www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Знаете ли че...  (Прочетена 72252 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

denito_bg

  • Гост
Re:Знаете ли че...
« Отговор #90 -: Ноември 07, 2009, 03:11:33 pm »
Хаха аз несъм те карал да го гледаш това клипче нали след като не си задължен да го гледаш какво мрънкаш    ;D ;D ;D  :D ;)
Активен

svetlako

  • SuperUser
  • Карма: +9/-5
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Септември 22, 2009, 04:17:00 pm
  • Публикации: 62
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.15 Firefox 3.0.15
Re:Знаете ли че...
« Отговор #91 -: Ноември 07, 2009, 07:17:14 pm »
    Първият регистриран домейн е Symbolics.com - 15-и март 1985 г.
Активен

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #92 -: Ноември 07, 2009, 08:03:50 pm »
Mалко символика.....    Доста интересно се оказа и в света на символите  :) . Да бях умрял , пак нямаше да знам ,че Уробороса си е лапнал опашката , не защото е пристрастен към автозадоляването  ;D , а защото ако не го прави , времето ще спре и светът ще застине завинаги. :o Макар , че няма да има и forever и дори after_never , защото няма да го има и понятието за време . ;) . Става въпрос за това , че Уроборосът символизира вечният кръговрат , безкрайноста на времето , всеки край е ново начало и т.н.  ::) Измислен е от древните гърци които обичали да си го "слагат" по мъжки  ;D , но това няма нищо общо със "змията на вечноста" -  уроборос на старогръцки буквално означава "който си гълта опашката" ( ама той denito_bg и без това си го знаеше ;) ) . После се появил и в Библията като "самооплождащата се змия" - символ на вечността. Змията хем се самоизяжда , хем се ражда на ново. Баси тарикатското :D. Смърт - Живот , вечната борба между Добро и Зло ( змията по принцип си е символ на "падналия ангел" ) . По някое време дори , математиците мислили да го ползват като знак за безкрайност , но след ожесточен кастинг Змията се провалила за сметка на мъртвопияната Осмица  ;D и така кариерата  и в математиката приключила .
Змийската тема продължава любимия ми символ - ония дето го слагат по аптеките . За мен винаги е означавал , че тъщата и жена ми пият кафе от една чаша  ;D . По-начетените , биха казали , че това е реплика на факта , че от змийската отрова се правят много полезни лекарства .  :) Символът обаче е свързан с древния символ на богинята Хигия ( откъдето и думата хигиена ) - дъщерята на джипи-то на всички джипи- та Ескулап.Негови спътнички били две напращели от мъдрост ( е разбира се ,че не колкото blackie   ;) ) змии , които Хигия хранела с мляко от чаша , разглезената кифла . :D
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #93 -: Ноември 07, 2009, 08:37:11 pm »
  И още малко символика….  Марс и Венера - астралогичните символи на които , служат за обозначаване на мъжа и жената.


Тук няма никакъв намек за мъжки гениталии  :D .Кръгчето означава щита , а стрелкичката , копието - двата символа на баш бабаита за всички времена - Арес   ;) .Абе кръгчето си е кръгче ама стрелкичката си е член пък ония учените нека си го извъртат както си искат  :D
В римската митология Венера била жена на куция и грозен бог Вулкан . Тя обаче си била яка пичка и трескала наред де що види -от Марс та до простосмъртните юзъри Адонис и Анхиз . Кръгчето обаче въобще не обозначава подутата след побоя от разгневения рогоносец Вулкан , глава на Венера.
Няма да повярвате .Символът идва от неразделния спътник на всяка жена - огледалцето. Хаха -честно. :D  Тъпо нали  :P


PS: Като казах тъпо , че се сетих - никой не се ражда тъп и неграмотен .Многото бира обаче не прощава на никого !
« Последна редакция: Ноември 07, 2009, 08:40:40 pm от after_never »
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

svetlako

  • SuperUser
  • Карма: +9/-5
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Септември 22, 2009, 04:17:00 pm
  • Публикации: 62
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.15 Firefox 3.0.15
Re:Знаете ли че...
« Отговор #94 -: Ноември 07, 2009, 08:41:29 pm »
Думата "гиманзия" произлиза от древногръцки и означава "да се упражняваш / да тренираш гол"
Хомосексуализмът се среща най-често при мъжките прилепи.
В Индонезия наказанието за маструбация е обезглавяване.

