Разни > Дискусии

Ден против наркотиците

(1/4) > >>

Gendarmery:
26 Юни e международния ден за борба с наркоманията



Международният ден за борба със злоупотребата на наркотици и наркотрафика се отбелязва от 1988 г. с резолюция 42/112 на Общото събрание на ООН, приета на 7 декември 1987 година.

„БЪДИ СВОБОДЕН, А НЕ ЗАВИСИМ”.(мисли на един свободен)

Казват,че наркотиците са бича на съвремието.От тях се забогатява бързо и много,но се умира бавно и мъчително.Намират се все по-лесно-от просякинята до училището ми,от съученика седнал до мен на чина ми,от приятеля поканил ме на купон.Продава се смърт-навсякъде,от всеки...почти...Превърнаха младостта ни в статистика-всеки трети млад човек е пил алкохол,всеки пети е пробвал наркотик...всеки десети става зависим-статистики,статистики...а това е живота ни!Може да бъде прекрасен,но не е.Наркотиците завладяват битието ни.С тях се сблъскваме всеки ден-по улиците виждаме спринцовките в които е имало течна смърт,по дискотеките приятелите ни залитат с празни погледи,новините ни заливат с информация за най-новата мода-мляко с канабис...навсякъде...обсебват ни,превръщат ни в роби и за какво...за пари...Можем ли да се борим с това или по-точния въпрос е-имаме ли желание да се борим и как?Помислете!Не съсипвайте прекрасния си живот за поредната доза мимолетно щастие,което неминуемо води до гроба!Искате ли да сте свободни?Искате ли да сте господари на бъдещето си?Ако е така-не пробвайте от лековерие и любопитство!Не позволявайте на група хора да забогатява за сметка на вашия живот!Кажете-НЕ!Искам да ви припомня страхотната песен на Б.Т.Р.-Спасение.Чуйте я!Спомнете си я!Днес е времето...

Линк към песента

stomatolog:
Темата нещо не се дискутира,а е една от най-важните и наболели теми в днешното българско общество!

Gendarmery:
Цитат на: stomatolog в Юни 29, 2008, 09:46:07 pm>>>>Темата нещо не се дискутира,а е една от най-важните и наболели теми в днешното българско общество!
<<<<

Явно хората го мислят за табу!

Не мислете така, не знаете кога може да ви сполети, тази чума на съвременното общество (макар, че наркотика е познат от древни времена) никой не е защитен !!! дори и вие самите !!!! Всички наркомани така викаха "точно аз ли ще стана наркоман!" ама статистиката друго сочи !!!!

ENERGOTEAM:
Нека пробваме да променим малко насоката.
Хайде всеки, който влезе в тая тема да сподели дали е опитвал някакъв наркотик.
Аз ще започна първи - Не съм опитвал нищо, което минава в категорията на забранените ващаства. Ще се радвам, ако някога и никотина бъде вписан в тия списъци. Имам стаж над 20 години като пушач и знам какво ми коства, за да спра да пуша. Само мога да предположа какво представлява абстиненцията при наркотичен глад...

stomatolog:
И аз не съм опитвал нищо и съм се зарекъл,каквото и да става,да не се докосна до никакви наркотични вещества и никотин!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница