www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Знаете ли че...  (Прочетена 72151 пъти)

0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

MrsSmith

  • SuperUploader
  • Карма: +1035/-1551
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Юли 24, 2008, 01:55:44 pm
  • Публикации: 3414
Re: Знаете ли че...
« Отговор #75 -: Април 06, 2009, 12:44:12 pm »
Знаете ли, че човек произнася средно по 5000 думи на ден, като в 80% от случаите си говори наум.
Активен
Приготви се да дадеш всичко от себе си или нищо няма да получиш в замяна.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
Re: Знаете ли че...
« Отговор #76 -: Май 08, 2009, 11:21:54 pm »
Знаете ли ,че ако пред вас стои човек(с гръб към вас) и с показалеца на едната ръка се пипате по носа ,а с показалеца на другата пипате неговия нос се създава усещането че носът ви е около метър  ;D
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

MrsSmith

  • SuperUploader
  • Карма: +1035/-1551
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Юли 24, 2008, 01:55:44 pm
  • Публикации: 3414
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re: Знаете ли че...
« Отговор #77 -: Юни 10, 2009, 03:45:10 pm »
Знаете ли, че:   

1. По време на сън сме парализирани
Ако искате вярвайте, но нашето тяло по време на сън е парализирано за да не повтаря движенията, ставащи в съня.

2. Външни дразнители влияят на съня ни
Всеки от нас поне веднъж е преживял това: подсъзнанието прави част от съня физическо усещане, което ние имаме в дадения момент. За зажаднелите хора подсъзнанието “подхвърля” образа на чаша с вода. Те се опитват да се напият (насън, разбира се), отново зажадняват, пак виждат чаша с вода и така нататък докато не се събудят и не разберат, че наистина им се пие вода. По този начин подсъзнанието подсказва, че трябва да се събудят.

3. Бившите пушачи виждат по ярки сънища
Бившите пушачи сънуват по-наситени и реални сънища отколкото останалите хора. Те най-често сънуват, че отново са започнали да пушат цигари и се чувстват виновни.

4. Сънищата не са буквални
Подсъзнанието ни използва езика на знаците и символите. Ето защо, всеки сън не трябва да се възприема буквално независимо, че е с логичен и богат сюжет. Подсъзнанието ни изпраща сигнали, а не точни образи.

  5. Не всички хора могат да сънуват цветни сънища
12 на сто от зрящите хора сънуват само чернобели сънища. Останалите сънуват цветни. Има няколко най-често срещани групи сънища, които се сънуват от всички хора без изключение. Това са: случки в училище или в службата, опит за спасяване от преследвачи, падане от голяма височина, смърт на човек, окапване на зъбите, полет, скъсване по време на изпити, катастрофи и др.

6. Сънуваме само това, което сме видели
В сънищата си често виждаме непознати хора, но нямаме представа, че съзнанието ни не измисля техните лица. Това са лица на реални хора, на онези, които сме срещали в живота, но не сме ги запомнили.

7. Сънищата премахват психозата
Учени проведоха експеримент: на доброволци им давали да спят по 8 часа, обаче ги будели в началната фаза на всеки сън. След три дни всички участници в експеримента, без изключение, имали трудности с концентрирането на вниманието, халюцинации, необяснима невроза и първите симптоми на психоза. След като на доброволците най-после им дали възможност да сънуват, учените обърнали внимание, че мозъкът им компенсира липсата от сънища през предишните нощи за сметка на по-дългото изпадане на организма във фазата на бързия сън.

 8. Всички хора без изключение сънуват сънища
Всички хора (с изключение на болните със силно разстройство на психиката) сънуват, обаче мъжете и жените имат различни сънища. Обикновено мъжете сънуват представители от своя пол, докато жените виждат насън представители от двата пола в почти равни пропорции.

9. Забравяме 90% от сънищата си
Пет минути след пробуждане вече не помним дори половината от сънищата си, а след десет минути едва ли се сещаме за 10% от тях. Известни са случаите, когато поети, писатели или учени в сънищата си са пишели стихове, проза или са откривали нова научна теория. На сън Семюел Колридж създава стихотворението си “Кубла Хан”, Роберт Стивънсън пише историята за доктор Джекил и мистър Хайд, а Мери Шели своя “Франкенщайн”. Руският химик Дмитрий Менделеев открива периодичната система на химическите елементи – таблицата на Менделеев.

 10. Слепите виждат сънища
Хората, ослепели след раждането си, сънуват сънища във вид на картини. Слепите по рождение обаче не виждат картини, а сънищата им са изпълнени със звуци и миризми.


Още няколко факта за сънищата:

1. Човек не сънува когато хърка.

2. Бебетата не сънуват себе си докато не навършат 3 години. От 3 до 8 години децата виждат повече сънища, отколкото възрастните през целия си живот.

 3. Ако ви събудят в момент на бързия сън, ще запомните съня си най-подробно.
 
Активен
Приготви се да дадеш всичко от себе си или нищо няма да получиш в замяна.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #78 -: Юли 11, 2009, 11:03:40 pm »
Деветдесет и девeт неща които трябва да знаете.

Номер едно: Съществуват повече от деветдесет и девет неща , които трябва да знаете.

Номер две : Никой не знае колко е броят на нещата ,които трябва да знаем.

Номер три : Те са повече от три.

Номер четири : Няма начин да разберем колко неща трябва да знаем.

Номер пет : Някои от нещата,които трябва да знаете,вече ги знаете.

Номер шест : Някои от нещата, които трябва да знаете,са само неща,които си мислите ,че вече знаете.

Номер седем : Някои от нещата, които трябва да знаете,са неща,които сте знаели но вече сте забравили.

Номер осем : Някои от нещата, които трябва да знаете,са неща,които сте мислили ,че сте забравили,но всъщност все още ги знаете.

Номер девет : Някои от нещата, които трябва да знаете,са неща,които знаете но всъщност не знаете че ги знаете.

Номер десет : Някои от нещата, които трябва да знаете,са неща,които още не знаете ,че трябва да знаете.

Номер единадесет : Някои от нещата, които трябва да знаете,са неща,които вероятно не ви трябва наистина да знаете.

Номер дванадесет : Някои от нещата, които трябва да знаете,са неща,които са известни само на хора ,които не познавате.

Номер тринадесет : Някои от нещата, които трябва да знаете,са неща,които никой не знае.

Номер четиринадесет : Някои от нещата, които трябва да знаете,са неща,които са непостижими.

Номер петнадесет : Някои от нещата, които трябва да знаете,са неща,които можем само да си измислим.

Номер шестнадесет : Във всеки момент списъкът с неща ,които трябва да знаете може изведнъж да бъде прекратен.

Сега знаете.
;)
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

Джоли

  • SuperUploader
  • Карма: +66/-425
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Август 20, 2009, 07:24:04 pm
  • Публикации: 91
  • СЛЪНЦЕТО !!!
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 6.0 MS Internet Explorer 6.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #79 -: Септември 01, 2009, 08:21:56 pm »
Знаете ли, че хората, които пият алкохол в умерени количества, не само имат най-добро мислене, но и са най-здрави физически. Установено е, че тези хора имат по-развити вербални навици, памет и скорост на мисленето. Средното количество алкохол е определено по малко странен начин - от 14 до 28 “питиета” на седмица за мъжете и от 7 до 14 за жените.  ;)
Активен