Активен

svetlako

  • SuperUser
  • Карма: +9/-5
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Септември 22, 2009, 04:17:00 pm
  • Публикации: 62
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.15 Firefox 3.0.15
Re:Знаете ли че...
« Отговор #95 -: Ноември 07, 2009, 08:55:58 pm »
- Изчислено е, че средностатистическият мъж мастурбира около 2000 пъти през живота си.
- 28 мили в час е средната скорост на семенната течност при еякуляция.
- Според някои пещерни рисунки в Средния Изток, древните мъже правели секс с крокодили, за да придобият обществен престиж.
- Средно мъжът получава по 11 ерекции за 24 часа, 9 от които по време на сън.
- Белите жени и тези с колежанско образование са по-склонни на анален секс.
- Най-разпространената поза за секс е мисионерската, следва я тази, когато жената е отгоре и кучешката.
- През 1964 г. щатски съд присъдил на жена $50 000 обезщетение заради иска й, че катастрофа с тролей я превърнала в нимфоманка.
- В древността евреите считали, че полът на детето завси от това, от който тестикул е излязло семето на бащата.
- През 1200 г. китайците изобретили "пръстен на щастието", предназначен за стимулация на клитора. Бил изработен от клепачи на коза!
Активен

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #96 -: Ноември 08, 2009, 06:25:20 pm »
Истината за Мустангите.....  Преди Колумб да наближи Америка , коне там въобще нямало  :o .Не ви се вярва ли   ??? ? Да ама питате ли тогавашните индианци , на които така се кефех като ги гледах по филмите като малък , как са тичали по капли из трънаците за да си хванат бизонче . Гадно ..... Ама друго си е да ти сервират "Бизонско на жар" във вигвам-ресторанта , особенно като в цената е включен колумбийски магданоз за лулата на мира  ;D . Мустангите всъщност са подивели и изродили се потомци на ездитните коне докарани от испанците през XVIв. Те и  ездитните не били нищо особенно , но като подивели , станали още по-ниски , окосмени и тромави .  ;)
Е , не знам от къде идват ония измислици за фриволните коне и напетите левенти , които ги яздят , щото те и каубоите били като мустангите - неграмотни , миризливи пастири.Абе въобще - селска история , кво да ви я разправям  ;) :D .Може би бащата на цялата тази илюзия е Карл Май (иначе шапка му свалям ) , който никога не е стъпвал Америка. 
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #97 -: Ноември 08, 2009, 10:55:43 pm »
Винаги си се чудил как партньора изпитва оргазъм ….  Ще разбереш тук….
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #98 -: Ноември 09, 2009, 10:09:22 pm »
Най-скъпото "чукане" ….  Цена 24 000 000  евракис :o Но знаете ли , кой се е набалбукал така  за едно , с извинение е.ане  ;D Сър Миг Джагър  8) . Той дълго време не признавал бащинство на детето на лукавата бразилска моделка Лусиана Мурад , но ДНК тестовете го опровергали  :-\ . (вероятно Луси му е викала ооох ....давай вътре сър ….на хапчета съм . Дееба и гадината  ) Освен ,че  изсипал купища пари ,на нея и на детето , не по малко изръсил и на вече бившата си (заради случката , разбира се )  съпруга - някогашната манекенка , тексаската цепена Джери Хол. Иначе Мик е известен като един от най-стиснатите в шоу бизнеса . От непотвърдени източници се знае , че докато подписвал документите , завършилия Лондон Скуул ъв Икономикс , Джагър , си мърморил под носа нещо от сорта   >:( " ше ви таковам и науката и ДНК-то ше ви таковам "   ;D
« Последна редакция: Ноември 09, 2009, 10:14:45 pm от after_never »
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #99 -: Ноември 10, 2009, 08:14:41 pm »
Силует….  Първо на първо -  такава дума изобщо нямало  :o И второ , въпреки внушителните постижения на пещерния човек в тази насока , първи за тая работа се сетили англичаните . В началото на XVIII в. било турбо гъзарско да поканиш мадамата в къщи , да я сложиш зад статив , а зад нея светлинен източник тип лоена топка с ксенонов конец  ;D .После да очертаеш контура й , което всяко три годишно дете би направило с лекота , но сърдечното докасване от неоспоримата прилика ,рязко покачвало процента на вероятноста да инсталнеш драйверите  ;D  .Да ама англичаните само за футбол ги търси . Те викали на тия рисунки - "сенки"(баси как ли го измислиха ::) )
А французите по това време нещо я били окъсалииии. И хоп - Етиен де Силует , министърът който се заел да оправи положението.Такива данъци им напраскал , че ние можем само да се радваме на пичове като Виденов ,Костов и Станишев  :D . Обаче докато не ебавал финансовата майка на народа , Етиен си драскал некви контурни фигурки( че и бил добър Да го ева ) Да бил наистина добър.Толкова ,че днес в тъловния речник срещу фамилното му име пише : Контрастно едноцветно изображение на човек или предмет , като се маркират само контурите без да се детайлизира .  ;)
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #100 -: Ноември 11, 2009, 09:14:55 pm »
Кое е общото….  между “бледата спирохета” и  АH1N1.Определено което и от двете да си пипнал е ужасно неприятно  :o , въпреки че къде къде по приятно се предава сифилисът  ;) . Гадното е само , че навремето тия дето  го разнасяли насам натам , ги убивали с камъни (поне докато д-р Хаус  ;);D не измислил и пеницилина ) , а сега си возят болните задници я в Audi TT я в Peugeot 306 Cabrio  :-X . Иначе бактерията и прословутия вирус нямат никаква роднинска връзка . ”Бледата спирохета” била толкова бледа че дори си нямала име  :'( . Викали и “Френската болест” . Да ама франсетата и викали “Италианската болест”  :P , а жабарите “Испанската болест”  :P . И така докато италианецът  Джироламо Фракастро хванал перото и написал няква историйка за овчарчето Сифилус . Овчарче , овчарче ,ама опраскал Афродита  :D . И как не , като мъж и Хефест не само бил отвратително грозен и по цял ден  ковял  изящни украшения за любимата , вместо да го накове на самата нея  ;) . Но нашто момче го отнесло не от него , а от самия Аполон щото и той и бил голям навитак ама нещо не го огряло ,  и подло изпратил на “Фифи” коварната болест.( интересно как   ;D , като DHL по това време със сигурност не е имало ) .  А името на персонажа си Сифилус взаимствал от гръцкото “сифолус” което означава – “който обича свинете” . Явно  в наши дни някой грипозен яко е наобичл “Бейб” , пък те учените нека ми обесняват за некви мутации .... :D
 

Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #101 -: Ноември 12, 2009, 08:49:32 pm »
Хипократ….  освен да измисли оная клетва дето почва така “Аполинем медикум путкомай не блейпес данон….” (вярно с оригинала е само началото ;D) , което аз лично си превеждам като : Шматкааа , заеби тая Активия и се довери на аналния секс”   ;D , а според студентите в медицинския : "Дано никога не видиш ни кисело мляко , ни най нежните части на жената “  :o ( те и за т'ва не я ибават много тая клетва) , измислил Да бе да – измислил  ??? . По-скоро откраднал “спиралата” от арабите. Е не точно “спиралата” . Арабите още от древни времена правели н'екви мушенгии , аналогични на днешната спирала , ама не за жените си  а за камилите . От къв зор – не змам ::)  .Логиката ми сочи , “по-мазно” си е точно обратното , ама логиката не ми е най-силната страна  :D  . Хипократ обаче го пробвал върху жени и " О чудо – действа " . После почнал яко да гуши  8) , щото прототипа се изработвал от слонова кост и платина , а от време на време от шлифовани диаманти специално за ония аристократични дами дето сега им викаме – мутреси  :) . А бе Хипократ си бил пич та дрънка   ;) и ако някой се беше сетил по-рано за ядрено-магнитния резонанс щеше да сложи в малкия си джоб онова арогантно , забавно , куцо докторче – любимецът ми д-р Хаус ...  :D 
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

after_never

  • SuperUser
  • Карма: +1039/-1888
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 28, 2009, 10:34:30 am
  • Публикации: 2471
  • Правя, Вземам, Имам, Давам, Съм.....
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Знаете ли че...
« Отговор #102 -: Ноември 17, 2009, 10:28:54 pm »
Средният пръст….  макар и чисто фалически символ , всъщност си е израз на чистосърдечна и неподправена агресия  >:( . Показването на среден пръст е не само “дружелюбен”  поздрав  ;D между шофьорите по най-вече нашите пътища ,а и по всички останали , както и изключително обиден и непристоен жест , макар  испанците да му викат буквално “пръст сърце”  ::) . Затова и ми стана интересно от къде именно произлиза този жест . Задълбоченото ми ровене из нета ме осветли , че в музиката най-дългото пръстче си има номер – просто номер  3 при свирене на пиано и 2 при струнните инструменти , но дотук нищо интересно  :( . Първото писмено сведение идва от древна Гърция (ми от къде другаде)  ;D . Споменава го Аристофан в “Облаци”, който си бил абсолютен gay , в смисъл веселяк – известен със своите комедии  ;) .
“digitus infamus” пък идва от римляните и означава “срамен пръст” С него злоупотребявал самия Гай Цезар , не защото си бил вманиечен по иновациите в перверзиите и  оправял и трите си сестри (понякога дори едновременно –копелдакът  :-X ) а щото като малък му лепнали ника Калигула и не щото обичал да се заиграва с майнички в известното пловдивско заведение  ;) а , защото войниците му викали така заради малката му крива пишура  ;D . Калигула на латински значи “ботушчето”. Гай обичал да унижава подчинените си като ги принуждавал да му целуват средния пръст вместо ръката , докато Касии Херера (човека глас  :D) не издържал и го убил .
За рождена дата на “учтивия поздрав” , обаче се смята едно доста масово събитие през 1415г.  край  Ажанкур  Е не заради името на селцето . Ами некви френски рицарчета се взели на сериозно  8)  и решили да напердашат английските . Даже им пратили мейл , че като ги спукат от бой , за капак, на всеки пленик ще отрежат средният пръст за да не пипне повече лък . Да, ама англичаните не били много съгласни и не само им напукали каските , но и накрая весело и в екип  им показали – познайте какво .....  :D  :D  :D  ….

« Последна редакция: Ноември 17, 2009, 11:10:57 pm от after_never »
Активен

Колкото и лоши неща да говорят за мен, аз винаги имам какво да добавя.

denito_bg

  • Гост
Re:Знаете ли че...
« Отговор #103 -: Ноември 17, 2009, 10:57:47 pm »
Малко история
Древните шумери първи развили изкуството на биреното производство. Те ползвали  топла бира за гаргара на устата и вътрешна употреба при зъбобол.
Бирата широко се използвала и като козметично средство за подмладяване на кожата.
Бирата изкарва канцерогенните вещества от организма и намалява риска от ракови заболявания.
Бирата извежда  солите на алуминия от тялото и този ефект не може да се постигне с никаква друга течност. Една чаша бира, изпита на гладно очиства стомаха и го освобождава от излишните секреции, което е много полезно при повечето видове гастрити.
Преработеният ечемик  е източник на лесно смилаеми фибри, които  подпомагат нормалната  функция на червата, забавят смилането и абсорбирането на храна и намалява нивото на лошия холестерол.  Самата бира не съдържа холестерол и е с ниско съдържание на захари.
Бирата защитава организма от радиация.
Което не значи че след като се натряскате с бира може да издържите на радиацията от ядрен взрив.
Бирените екстракти имат противовъзпалителни свойства.
ДАНО ДА СЪМ ВИ БИЛ ПОЛЕЗЕН  :) ПИЙТЕ БРАТЯ И СЕСТРИ БЪЛГАРИ
Активен

bayryamov

  • V.I.P.
  • Карма: +3/-17
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 23, 2007, 12:47:05 pm
  • Публикации: 63
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Re: Знаете ли че...
« Отговор #104 -: Ноември 17, 2009, 11:28:00 pm »
Знаете ли, че човек произнася средно по 5000 думи на ден, като в 80% от случаите си говори наум.
т.е. оствата 1000 на глас
и 80 % от тях нямата смисъл...
Активен