www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: У нас  (Прочетена 263031 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sppaiki

  • V.I.P.
  • Карма: +58/-46
  • Неактивен Неактивен
  • :Май 08, 2009, 01:24:25 am
  • Публикации: 2160
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Полицията се зае със случая на мъж, който твърди, че е бит от униформени



Полицията в Благоевград се зае с проверка на случая на 34-годишния Благой Падарски, който има множество наранявания, по думите му - следствие побой от служител на полицията в Гоце Делчев.

На 17 март униформени звънят на вратата на семейство Падарски с искане синът на Георги Падарски - Благой да се яви в управлението за разпит. Подозрението е, че е счупил предното стъкло на лек автомобил, собственост на техен колега.

Мъжът отказва, защото преди часове скъсал сухожилие на крака си и лекар му е препоръчал почивка. Благой обаче твърди, че въпреки това е изведен със сила, дори нямал време да се обуе. Полицаи го вкарали в една от стаите на втория етаж на районното и разпитът започнал - с бой и ритници. Благой Падарски, твърди, че е жертва на полицейско насилие

„Свали ме на земята, после ми каза да се изправя, бях в кръв и му казах, че кракът ме боли, не мога да се изправя. Той ме хвана за ухото и ме изправи да съм му по-удобен, така каза. Продължи да ме удря и около десетина пъти ми нанесе удари по главата. След като ме изправи и бях целия в кръв. Окото ми се изду и каза на колегите: ще си тръгна, защото ако постоя още малко ще го убия,” разказа Падарски.

„Като ме удряше, ми казваше, що си ми счупил стъклото. 4 часа ме държаха в полицията целия обезобразен с кръв. Миеха ме по мивките като прасе, да заличат следите, но не можаха да заличат всичките следи,” допълни мъжът.

След часове Благой Падарски е отведен в болницата, където остава за през нощта. След оказаната му медицинска помощ, е освидетелстван от съдебен лекар в Благоевград. Заключението е, че мъжът е с насинено око, кръвоизлив в ухото, наранявания по крайниците. Състоянието му обаче е описано като лека телесна повреда, без опасност за живота.

„Най-големите убийци не ги бият така, както мене ме биха,” коментира той. Съпругата Павлина Падарска, която работи като помощник-нотариус, е в шок и не може да повярва какво се е случило.

„Отидохме там, влезнахме с баща му вътре и го видяхме в какво състояние е, баща му се притесни, така видимо доста се засегна, разплака се, после като си тръгнахме. Беше много разтроен,” разказа пред bTV Павлина Падарска.

Прокуратурата в Благоевград съобщи, че се е самосезирала за случая от публикации в медиите. В първия работен ден от седмицата пък директорът на полицията разпореди вътрешна проверка. С оглед на данните за извършено престъпление по служба от страна на униформени от РУП - Гоце Делчев заповедта е изпратена и до Окръжната прокуратура в Благоевград за последващ административен контрол.

Със заповед на новия вътрешен министър се забраняват изявления във връзка със случаи, по които има образувани досъдебни производства. Шефът на местната полиция обаче е категоричен, че ако се докаже вината на неговият служител, той, както и евентуалните му съучастници ще понесат отговорност.



www.btvnews.bg
Активен

sppaiki

  • V.I.P.
  • Карма: +58/-46
  • Неактивен Неактивен
  • :Май 08, 2009, 01:24:25 am
  • Публикации: 2160
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
1700 души съдят "Енерго-ПРО" за завишени сметките
« Отговор #421 -: Март 20, 2013, 04:57:19 pm »
1700 души съдят "Енерго-ПРО" за завишени сметките



За миналата година близо 1700 клиенти от Североизточна България са започнали да съдят "Енерго-ПРО" заради заявишени според тях сметки и неизправни електромери, коментира зам.-председателят на Варненския районен съд Пламен Атанасов, цитиран от БТА.

Докато трае делото, компанията няма право да спира тока на ищеца, а той не е длъжен да плаща начислената му сметка, уточни Атанасов. По-голямата част решените вече дела са в полза на клиентите.

Пламен Атанасов посочи още, че през 2012 година в районния съд има ръст на процесите за домашно насилие, като броят им е бил общо 243. Само в три от случаите исковете са заведени от мъже, като в единия жертвата е била подложена на физически тормоз.

За периода са постъпили пет дела за трафик на хора, каза председателят на наказателното отделение в съда Яна Панева. Разгледани са четири случая на възрастни, живеещи в съжителство с непълнолетни момичета и над 200 случая за принудително настаняване на хора в психиатрични заведения.



www.btvnews.bg
Активен

sppaiki

  • V.I.P.
  • Карма: +58/-46
  • Неактивен Неактивен
  • :Май 08, 2009, 01:24:25 am
  • Публикации: 2160
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Премиерът с нови доказателства, уличаващи Хизбула за атентата



България ще предостави още доказателства, че групировката Хизбула е планирала атаката, която отне живота на петима израелци и един българин в атентата в Бургас, миналата година, но няма да поиска включването й в списъка на терористичните организации.

