www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Предложения за подобрения / поправки  (Прочетена 157989 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

diss

  • SuperUploader
  • Карма: +18/-29
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 31, 2008, 05:56:04 pm
  • Публикации: 48
  • Торент Клиент:
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #15 -: Ноември 30, 2009, 02:33:05 pm »
sheytanov585_stz ако си срещнал някъде коментар (а такива със сигурност има), който нарушава правилата, просто прати линк на мен или някой колега от Екипа.Ако е пренебрегнато някое правило, бъди сигурен, че ще се вземат мерки.А относно писането на диалект...все по-рядко виждам пост или коментар написан на правилен книжовен български език.Жалко е, но е истина...
Активен
По-добре да мълчиш и всички да те мислят за пълен идиот, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения.

femix75

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Ноември 30, 2009, 12:43:38 pm
  • Публикации: 10
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #16 -: Декември 01, 2009, 01:14:45 pm »
Здравей, аз съм съвсем нов тук - снощи се регистрирах за да сваля нещо и поразгледах...
Днес качих един торент, та... доста време търсих картинка за него и мисля, че за програмите не би трябвало картинкитте да са със звездичка (да не са задължителни).

Освен това, ми беше трудно при избора на категория (разни там "Move..." и други щуротии). Не може ли да се напишат по-разбираемо или на български език?
Също и не наметих къде се слагат програми за Windows (видях само за Linux и MacOS - може да не съм довидял де (аз качвах ISO и го сложих в "... PC ISO)).


Юзъра който спомена за правописа, мисля, че сгреши думите - имаше предвид да не се пише на ЖАРГОН, а е написал "диалект" и от там идва недоразумението...
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 02:09:07 pm от femix75 »
Активен
Каквото има да става - ще стане!

denito_bg

  • Гост
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #17 -: Декември 01, 2009, 01:50:44 pm »
Ами колега по разбираемо от това няма на къде повече относно филмите има няколко категорйи movies/xvid,(филми в xvid формат)

movies-dokumentary, (документални филми).
 movies-dvd-r,(филми в формат dvd-r)
ако изкаш да качваш отделни епизоди от сериали ето в таз категория tv shows

Ако ще качваш цял сезон от даден сериал то това е категорията tv boxset

a относно всички други категориий погледни тази тема много добре е обяснено http://p2pbg.com/smf/index.php/topic,1747.0.html
Активен

femix75

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Ноември 30, 2009, 12:43:38 pm
  • Публикации: 10
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #18 -: Декември 01, 2009, 04:03:47 pm »
Благодаря за разяснението! Нов съм, трябва да се ориентирам...
Сега гледам, че за торента който качих пише "Свален 0 път(и)"и същевременно "Лийчъри 18". Не трябва ли за да се лийчва първо да се свали?
Или при свалянето не са дали "Save" за да изтеглят торента, а направо "Open" ли? Как става този номер?
Активен
Каквото има да става - ще стане!

denito_bg

  • Гост
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #19 -: Декември 01, 2009, 04:35:04 pm »
Лийчъри 18 защото 18 човека го дърпат когато някой го свали ще ти изпише че е свален но това ще стане след като филмът или програмата или там каквото си качил бъде свалено изцяло но все пак нека и някой от ръководния състав модератори и т.н изкаже мнение защото са по запознати
Активен

sheytanov585_stz

  • User
  • Карма: +1/-16
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 02, 2009, 03:19:17 pm
  • Публикации: 41
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #20 -: Декември 01, 2009, 04:59:10 pm »
Ех,приятелю,не си ме разбрал правилно и бързаш да се ядосваш и да ме кориш.Пиши си на диалект(или жаргон,ако е по-разбираемо или правилно)на мен това не ми пречи и не се опитвам да го забранявам.предложението ми беше и си остава да се сложи някакъв редактор,който да поправя грешките на тези,които не пишат правилно (поради незнание или някоя друга причина).Защото тези хора ЗАМЪРСЯВАТ НАШИЯ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК(не крещя ,а подчертавам казаното)Защото ако те не могат или не искат да говорят правилно-това си е техен проблем до момента ,в който не засяга останалите юзери!Но когато това се афишира посредством уважавани и обичани сайтове,тогава това вече е общ проблем и именно за това е моето предложение.Защото,когато един човек(в случая p2pbg)предупреждава постоянно да се "пише на кирилица""уважавайте българския език" и т.н би трябвало да бъде уважаван от всички нас!Далеч съм от мисълта да  уча или да  пращам някой да учи правоговор и правопис-това което е пропуснато като малки,не може да се научи като големи.Затова срещаме думи от рода на "уфсъ=овца"!И накрая искам да се обърна лично към Вас-аз направих предложение за подобряване на сайта,а не предложение за некоректен тон от Ваша страна и съпътстващите от това спорове.И нямам намерение да влизам в такива с Вас или който и да е.Може да се пише (и това ще е по-правилно)под предложението ми само"съгласен съм" или"не съм съгласен",а не неща от рода на "какъв си ти..." и т.н. И само още нещо-колектива на сайта уважава всички юзери-защо ние не ги уважаваме и пишем неграмотно?




Нямам лични нападки към никой от засегнатите.Моля и за извинение,ако съм направил такива!
Активен

sheytanov585_stz

  • User
  • Карма: +1/-16
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 02, 2009, 03:19:17 pm
  • Публикации: 41
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #21 -: Декември 01, 2009, 05:10:53 pm »
Чл.  4.0   

Задължително е писането в сайта и  във форума на кирилица !
Изключения се допускат, когато компютърът, на който пишете, няма инсталирана кирилица.
В този случай преди поста си сложете кратко извинение към останалите потребители. Уважавайте Българския Език !Вие сте Българи и това е майчиният ви език. Бъдете грамотни.
Неграмотно написани постове ще бъдат трити,
а при повторни действия потребителите ще бъдат предупреждавани.
Потребители с ранг Boss имат право да пишат на латиница и на каквото си поискат.

Чл. 6.4 

Всички регистрирани потребители на сайта имат право да отправят конструктивна критика чрез лично съобщение.
Учтивата форма е задължителна.

хубаво е да се четат и правилата-те затова са направени-да се четат и спазват
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 05:16:15 pm от sheytanov585_stz »
Активен

sppaiki

  • V.I.P.
  • Карма: +58/-46
  • Неактивен Неактивен
  • :Май 08, 2009, 01:24:25 am
  • Публикации: 2160
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 2.0.0.20 Firefox 2.0.0.20
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #22 -: Декември 01, 2009, 05:49:47 pm »
колега това е така,но ми кажи колко хора пишат грамотно.при нас е това проблема,защото подрастващите пишат все по неграмотно.с всяка година процентите се вдигат.има и други освен подрастващите,които пишат неграмотно.българския език е един от най-сложните езици и нека бъдем малко по-толерантни към тях.не може всеки да пише грамотно и да спазва всяка запетая или ударение.този торент сайт е за забавление,а не да се стремим да се връщаме отново в училище и да обръщаме внимание на всяка граматическа грешка на даден потребител.то ако беше така,трябваше да изтрием повече от половината коментари.
Активен

femix75

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Ноември 30, 2009, 12:43:38 pm
  • Публикации: 10
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #23 -: Декември 02, 2009, 12:00:45 am »
Aaaa, aз мислих, че под "Свален" се има предвид торент файла а не цялата програма...
Как няма да е бавна скоростта когато теглят 50 човека а сийдвам само аз - в торент клиента ми пише "Качване 2 Kb/s".
Като стана дума, пише (примерно) "Пиъри 23(60)". Какво значат двете цифри?

sheytanov585_stz не знам дали обръщението Ви (уф, в чата и форумите винаги съм бил на "ти" с всички, но щом настоявате...)беше насочено към мен, но изглежда има недоразумение - и аз съм против шльокавицата и неграмотното писане и напълно Ви подкрепям (просто уточних, че между "диалект" и "жаргон" има разлика).
Забележка към граматиката Ви: След запетая се слага интервал! :) (забележката не е сериозна - само се бъзикам). :)

И още две предложения (темата май беше за това) :) :
1. Не може ли, отговорите на мненията на даден юзър да се получават по пощата което става по желание на юзъра, разбира се - ако иска да ги получава, да чекне някоя отметка там...

