www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Windows , Linux , Dos , Bios  (Прочетена 45132 пъти)

0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

roxana_87

  • SuperUser
  • Карма: +14/-26
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Май 17, 2007, 11:45:19 pm
  • Публикации: 341
Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #15 -: Март 13, 2008, 01:30:08 pm »
Цитат на: 3x7azy
ох не съм сигурен как беше.записвах си и аз една виста за лап топ-а ама от тогава не съм я бутал.И аз си я бях перна л на DVD-RW щото да не хабя дискове.Но ще погледна и ще ти кажа.Мисля че тя даже май нямаше нужда от Boot.ima  файла. но не мога да ти кажа на 100%


10x ако не те затруднява погледни :P
Активен


Специални благодарности на angelov1965

Gendarmery

  • Гост
Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #16 -: Март 13, 2008, 02:00:56 pm »
Аз имам едно предложение към автора на темата: да я разцепим на 'windows' /+ dos който e kam win-a/ & 'linux' мисля, че така ще се избегне евентуално омешване на 2 0С!  
Активен

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #17 -: Март 17, 2008, 12:21:11 pm »
Цитат на: Gendarmery
Аз имам едно предложение към автора на темата: да я разцепим на 'windows' /+ dos който e kam win-a/ & 'linux' мисля, че така ще се избегне евентуално омешване на 2 0С!  

може.Тази тема по принцип я бях пуснал заради един линк,който описва всичко от тези от името на темата.
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

zombi

  • SuperUser
  • Карма: +3/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 08, 2008, 05:24:02 pm
  • Публикации: 41
Re: Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #18 -: Ноември 27, 2008, 01:48:53 pm »
здр. искам да попитам как да направя да ми се вижда  boot.ini, че ми е забранен (невидим ).аз съм с виста. ?????
Активен

C_A_H

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 30, 2008, 06:15:17 pm
  • Публикации: 3
Re: Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #19 -: Януари 27, 2009, 08:49:39 pm »
А как ще стане ако затрием MBR...
Моля информация и напътствия! Please!
Активен

gillmour

  • Гост
Re: Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #20 -: Януари 27, 2009, 08:58:31 pm »
А как ще стане ако затрием MBR...
Моля информация и напътствия! Please!

Ще приема въпроса за шега! Нека експертите да се изкажат. Ще дам само един "хинт". Всяка ОС при инсталация бърка в МБР-то. Бърше пише - такива ти му работи.  :)

Активен

roxana_87

  • SuperUser
  • Карма: +14/-26
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Май 17, 2007, 11:45:19 pm
  • Публикации: 341
Re: Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #21 -: Март 10, 2009, 12:58:33 am »
Здравейте имам една молба...Значи купих си лаптоп "Acer" и ми казаха за да го преинсталирам трябва да си направя recovery disk.Имам една програма Acer eRecovery Management и мисля че с нея се прави но не съм сигурна,а и незнам как се работи с нея.Затова ви моля ако някой е на ясно с тези неща да ми обясни подробно защото оплесках windowsa и искам да го преинсталирам а ме е страх да сложа друг windows за да не ми изчезнат настройките на камерата,уаерлеса и другите "паразитни" програми и най вече драйварите....Помагайте моля ви
Активен


Специални благодарности на angelov1965

DJPlamen

  • SuperUploader
  • Карма: +88/-1081
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 24, 2008, 05:52:24 pm
  • Публикации: 315
Re: Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #22 -: Март 10, 2009, 02:05:17 am »
Не можах да разбера... Уиндоуса ВЕЧЕ е оплескан или просто искаш да имаш recovery disk за всеки случай...? Ако може, опиши какво не е наред с Уиндоуса, какво те притеснява, защото преинсталирането винаги е най-крайната мярка.... ще се опитаме да помогнем, кой с каквото може и знае :)
Активен

roxana_87

  • SuperUser
  • Карма: +14/-26
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Май 17, 2007, 11:45:19 pm
  • Публикации: 341
Re: Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #23 -: Март 10, 2009, 02:46:38 am »
Ами опитах се да си вкарам бг език на уиндоуса ама той е SP3 и трбваше да е с боот сд а лаптопа ми няма сд-та защото е много малък всичко качвам на флашки отнастолен PC та в лаптопа.Опитах се да го инсталирам през демонтулса и след рестарт спира и сега ми показва че имам два уиндоуса та искам да си направя рековери диск за да го оправя а и да се науча как става за да знам после че няма да имам проблем за инсталирането на уиндуса и няма да давам пари за преинсталиране,а и още нещо как да го направя буутващ от флашка???

Малко много въпроси ама като съм патка и нищо не знам е така  :-[
Активен


Специални благодарности на angelov1965

valachev

  • SuperUser
  • Карма: +0/-2
  • Неактивен Неактивен
  • :Февруари 26, 2009, 10:39:29 pm
  • Публикации: 4
Re: Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #24 -: Март 10, 2009, 03:40:13 am »
Ами опитах се да си вкарам бг език на уиндоуса ама той е SP3 и трбваше да е с боот сд а лаптопа ми няма сд-та защото е много малък всичко качвам на флашки отнастолен PC та в лаптопа.Опитах се да го инсталирам през демонтулса и след рестарт спира и сега ми показва че имам два уиндоуса та искам да си направя рековери диск за да го оправя а и да се науча как става за да знам после че няма да имам проблем за инсталирането на уиндуса и няма да давам пари за преинсталиране,а и още нещо как да го направя буутващ от флашка???

Малко много въпроси ама като съм патка и нищо не знам е така  :-[

Не уточняваш какъв е уиндоуса! Обаче, щом е New Acer, почти 99% е с Vista, обаче пък за нея няма SP3  :o
Много внимавай с рековери мениджера, защото ще ти върне лаптопа в "неговата младост"  ;D
Демек ще направи backup на изходящото състояние на системата, и губиш твоята информация.

Само на прима виста: Не се занимавай с нещо което не разбираш, не разбирай думите ми като отказ да ти се помогне!
На всичките си клиенти, винаги съм обяснявал, че хардуерно-софтуерни въпроси онлайн(GSM,Skype,ICQ,Forum's and so on) не се решават!
Трябва да се "види и пипне". .
« Последна редакция: Март 10, 2009, 03:41:46 am от valachev »
Активен

cempak

  • V.I.P.
  • Карма: +101/-27
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 22, 2007, 01:28:40 pm
  • Публикации: 301
Re: Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #25 -: Март 10, 2009, 08:30:44 am »
Ами опитах се да си вкарам бг език на уиндоуса ама той е SP3 и трбваше да е с боот сд а лаптопа ми няма сд-та защото е много малък всичко качвам на флашки отнастолен PC та в лаптопа.Опитах се да го инсталирам през демонтулса и след рестарт спира и сега ми показва че имам два уиндоуса та искам да си направя рековери диск за да го оправя а и да се науча как става за да знам после че няма да имам проблем за инсталирането на уиндуса и няма да давам пари за преинсталиране,а и още нещо как да го направя буутващ от флашка???

Малко много въпроси ама като съм патка и нищо не знам е така  :-[


По няписаното разбирам че лаптопчето ти е нещо от сорта на EE-PC които нямат CD/DVD устройство.Тъй като от написаното си личи че не си много навътре с нещата бих те посъветвал да не човъркаш много преди да си наясно какво правиш.
-през даемон тулс няма шанс да инсталираш уйндоуса !!! така че не се опитвай
-през флашка може да да се инсталира уйндоус,в торентите мисля че бях видял такъв уйндоус но не съм пробвал. -->http://p2pbg.com/index.php?page=torrent-details&id=479d1a87eebe9025bcbfb0af9d9b2f5d2980ebcf
-другия вариант е да си купиш външно USB- CD/DVD устройство.
-На този етап бих те посъветвал ,да го "изчистиш" и да почнеш отначало като използваш "Restore" функцията на самия уйндоус ако е включена и да го върнеш на дата след инсталиране на драйверите му.
-Като толкова искаш уйндоуса да ти е на български има си такива програмки за XP , да ти го направят на БГ. -->http://p2pbg.com/index.php?page=torrent-details&id=a4cb48070bc6f278638101d75668f686032bd303
-В краен случай обърни се към професионалист.
Активен

roxana_87

  • SuperUser
  • Карма: +14/-26
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Май 17, 2007, 11:45:19 pm
  • Публикации: 341
Re: Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #26 -: Март 10, 2009, 08:57:04 am »
Искам да си направя рековери диск ама незнам как става ако някой знае нека ми каже как да го направя тази програма Acer eRecovery Management ми дава само рестор и реинстал.А искам като си преинсталирам уиндоуса да си преразделя харда понеже като го купих беше с полуинсталиран уиндоус ХР и като го пуснах се доинсталира но не ми даде да си разделя харда...та и заради това също искам да си преинсталирам уиндоуса.Много моля за помощ понеже немога да обяснявам много добре  :-\ ако някой не ме е разбрал ще обясня пак до колкото мога
« Последна редакция: Март 10, 2009, 09:50:03 am от roxana_87 »
Активен


Специални благодарности на angelov1965

cempak

  • V.I.P.
  • Карма: +101/-27
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 22, 2007, 01:28:40 pm
  • Публикации: 301
Re: Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #27 -: Март 10, 2009, 10:04:12 am »
Искам да си направя рековери диск ама незнам как става ако някой знае нека ми каже как да го направя тази програма Acer eRecovery Management ми дава само рестор и реинстал.А искам като си преинсталирам уиндоуса да си преразделя харда понеже като го купих беше с полуинсталиран уиндоус ХР и като го пуснах се доинсталира но не ми даде да си разделя харда...та и заради това също искам да си преинсталирам уиндоуса.Много моля за помощ понеже немога да обяснявам много добре  :-\ ако някой не ме е разбрал ще обясня пак до колкото мога


За да си разделиш харда не е необходимо да преинсталираш нито да правиш рековъри диск просто инсталираш програма за цепене на харда,аз лично ползвам тая -->http://p2pbg.com/index.php?page=torrent-details&id=819ad0a14646cc525394bc6f48060bb41384ce23за XP, доста е лесна и при деленето не се губи никаква информация,така че не виждам смисъла да правиш рековъри щом и лаптопа ти е нов и нямаш някаква много важна информация.
Активен

roxana_87

  • SuperUser
  • Карма: +14/-26
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Май 17, 2007, 11:45:19 pm
  • Публикации: 341
Re: Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #28 -: Март 10, 2009, 10:19:23 am »
Благодаря за помоща но все пак искам рековери диск за всеки случай все някога ще ми се наложи да използвам такъв диск и тогава пак ще опра до помоща ви :) а и искам да се науча как се прави да си знам
Активен


Специални благодарности на angelov1965

cempak

  • V.I.P.
  • Карма: +101/-27
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 22, 2007, 01:28:40 pm
  • Публикации: 301
Re: Windows , Linux , Dos , Bios
« Отговор #29 -: Март 10, 2009, 11:01:48 am »
Щом толкова искаш рековери диск изтегли си тази Acronis True Image--->От тук  тя е най добрата на пазара ,но все пак мисля че е доста безсмислено да правиш рековери на нова ОС ,при условие че и мястото на хард диска ти е сигурно под 40 ГБ.
« Последна редакция: Март 10, 2009, 04:44:32 pm от starsssss »
Активен