www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Цветовете,които можем да използваме  (Прочетена 12202 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Цветовете,които можем да използваме
« -: Януари 20, 2008, 08:23:58 pm »
Добро описание! Браво!
Също така всеки монитор показва цветовете по различен начин (не са еднакво калибрирани) та не е хубаво да се ползват близки цветове за цвят и фон...
И че ние мъжете различаваме не повече от 16 цвята ;))) аххахахаха по дяволите, прасковата е плод ;)) :ППП

М/у другото бях забравил да спомена, че тези цветове са дефинирани от W3C:
http://www.w3schools.com/tags/ref_colornames.asp

Дори и според тях валидните цветове са 16 (а останалите - в шестнайсетичен формат RGB да се описват...):
Цитат
If you want your pages to validate with an HTML or a CSS validator, W3C has listed 16 color names that you can use: aqua, black, blue, fuchsia, gray, green, lime, maroon, navy, olive, purple, red, silver, teal, white, and yellow. If you want to use other colors, you must specify their RGB or HEX value.
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 09:43:59 pm от jp »
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Цветовете,които можем да използваме
« Отговор #1 -: Януари 21, 2008, 11:04:21 pm »
да не кажа че не мога да наименовам повече от 8 цвчта дори. ма де да знам ти може и 16 да знаеш (зависи кой го е сложил поста вероятно архитекта знае даже и 32 цвята, така че вероятно е програмиста, те са по - ала уин 3.хх 8 - 16 bits :))
« Последна редакция: Януари 21, 2008, 11:05:20 pm от M.Schumacher »
Активен

rgicheva

  • V.I.P.
  • Карма: +27/-2
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Април 13, 2007, 12:47:24 am
  • Публикации: 96
Цветовете,които можем да използваме
« Отговор #2 -: Януари 22, 2008, 12:10:37 am »
Да прасковата е плод, а патладжана е зеленчук нали, няма такива цветове... Е да ама има, това че са кръстени с имена на плодове или зеленчуци нищо не означава, това са просто различни нюанси на някой цвят.Примерно цвят праскова е нещо средно между розово и оранжево и за по лесно се казва така, както се казва и керемидено червено или небесно синьо, тревисто зелено и т.н., защото като се опише някой цвят така и той изниква в съзнанието на човека...независимо дали е мъж или е жена :P
« Последна редакция: Януари 22, 2008, 12:11:49 am от rgicheva »
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Цветовете,които можем да използваме
« Отговор #3 -: Януари 22, 2008, 12:15:29 am »
Да както и продрискано кафяво, сигнално жълто, мораво като бушонирано око, женско розово, бебешко не знам какво си и така цветовете са 7 -9 останалото е плод на дизайнерите за да изглеждат по - унми пред останлите :)
Активен

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Цветовете,които можем да използваме
« Отговор #4 -: Януари 22, 2008, 12:31:46 am »
Мен много ма кефи Уранбозаво,мн яка цвят
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

rgicheva

  • V.I.P.
  • Карма: +27/-2
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Април 13, 2007, 12:47:24 am
  • Публикации: 96
Цветовете,които можем да използваме
« Отговор #5 -: Януари 22, 2008, 12:34:33 am »
Ето какво са казали хората :
Въздействие на цветовете
Много учени – математици, физици, философи и хора на изкуството – са писали по темата за цветовете. Феноменът "цвят" е физическо явление, което влияе върху физиологията и психологията на индивидите.
Основни цветове са червеният, зеленият и синият. От тях се получават всички останали. Това се изобразява с класическия триъгълник на цветовете В ъглите му са разположени основните цветове, а между тях – производните – оранжев, виолетов и зелен. Ако се подредят триъгълниците с основни и производни цветове в логична последователност, се получава шестоъгълната звезда на цветовете Следващата стъпка е да се запълнят пространствата между шестте цветни триъгълника и да се оцветят с по два производни цвята, получени от смесването на цветовете в два съседни триъгълника. Така се изгражда шестоъгълник, който съдържа 18 цвята.
Това подреждане улеснява употребата на различни групи цветове, с цел получаване на хармонични или контрастни съчетания – например: светло-тъмно или студено-топло.

КАК ВЪЗДЕЙСТВАТ ЦВЕТОВЕТЕ?


Въздействието на един цвят е по-силно в присъствието на други цветове. Те се допълват и подчертават взаимно. В света на цветовете има безброй много хармонични съчетания, но за съжаление и още толкова дисхармонични. Тъй като цветовете влияят върху настроението, зле подбраните съчетания предизвикват лошо настроение, раздразнителност и гняв. Цветната среда трябва да се подбира внимателно.

КАК ЦВЕТОВЕТЕ ВЛИЯЯТ ВЪРХУ ПОМЕЩЕНИЕТО И НЕГОВИЯ ХАРАКТЕР?

Цветовете създават атмосфера. Съвместната им игра трябва да се планира внимателно. Един цвят никога не бива да се използва самоцелно. Обкръжаващата среда подсилва, омекотява и допълва неговото въздействие. Ако човек обича силните контрасти, допълнителните цветове в жилището му трябва да се използуват така, че да не се конкурират един с друг. Един основен цвят трябва да доминира, а всички останали да са върху малки площи, само като акценти. Така изпъква красотата на мебелите, декоративните предмети и интериорния текстил. Често срещана грешка е използването на силен или ярък цвят(ярко червено, морско синьо, елек трик и т.н.) в стай, където се пребивава повече време. Това създава напрежение и е добре да бъде избегнато!

При съчетаване на цветове, които са разположени един до друг в спектъра, в композицията не се получава такова високо напрежение. Съчетанията тон във тон винаги са хармонични и действуват успокояващо. Например: червено – оранжево – жълто или червено – виолетово – синьо. Хармония се получава и от финото нюансиране. Човешкото зрение улавя и най-тънките различия в тоновете. Здравото око може да улови до 10 милиона цветни нюанса.
« Последна редакция: Януари 22, 2008, 12:35:38 am от rgicheva »
Активен

the_end

  • Гост
Цветовете,които можем да използваме
« Отговор #6 -: Януари 22, 2008, 06:33:23 pm »
Цитат на: M.Schumacher
Да както и продрискано кафяво, сигнално жълто, мораво като бушонирано око, женско розово, бебешко не знам какво си и така цветовете са 7 -9 останалото е плод на дизайнерите за да изглеждат по - унми пред останлите :)


шефче забравил си да кажеш синьо-зеленият цвят който повече бие на зелено-син (поне на мен де :lol: )
Активен

Gendarmery

  • Гост
Цветовете,които можем да използваме
« Отговор #7 -: Януари 22, 2008, 09:10:02 pm »
Aбе аз тази тема не я разбрах добре ама нали имаше три основни цвята ... ### ### ###и друго всичко е продукт от тях са не знам за LDC-тата как стой въпроса .. ама всъщност каква е целта на тази тема >?
Активен

roxana_87

  • SuperUser
  • Карма: +14/-26
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Май 17, 2007, 11:45:19 pm
  • Публикации: 341
Цветовете,които можем да използваме
« Отговор #8 -: Януари 23, 2008, 02:36:18 pm »
Цитат на: M.Schumacher
Да както и продрискано кафяво, сигнално жълто, мораво като бушонирано око, женско розово, бебешко не знам какво си и така цветовете са 7 -9 останалото е плод на дизайнерите за да изглеждат по - унми пред останлите :)


Ей,какво значение има как се казват цветовете?Важното е че ги има.А за описанието на торентите ползвайте синьо,черно и червено може и зелено от време на време мисля че тези цветове се възприемат от всеки монитор...Стегнете се бе хора спорите за някакви си имена :lol:
Активен


Специални благодарности на angelov1965

Gendarmery

  • Гост
Цветовете,които можем да използваме
« Отговор #9 -: Януари 23, 2008, 03:50:05 pm »
Цитат на: roxana_87
Ей,какво значение има как се казват цветовете?Важното е че ги има.А за описанието на торентите ползвайте синьо,черно и червено може и зелено от време на време мисля че тези цветове се възприемат от всеки монитор...Стегнете се бе хора спорите за някакви си имена :lol:


Много си права ... и аз така смятам ... щом не сме далтонисти .. няма за кво да спорим .. БТв аз не споря НО мисля че тази тема е БЕЗСМИСЛЕНА !

безмислена или не темата вече я има,още колко такива има по форума :'( .. ама кво да се прави все нещо по някаква тема трябва да се пише че и форума е важен ;)
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 09:08:42 pm от the_end »
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Цветовете,които можем да използваме
« Отговор #10 -: Януари 23, 2008, 09:42:49 pm »
Аз не виждам някой да спори, по-скоро всички се лигавят :)
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 09:43:16 pm от jp »
Активен

Gendarmery

  • Гост
Цветовете,които можем да използваме
« Отговор #11 -: Януари 24, 2008, 02:01:39 am »
АКо Бяхме в IRC щях да напиша команда "/me раздава лигавници" това е ДЖОУК .... ама ... The_End прав си .. жалко че не моа да изтривам теми братле .. иначе щеха да са малко по брой и резолюшън !
Активен