Разни > Дискусии

USA - what the hell ...

(1/3) > >>

milchevbg:
Как да почна тази тема...дали с историческото начало или с това дето ме развълнува тая вечер...Ще се опитам да ги обединя.
Преди малко изгледах "Apollo 13".Страшен филм -Том Ханкс в разцвета на силите си,Рон Хауърд - блестящ.Този филм,както и много други,показва част от историята на Америка."Titanic" -историята на потънал кораб,"Ali" - историята на спортист,който всеки знае,"Purl Harbor" - историята на на една битка по време на една война,"Flags of Our Fathers ","Letters from Iwo Jima" - още за историята на нечии битки,да не говорим за биографичните филми на Дензъл Уошингтън...Всички те (както и мнооооого други)разказват за историята на една нация,която не е и нация -"native amerikans" (Боже пак се изразявам на английски)са само шепа индианци,другите са потомци на испанци,холандци,англичани,французи,италианци,дори германци.Та въпроса ми е :"Как може някакво отроче на 332 години,и се нарича "нация",и да преразказва историята си през всякакви филми и  форми,и тези филми и форми да ни влияят и да ни карат да чустваме нещо,независимо каквото и да е?"

Не искам някакви политически коментари.За петрола на Буш,свирките на Клинтън,и ФБР-то на Никсън.Дискусия за "Американизацията" и защо (ма*ка му),както е и в заглавието на темата ми,е по-лесно да се изразявам на английски отколкото на български...

Victorious:
И от къде идва тази омраза? Тези филми които изброи за Американски филми, логично е да се показва и набляга на Американска история. Никой не те кара на сила да ги гледаш. Всяка нация е мешана по света, Българите са Славо-Азиатси, от няколко години на сам народа е тъмно-кож с Турски фамилни имена. Българите са били мешани от край време, няма смисал за спор от към потомство.

Темата ти е безмислена и предполагам сам знаеш отговора, защо?.
Военна сила, богата с голями постижения.
Защо трябва да е омраза или завист към нещо което произлиза от Америка? Или просто комунизма отново се връща в България. Ако не е Америка ще е някоя друга нация към която се хвърляме камъни. Също така неприемайте филмите толкова на сериозно. Аз мразя Hollywood може би повече от всеки тук но Американският народ е съвсем друг. И те като всички други се опитвам да оцелявам, да живеят мирно да създават семейство, добра работа, добри пари...
Теб може би ти е втръснало да гледаш непрекъснато Американски глупости и новини за САЩ и от там идва всичко.
Аз като Българин и човек който живее в САЩ от прекалено доста време разбирам и виждам омразата и зависа от двете страни.  :)

milchevbg:
Виж сега .Не става въпрос за омраза - не ги мразя и ако съм постигнал такова впечатление с коментара си по-горе значи найстина ми е била в повечко ракията  ;).Въобще няма място за такива "тежки" чуства.А доколкото виждам форума е "Дискусии" нали?Място за дискутиране,така че доколко е "безсмислена темата ...незнам.Искам да се чуят и други мнения по въпроса.

Gendarmery: Не, темата изобщо не е безсмислена !!!! напротив !!! Хвала на такива теми !!!

Gendarmery:
MНого добра тема!


Аз прочетох достойно писанията на МилчевБг, и казвам : ВЪЛЦИТЕ УПРАВЛЯВАТ, НЕ ОВЦЕТЕ !

еми това се нарича: Американската мечта, Американския Кошмар, Американския бич.......много имена има .... непонятно е за нас българите които ядем Шкебме чорба и Бял Хляб, Америка това не го признава !!!!!

Victorious:
 :D Американците ядат всичко, хлябове от Ямайка и Хондурас ... чорба с фъстъци и зелен боб. Това нямаше никакъв смисал. Колкото до Американската мечта, какво общо има това с това което е написал Милчев?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница