www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Нива/Звездички  (Прочетена 83015 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

idles

  • SuperUser
  • Карма: +1/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 17, 2009, 02:00:20 am
  • Публикации: 2
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 7.0.1 Firefox 7.0.1
Нива/Звездички
« -: Октомври 20, 2011, 01:46:04 am »
Относно правомощията, нивата, и превилегията да бъдеш с по висок ранг.... всичко в системата реагира на сийд спрямо даден торрент, независимо какъв е той. Окей, да приемем че сийдвам 2500 торрента с програми които никой няма да потърси.... 2500х24часа=60000 сийд бонус точки.... Какво правиме тогава с хората които сийдват сносните торренти които джъгат по 1 сийд към 20-100 лийчъра... няма ли обезщететение за тях... Аз в непълното си право като един обикновен юзер на p2p предлагам, системата за отценяваме на сийд бонус точки, да включва и изходящия трафик който е навъртян за сметка на тракера. Сигурен съм че не съм единствения който се е замислял за това, или просто администраторите, които не споменават какво се случва когато достигнеш 15-то ниво, не желаят да възнаградят правилно верните си дружки...
Активен

Kameniada

  • SuperUser
  • Карма: +3/-1
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Ноември 18, 2007, 03:54:52 pm
  • Публикации: 18
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Re:Нива/Звездички
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2011, 01:56:35 am »
Напълно съм съгласен с теб! Ако искам мога да вкарвам по 100 безсмислени торента на ден зарди бонус точките, но не ми се занимава с глупости ::)
Активен
Няма такъв дървар!

Skandity

  • The Vampire Diaries
  • SuperUploader
  • Карма: +775/-33
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Април 10, 2008, 06:17:13 pm
  • Публикации: 648
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 7.0.1 Firefox 7.0.1
Re:Нива/Звездички
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2011, 02:01:46 am »
Не съм сигурна дали съм разбрала правилно, но искате да ви се отчита трафика, който давате към лийчърите през р2р системата... Ами то нейното създаване я отчита. Сийдбонус точките са като "премия" за хора с по-бавен нет, които искат да си оправят коефициента, или да се забавляват с покачването на ниво и съответно наградите по пътя нагоре.
Също така всеки има право да качва каквото си поиска (стига да не се нарушават правилата на тракера). Хора много - всеки може да прояви интерес към каченото.
:)
Активен

h123

  • Гост
Re:Нива/Звездички
« Отговор #3 -: Октомври 20, 2011, 02:41:25 am »
Когато се достигне въпросното 15-то ниво става.........абсолютно нищо.Въпросните звезди дали ще са жълти, сиви или там каквито ще да са, просто не вършат никаква работа.Или пък това с ранговете, дали ще пише VIP или няма да пише също невиждам някакво значение.Имал сам такова обозначение кам името тук и невидях някаква полза.Освен аз и този които ми го е сложил едва ли друг разбра че сам бил VIP.......Така че както казва колегата по-горе определено това са глупости.Лично аз сиидвам толкова колкото сам взел поне от скоро а преди не го сасех със седмици и защо?За да ми се износи охлаждането и захранването и да си купя нови за компа заради някакви си точки с които с тях и без тях.Дори се чудя и на тези които имат желание да влезнат в екип за качване на торенти при положение че качването тук е свободно и без да се 'кандидатства' пак човек като има желание ше си качи каквото си пожелае.Но както и да е по принцип мога доста неща да кажа но няма да се харесат на доста хора предполагам затова толкова до тук.Лично аз сиидвам след като сам свалил минимум 2-3 пати колкото сам свалил или докато сам на компа и до там от друго смисал мисля че няма  ;)
Активен

Skandity

  • The Vampire Diaries
  • SuperUploader
  • Карма: +775/-33
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Април 10, 2008, 06:17:13 pm
  • Публикации: 648
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 7.0.1 Firefox 7.0.1
Re:Нива/Звездички
« Отговор #4 -: Октомври 20, 2011, 03:26:27 am »
Има хора, на които им се занимава с торент системата и гледат да допринасят нейното развитие. Идеята е свободния обмен на файлове - примерно ако искаш да си дръпнеш един филм и всички мислят като теб и не виждат смисъл във всичко това, то тогава тази система не би съществувала. Не сме стиснали никого за гушата да кажем "сийдвай", всичко си е доброволно. Относно наградата за 15 ниво - има я, няма как да я няма. Но не очаквайте някой да ви иска примерно банковата сметка, за да ви преведе пари за ново охлаждане или захранване ;)
Иначе би било интересно ако чуя гледната точка на потребителите, относно това, което искат да видят в сайта. Aко има добри попадения, кой знае, може даже да се осъществят някой ден :)
Активен

xa3r0

  • V.I.P.
  • Карма: +5/-6
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 27, 2010, 03:08:59 pm
  • Публикации: 162
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 7.0.1 Firefox 7.0.1
Re:Нива/Звездички
« Отговор #5 -: Октомври 20, 2011, 09:31:37 am »
Има хора, на които им се занимава с торент системата и гледат да допринасят нейното развитие. Идеята е свободния обмен на файлове - примерно ако искаш да си дръпнеш един филм и всички мислят като теб и не виждат смисъл във всичко това, то тогава тази система не би съществувала. Не сме стиснали никого за гушата да кажем "сийдвай", всичко си е доброволно. Относно наградата за 15 ниво - има я, няма как да я няма. Но не очаквайте някой да ви иска примерно банковата сметка, за да ви преведе пари за ново охлаждане или захранване ;)
Иначе би било интересно ако чуя гледната точка на потребителите, относно това, което искат да видят в сайта. Aко има добри попадения, кой знае, може даже да се осъществят някой ден :)




Подкрепям Администратора а относно потребителя h123 искам да му кажа след като си имал титли и като се имаш за голяма работа защо оплюваш сайта след като си допринасял за неговото развитие мисля че не можеш да съдиш хората дали да участват в даден отбор всеки си има глава на раменете и знае какво да прави относно наградите ти какво очакваш парична премия или какво този тракер е създаден за развлечение а на който не му отърва да не се занимава и ти имаш ли си на идея че подържането www.p2pbg.com не е лесна нито безплатна работа преди да оплюваш помисли ако всички мислеха като теб тракери нямаше да има и преди всичко трябва да се цени труда на хората ! ! !
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 09:48:04 am от xa3r0 »
Активен

Wingshota

  • SuperUploader
  • Карма: +1/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Август 08, 2011, 06:35:35 pm
  • Публикации: 6
  • OS:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
  • Chrome 15.0.874.106 Chrome 15.0.874.106
Re:Нива/Звездички
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2011, 04:29:15 am »
Относно правомощията, нивата, и превилегията да бъдеш с по висок ранг.... всичко в системата реагира на сийд спрямо даден торрент, независимо какъв е той. Окей, да приемем че сийдвам 2500 торрента с програми които никой няма да потърси.... 2500х24часа=60000 сийд бонус точки....

Тук си прав всеки може да сийдва 2500 торента които никои не тегли ти ще си получиш точките само, че аз ако сийдвам само 100,200 активни торента при които има голям лийч
ще ми стане много по-голям уплоада от този който ти ще си вземеш с тези 60 000 точки и тогава ще си проличи кой са минали между капките за титли награди и тем подобни :)
« Последна редакция: Ноември 07, 2011, 04:30:34 am от Wingshota »
Активен

crazy_driver

  • SuperUploader
  • Карма: +33/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Март 20, 2012, 06:53:14 pm
  • Публикации: 1345
  • THE PUNISHER
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 13.0 Firefox 13.0
Re:Нива/Звездички
« Отговор #7 -: Юни 13, 2012, 10:53:00 am »
аз съм достигнал 15-то ниво и писах до администраторите няколко пъти но уви няма отговор!!!??
Активен
THERMALTAKE CORE V51-2x120mm,2x200mm-ANTEC BIG BOY,1x140mm NOCTUA NF-A14 iPPC-3000 PWM ,Seasonic 1250X GOLD FULL MODULAR,ASRock Z170 Extreme 4+ ,Intel i7 7700k 5.0ghz - 1.34v,Phanteks PH-TC14PE,Corasir Vengeance 4x8gb DDR4 3000mhz,ZOTAC GTX 1070 AMP EXTREME,SSD-Samsung 850 EVO 120gb,WD RED 3TB

