www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: проблем със записване на DVD-R  (Прочетена 5391 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

batzdravo

  • SuperUser
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Юли 16, 2008, 09:24:37 pm
  • Публикации: 2
проблем със записване на DVD-R
« -: Октомври 30, 2008, 08:16:48 pm »
При записване на DVD-R,  ми излиза съобщение, че дискът е "illegal"( т.е. че е незаконен).Не мога да разбера със сигурност къде е проблема. Смених няколко марки(Philips,Sony, сега и TDK), но резултата е един и същ - "illegal"!!! Същевременно ми записва CD и DVD-RW. Можете ли да помогнете, да разбера откъде ми дойде това на главата!
Активен

cempak

  • V.I.P.
  • Карма: +101/-27
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 22, 2007, 01:28:40 pm
  • Публикации: 301
Re: проблем със записване на DVD-R
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2008, 09:09:50 pm »
Дай малко повеко инфо ,каква ти е записвачката,марка година ,какъв софтуер за записване ползваш?
Активен

batzdravo

  • SuperUser
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Юли 16, 2008, 09:24:37 pm
  • Публикации: 2
Re: проблем със записване на DVD-R
« Отговор #2 -: Ноември 01, 2008, 10:59:34 pm »
Записвачката ми е : NEC-6500A,компа FSC Amilo 1640; 2004г закупен; софтуер:Ashampoo 8; Nero 6.6(закупен с лаптопа),пробвах и друг софтуер, но резултата е един и същ. Днес закупих "Verbatim" - записва!!! DVD-R и записва! Магия някаква! Много вероятно е самите дискове да са причината, но мен ме е яд, че не мога да разбера какво е точно. Производителя е все един и същ - Тайван, а резултата различен. Знам че има разлика в начина на записване на RW, R, CD,не знам точно каква, но това не ми помага да не се набутвам със "illegal" дискове. Засега май само тези на "Verbatim" работят безпроблемно. Ще Ви бъда много благодарен, ако някой ме светне по темата, или поне къде мога да намеря информация на темата. Предварително благодаря за вниманието!
Активен