www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем голям !  (Прочетена 230740 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

garbys

  • User
  • Карма: +3/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Септември 19, 2008, 03:27:27 am
  • Публикации: 27
Re: Проблем голям !
« Отговор #315 -: Ноември 28, 2008, 11:33:19 pm »
Намерих още нещо може би да е това адреса на посолството на С.Корея ето и линка:
http://www.sofiadnes.com/modules.php?m=guide&goid=1454
Това е в Младост!
« Последна редакция: Ноември 28, 2008, 11:35:39 pm от garbys »
Активен

milchevbg

  • SuperUploader
  • Карма: +7/-7
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 06, 2007, 04:05:53 pm
  • Публикации: 53
Re: Проблем голям !
« Отговор #316 -: Ноември 28, 2008, 11:42:43 pm »
Струва ми се,че много се разводни темата.Правят се някакви много несериозни твърдения и желания.Вижте историята на "ThePirateBay.org". "Steal This Film part I и "Steal This Film part II.Така трябва да се действа.Тези момчета,преди малко повече от две години са се опънали на американското правителство и MPAA,като дори са обвинили шведския министър на правосъдието,че е нарушил шведския закон за пряка намеса в работата на полицията.И са успели.И се чудя,с какво шведите ни превъзхождат,че да си отстояват правата.Освен със самочуствието - самочуствие на бели хора...
Активен

biowalker

  • V.I.P.
  • Карма: +2/-4
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 22, 2007, 06:56:39 pm
  • Публикации: 57
  • Торент Клиент: uTorrent
  • The Guru
    • WWW
Re: Проблем голям !
« Отговор #317 -: Ноември 29, 2008, 12:54:21 am »
Днес като си сърфирах в нета случайно попаднах на то аддрес :
еnergy-torrent-dot-com
::) :o Защо тия работят а ние не ! :)
« Последна редакция: Ноември 29, 2008, 12:57:32 am от biowalker »
Активен



DJPlamen

  • SuperUploader
  • Карма: +88/-1081
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 24, 2008, 05:52:24 pm
  • Публикации: 315
Re: Проблем голям !
« Отговор #318 -: Ноември 29, 2008, 04:12:37 am »
Симпозиум по прилагане на правата върху интелектуалната собственост
На 27 и 28 ноември 2008 г., в София, резиденция „Бояна”, Световната организация по интелектуална собственост (СОИС), в сътрудничество с Патентното ведомство на Р. България и Ведомството за патенти и търговски марки на САЩ (USPTO) организира Симпозиум по прилагане на правата върху интелектуалната собственост.

Симпозиумът е предназначен за представители на правоприлагащите органи в България- МВР, прокуратура, Агениця „Митници”, Министерство на културата, представители на бизнеса, представители по индустриална собственост, служители от Патентно ведомство и др.

Целта на симпозиума е да даде представа за актуалните проблеми в областта на прилагането на правата върху обекти на индустриалната собственост и начините за справяне с тези проблеми. Темите, които ще бъдат представени, са: фалшификациите и пиратството като глобален проблем; криминализиране на нарушенията на правата върху интелектуална собственост в региона: гледната точка на индустрията, закрила на потребителите и прилагане на правата върху интелектуална собственост; предизвикателства при разследването и процедурите при случаи на фалшификация и пиратство и др. Симпозиумът ще дъде възможност за обмяна на опит между отделните държави при прилагането на правата върху ИС.

Лектори на симпозиума ще бъдат представители на СОИС, Патентното ведомство на Република България, Ведомството за патенти и търговски марки на САЩ, представители на Европейската комисия, Българска асоциация на музикалните продуценти, Европейска мрежа срещу фалшификация и др.

//според мен са искали да демонстрират активност преди тази конференция.....
Активен

betoveni

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 20, 2008, 11:58:19 pm
  • Публикации: 5
    • WWW
Re: Проблем голям !
« Отговор #319 -: Ноември 29, 2008, 05:36:32 am »
Днес като си сърфирах в нета случайно попаднах на то аддрес :
еnergy-torrent-dot-com
::) :o Защо тия работят а ние не ! :)
Защото атаката е срещу точно определени,които явно на някой пречат.
Активен
Не е важно да получиш това, което цениш, а да оцениш това, което получаваш.

betoveni

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 20, 2008, 11:58:19 pm
  • Публикации: 5
    • WWW
Re: Проблем голям !
« Отговор #320 -: Ноември 29, 2008, 05:37:00 am »
Днес като си сърфирах в нета случайно попаднах на то аддрес :
еnergy-torrent-dot-com
::) :o Защо тия работят а ние не ! :)
Защото атаката е срещу точно определени,които явно на някой пречат.
Активен
Не е важно да получиш това, което цениш, а да оцениш това, което получаваш.

ioanatomova

  • User
  • Карма: +2/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 20, 2008, 10:52:37 pm
  • Публикации: 1
Re: Проблем голям !
« Отговор #321 -: Ноември 29, 2008, 09:12:03 am »
Днес като си сърфирах в нета случайно попаднах на то аддрес :
еnergy-torrent-dot-com
::) :o Защо тия работят а ние не ! :)

Броени дни, преди да затворите торент-секцията на този тракер попаднах на него, тъкмо бях почнала да го разглеждам и....! Едва ли имам право на коментари, имайки впредвид че не съм свалила или качила и един КВ, но ще си позволя това нахалство. Та относно питания от рода- Защо ТИЯ работят, а ние не!!!! Абре, хора това ТИЯ, изречено едва ли не като обида, всъщност пак сме НИЕ! Във всеки тракер има златни торенти, които можеш да вземеш само от там, това се нарича колегиалност м/у ъповете, а от тяхна страна-лоялност към тракерите, които са им помогнали да бъдат такива! Лично аз съм потребител на поне 15 тракера, къде със среден, къде с висок коефициент и ъплоудер само в един, но гледам да сийдвам еднакво дълго както моите, така и чуждите торенти, поне до коеф.2! Поръчкова или не, тази показна акция според мен по-скоро опипва почвата-представяте ли си какво щеше да стане, ако бяха атакували всички тракери едновременно, самия факт, че не го направиха трябва вече да ни говори много неща!
Това, че в момента малки тракери като Енерджи/ и той вече не е малък/, продължават да функционират си е на техен, апропо наш риск, защото администратори, модератори, ъпове и тн доброволно рискуват да попаднат под ударите на закона, в името на това да не се предаваме без бой!
Не че законово някой има основание да застане срещу торент-системата, това е все едно да осъдиш някой, който си е купил диск, омръзнал му е, подарил го е на комшията, ама и на него му е омръзнал и от своя страна го е дал на съседа ;D!
Така че, хора, не правете грешката да се настройвате срещу другите тракери, не се знае кога ще ви потрябва нещо от тях-все пак за всеки има място под слънцето, разбирай в нета ;)!!!
Активен

knife

  • SuperUser
  • Карма: +4/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 05, 2007, 01:49:42 pm
  • Публикации: 15
    • WWW
Re: Проблем голям !
« Отговор #322 -: Ноември 29, 2008, 10:59:20 am »
Защо всеки трябва да завижда на другия, че му работи сайта?
А по-голями глупости от това за поръчковите проверки не бях чел.
Явно доста неща не са ви ясни:

Ситуацията е следната - двата големи тракера са сговорчиви и са направили достатъчно много в посока на ограничаване на нарушенията на авторски права. Понастоящем няма и оплквания срещу arenabg.com (за замунда не знам, но предполагам, че няма). Не така обаче стоят нещата с останалите второстепенни тракери в БГ. Те се сетиха да прилагат нашия подход твърде късно и е резонно спрямо тях да има пуснати жалби. Това, че до сега се тупаха в гърдите, че не ебават да отговарят на оплаквания от собственици на права вероятно ще им струва малко тормоз. От ГДБОП добре знаят, че е достатъчно да привикат собствениците им и те лесно ще клекнат, както и стана. В резултат на това ето ти материал и то реален за отчета за свършената през годината работа - еди-колко си затворени тракера, заради еди кои си оплаквания. В същото време ще бъде отчетен и факта, че двата водещи тракера са променили политиката и съдействат за изпълнението на задачите по ограничаване на нарушенията, което си е самата истина. И така напролет вероятно ще изпаднем с още едно ниво по-ниско в прословутия списък 301, което аз напълно подкрепям. По този въпрос единствено имаме пълно единодушие с господата от ГДБОП и ще направим и занапред необходимото в интерес на страната си. Други интереси не ни засягат.
Активен

