www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Формула 1  (Прочетена 495778 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2580 -: Май 11, 2014, 08:59:43 am »

Хамилтън спечели квалификацията в Испания



Люис Хамилтън спечели квалификацията за Гран при на Испания и утре ще стартира от първа позиция в борба за своята четвърта поредна победа. Втори до него ще стартира съотборникът му в екипа на Мерцедес, Нико Розберг. Третото място пък е за Даниел Рикиардо от тима на Ред Бул.

Десетката се допълва от Валтери Ботас (Уилямс), Ромен Грожан (Лотус), Райконен (Ферари), Алонсо (Ферари), Бътън (Макларън), Маса (Уилямс) и Фетел (Ред Бул), който не успя да запише време в последната част заради повреда в скоростната кутия.

Първата част на квалификацията бе прекъсната след само шест минути, след като Пастор Малдонадо допусна грешка на трети завой и се заби в стената. Това предизвика кратко прекъсване, преди което само четирима пилоти бяха записали времена за обиколка. Това бяха състезателите на Форс Индия и Заубер, като Хюлкенберг водеше пред Гутиерес, Сутил и Перес.

Веднага след подновяването всички пилоти се хвърлиха в битката, като пилотите на Мерцедес дори излязоха с твърдите гуми, без да се притесняват, че може да бъдат изненадани в толкова ранен момент от квалификацията. Розберг поведе с време от 1:26.764 мин. което бе по-добро с 1,3 сек от това на втория Маса. Хамилтън обаче бързо се справи с бразилеца, но остана на 0,5 сек от съотборника си в Мерцедес.

Фетел успя да изпревари Маса и да заеме третото място, а пилотите в дъното започнаха да слагат медиум гуми, за да се опитат да прескочат тази първа част на квалификацията. Очаквано колите на Катерам и Маруся оставаха най-застрашени от отпадане. Подобно бе положението с тези на Заубер и Форс Индия.

Адриян Сутил се оказа най-бавен в тази група и бе първият пилот под чертата. Пилотът на Заубер остави зад себе си Макс Чилтън и Жул Бианки от екипа на Маруся, който определено има предимство в момента пред този на Катерам. Маркус Ериксон изненадващо изпревари Камуи Кобаяши, а последен остана катастрофиралия Пастор Малдонадо.

Изненадващо между третия Фетел и 16-ия Грожан разликата бе само 0,5 сек, което показваше колко оспорвана е борбата зад първата редица, която изглежда бе гарантирана за пилотите на Мерцедес.

Битката във втората част започна веднага след светването на зелената светлина в края на питлейна. Хюлкенберг поведе за кратко, подобрявайки времето си от първата част с 0,3 сек. Подобно бе положението и при съотборника му Серхио Перес, който обаче остана втори.

Райконен, Маса и Ботас изместиха пилотите на Форс Индия след първите си бързи обиколки и всички очакваха излизането на пилотите на Мерцедес на пистата. Розберг постигна време от 1:26.088 мин. което бе по-добро с малко повече от 0,1 сек от това на Хамилтън. Алонсо записа четвърто време зад Райконен, но скоро и двамата бяха изместени от Себастиян Фетел. Секунди по-късно обаче германецът бе изпреварен от своя съотборник Даниел Рикиардо.

Пилотите на Торо Росо и Макларън оставаха под чертата преди вторите решителни опити, допълнени от двамата мексиканци Перес и Гутиерес. Магнусен и Верн дори не записаха времена в тази втора част, което говореше за проблеми с техниката. Хюлкенберг и Перес, Квят и Гутиерес си разделиха местата от 11-о до 14-о, като германският пилот на Форс Индия се отказа от решителен опит, което му струваше мястото в последната част на квалификацията. Едва десети пък се нареди Фернандо Алонсо след грешка на десети завой, за който отпадане във втората част щеше да е доста неприятно, особено пред местната публика.

Така в последната част се класираха пилотите на Мерцедес, Ред Бул, Ферари и Уилямс, допълнени от Бътън и Грожан. Първата редица изглеждаше запазена за Розберг и Хамилтън, но напрежението все пак можеше да доведе и до изненади.

Розберг и Хамилтън първи започнаха своите обиколки в последната част. Веднага след тях на пистата се появиха пилотите на Уилямс, следвани от Бътън и Алонсо. Секунди по-късно обаче тренировката бе прекратена след като Себастиян Фетел получи повреда в скоростната кутия на своя Ред Бул и колата му спря опасно близо до пистата. Така на практика никой не успя да направи бърза обиколка, а за пилотите останаха само осем минути в борбата за полпозишън.

Така веднага след разчистването на пистата отново първи на трасето се появиха пилотите на Мерцедес, следвани от Алонсо и Рикиардо. Хамилтън поведе, следван от Розберг, Рикиардо и Алонсо. И четиримата пилоти минаха без бокса за смяна на гуми, а на пистата се появиха и останалите състезатели, с изключение на Фетел.

Розберг поведе с новите си медиум гуми, но веднага времето му бе подобрено с малко над 0,1 сек от Хамилтън, който успя да си осигури пореден полпозишън. Даниел Рикиардо показа чудесно темпо, успявайки да се класира на по-малко от секунда зад Розберг. Валтери Ботас зае четвъртата позиция, следван от Ромен Грожан, записал най-доброто си класиране за годината в квалификацията.

Райконен успя да победи Фернандо Алонсо пред испанска публика, записвайки шеста позиция, осми и девети пък се класираха Бътън и Маса. Себастиян Фетел остана на десета позиция без записано време в последната част.

                                                                                                                   clubs1.bg
Активен

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2581 -: Май 11, 2014, 09:05:09 am »

Фетел: Състезанието е дълго, може да се случи всичко



Проблемите за Себастиян Фетел продължиха и в съботния ден, след като в петък проблем с електричеството му позволи да направи едва четири обиколки. В третата част на квалификацията германецът излезе от бокса за своя първи опит, но още на първия завой скоростната му кутия го предаде.

„Не мисля, че има някаква специална причина, обясняваща защо повредите се случват предимно на моята кола“, отговори Фетел на въпроса, защо все на неговата кола се случват проблемите с техниката. „Разбира се, че е разочароващо от една страна, от друга е дори досадно, защото вече имахме достатъчно проблеми.

В първия момент си помислих, че нямам само втора скорост и че ще успея да направя обиколката си и без нея. След влизането си в първия завой обаче разбрах, че не мога да превключвам на никаква скорост. Все още не знам, какъв точно е проблема. Жалко е разбира се, защото си мисля, че можехме да се класираме доста по-напред. Но такива неща се случват понякога.

Условията на пистата бяха доста трудни, бе доста хлъзгаво и гумите не даваха достатъчно добро сцепление. Освен това зад колите на Мерцедес силите бяха доста изравнени. Трябваха ми повече обиколки, тъкмо бях започнал да намирам своя ритъм. Въпреки че пропуснах целия петъчен ден, може би бе възможно да се класирам трети.

Не мога да се ядосвам, защото и вчера и днес нещата не зависеха от мен. Нещата не са лесни, но ще се опитам утре да направя най-доброто. Надявам се скоростната кутия да е наред и да не се наложи смяна и връщане на още места назад.

Защото тук е трудно да се изпреварва и ще доста неприятно, особено с нашата скорост на правите. Но всички сме сериозно мотивирани и работим на сериозни обороти. Състезанието утре ще е дълго и много неща могат да се случат.“

                                                                                                                         clubs1.bg
Активен

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2582 -: Май 11, 2014, 09:11:14 am »

Хамилтън: Успях да изстискам всичко от колата



Люис Хамилтън успя да спечели квалификацията за Гран при на Испания и да остави отново зад себе си съотборника си Нико Розберг, който на моменти изглеждаше по-бързия от двамата пилоти на Мерцедес. Англичанинът успя спечели за четвърти път от пет квалификации през този сезон, макар че бе с едва 0,168 сек по-бърз от германеца.

„Денят бе доста труден за мен“, заяви Хамилтън след квалификацията. „Нико бе много бърз в третата тренировка и в квалификацията. Не бях сигурен, че ще успея да го победя. В последния си опит обаче действително успях да извадя всичко то колата.

Не бяхме сигурни преди началото на уикенда, дали отново ще имаме предимство спрямо останалите. Всички имат нови елементи и развиват колите си. Ние обаче изглежда отново сме подобрили значително колата и темпото си. Настроихме добре колата и успяхме. Искам да благодаря на отбора. Подобно представяне до сега не съм имал с друга кола тук.

Бе много трудно, защото условията на пистата се променят непрекъснато и не бяха оптимални. Все пак успяхме да се справим чудесно. Това ме прави много щастлив. В сравнение с Нико аз загубих от темпото си в движение на уикенда. Хубаво е обаче, че успях отново да намеря скорост. В миналото определено не съм имал добри спомени от това трасе, но се надявам, че утре ще мога да спечеля повече точки и се надявам да се боря за победата.“

                                                                                                                          clubs1.bg
Активен

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2583 -: Май 11, 2014, 12:05:07 pm »

Розберг: Мислех си, че ще успея да победя Люис, но не успях



Нико Розберг продължава да води в класирането при пилотите, но за негово съжаление пилотът на Мерцедес отново бе победен от своя съотборник Люис Хамилтън. Англичанинът спечели квалификацията, макар и с едва 0,168 сек., и утре ще стартира от първа позиция. Розберг пък ще е точно до него.

„Разбира се, че съм разочарован“, обобщи чувствата си Розберг. „Определено не ми е приятно да стартирам отново зад Люис. Успях да направя добра обиколка и си мислех, че все пак ще успея да го победя. Люис обаче отново свърши своята работа по-добре от мен. Понякога се случва така. Все пак обаче състезанието е утре и второто място не е далеч от оптималния резултат. Ако успея да направя добър старт утре, тогава може би ще съм най-отпред. Все още всичко е възможно. Опитвам се да виждам позитивното и да давам най-доброто от себе си. Довечера ще поработим с инженерите, за да опитаме атака утре в състезанието.“

                                                                                                                     clubs1.bg
Активен

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2584 -: Май 11, 2014, 12:07:12 pm »

Алонсо: Днес просто Кими бе по-бърз от мен



Фернандо Алонсо се класира едва седми в днешната квалификация в Барселона, като остана на позиция зад своя съотборник Кими Райконен. Освен това освен пилотите на Мерцедес пред двамата световни шампиони в отбора на Ферари се класираха още Даниел Рикиардо (Ред Бул), Валтери Ботас (Уилямс) и Ромен Грожан (Лотус), и тримата със задвижващи системи на Рено.

„Имаме позитивни и негативни впечатления от новите елементи в нашата кола“, заяви Алонсо след квалификацията. „Може би се нуждаем от още известно време. За момента уикенда е доста труден за нас, просто защото сцеплението тук е далеч от очакваното. При това положение баланса трябва да е оптимален, за да се спечелят още няколко десети от секундата. Ще продължим да работим усилено и се надяваме да се представим по-добре в състезанието. Класирахме се на шесто и седмо място, като между нас има едва 0,036 сек.. Просто Кими бе по-бърз днес и свърши по-добре своята работа. Надявам се да успея да обърна нещата утре и двамата да спечелим няколко позиции, за да спечелим повече точки за отбора.“

                                                                                                                           clubs1.bg
Активен

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2585 -: Май 11, 2014, 12:11:35 pm »

Рикиардо учуден от сериозното предимство на Мерцедес



Даниел Рикиардо не скри своето учудване от сериозното превъзходство на Мерцедес в Барселона. Австралийският пилот на Ред Бул за пореден път бе най-близо до пилотите на екипа от Бракли, но това не го радва особено много.

„Отново сме най-добрият отбор от останалите, но това не е достатъчно – изоставаме с една секунда от Мерцедес“, гласеше равносметката на Рикиардо. „Обиколката ми не бе лоша и затова очаквах по-малко изоставане. Определено сме отбелязали напредък, но Мерцедес явно също са подобрили значително представянето си. Надявахме се да сме се доближили до тях, което явно не е така. Това означава, че имаме още много работа. Хубавото от днешния ден е че преднината ми пред четвъртия е добра. Това е радостно, но трябва да направим всичко възможно, за да скъсим разстоянието между нас и Мерцедес. Надяваме се да имаме възможност да се борим с тях до края на сезона.“

                                                                                                                        clubs1.bg
Активен

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2586 -: Май 11, 2014, 12:17:21 pm »

Трудности за Макларън и в квалификацията



Според собствената си преценка, екипът на Макларън отбелязва напредък. В квалификацията обаче нещата не изглеждаха точно така. Дженсън Бътън с много мъка стигна до осмото място, а неговият съотборник Кевин Магнусен се класира 15-и след технически проблем във втората част.

„Няма как да сме доволни от осмо място“, обясни тим шефът Ерик Булие. „Дженсън се потруди здраво за него, а Кевин пък просто нямаше късмет след като проблем в задвижващата система го спря. Все още проверяваме на какво се дължи. Вчера и днес сутринта той бе на нивото на Дженсън и съм сигурен, че щеше да успее да прескочи втората част. Сигурен съм , че утре и двамата ще дадат всичко от себе си, за да съберат повече точки.“

„Беше много трудно, защото почти нямаше сцепление“, обясни от своя страна Бътън. „Във всяка сесия се опитахме да намерим нещо, което да подобри баланса. Почти бяхме успели, но тогава в третата част имахме проблеми с нестабилна предна част на колата.

Бе доста трудно да я вкарам в завоите, но като цяло не бе толкова зле. С още работа по баланса вероятно щяхме да успеем да намерим още някоя десета, но разликата нямаше да е много по-сериозна.

Утре ще е доста интересно. Хубаво е, че успяхме да запазим един нов комплект от медиум сместа. Не съм сигурен все още с каква стратегия ще се борим, но имаме доста възможност.“

„Определено имаме напредък, но не сме там, където искаме да бъдем“, сподели впечатленията си Магнусен. „За съжаление не успяхме да покажем този напредък следобед. Не знам точно, какъв бе проблемът в колата ми. Още в първата част имах известни проблеми със задвижването. Опитахме се да се справим, но във втората част преценихме да заложим на сигурно.“

                                                                                                                            clubs1.bg
Активен

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2587 -: Май 11, 2014, 12:29:38 pm »

Радост и разочарование в Уилямс



Пети в първата част на квалификацията, четвърти във втората и в крайна сметка едва девети в решителната трета част. Фелипе Маса определено има защо да се ядосва на представянето си в днешния ден, още повече, че неговият съотборник в Уилямс, Валтери Ботас успя да се изкачи до четвъртото място в тренировката за място.

„Определено съм разочарован от собствената си обиколка“, обясни Маса след квалификацията. „В десети завой изпуснах задната част на колата при спирането. Това не бе проблем с колата, а моя грешка. Като цяло представянето ми в цялата квалификация бе добро и затова се ядосвам още повече на представянето си. Състезанието е едва утре, но колата има сериозен потенциал, който сега ще е значително по-трудно да покажа.“

„Фелипе бе много бърз в първите две части от квалификацията, но в последната част не успя да направи добра обиколка и затова е толкова назад в класирането“, заяви от своя страни и Роб Смедли. „Като цяло обаче сме щастливи, защото сесията протече добре. Темпото на колите бе чудесно, а това е една гореща писта, на която се изисква много притискане и където новите елементи определено помогнаха.“

Валтери Ботас от своя страна призна, че след тежкия уикенд в Китай е трябвало да намери отново самочувствие и подобен резултат (четвърто място – б.а.) със сигурност ще му помогне за това.

„Направих добра обиколка“, призна Ботас. „След третата тренировка направихме промени по баланса и те изглежда повлияха положително. Мисля, че в състезанието ще имаме дори по-сериозно предимство. Тук е трудно да се изпреварва и затова квалификацията е много важна. Зад колите на Мерцедес вероятно ще се бори оспорвана битка и се радвам, че успях да се класирам по-напред.“

                                                                                                                        clubs1.bg
Активен

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2588 -: Май 11, 2014, 12:35:25 pm »

Фетел ще стартира 15-и след смяна на скоростите



Неприятностите за Себастиян Фетел продължават, като след обстоен преглед на колата му е преценено, че скоростната кутия, заради която не успя да направи бърза обиколка в последната част, трябва да бъде сменена. Така германският пилот на Ред Бул ще трябва да стартира от 15-а позиция в утрешното състезание. За никого не е тайна, че на трасето в Барселона изпреварванията са изключително трудни и това, заедно с ниската максимална скорост на правите, ще създаде доста проблеми на шампиона.

Фетел няма да е единственият наказан пилот. След като в петъчния ден Жан-Ерик Верн загуби гума по време на обиколка във втората свободна тренировка, френският пилот на Торо Росо бе наказан с десет места назад в класирането заради това, че недозатегнатата му гума е създала предпоставки за сериозен инцидент. Освен това отборът му е глобен, защото е допуснал пилота да излезе на пистата с опасна кола. Така Верн ще потегли от дъното на решетката.

                                                                                                                      clubs1.bg
Активен

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2589 -: Май 12, 2014, 07:54:29 pm »

Хамилтън с четвърта поредна победа



Люис Хамилтън постигна четвърта поредна победа от пет състезания този сезон, спечелвайки Гран при на Испания. Втори се нареди неговият съотборник в екипа на Мерцедес, Нико Розберг. Третата позиция остана за Даниел Рикиардо.

Четвърти след много добро състезание се класира стартиралия от 15-а позиция Себастиян Фетел. Зад колите на Ред Бул пето място зае Валтери Ботас с Уилямс. Фернандо Алонсо и Кими Райконен от екипа на Ферари заеха шеста и седма позиция, а топ 10 бе допълнен от Грожан (Лотус), Перес и Хюлкенберг от екипа на Форс Индия.

Хамилтън поведе без проблеми на старта, Розберг бе втори, а Ботас успя да се справи с лошо потеглилия Рикиардо. Австралиецът дори бе изпреварен за кратко от Грожан, но успя да си върне четвъртата позиция при влизането в първия завой. Райконен и Алонсо запазиха своите шеста и седма позиции, а Маса, Хюлкенберг и Перес допълваха десетката. Дженсън Бътън бе направил лош старт и се бе сринал до 13-а позиция, зад Гутиерес и Квят, и пред Фетел.

Седем обиколки след началото Рикиардо се опита да изпревари Ботас в борба за третата позиция, но финландският пилот на Уилямс защити успешно позицията си. Квят за сметка на това успя да се справи с Гутиерес в осмата обиколка и да излезе на 11-а позиция. Скоро същото направиха Бътън и Фетел, справяйки се с мексиканеца в 10-ата обиколка.

Фетел бе явно по-бърз от Бътън, но оставаше 13-и без особени шансове за атака предвид по-ниската си максимална скорост на правите. Именно заради това германецът влезе в бокса и сложи твърди гуми в 13-ия тур. Световният шампион излезе 21-и, а само две обиколки по-късно през бокса мина и Рикиардо, който явно не можеше да се справи с Ботас, въпреки че бе по-бърз. Австралиецът за разлика от своя съотборник сложи отново медиум сместа, с надеждата да успее да изпревари пилота на Уилямс при неговото спиране.

Грожан и Маса направиха първите си спирания в 16-ия тур. Алонсо влезе в 17-ата обиколка. Райконен, Хюлкенберг и Бътън направиха същото тур по-късно. В 19-ата обиколка Хамилтън, Перес и Квят минаха през питлейна за смяна на гуми. Ботас направи тази процедура в 20-ия тур, а лидерът за момента Розберг сложи твърди гуми обиколка по-късно, контрирайки своя съотборник Хамилтън, който отново излезе начело но с медиум сместа.

Така след първите спирания Хамилтън отново водеше пред Розберг с преднина от почти четири секунди, Рикиардо бе трети, следван от Ботас, Грожан, Райконен, Алонсо, Маса, Фетел и Хюлкенберг. Благодарение на ранното си спиране Фетел бе успял да се придвижи до деветата позиция, но въпросът бе колко дълго ще успее да се задържи на пистата с твърдите гуми.

В 25-ата обиколка Райконен успя да изпревари Грожан и да заеме петата позиция, като скоростта на Лотус-а на правата изглежда бе значително по-ниска от тази на колите на Ферари. Скоро и Алонсо успя да се справи с французина, зад който се залепиха Маса и Фетел. Бразилецът обаче изглежда изпитваше трудност да се доближи до болида на Лотус, докато 4-кратният световен шампион оставаше на гърба му.

Маса влезе в бокса в 29-ата обиколка, освобождавайки пистата пред Фетел.

Отпред Хамилтън водеше с малко над 4 секунди пред Розберг, Рикиардо бе трети на 20 секунди зад втория, следван от Ботас на 11 секунди. Райконен бе пети на шест секунди зад сънародника си, а Алонсо бе шести на малко повече от секунда зад съотборника си. Грожан и Фетел бяха седми и осми, а топ 10 се допълваше от пилотите на Форс Индия, Нико Хюлкенберг и Серхио Перес.

Фетел спря в 34-ата обиколка, слагайки медиум гуми. Германецът излезе 14-и зад Маса. Ромен Грожан бе следващият пилот от топ 10 влязъл в бокса. В 36-ата обиколка през бокса мина и Фернандо Алонсо, излизайки пред Маса и Фетел, завъртял най-бърза обиколка в състезанието тур по-рано. Хюлкенберг, Бътън и Квят бяха следващите минали през бокса, а Алонсо успя да се справи с Магнусен и да заеме седма позиция.

В същото време Фетел изпревари Маса и вече бе девети. Скоро той успя да се справи и с Магнусен, а влизането на Перес в бокса го изведе на седма позиция.

Хамилтън влезе в бокса в 44-ата обиколка, излизайки втори зад Розберг. Райконен също мина през питлейна. Розберг смени гуми за последно в 46-ия тур, като веднага след него това направиха Рикиардо и Ботас.

Хамилтън водеше с 4,6 сек пред Розберг, но бе с твърди гуми, докато съотборника му бе с медиум. Рикиардо продължаваше да е трети, следван от Алонсо и Фетел, които все още не бяха направи последните си спирания. Ботас, Райконен и Грожан заемаха шеста седма и осма позиция, а Хюлкенберг и Перес допълваха топ 10.

Розберг се хвърли в преследване на Хамилтън и започна да намалява сериозно преднината на съотборника си. В другия край на топ 10 Перес успя да изпревари Хюлкенберг и да се придвижи на девета позиция.

Фетел влезе в бокса 13 обиколки преди края на надпреварата, излизайки седми зад Ботас и Райконен. Тур по-късно своето последно влизане направи и Алонсо. По-добрата работа на механиците на Ред Бул позволи на Фетел да излезе пред испанския пилот на Ферари, заемайки шеста позиция.

Разликата между Фетел и Райконен бе под две секунди, при положение, че германецът бе със значително по-нови гуми. В 57-ата обиколка световният шампион успя да изпревари финландския си съперник на десети завой и да излезе пети, на 6,5 секунди зад Ботас.

В същото време Розберг продължаваше да намалява преднината на Хамилтън, който се оплака от грейнинг на предна лява гума. На пистата се очертаха три интересни двойки, като Розберг и Хамилтън се бореха за победата, Фетел притискаше Ботас за четвъртата позиция, а Алонсо преследваше Райконен в борба за шестото място.

Алонсо успя да се справи с Райконен в четвърти завой благодарение на по-новите си и по-меки гуми. Фетел от своя страна продължаваше да страда заради по-ниската скорост на правите. Все пак германецът успя да се справи с финландския си съперник в десети завой.

Остана само въпросът кой от двата Мерцедес-а ще победи. Розберг се приближи максимално две обиколки преди края и по всичко изглеждаше, че за Хамилтън ще е трудно да удържи позицията си. Райконен се оказа пред двамата преди началото на последната обиколка, но бе изпреварен без проблеми. Този момент обаче се оказа решаващ, защото за Розберг просто не остана къде да атакува съотборника си. Единственото място в последната обиколка бе десети завой, но и там Хамилтън успя да запази преднината си и в крайна сметка да запише четвърта поредна победа.

По този начин Хамилтън поведе в класирането при пилотите, докато Розберг остана втори.

Рикиардо и Фетел заеха трето и четвърто място, следвани от Ботас, Алонсо, Райконен, Грожан и пилотите на Форс Индия, Серхио Перес и Нико Хюлкенберг.

                                                                                                                           clubs1.bg
Активен

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2590 -: Май 12, 2014, 07:55:56 pm »

Хамилтън: Като цяло днес Нико бе по-бърз от мен



Люис Хамилтън спечели четвърта поредна победа, като отново успя да победи съотборника си в екипа на Мерцедес, Нико Розберг. По този начин англичанинът успя да излезе на първо място в класирането при пилотите, докато Розберг остана на три точки зад него.

„Днес просто не бях достатъчно бърз, докато Нико като цяло бе по-бърз от мен“, обясни Хамилтън след надпреварата. „Имах много проблеми с баланса на колата и се опитвах непрекъснато да намеря време. Поисках от моя рейс инженер да ми каже, къде губя време. Успях да спечеля, но днес Нико бе по-бърз. За радост успях да го задържа зад себе си.

Това е моята първа победа в Испания и тя означава много за мен. Искам да благодаря на отбора, всички те свършиха чудесна работа. Искам да благодаря и на публиката тук за невероятната подкрепа.“

Мнозина експерти критикуваха Хамилтън преди година за смяната на отбора. Хамилтън обаче разкри, че е бил наясно с потенциала на отбора и за пореден път се убеждава, че решението му е било правилно.

„Това бе и идеята за моето решение и аз вярвах, че нещата ще потръгнат. Никога обаче не съм предполагал, че ще имаме 50 секунди преднина пред екипа на Ред Бул. Но това е факт и съм радостен, че съм част от отбора. Това е четвъртата ни поредна победа и нещата изглеждат малко нереални.“

                                                                                                                          clubs1.bg
Активен

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2591 -: Май 12, 2014, 07:57:07 pm »

Рикиардо радостен въпреки скучното за него състезание



Даниел Рикиардо отново направи силно състезание и се качи за втори път на подиума през тази година. И докато второто място в домашното му Гран при бе отнето, то сега австралиецът няма причина за притеснение.

„Чудесно е отново да съм на подиума и този път съм сигурен, че ще го задържим“, заяви Рикиардо на стълбичката на победителите. Състезанието за него като цяло бе доста безинтересно, като след слаб старт успя да си върне позицията загубена от Валтери Ботас при спиранията в бокса. Болидите на Мерцедес обаче бяха прекалено бързи за него, за да успее да се пребори.

„Те бяха прекалено бързи. Знаехме още преди началото на състезанието, че ако е скучно за нас, то ще е добро. Знаехме, че не разполагаме с представянето, нужно да се преборим с пилотите на Мерцедес. Изглеждаше, че сме по-силни от останалите обаче и че ще успеем да се преборим за третото място. Трябваше да се концентрираме върху това да пазим гумите, за да успеем да завършим с два стопа. Справихме се добре с тази задача.“

                                                                                                                         clubs1.bg
Активен

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2592 -: Май 12, 2014, 07:59:04 pm »

Фетел доволен от четвъртото си място



Себастиян Фетел направи чудесно състезание, след като успя да си пробие с воля и късмет път през колоната след като стартира от едва 15-а позиция. Въпреки че направи едва четири обиколки в петъчния ден, а вчера получи повреда в скоростите в решителната част на квалификацията, германецът успя да се класира четвърти зад пилотите на Мерцедес и зад своя съотборник Даниел Рикиардо. Агресивната стратегия с три спирания също му помогна в борбата за позиции.

„Със сигурност това състезание ми бе много по-приятно от миналото, когато трябваше да пропусна хора пред мен“, обясни чувствата си Фетел след състезанието. „Определено бях доволен от колата в състезанието. Трябваше да съм търпелив, защото е доста сложно когато си в средата на колоната. Колата се пързаля повече заради турболенцията от предната кола и се губи сцепление. След като се справихме с трафика успях да използвам целия потенциал на колата. Имахме добра стратегия и два комплекта меки гуми за края на състезанието. Това ми позволи да атакувам и да изпреваря няколко автомобила. Определено се радвам на резултата, защото четвъртото място бе най-доброто, което можех да постигна днес.

Мерцедес разполагат с много добър пакет, задвижващата им система е чудесна, както и пилотите им. Всичко това ги прави толкова силни и за момента е трудно да ги настигнем. Разбира се е доста неприятно да стартираш уикенда, целейки се в третото място, а не в първото. Мисля, че за отбора третото и четвъртото място тук е максимума за момента, но още в следващото състезание ще атакуваме отново.“

                                                                                                                         clubs1.bg
Активен

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2593 -: Май 12, 2014, 08:02:00 pm »

Райконен ядосан, Алонсо примирен



В голямата част от състезанието Кими Райконен успяваше да държи зад себе си съотборника си Фернандо Алонсо. В течение на състезанието обаче бе решено финландецът да използва стратегия с две спирания в бокса, докато Алонсо заложи на три. Така в края испанецът настигна своя съотборник с по-свежи медиум гуми и не бе трудно да го изпревари, при положение че в същото време Райконен бе с твърди гуми.

Финландецът направи всичко възможно да защити позицията си, но въпреки това Алонсо успя да спечели шестата позиция. Райконен бе толкова ядосан след състезанието, че освен отговора „Не знам“ на въпрос дали стратегията е избрана от него, не каза нищо друго въпреки въпросите на журналистите.

Алонсо от своя страна бе по-разговорлив.
„Разбира се, че щях да се радвам, ако се борим помежду си за първа позиция, а не за шестата“, обясни Алонсо. „За съжаление обаче не сме достатъчно бързи за това. В края бяхме с различни стратегии и благодарение на по-свежите си гуми успях да изпреварвам. Надявам се скоро да сме в състояние да се борим за по-предни позиции. За съжаление представянето на Мерцедес не е изненада. В първите състезания завършвахме на минута зад тях при положение, че имаше кола за сигурност. Днес нямаше такава и затова сме на минута и половин. За съжаление ситуацията е подобна на Австралия и Малайзия. Целта бе да съкратим изоставането си и се надяваме следващите състезания да го направим. Нещата в класирането изглеждат решени, защото сме далеч зад тях. И тук нямам предвид само Ферари, а и всички останали. Нашата задача е да се опитаме да направим живота им труден, защото ако са прекалено напред дори не е нужно да натоварват техниката.“

                                                                                                                            clubs1.bg
Активен

kriskokoto

  • SuperUser
  • Карма: +618/-273
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 08, 2012, 01:27:39 pm
  • Публикации: 8352
  • Торент Клиент: µTorrent
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 29.0 Firefox 29.0
Re:Формула 1
« Отговор #2594 -: Май 12, 2014, 08:03:48 pm »

Розберг: Трябваше ми просто още една обиколка



Нико Розберг отново не успя да победи Люис Хамилтън, въпреки че изглеждаше, че са на лице всички предпоставки за това. В последните обиколки той настигна своя съотборник в екипа на Мерцедес, но така и не успя да го атакува.

„Ако трябва да съм честен, мисля че ми трябваше още една обиколка и щях да се справя с Люис“, обясни Розберг на подиума. „Сега просто не бях достатъчно близо. За съжаление не направих добър старт. Това е слабост, която трябва да изчистя. Това е трети слаб старт подред и това ми струва водачеството в класирането. Ще трябва да поработя върху това. Иначе състезанието бе добро, най-хубавото бе, че промяната в стратегията ми проработи чудесно. Разбира се на трасе като това е трудно да се приближиш до човека пред теб. Можеше да опитам рискован опит а ла камикадзе на десети завой в последната обиколка, но реших да не рискувам прекалено. Люис свърши чудесна работа през целия уикенд и бе малко по-напред от мен, но като цяло има доста положителни неща за отбелязване. Аз съм мотивиран да го победя в следващото състезание.“

                                                                                                                         clubs1.bg
Активен