p2pbgTeam

  • Administrator
  • *****
  • Карма: +78/-20
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 04, 2007, 08:57:08 am
  • Публикации: 479
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 19.0.1084.56 Chrome 19.0.1084.56
Re:Нива/Звездички
« Отговор #8 -: Юни 13, 2012, 11:18:02 am »
@ crazy_driver
Системата ви е засякла в използването на програма за подпомагане на сийда. За такива действия "наградите" са други.
Активен

eleonori1

  • SuperUser
  • Карма: +4/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Юли 14, 2012, 12:38:17 am
  • Публикации: 12
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 14.0.1 Firefox 14.0.1
Re:Нива/Звездички
« Отговор #9 -: Август 17, 2012, 04:53:10 pm »
Петдесет хиляди точки за осмо ниво?  :D
В този случай сигурно за 14 - то ниво са милион и половина точки. :o
По мое мнение това не е забавно.
Ок, искате да стимулирате сийда, ок, пари няма, ок, работата е тежка и неблагодарна, но хора, за да е забавно (и съответно масово) трябва човек с приемлив сийд да доживее да го види въпросното 15 - то ниво, нали?
И още нещо - не знам за другите, но "сийдвай даден торент няколкостотин години и ще разбереш какво печелиш" не ми звучи коректно - че няма пари ясно, но все пак човек би трябвало да знае за какво се бори, нали?
Все пак на никого не би му било приятно да разбере, че сиидва години наред, за да получи един мейл, който може да си регистрира срещу нищо веднага.
Освен това има десетки начини един такъв тракер да печели, ако иска - пуснете го да печели и дайте част от парите като награди за тези, който поддържат съществуването на тракера като такъв - това би било най - коректно според мен.
Активен

p2pbgTeam

  • Administrator
  • *****
  • Карма: +78/-20
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 04, 2007, 08:57:08 am
  • Публикации: 479
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 11.0 Firefox 11.0
Re:Нива/Звездички
« Отговор #10 -: Август 17, 2012, 06:33:01 pm »
@eleonori1

Има само един законен начин един тракер да печели и това са рекламите, но както виждате на страниците на p2pbg.com няма нито една такава за да не ни обвиняват, че ограбваме "творците" печелейки от реклами! А също така защото приходите от тях са толкова недостатъчни за поддръжка на сайта и сървара, че  беше решено да бъдат премахнати всички рекламни банери.
Уверяваме ви че всички работим абсолютно безплатно и безвъзмездно и собствениците на сайта отделят лични средства за да плащат хостването и поддръжката! Разбира се тракера съществува благодарение и на потребителите и ъплоудърите, които споделят своите филми, музика и други файлове също абсолютно безвъзмездно и единствения начин да стимулираме продължителния сийд са тези звездички. Но сийда пак е за потребителите за да може и другите след вас да изтеглят любимите ви торенти и отново абсолютно безплатно! Това са принципите на p2p (пиър ту пиър) технологията, а не печалбата и наградите.
Между другото раздаването на и-мейли от вида user@p2pbg.com временно е преустановено.
« Последна редакция: Август 17, 2012, 06:44:19 pm от p2pbgTeam »
Активен

eleonori1

  • SuperUser
  • Карма: +4/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Юли 14, 2012, 12:38:17 am
  • Публикации: 12
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 14.0.1 Firefox 14.0.1
Re:Нива/Звездички
« Отговор #11 -: Август 17, 2012, 08:15:27 pm »
Ами не съм много съгласен, че е само един начина за печалба. Могат (както между другото правят някои други сайтове) да се продават фен тениски, чаши, сувенири и т.н., могат да се предложат платени услуги (аз примерно с удоволствие бих платил един - два смс -а по за 2, 40 да ми се издири и/или качи някой даден специфичен филм, урок или просто дадена информация от мрежата), могат да се дават хост, мейли, лични страници, подтракери и какво ли още не било под наем, било по друг параграф и всички тези начини са напълно законни (ако предположим, че има фирма и т.н) без да броим рекламите, където също могат да се вземат добри пари при определени условия (ако рекламират собствен бизнес примерно). Друг е въпросът дали въпросните собственици искат да се занимават с подобни неща или не. Мисълта ми в случая беше, че не е наложително тези хора, които работят напълно безплатно в момента да го правят напълно безплатно. Не казвам, че трябва да им се дават милиони, но според мен поне една бира в годината би било много по - квалитетна благодарност от наличните към момента алтернативи. Аз съм твърде убеден, че печалбите от реклами на тракера, които сте пробвали наистина не са стигали за разноските, но със сигурност биха могли да платят въпросната бира за екипа, особено щом собствениците са решили да платят разноските по тракера от джоба си.
Колкото до въпроса ми - Вие така сте поставили темата "сийдвайте за награда", така че мисля не би трябвало да Ви обижда това, че има хора, които протестират, че изискванията за въпросната награда са прекалено високи или неадекватни.
ПС. Всичко това са си мои мисли, които не налагам на никого, моля, не се обиждайте, че мисля това, което казвам и казвам това, което мисля.
Активен

jodecicall

  • Агресивен Дипломат
  • SuperUploader
  • Карма: +286/-169
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 20, 2008, 11:13:07 am
  • Публикации: 740
  • Обичай враговете си! Това ги кара да полудяват...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 6.0 MS Internet Explorer 6.0
Re:Нива/Звездички
« Отговор #12 -: Август 17, 2012, 11:53:39 pm »
Това, което си написал/а е възможно само тук, написано. Но не и приложимо. А и е мечешка услуга за сайта.
Един пример: като платиш с един, два есемес-а за качен файл вече си "плащаш" за него. А тия, де дебнат тракерите - "пирати" само това и чакат, за да ги погнат и съдят.
Ще е добре да се запознаеш със законите на РБ, преди да даваш предложения.
Ако беше толкова лесно, то щеше да има 1 000 000 бг тракери и да сме в топ 10 на най богатите държави.

Иначе поздрави и нищо лично! Просто написах факти.
« Последна редакция: Август 17, 2012, 11:58:30 pm от jodecicall »
Активен

eleonori1

  • SuperUser
  • Карма: +4/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Юли 14, 2012, 12:38:17 am
  • Публикации: 12
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 14.0.1 Firefox 14.0.1
Re:Нива/Звездички
« Отговор #13 -: Август 18, 2012, 01:59:19 am »
Така е, но зависи за какво плащаш - ако плащам да ми "доставиш" филм си прав, но ако плащам да ми покажеш къде има филм независимо дали го има тук или другаде този филм...
...на момента влизам в коя да е съдебна зала и адвокат няма да си взема даже и пак нямам проблем...
...ами ако не е филм, а ти платя смс-ите за да ме научиш как да качвам торенти примерно, или за да ми издириш линк към автобиографията на Линкълн някъде из нета?
Как да е, зарежи тази работа, тракерите явно и така са си добре, точките явно няма да бъдат намалени, "наградата" явно няма да бъде обявена, така че не виждам смисъл да продължавам да споря за глупости.
/off Айпито, което ми се изписва, че е мое в долния десен ъгъл на всеки пост не е моето.
« Последна редакция: Август 18, 2012, 02:03:14 am от eleonori1 »
Активен

crazy_driver

  • SuperUploader
  • Карма: +33/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Март 20, 2012, 06:53:14 pm
  • Публикации: 1345
  • THE PUNISHER
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 8.0.1 Firefox 8.0.1
Re:Нива/Звездички
« Отговор #14 -: Август 18, 2012, 12:55:32 pm »
Извинявайте г-н Администратор но този коментар не бях го видял сега го виждам и неискам да споря с вас но нямам нито 1 такава програма която да симулира сийд! моля не ме обиждайте защото съм 101% сигурен 4е знаете как се свалят 12 500 торента примерно колко кликания са това и  как влиаят толкова торента на компютъра тоест как го забавят ! Мисля че съм от малкото хора сийдвали толкова торента в продължение  на няколко месеца !
Активен
THERMALTAKE CORE V51-2x120mm,2x200mm-ANTEC BIG BOY,1x140mm NOCTUA NF-A14 iPPC-3000 PWM ,Seasonic 1250X GOLD FULL MODULAR,ASRock Z170 Extreme 4+ ,Intel i7 7700k 5.0ghz - 1.34v,Phanteks PH-TC14PE,Corasir Vengeance 4x8gb DDR4 3000mhz,ZOTAC GTX 1070 AMP EXTREME,SSD-Samsung 850 EVO 120gb,WD RED 3TB