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #80 -: Октомври 14, 2009, 08:52:32 pm »
Знаете ли ,че повечето от хората които искат да видят една от най-големите забележителности на Лондон- Биг Бен всъщност виждат часовниковата кула Сейнт Стивън,а Биг Бен се казва най голямата от седемте камбани която бие на кръглите часове.От там идва и заблудадта.
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #81 -: Октомври 20, 2009, 11:00:07 pm »
“И все пак тя се върти” или последните думи на Галилей докато изгарял на кладата.Аз пък от ученик си знам ,че това са думите , които Галилео произнесъл излизайки от съда на католическата инквизиция  8) . Но ето к’ва е историята. ;D
Първо бил Николай Коперник , който през XVIв. , честичко гледал небето , мислил , премислял и един ден разбрал , че Земята се върти окло Слънцето , а не то около нея.Той доживял до 70 , защото най-мъдро си мълчал и не викал по площадите”Земята е кръгла бе , честно.” , а вместо това си записвал в тетрадката формулки разни  :D . Виж поетът митик Джордано Бруно ,обаче го изгорили на клада  :'( . От тетрадката на Коперник той разбрал ,че Земята е малка планетка , к'вито във Вселената има и то много.През 1584г.  Бруно започнал да проповядва тази и други подобни идеи по градовете докато 16г. по – късно , католическата църква яко се изнервила  >:( и го изгорили за еретизъм . Третия в този сериал е Галилей . Той бил доста умен , открил фазите на Венера , цели четири спътника на Юпитер , че и дори некви петна по Слънцето  :o . През 1632г. обаче написал книга в която доразвил учението на Коперник и само след година получил призовка от църковния съд . Там той хитро се признал за заблудена овца  :-[ , колкото да го пуснат под домашен арест и така си стоял в къщи  цели девет години до естествената си смърт .
И така “И все пак тя се върти “ не го е казвал абсолютно никога иначе не би се върнал жив и здрав във вилата си във Флоренция – тази прочута фраза била написана от негов ученик на един от портретите му .   ;)
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #82 -: Ноември 02, 2009, 10:01:45 pm »
Факт 1. От океанското дъно са изследвани само 4% !
Факт 2. Над Хирошима и Нагасаки са пуснати бомби м/у 1 и 2 килотона .
Факт 3. През последните десетилетия в Тихия океан са пуснати атомни бомби със сила над 22 килотона.(мамка му)

И сега общото между тези три факта :На Тед Елиът и Тери Росйо им хрумнала идеята за Годзила  ::) . Еми Да . Никой не знае какво има там долу  :-X .....знаем ,че уж Синия кит бил най-голям и за още някоя друга акула . Но я си представете , след всичката тази радиация , на какво ще заприлича големия братовчед на ядосаното мамче  >:(  ...?!? Ако и той реши да се поразходи , ще има доста да се гърмим ....+ то сигурно вече ще хвърля мълнии през гъза   ;D и ще плюе киселина по избор  :o 

Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #83 -: Ноември 02, 2009, 11:41:16 pm »
  Чайките не експлоадират като им дадеш Алказалцер . Жалко !  ;D
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

hiks

  • SuperUser
  • Карма: +1490/-849
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 22, 2009, 11:27:42 pm
  • Публикации: 550
  • OS:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #84 -: Ноември 03, 2009, 02:47:25 pm »
Човекът, научил белите хора да пушат, го е направил за да укрепи здравето им. Корабният лекар на Колумб, Родриго де Херес, пренесъл тютюнопушенето в Европа, препоръчвайки го на свои пациенти.

Хероинът е най-успешният, от пазарна гледна точка, медикамент на „Байер“. На второ място, засега, е аспиринът. До средата на 70-те в аптеките на ФРГ хероинът се е продавал легално.