2. Някои важни бутони да станат по-видими банери - убих се да търся "Download" и "Въведи коментар" (малко недовиждам щото (жаргон) :)_ ). Някой по-горе предложи точно обратното за бутона "Сваляне" - да станело по-прибрано, но това са важни бутони - трябва да се набияат на очи!

Имаш ЛС.
« Последна редакция: Декември 02, 2009, 12:52:24 am от diss »
Активен
Каквото има да става - ще стане!

denito_bg

  • Гост
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #24 -: Декември 02, 2009, 12:44:22 am »
здравей на първия от въпросите ти не мога да отговоря защото незнам  ??? ;D а колкото до втория може да получаваш известие за всеки нов коментар на твой торент само трябва да отметнеш в настройките а в форумът може да виждаш всеки който е отговорил на твой пост като кликнеш на нови отговори на мой публикации
Активен

sheytanov585_stz

  • User
  • Карма: +1/-16
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 02, 2009, 03:19:17 pm
  • Публикации: 41
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #25 -: Декември 05, 2009, 09:07:14 am »
Да говорим на ти-така и на мен ми е по-удобно.приемам конструктивната критика,Далеч съм и от мисълта,че аз пиша правилно или грамотно(все пак това наистина е един от най-трудните езици).Тук не става въпрос за граматическа грешка,пропуск на буква,знак или нещо друго.Тук става въпрос за СТРАШНО видоизменение на речта,на начина на изказване,написано с думи,в които преобладават цифрите."6тот и другити,дет траа да пи6ат и те да гу разбират тоа изик,4е то инъче кък да си уб6туваме".А колкото до толерантността трябва да  кажа,че бяхме толерантни преди време и сега виждаме резултатите.А относно интервала след запетайката-преди много години са ме учили,че самата запетайка се поставя за да се получи интервал в изречението.Но въпреки всичко ще се допитам-може да греша.Радвам се,че има и други,които да споделят поне отчасти моето мнение!С уважение
Активен

korab

  • Гост
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #26 -: Декември 05, 2009, 11:00:47 am »
1. Подкрепям колегата по-горе. Даже бих бил по-краен: няма нищо лошо в това мненията/изказванията, които са написани откровено неграмотно (не заради грешки при печатането, а поради безхаберие), да бъдат трити! Така скоро тези, които искат да се изказват, ще се научат да го правят грамотно! ;-)
2. Запетайките са много, много важни! Едно е "Не, знам", друго е "Не знам", нали???!!!
3. Крайно време, според мен, е да се оправи пощата!!! Проблемът не е нито нов, нито некоментиран...
Успехи!
Активен

flexobg

  • SuperUploader
  • Карма: +2/-6
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 01, 2009, 05:58:59 pm
  • Публикации: 37
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
    • WWW
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #27 -: Декември 05, 2009, 08:43:00 pm »
Преди време бях писнал темичка ....
http://p2pbg.com/smf/index.php/topic,2003.msg156074.html#msg156074
... но май си остана "глас в пустиня"
Активен

femix75

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Ноември 30, 2009, 12:43:38 pm
  • Публикации: 10
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #28 -: Декември 13, 2009, 04:53:52 pm »
Тук не ставаше въпрос за липса на запетаийки, а за интервала след твх (и не само след запетаите, а след всички препинателни знаци). Но няма значение - забележката беше на шега.

А по темата... Търсачката не ми харесва - добре ще е да търси из целите торенти, а не само в имената им.
Примерно, като напишеш "Шварценегер", да ти излизат всички торенти в чието описание е споменато това име!
Активен
Каквото има да става - ще стане!

yonovbg

  • SuperUser
  • Карма: +6/-5
  • Неактивен Неактивен
  • :Март 26, 2009, 10:38:13 pm
  • Публикации: 13
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
Re:Предложения за подобрения / поправки
« Отговор #29 -: Декември 14, 2009, 05:38:41 am »
Това за търсачката не мисля,че за момента ще стане.Самата торент система е създадена да търси в заглавията на торентите. :)
Активен