reni999

  • V.I.P.
  • Карма: +85/-39
  • Неактивен Неактивен
  • :Септември 29, 2007, 04:40:06 pm
  • Публикации: 720
Re: Проблем голям !
« Отговор #323 -: Ноември 29, 2008, 11:09:41 am »
Не завиждаме на никой сайт че работи,а относно двата големи тракера не съм съгласна с теб.Не може да твърдят че спазват авторските права,при условие че чак след като авторите се оплачат,чак тогава трият тези торенти.Във същотото време този торент вече е свален от много потребители,и по този начин авторското право се нарушава многократно.Така че да твърдят че го спазват .това е абсурдно.Ако си забелязал оплаквания за нарушени авторски права има само срещу най теглените торенти.Погледни черния списък на арената.Не знам защо но тези торенти които не са много интересни ,явно за тях няма аворски права.
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #325 -: Ноември 29, 2008, 11:25:17 am »
Оставете работата с корейците. Дори посолството да ставаше не мисля, корейския лидер ще ни обърне внимание.
другите тракери работят защото не са стигнали до тях или не са имали нужда да стигат. тва е
« Последна редакция: Ноември 29, 2008, 11:27:46 am от M.Schumacher »
Активен

raddiz

  • V.I.P.
  • Карма: +745/-759
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 04, 2008, 05:17:48 pm
  • Публикации: 4953
Re: Проблем голям !
« Отговор #326 -: Ноември 29, 2008, 11:37:53 am »
Имам приятели там.Зъзнат от страх,но не са ги спирали
Активен

garbys

  • User
  • Карма: +3/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Септември 19, 2008, 03:27:27 am
  • Публикации: 27
Re: Проблем голям !
« Отговор #327 -: Ноември 29, 2008, 12:21:23 pm »
Кофти е ама си го мисля, че догодина ще има още пострадали тракери. Просто няма да закриват на куп, а малко по малко. Не се радвам, но май това е замислено. Щеше да бъде добе да можеше всички пострадали да са задружни но... в БГ май не е така >:( Конкуреция е когато има с кого да се конкурираш, а в БГ по-големите гледат да ликвидират по-малките за да няма кой да ги конкурира. По този начин няма конкуренти и нещата замирисват на монопол или къртелни споразумения. Ще обобщя: нещата с тракерите заприличват на умален модел на БГ. Колкото до незаконото им съществуване адски много неща в БГ са незаконни и на този фон е цинично да се говори за това кое е законно и кое не...
« Последна редакция: Ноември 29, 2008, 12:25:08 pm от garbys »
Активен

garbys

  • User
  • Карма: +3/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Септември 19, 2008, 03:27:27 am
  • Публикации: 27
Re: Проблем голям !
« Отговор #328 -: Ноември 29, 2008, 12:45:46 pm »
Нещата в БГ са на принципа на др. Джугашвили който е казал: " Има човек има проблем, няма човек няма проблем". Заменете думата човек с избрана от вас и всичко е ясно.
 
П.П. По този начин само може да си говорим как било в САЩ, и къде ли не... но тези неща няма да се отнасят за нас. Трябва да се промени мисленето на хората в тази посока и да се насърчава мисленето изобщо, иначе си оставаме в омагьосания кръг( както е в игрите... не може да минем в по-горно ниво). 
« Последна редакция: Ноември 29, 2008, 12:50:25 pm от garbys »
Активен

the_end

  • Гост
Re: Проблем голям !
« Отговор #329 -: Ноември 29, 2008, 02:47:19 pm »
стига ревахте бе хора , кво мислите че като са спряни два три малки тракера и света е свършил ли ? когато затворят и големите тракери тогава вече ще е голям проблем защото всички увисваме , не че ми е приятно че затварят п2пбг щото и аз имам качени торенти и ми заминава труда
Активен