www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: За или против турските сериали  (Прочетена 38470 пъти)

0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

kancho

  • V.I.P.
  • Карма: +123/-436
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Август 08, 2007, 09:52:58 am
  • Публикации: 344
  • Торент Клиент: utorrent
  • Профил в bpoke.com: kancho
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 3.5.6 Firefox 3.5.6
Re:За или против турските сериали
« Отговор #15 -: Декември 19, 2009, 08:48:17 pm »
много твърдо против ???
Активен

link777

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 14, 2009, 11:45:36 pm
  • Публикации: 1
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 3.0.195.38 Chrome 3.0.195.38
Re:За или против турските сериали
« Отговор #16 -: Декември 26, 2009, 09:50:36 am »
Изглежда тая боза е най евтината на пазара и нашите ТВ само това чакат,това са сериали за промити мозаци >:( >:(
Активен

Compare

  • Карма: +6/-7
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 21, 2008, 08:49:15 pm
  • Публикации: 93
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 3.6.21 Firefox 3.6.21
Re:За или против турските сериали
« Отговор #17 -: Септември 02, 2011, 12:32:59 pm »
Както е тръгнало пак искат да потурчват и май така и ще стане !Е поне сега ще е по романтично и безболезнено .Пуснаха ги в правителството и спирачки няма .Няма да се учудя ако след някой друга година да искат да направят турският език като втори език в училищата .
Не може да гледам по българската национална телевизия турски новини !!Срамота ве!!
А и сега и сериялите им.


Активен

cempak

  • V.I.P.
  • Карма: +101/-27
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 22, 2007, 01:28:40 pm
  • Публикации: 301
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 11.0.696.77 Chrome 11.0.696.77
Re:За или против турските сериали
« Отговор #18 -: Септември 02, 2011, 01:42:14 pm »
Против турските сериали съм ,както и против новините на турски по БНТ !
Активен

Ravenheart

  • SuperUploader
  • Карма: +87/-78
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Април 08, 2011, 09:59:11 am
  • Публикации: 335
  • The She Wolf
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 6.0.1 Firefox 6.0.1
Re:За или против турските сериали
« Отговор #19 -: Септември 02, 2011, 03:15:49 pm »
Твърд противник.
Активен


Искам райграса ми да е ЕМО - сам да се реже!
                             
Oтмъщението е ястие, което се сeрвира студено!                                                                        

war4ce

  • SuperUploader
  • Карма: +1099/-1884
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Август 08, 2008, 10:28:54 pm
  • Публикации: 6720
  • Creator of Reality
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Re:За или против турските сериали
« Отговор #20 -: Септември 02, 2011, 07:45:57 pm »
Здравейте, другари!  :-*

*превод в ефир: Мараба, аркадашлар!  :D

"Аферим, бабо, машаллах!", да възкликна и аз като Вазов; да изразя възхищението си и да отдам дължимото на дискусията.
Интересни са такива теми (упс, "тема" - грЕчка думичка, дали да не я забраним и нея, че и под тяхно владичество сме били?), както и всички "твърди" противници или защитници на загубени и намерени каузи (да не се подвеждате, и аз имам своите). ;)
Отдавна бях забелязала темата, обаче днес като прочетох отговорите, някои от тях ме провокираха да се "изявя"... Турски и прочие сериали не гледам! Ама ей на - хората ги правят, други ги гледат... иначе казано, намерили са си пазарна ниша.

Е то не е важно кой какво пише за тях по форумите, а че има хора, които ги гледат.


Да направя перифраза: Нека гледат... продължението оставям на вас.
Надявам се дискутираните сериали само да не бъдат използвани като инструмент за пропаганда.
И сега сме под "кадифеното робство" на разни други сериали - хАмерикански, меХикански и всЕк'ви други; - ъпдейтваме се (нова дума, английският сега е по-вървежен ;) ), дет' се казва... а заблудите ни едва започват.
За убеждаващото въздействие на тия сериали върху вас, вероятно ще трябва да се погрижите сами.  :)
Да допълня, не знам дали излъчването на...
сериялите им.
...е срамно, но да не знаеш да пишеш и говориш правилно на родния си език е...

Срамота ве!!


Благодаря на всички респонденти, включили се в изследваната от дискусията тема, че ме изтърпяха или пък само изгубиха ценно време с моя милост. :)

П.П. Превод на "майчин" език за всички, които са "твърдо против" турските сериали, но обичат кюфтетата, таратора, баклавата, чалгата, кючеците и най-вече сеира: war4ce8)
(За справка, думите с удебелен шрифт са чуждици - турцизми, има и още много други като: пич, чаршаф, юрган, гювеч, кебап, дюшек, кибрит, келеш, кушия, балък и т.н.)

Иначе за излъчването на турските сериали са виновни комунистите, те за всичко са виновни, за справка:

Вярно с Оригинала - Комунистите


 :D  :D  :D

Та това от мен за "твърдите" радикални подходи, "за" или "против"...
Нека уважаваме правото на избор на всеки. :)


Хубава вечер, бъдете живи и здрави, без значение какви сериали харесвате или не!  :)
Активен
<a href="http://www.youtube.com/v/Hfl8796hNc4?version=3&amp;hl=bg_BG" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/Hfl8796hNc4?version=3&amp;hl=bg_BG</a>

Kartingist

  • SuperUploader
  • Карма: +80/-49
  • Неактивен Неактивен
  • :Август 07, 2010, 07:12:55 pm
  • Публикации: 772
  • Торент Клиент: u torrent
  • :-)
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 13.0.782.218 Chrome 13.0.782.218
Re:За или против турските сериали
« Отговор #21 -: Септември 02, 2011, 08:56:54 pm »
Против[/color]
Активен
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

rumen_bodurski

  • User
  • Карма: +1/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 01, 2008, 12:11:04 am
  • Публикации: 23
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 6.0.1 Firefox 6.0.1
Re:За или против турските сериали
« Отговор #22 -: Септември 02, 2011, 09:04:31 pm »
ЕДНО ГОЛЯМО ПРОТИВ
Активен

speedbg

  • SuperUploader
  • Карма: +8/-8
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 19, 2008, 11:54:32 am
  • Публикации: 29
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 6.0.2 Firefox 6.0.2
Re:За или против турските сериали
« Отговор #23 -: Септември 16, 2011, 06:38:42 pm »
Против съм,не защото ми пречат като ги дават но,не мога да приема че деца на 10-12 години бързат да се приберат да гледат с бабите си и майки те си чичо Али Реза.Не смятам че това дете ще научи нещо полезно от този филм,но това си е решение на родителите му и никой не може да им се сърди.
Активен

Compare

  • Карма: +6/-7
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 21, 2008, 08:49:15 pm
  • Публикации: 93
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 3.6.22 Firefox 3.6.22
Re:За или против турските сериали
« Отговор #24 -: Септември 16, 2011, 07:23:06 pm »
Е Мерси за корекцията.
Е ако разбираш поне 6 езика от който 4 говорещ от който на 3 пишеш ще разбереш още повече .Това е първото който искам да ти напиша .
Второто е за такива грешки няма кой да направи проблем или забележка ако самият той си няма някакъв проблем.и трето е много ти мерси за което ти предоставям пълното право пак да ме коригираш  :P
Четвърто от тук нататък всякакъв спор с такъв индивид ако мога така да се изразя намирам на пълно излишен.
И като за последно за в момента ,защо не станеш машина за корекция на изядените букви.

Активен

casper55555

  • User
  • Карма: +7/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Септември 08, 2011, 02:10:22 am
  • Публикации: 160
  • Торент Клиент: Tixati,Ktorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 6.0.2 Firefox 6.0.2
Re:За или против турските сериали
« Отговор #25 -: Септември 16, 2011, 08:21:55 pm »
Не виждам нищо трагично в турските сериали .Няма разлика за мен от испанки,американски,португалски ,български и други сериали.Единствено имам против ,ако го излъчват нон стоп ,пропагандират нещо или е свързано с насилие.
Активен
Intel Core i3-2120 3.3GHz LGA1155,4 ГБ ДДР3 ,AMD Radeon HD6450

war4ce

  • SuperUploader
  • Карма: +1099/-1884
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Август 08, 2008, 10:28:54 pm
  • Публикации: 6720
  • Creator of Reality
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Re:За или против турските сериали
« Отговор #26 -: Септември 16, 2011, 09:17:30 pm »
Извинявам се предварително за отговора ми извън темата!


Е Мерси за корекцията.
Е ако разбираш поне 6 езика от който 4 говорещ от който на 3 пишеш ще разбереш още повече .Това е първото който искам да ти напиша .
Второто е за такива грешки няма кой да направи проблем или забележка ако самият той си няма някакъв проблем.и трето е много ти мерси за което ти предоставям пълното право пак да ме коригираш  :P
Четвърто от тук нататък всякакъв спор с такъв индивид ако мога така да се изразя намирам на пълно излишен.
И като за последно за в момента ,защо не станеш машина за корекция на изядените букви.

Когато си защитник на българското, в какъвто и да било смисъл, поне научи кои са символите на България!
Включват и родния ти език. Владеенето му поддържа националната ни идентичност. Ако се научиш да ги пазиш, защитаваш и цениш, няма да се страхуваш от потурчване. ;)
Нямам намерение да коригирам никого, просто използвах грамотността на един защитник на българското като довод срещу страховете му от "нежното робство на турските сериали".

 
Както е тръгнало пак искат да потурчват и май така и ще стане !Е поне сега ще е по романтично и безболезнено .Пуснаха ги в правителството и спирачки няма .Няма да се учудя ако след някой друга година да искат да направят турският език като втори език в училищата .
Не може да гледам по българската национална телевизия турски новини !!Срамота ве!!
А и сега и сериялите им.


Е-е-ех, "романтика"... А за грамотността и знанията си отговаряш само и единствено ти. :)


С уважение: Грешната Мадона с... коректора...ъ-ъ-м..., абе, war4ce - прост(а)о варварка!


« Последна редакция: Септември 16, 2011, 09:24:27 pm от war4ce »
Активен
<a href="http://www.youtube.com/v/Hfl8796hNc4?version=3&amp;hl=bg_BG" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/Hfl8796hNc4?version=3&amp;hl=bg_BG</a>

Compare

  • Карма: +6/-7
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 21, 2008, 08:49:15 pm
  • Публикации: 93
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 3.6.22 Firefox 3.6.22
Re:За или против турските сериали
« Отговор #27 -: Септември 17, 2011, 02:26:37 pm »
Бе толкова и му разбираш да ти кажа !
Като по философски по десето балната те оценявам с 10+, на практика за идеите които ти бликат  >:( няма да отваряме кой знае какви теми повярвай няма да се справиш .А и времето си покаже .
А за тва пред кои и как ще отговарям за човек с 2 крака в гроба на дали ще му пука .
Е може да си пуснеш и новините по Българската национална телевизия то явно от там си толкова компетентна .
А и ти като самостоятелен индивид мислейки че можеш да запазиш каквото и да е си напълно объркана в не знанието си .
Е като за последно имам един въпрос тъй като си доста компетентна напиши сега .
Кой прави законите хората или законите хората ?
Активен

war4ce

  • SuperUploader
  • Карма: +1099/-1884
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Август 08, 2008, 10:28:54 pm
  • Публикации: 6720
  • Creator of Reality
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Re:За или против турските сериали
« Отговор #28 -: Септември 17, 2011, 05:06:31 pm »
Хайде, уважаеми, не се ядосвай на глупава жена!  :-*  :-*  :D

Нямам против никакви сериали, когато не са пропаганда, написах и по-горе. И за сведение, телевизия не гледам отдавна. Ако се случи, то е много рядко и направо си е събитие. Обикновено е поради факта, че се съобрзявам с тези, с които деля обитаема жилищна площ към даден момент. Моят избор със сигурност не е "синият екран", а БНТ пък изобщо...  ;)
Доколко "компетентна" съм и по какви въпроси, касае само мен, знанията и уменията ми не може да вземе никой, нямам какво да доказвам на теб.  :)

Хубав ден и си живей живота, не се нервирай толкова!  :-*

П.П.
Кой прави законите хората или законите хората ?
За да получиш отговор, трябва да има коректно зададен въпрос. ;)


« Последна редакция: Септември 17, 2011, 05:18:37 pm от war4ce »
Активен
<a href="http://www.youtube.com/v/Hfl8796hNc4?version=3&amp;hl=bg_BG" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/Hfl8796hNc4?version=3&amp;hl=bg_BG</a>

LUCA_TURILLI

  • SuperUser
  • Карма: +9/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 24, 2011, 08:18:28 am
  • Публикации: 18
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Safari 5.1 Safari 5.1
Re:За или против турските сериали
« Отговор #29 -: Септември 17, 2011, 06:44:40 pm »
Здравейте, пичове. ...и пички  ;D
 Гледам тук се изказва куцо и сакато, тънко и дебело, хетеро и хомосексуално, и си викам: Що да не се изсера и аз, пардон, да се изкажа  ;)
 За  да покажеш компетентност, не е необходимо да цитираш преждеговорившия, това показва слабост, неувереност в себе си, търсейки вербална изява, показва липса на комуникация с околния свят и т.н.
 Но, да се върнем на темата относно турските сериали...
 Ми да си ги гледа който иска, на мен лично не ми пречат, между нас казано, дори и не знам за какви сериали се говори тук. Личното ми мнение е, че трябва да се свиква с тях, трябва да се учи турски (поне от тези, които мислят да останат тук), може и цигански, както Ви харесва  ;D
 Гласувайте на изборите, няма значение за кого, просто трябва да се гласува, не пийте без мезе, а тези, които са на хапчета, да си ги вземат редовно!!!
 А сега от мен - лека и сполай Ви!  :-*
Активен