Поради факта, че хартията все още не е била изобретена, древните римляни ползвали за тоалетни нужди гъби за многократна употреба.
Активен
Истинският джентълмен трябва да пие много, но с мярка

mclean

  • User
  • Карма: +11/-6
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Февруари 04, 2009, 11:18:48 pm
  • Публикации: 49
  • Pontiac GTO - ”Fuel for the Soul”
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.15 Firefox 3.0.15
Re:Знаете ли че...
« Отговор #85 -: Ноември 03, 2009, 05:46:16 pm »
Знаете ли че...прозрачен Lexus LFA бе показан на автомобилното изложение в Токио миналата седмица. Скулптурата е построена от Шу Фуджимото и е в реален размер с колата.
Активен
PONTIAC     GTO

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #86 -: Ноември 03, 2009, 09:03:14 pm »
Kато приближиш раковина до ухото си ,чуваш шума на вълните   ...шума на вълните ама друг път  ;D .  “Феноменът “ има повече общо с физиката отколкото с романтиката. Най-популярното обяснение е , че всъщност чуваме ехото на кръвта във вените си  ::). Да ама Не . Шумът си остава същия , дори и след тежък физически труд (Две-три лицеви например   :D ) , когато кръвта ни започва лудо да препуска . Не е вярно , че звукът идва от завъртането на въздуха  в раковината . В звукоизолирани помещения обаче , рапанът остава подозрително тих  :-X . Причина за морския саундтрак , всъщност са всевъзможните шумове около нас – полъхът на вятъра , новият хит на Ивана или токчетата на съседката от горния етаж .Всички те отекват в черупката с различни честоти и пристигат до ухото ни по различно време , а по-меланхоличните души припознават в тази какафония успокояващия шум на прибоя ....   ;)
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #87 -: Ноември 03, 2009, 09:19:00 pm »
Oткъде идва името на сборника с географски карти ….  В гръцката митология Атлас е един от титаните , които се сбили за световно господство с олимпийските богове,ама изгубили в 89-тата минута с измислена дузпа  ;) . Вместо да го набие , или дори да не казвам какво  ;D , победителя и нов шеф на всичко – Зевс  , му измислил друго наказание –да подпира небето на раменете си за вечни времена  :-\  , да не падне  и да затисне земята  :o . А “атлас” идва от следното : един от първите картографи фламандецът Герардус Меркатор ( измислил също така паралелите и меридианите ) рисувал на "корицата" на всяка своя карта , познатия ни от митическия свят Атлас , подпрял небесата като един истински тъп културист .   :)
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #88 -: Ноември 05, 2009, 12:37:34 am »
ХЕРМАФРОДИТ....  Преди да бъде жена с голям к.р , както в твоите представи "хермафродит" по принцип е  животно или растение и с мъжки , и с женски полови органи . Идва от Хермафродитос - митологичния син на боговете Хермес(на търговията На и Под масата ;) ) и Афродита ( на любовта ,ама не платената    ;D ).Той по принцип си бил нормално момче  и много се кефел на красиви нимфи  8) , но веднъж докато се плацикал в едно езерце , изведнъж изскочила Салмакида . Освен ,че му изкарала акъла  :o  , щото била отвратително грозна , а пък така яко искала да 'изтряска'  "Фроди" докато той никак ама никак не и се давал  :P , тя използвайки момента на изненада , се промъкнала изодзад , притиснала се в него и най-горещо се помолила на боговете да ги слеят в едно . Боговете я чули и ето ти го онова изродско нещо .... 
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #89 -: Ноември 06, 2009, 10:31:36 pm »
25-ия кадър е опасно нещо......  Опаааа  ;) . И аз доскоро си мислех така , както и че понеже Луната свети с отразена светлина от Слънцето , мога да се върна от Градина с невероятен лунен тен (особено ако набарам пълнолуние  ;D ) и толкова колкото Виенското колело е Виенско  :o. Шегата с 25-тия кадър е измислена от американски ТВ продуценти , които се изхитрили да го направят за да лапат повече кинти от рекламодателите и затова ги метнали като публикували измислени резултати от опити в американския БАН , според които можеш да заставиш човек да си купи чипс ако след всеки 24-и кадър поставиш кадър с табелка "Купи си чипс" :P . Това шокирало еснафите  :o  и дори в някой страни има закон против прословутия кадър и заблудата все още продължава , въпреки ,че шегаджиите си признали всичко  ;D и при все ,че няма научно потвърждение на коварния ефект....  :D 
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.