour »
Активен

Gendarmery

  • Гост
Антивирус
« Отговор #22 -: Февруари 21, 2008, 08:43:50 pm »
TEMATA НЕ Е БИЛА ЗАКЛЮЧВАНА - имаш грешка !

РАДВАМ СЕ ЧЕ СЪМ БИЛ ПОЛЕЗЕН + :)
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Антивирус
« Отговор #23 -: Февруари 22, 2008, 01:08:52 am »
Освен да пиша не по темата ще напиша малко и по темата (и по този начин искам да се извиня).

Лично мое мнение е че продуктите на Kaspersky са едни от най-добрите в тази сфера. Или поне преди 6-7-8 години бяха такива, а от тогава доста дръпнаха (както и компютрите де). Тогава някои прехвалени решения (norton, mcafee, ...) бяха доста зле като функционалност и защита. Сега не съм запознат с новостите в тази сфера, но продължавам да разчитам на Kaspersky (настоящата версия при мен е 7.0.0.125). Харесва ми, че има сравнително голяма функционалност и повечето неща са вкарани в едно - не трябва да си търся отделно firewall (който е много по-гъвкав от повечето подобни приложения!!!), антивирусна, защита от spam и т.н., а би ме мързяло да го правя...
Харесва ми, че мога да следя кое приложение се опитва да пише по дадени (важни) клонове от registry-то. Създава илюзията, че контролира, анализира и предоставя информация на потребителя за това какво става на компютъра...
Уж има и филтър за лошо съдържание на сайтове (но това май не го ползвам), но едно от най-полезните неща е това, че ми маха банерите от страниците и не се занимавам с разни мигащи картинки.
Следи и кое приложение се променя, а причините за това обикновено могат да са две - или то се ъпдейтва (обикновено приложенията преди това предупреждават...) или някой самоволно го е променил (което не е хубаво)...

Друга важна характеристика на антивирусния пакет - това да се обновява често и доста автоматично (без намесата на потребителя) - май се справя добре - гледам, че преди 4 часа е изтеглило нови дефиниции...

А тази, която е много популярна NOD (дано не ги бъркам) - на доста места съм я забелязвал и ми изглежда много непрофесионално направена :( Но пък не съм я разглеждал - може функционалността да е добре разпределена и за това да изглежда така...
Направило ми е впечатление, че като отвориш приложението на очи първо ти се набива бутона EXIT и като го натиснеш приложението чинно се затваря... Антивирусните програми би следвало да са направени така, че трудно да се затварят за да не може котката докато се разхожда по клавиатурата да свърши тази работа... А и други програми, когато се опитват да я затварят би следвало да им се опъва и да не им се дава...
Също така като тръгне да се обновява и няма Интернет ми изскачат разни прозорци, които ме дразнят и пречат на "работата" ми...

А колкото до спора защо не могат да се инсталират две антивирусни програми...
Отговора може да е и в "Теория на конспирацията", но според мен обяснението е малко по-простичко...
Постановката е следната:
Човек, програма или каквото и да е друго се опитва да стартира/чете даден файл. Преди това да стане антивирусната програма ПЪРВА трябва да го отвори и да го провери. Това става посредством операционната система, която е диспечер на тази услуга.
Сега да помислим друга постановка - две антивирусни програми.
Човек, програма или каквото и да е друго се опитва да стартира/чете даден файл. Преди това да стане антивирусната програма ПЪРВА трябва да го отвори и да го провери. В следствие на което антивирусна програма 1 се опитва да отвори файла за да го провери. Но антивирусна програма 2 не е по-тъпа от нея и тя се опитва на свой ред да провери файла преди всяка друга програма (включително и антивирусна програма 1) да го отвори. В резултат на това двете програми се заключват (нещо като мъртва хватка от теорията на паралелното програмиране...) - всяка една от тях блокира файла да не може да бъде отворен от друга програма преди тях и т.н. и т.н. ...
Тази теория изглежда малко по-издържана от тази за конспирацията, защото технологиите на дадения етап са напреднали доста и не е много трудно да се види дадена програма какво точно прави на компютъра, какво прави в мрежата и т.н.
« Последна редакция: Февруари 22, 2008, 01:16:40 am от jp »
Активен

spotskin_jaguar

  • SuperUser
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 08, 2007, 07:36:39 pm
  • Публикации: 20
Антивирус
« Отговор #24 -: Февруари 22, 2008, 03:26:31 am »
jp, а вярно ли е, че Kasperski прави Windows по-бавен? Аз не го ползвам от 2-3 години точно защото тогавашната версия ми бавеше Уиндоуса, а пък паметта ми е много ограничена. Дали са направени някакви промени в тази насока?
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Антивирус
« Отговор #25 -: Февруари 22, 2008, 10:46:13 am »
Ами не знам, защото както казах отдавна не съм правил сравнения с други програми от този тип... А от тогава компютрите започнаха да смятат много по-бързо и сравнение не може да се прави...

Като цяло - всяка антивирусна програма забавя компютъра, тъй като проверява всеки файл, с който се работи (е, разбира се има оптимизационни алгоритми, но това е друга тема). Т.е. всеки файл се чете по два пъти - веднъж от антивирусната и веднъж по предназначение. Друг е въпроса, че е работа на операционната система да кешира файловете и достъпа до тях втория път да става по-бързо...

Но иначе в момента не забелязвам забавяне и т.н.

Което ме подсеща - да, правилно спомена - скоростта на работа е друга важна характеристика на антивирусната програма, но по темата нямам мнение, защото нямам скорошни наблюдения в/у повече от една антивирусна програма на еднакви конфигурации...

Та съвета ми е да пробваш и да си прецениш дали ти забавя и ти пречи или не...
Активен

spotskin_jaguar

  • SuperUser
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 08, 2007, 07:36:39 pm
  • Публикации: 20
Антивирус
« Отговор #26 -: Февруари 22, 2008, 11:56:56 am »
Изтеглих 7-мицата, ще пробвам и ще доложа:) До момента ползвам AVG  и Spybot Search & Destroy, но докато последната непрекъснато открива разни гадове, AVG никога не се е обаждала за нещо сериозно, та мисля да я сменям. Благодаря за темата, аз като най-обикновен юзър се уча в движение точно от такива форуми.
Активен

Gendarmery

  • Гост
Антивирус
« Отговор #27 -: Февруари 22, 2008, 05:49:02 pm »
Цитат на: spotskin_jaguar
jp, а вярно ли е, че Kasperski прави Windows по-бавен? Аз не го ползвам от 2-3 години точно защото тогавашната версия ми бавеше Уиндоуса, а пък паметта ми е много ограничена. Дали са направени някакви промени в тази насока?


Kakво имаш предвид под бавен ? о сетих се искаш да кажеш  - ако Оперативната памет ти е малко - не само Kaspersky ще те забавя :)

Ако си купуваш оригинални продукти на обложките им пише Системни изисквания / System Requiments - и четеш и сравняваш с наличния ти компютър - aко не ползваш оригинални продукти като мен - четеш в инфото стига Ъплодъра да е благоволил да го сложи и пак действаш по същия начин :)) :lol:

ETO : за Microsoft Windows XP Professional
(Service Pack 2 или 3) изискванията са - Intel Pentium 300 MHz или по висок (Или подобен)
128 MB Оперативна Памет - нали компа ти не е по слаб от това? (което ме съмнява) 8)
« Последна редакция: Февруари 22, 2008, 06:53:56 pm от Gendarmery »
Активен

Gendarmery

  • Гост
Антивирус
« Отговор #28 -: Февруари 25, 2008, 12:14:49 pm »
НА вашето внимание - качих програмта RemoveIT 4 SE - KОЯТо прави това което НОД-а не може - да сканира !!! ХАХА - може да си я изтеглите от ТУК А Благодарности чакам след този пост !!! :lol::lol::lol::lol::lol:
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Антивирус
« Отговор #29 -: Март 03, 2008, 11:04:37 am »
Сега се сетих друг пример по темата...
Една вечер, късно, им пратих на тези от касперски един файл, че изглеждаше съмнителен, а Kaspersky не го откриваше. На сутринта към 6:00 вече ми бяха отговорили с нещо от сорта:
"изтеглете последната актуализация и файлът ще започне да се разпознава"... и наистина имаше ъпдейт точно по това време някъде и след това Kaspersky започна да се сърди на въпросния файл...

та хората работят добре... за това ги и препоръчвам...
Активен