Това е заявил снощи в Брюксел, в централата на НАТО, служебният премиер и министър на външните работи Марин Райков, цитиран от Ройтерс.

„Ние ще продължим разследването. Ще продължим да работим много сериозно и много активно. Ще подсигурим нови доказателства", заявява служебният премиер. Райков обаче подчертава, че България не поема от свое име инициатива за включването на Хизбула в списъка с терористични групировки. „Мисля, че нашите партньори ще могат да го направят в момента, в който постигнат консенсус по въпроса", допълва той.

За България е от ключова важност да има обща позиция и консенсус по въпроса, изтъква дипломат номер едно.

Агенцията коментира, че много европейски правителства са предпазливи по отношение налагането на санкции срещу Хизбула, защото, според тях, това може да засили напрежението в Близкия изток.

Припомняме обаче, че вече бившият външен министър Николай Младенов беше потвърдил по време на заседание на Съвета на външните министри на европейския блок през февруари, че София настоява за включването на радикалната ливанска шиитска групировка „Хизбула" в списъка на ЕС с терористичните организации.



www.news.bg
« Последна редакция: Март 28, 2013, 11:06:40 am от sppaiki »
Активен

Aixani77

  • V.I.P.
  • Карма: +16/-7
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 06, 2010, 08:00:41 pm
  • Публикации: 149
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Re:У нас
« Отговор #423 -: Април 17, 2013, 12:54:21 am »
Всички енергийни дружества искат по - скъп ток

Шефката на ДКЕВР съобщи, че се прави обстоен анализ на разходите на всички ЕРП - та


Всички енергийни дружества искат увеличение на цените от 1 юли 2013 г., показва анализ на ДКЕВР, публикуван на интернет страницата на регулатора като част от отговора до прокуратурата относно проверката на дейността на ДКЕВР.

 АЕЦ "Козлодуй" е подала заявление до регулатора с искане за повишение на цената за енергия с 6,54 процента и на цената за разполагаемост с 22,78 процента, информира БТА.

 Заявката на ТЕЦ "Бобов дол" е за увеличение на цената на енергията с 14,54 процента и на цената за разполагаемост с 13,47 процента.

 ТЕЦ "Марица 3" иска повишение на цената за енергия с 5,90 процента и на цената за разполагаемост с 11,61 процента, ТЕЦ "Варна" е поискала повишение от 15,99 на сто на цената за енергия и 66,51 процента на цената за разполагаемост, държавната ТЕЦ "Марица Изток 2" е заявила пред ДКЕВР искане за повишение с 18,29 процента на цената за енергия и 15,91 процента на цената за разполагаемост.

 НЕК и ЕСО са поискали съответно 27,98 процента повишение на цената за пренос през електропреносната мрежа и 61,73 процента повишение на цената за достъп до електропреносната мрежа.

 Според НЕК, добавката за зелена енергия трябва да се повиши със 176,94 процента, кафявата добавка - с 44,39 процента, а добавка "Невъзстановяеми разходи" - с 56,51процента.

 ЧЕЗ иска 16,71 процента повишение на цената за достъп на стопанските потребители, 11,09 процента - на цената за достъп на битовите потребители, 19,71 процента - на цената за пренос средно напрежение и 22,13 процента повишение на цената за пренос ниско напрежение.

 Исканото увеличение от EВН България за същите услуги е съответно с 59,39 на сто, 74,16 на сто, 1,46 на сто и 25,33 на сто.

 От "Енерго-Про" са поискали повишение на цената за достъп на стопански и битови потребители с 35,03 процента, на цената за пренос средно напрежение (стопански потребители) с 33,76 процента и на цената за пренос ниско напрежение с 40,86 процента.

 От ДКЕВР посочват, че предложеното изменение на мрежовите тарифи отразява единствено заявката на дружествата за нивото на  експлоатационните разходи за новия регулаторен период.  Технологичните разходи са остойностени по действащите цени към 5 март 2013 г. и не отразяват заявените от производителите и  независимия преносен оператор цени за мрежови услуги по мрежи  високо напрежение в това число и добавките към цената за пренос.

 Председателят на регулатора Евгения Харитонова коментира днес, че се прави обстоен анализ на разходите на  всички дружества и работният доклад на ДКЕВР ще е готов към края на май. Неколкократно обаче и от ДКЕВР, и от правителството  заявиха, че исканите драстични увеличения няма да се случат.


www.btvnews.bg
Активен

martoniksf

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Май 22, 2008, 09:50:50 am
  • Публикации: 2
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 21.0 Firefox 21.0
Re:У нас
« Отговор #424 -: Април 17, 2013, 09:50:08 am »
А можели от 1 юли да бием дузпата на всички ЕРП-та в купом!!!!!! >:(
Активен

angel122

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 06, 2008, 11:57:05 am
  • Публикации: 1
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Re:У нас
« Отговор #425 -: Април 17, 2013, 06:25:33 pm »
майка им да е........а  1000000000000   пъти на  тези  кожодери    и  най вече  на оня дето ги вкара в нашата  Мила Татковина  да смучат кръвта ни  .
Активен

suharlivetz

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 08, 2007, 09:20:40 am
  • Публикации: 2
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Re:У нас
« Отговор #426 -: Април 17, 2013, 11:29:41 pm »
скоро улицата ще постави между чука и наковалнята политиците и ерп - тата  >:(
Активен

mmddmmdd

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Март 24, 2013, 03:24:46 pm
  • Публикации: 1
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 26.0.1410.64 Chrome 26.0.1410.64
Re:У нас
« Отговор #427 -: Април 18, 2013, 08:40:48 am »
Всичко това ми мирише на добре скроен сценарий м/у ЕРП-тата и една политическа партия, която им подписа договорите и им гарантира печалбите. Сега мафията си връща услугата на тази партия, както го направи веднъж вече през януари - като "ужили" хората със сметките за ток. Планът (според мен) е следният: Ако тази партия спечели на предстоящите избори, ЕРП-тата ще "склонят" на увеличение 8-10%, ако ли не - исканото увеличение ще бъде 15-20%, хората излизат на улиците, и ето ти ги нови избори! А хората са заложници на политическите им игри. Само дето не знам дали са си направили сметките как ще реагират "заложниците"... Защото отчаяните хора са способни на отчаяни действия! 
Активен

skorpion54

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Септември 08, 2009, 06:59:38 pm
  • Публикации: 1
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Re:У нас
« Отговор #428 -: Април 18, 2013, 01:20:40 pm »
ХАЙДЕ ПАК НА УЛИЦАТА ДАТРЯБВА КРЪВ ДА СЕ ЛЕЙ НО ДА СЕ ПОЧНЕ ОТТИЯ ЛАЙНАРИ В ПАРЛАМЕНТА ДО ГУША НИ ДОЙДЕ
Активен

oghedi6a6tia

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 25, 2009, 08:59:51 am
  • Публикации: 3
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 26.0.1410.64 Chrome 26.0.1410.64
Re:У нас
« Отговор #429 -: Април 18, 2013, 01:58:52 pm »
Да го направим,,
Активен

oghedi6a6tia

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 25, 2009, 08:59:51 am
  • Публикации: 3
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 26.0.1410.64 Chrome 26.0.1410.64
Re:У нас
« Отговор #430 -: Април 18, 2013, 02:00:08 pm »
Всичко си е ебало номерата, всеки гледа да налапа кокала а след това обикновенния човек да го духа,кои сме ние бе, някакви обикновенни въжки които не си знаем правата ли,така си мислят тези от горе които си мислят че може да ни лъжат както винаги, да ни крадят всеки път,,,ЕВН--ЧЕЗ и други неможе да си правят каквото си искат без да имат подкрепата на някоя политическа партия,,просто имат влиятелни хора в правителството на които им се плаща дори,,,да спрем това хората за един телевизор и една лампа да плащат около стотина лева за месец,, това е обирджийство
Активен

oghedi6a6tia

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 25, 2009, 08:59:51 am
  • Публикации: 3
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 26.0.1410.64 Chrome 26.0.1410.64
Re:У нас
« Отговор #431 -: Април 18, 2013, 02:02:48 pm »
ХАЙДЕ ПАК НА УЛИЦАТА ДАТРЯБВА КРЪВ ДА СЕ ЛЕЙ НО ДА СЕ ПОЧНЕ ОТТИЯ ЛАЙНАРИ В ПАРЛАМЕНТА ДО ГУША НИ ДОЙДЕ

Хайде пак от вън,,,
Активен

mirio

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 11, 2008, 01:59:13 pm
  • Публикации: 1
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 14.0.1 Firefox 14.0.1
Re:У нас
« Отговор #432 -: Април 18, 2013, 07:25:40 pm »
ВсъЖДНОЗД въобщИЕ ни вдяват, че си вкараха авто ГОЛ. Ама не само ЕРЕПЕНЦАТА, ами и политиченцата, щот последните са зааааааа............ади ся пУзнаЙтЮЮЮ кФо сЪ имЪ Ф придвид.................
Активен

didomanov

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 13, 2009, 06:13:22 pm
  • Публикации: 2
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 26.0.1410.64 Chrome 26.0.1410.64
Re:У нас
« Отговор #433 -: Април 18, 2013, 08:58:27 pm »
Като иската по скъп ток да си го плащат , защото ще бъдат изритани от страната като мръсни кучета тия наглеци  8)!!!!!!
Активен

leandar

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Май 06, 2009, 09:49:17 pm
  • Публикации: 1
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 9.0.1 Firefox 9.0.1
Re:У нас
« Отговор #434 -: Април 20, 2013, 08:52:45 pm »
Тия дето подписаха някога договорите с ерепетата сега пак ни убеждават в някви глупости и пак искат власта и да ги изберем и да продължават да грабят българския народ.Настана време да се смачкат главите на тези змии.Докато не излезем всички на улиците и докато няма кръв и черва в парламента няма да си върнем това което ни бе отнето от тази мафия и сган която ни е уседнала.Братя на оръжие да им разкатаем фамилиите до девето коляно на тези предатели и продажници.България е на обикновенните хора, а не на монополите.Време е да се сложи край на това робство.
Активен