www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Преносими програми/Portable/  (Прочетена 20154 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Drilling90

  • SuperUser
  • Карма: +1/-5
  • Неактивен Неактивен
  • :Март 03, 2008, 12:28:53 pm
  • Публикации: 114
Преносими програми/Portable/
« -: Май 12, 2008, 11:56:29 pm »
Сега ще ви обясня как по точно да направите някоя програма преносима по най-лесния начин без странни програми и тем подобни:)
Необходимо е да имате winrar ,за да не объркате нещо копираите папката на програмата на десктопа ,така да кажем ,че искате да направите winamp преносим влизате в папката която сте поставили на десктопа и маркирате всички файлове от вътре ,след това давате десен бутон с мишката и "Add to Winamp.rar" след което ви се появява архива с winamp-a ,истривате всичко ,но оставяте само рар файла на име winamp другите неща вече не са нужни.
След като сте истрили файловете влизате в архива и горе в дясно ще видите опция SFX натискате този бутон и ви се отваря прозорец ,на него трябва да видите бутон с наименование "Advanced SFX option" натискате го ,след това избирате опцията -"Creat in the current folder" по надоло има поле на име Run after extraction пот този натпис има поле в което трябва да въведете името на стартовия файл демек в случея winamp.exe !
Така остана още съвсем малко , само трябва да цъкнете на третият раздел който се казва "Modes" и да отбележите тикчето на Unpack to temporary folder и малко по надоло избирате радио бутон на име Hide all !
Давате ОК и ще се появи нещо като нов рар на име winamp.exe който при активирането му ще пуска winamp :)

Ето и нагледен линк -
« Последна редакция: Май 12, 2008, 11:59:48 pm от Drilling90 »
Активен

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Преносими програми/Portable/
« Отговор #1 -: Май 13, 2008, 01:34:24 am »
Браво добра тема.МИсля че може да влезе в употреба
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

PowerBSD

  • Карма: +14/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 27, 2008, 10:33:50 pm
  • Публикации: 67
Преносими програми/Portable/
« Отговор #2 -: Май 13, 2008, 02:00:54 am »
Браво за труда! Имам само една малка забележка към автора - оправи си малко правописа и темата ще е O.K. ;)


GenDarmery: Като не го оправи Неволята ше му го оправи ...:cool:
« Последна редакция: Май 18, 2008, 04:52:28 pm от Gendarmery »
Активен

Mi-6

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Май 16, 2008, 09:47:17 pm
  • Публикации: 5
Преносими програми/Portable/
« Отговор #3 -: Май 17, 2008, 12:42:09 pm »
Де да ставаше толкова лесно.
Не е това начина изобщо - ако беше, щеше да се получава с всяка програма.

По този начин се опаковат инсталации на програми.
В случая се използва свойството на WinRAR при пускането на изпълним файл от архив да разопакова всички други файлове, които програмата поиска.
После това нещо се разопакова във временната папка на Windows - ето ви работа, чистене на временната папка...

Thinstall 3.0 Virtualization Suite е програмата с която се правят портативни програми. Получава се едно единствено EXE което тръгва от произволен носител и не създава никакви файлове по никакви временни папки.
Макар, че и с нея не всички програми могат да бъдат коректно направени портативни.
Активен

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Преносими програми/Portable/
« Отговор #4 -: Май 18, 2008, 12:56:48 am »
И сега в крайна сметка кой ще даде точно описание как става с картинки и всичко.Който е сигурен че може да го обясни като хората да ми пише да изчистя темата от всички постове,да я направи той както може и да я заключим като полезна тема!Хайде сега мислете на кой му се занимава!!!;)
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Преносими програми/Portable/
« Отговор #5 -: Май 18, 2008, 01:30:33 am »
Drilling90 - не е баш така както го казваш!

Под "преносими програми" аз разбирам такива, които от където и да ги пуснеш си носят настройките (конфигурацията)...
В случая с winamp, наистина, повечето потребители ползват настройките по default и това няма да се забележи...
Но други програми (за пример ще дам Firefox) съхраняват много настройки - като почнем от посетени сайтове, пароли, инсталирани add-on-и, настройки на средата и т.н., които бих искал да навсякъде да са с мен...

Обикновено програмите ползват или registry-то (в Windows) и/или си правят директория в home директорията на потребителя (под unix започва с . - скрита е, под windows - в {home}/ Application Data) и/или си съхраняват данните в директорията, от която се извикват.

Та "преносимите програми" са направени така, че да съхраняват данните си само в собствената си директория и тя (заедно с изпълнимите файлове) се пренася навсякъде (с USB например)...

В повечето случаи не се налага ние да си правим "преносими програми" - не е нужно да преоткриваме колелото... Хората вече са го направили: http://portableapps.com/ - голям архив с такива програми...
За съжаление не съм ги пробвал и не мога да твърдя на 100%, че работят, но съм чувал добри думи за тях...

Както казах не съм се занимавал с подобен род неща и за това не мога да кажа нищо и за Thinstall 3.0 Virtualization Suite (не съм я чувал, но сега като я погледнах изглежда сериозна програма и сигурно ще свърши и тя работа на някой, който не иска да ползва наготово програмите от линка по-горе)...

М/у другото и просто търсене в google дава добри резултати:
http://www.shambles.net/pages/learning/ict/portable/

Та както обикновено става: "който търси - намира"

успех! :)
Активен

Drilling90

  • SuperUser
  • Карма: +1/-5
  • Неактивен Неактивен
  • :Март 03, 2008, 12:28:53 pm
  • Публикации: 114
Преносими програми/Portable/
« Отговор #6 -: Май 18, 2008, 01:35:30 am »
Значи не съм казал ,че това е единствения и неповторим метод ,то си е ясно,че може да се направи с помощта на някоя програма ,но може и по този начин се пак се опитах да бъда полезен ,а не да спорим тва ми било така и така ...
Активен

Mi-6

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Май 16, 2008, 09:47:17 pm
  • Публикации: 5
Преносими програми/Portable/
« Отговор #7 -: Май 18, 2008, 03:28:46 pm »
Portable - сделай сам
Огледален линк на същата статия:
Portable - сделай сам

Статията е от миналата година.
Само че картинките са изтрити.
Който има време - да превежда от руски.

===
На сайта на Thinstall има достатъчно видео демонстрации, но са на английски:
See how application virtualization works
Могат да се гледат от сайта или да се изтеглят за гледане off-line.

===
Най-добри резултати се получават, когато се инсталира върху "чист", току що инсталиран Windows. За тази цел в демонстрациите използват виртуална машина (VMware).

Т.е. с две думи добър резултат се постига с доста труд.
« Последна редакция: Май 18, 2008, 03:32:38 pm от Mi-6 »
Активен

DualCore

  • V.I.P.
  • Карма: +12/-1
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 04, 2008, 11:09:53 am
  • Публикации: 10
  • Торент Клиент: uTorrent
  • MasterOfMix
    • WWW
Re: Преносими програми/Portable/
« Отговор #8 -: Септември 10, 2008, 10:44:15 pm »
2 малки уточнения.
1. Може архивът директно да се направи XFX а не първо на RAR, че после да влизаме в архива и да го променяме и
2. Гореописания начин важи само за програми които не търсят специфични данни за регистрация в регистъра на съответната ОС (XP,Wista,Win 2000...),или да речем в c:\windows\system32\...; или на друго място,явно и затова си има начин понеже
някои portable програми които съм срещал като corel 11 portable,се стартират регнати.
Ако науча нещо повече по въпроса, ще пиша.
« Последна редакция: Септември 11, 2008, 02:42:10 am от DualCore »
Активен
ASUS M3A78-T+RADEON HD 3300 OnBOARD,AMD PHENOM 9950 QUAD-CORE@2600 BLACK EDITION,
2x1GB KINGSTON HyperX DDR2@1066MHz DUAL CHANNEL,ASUS XONAR DX PCI EXPRESS 7.1 AUDIO,
HDD 1x40GB,1x320GB,1x500GB,1x1500GB,500W PSU 600W UPS

DualCore

  • V.I.P.
  • Карма: +12/-1
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 04, 2008, 11:09:53 am
  • Публикации: 10
  • Торент Клиент: uTorrent
  • MasterOfMix
    • WWW
Re: Преносими програми/Portable/
« Отговор #9 -: Септември 11, 2008, 02:52:59 am »
демо, с коя програмка,и как стават нещата... :@)))
Активен
ASUS M3A78-T+RADEON HD 3300 OnBOARD,AMD PHENOM 9950 QUAD-CORE@2600 BLACK EDITION,
2x1GB KINGSTON HyperX DDR2@1066MHz DUAL CHANNEL,ASUS XONAR DX PCI EXPRESS 7.1 AUDIO,
HDD 1x40GB,1x320GB,1x500GB,1x1500GB,500W PSU 600W UPS

Compare

  • Карма: +6/-7
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 21, 2008, 08:49:15 pm
  • Публикации: 93
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 9.0.1 Firefox 9.0.1
Re:Преносими програми/Portable/
« Отговор #10 -: Януари 01, 2012, 04:58:36 pm »
Става също и така .
Инсталирате програмата на десктопа или в някой USB stick ,MMC , SD.... да не е в C:\
това е .
 Ако евентуално са останали някакви инсталационни в C:\  фаилове немерете и копираите дейнсталиращия фаил на програмата и го сложете на десктопа махнете USB stick ,MMC , SD.... и стартираите дейнсталиращия фаил, това е .

Активен