www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Краят на света  (Прочетена 5784 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kateto1256

  • SuperUser
  • Карма: +1/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Август 11, 2010, 07:56:09 pm
  • Публикации: 21
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.10 Firefox 3.6.10
Краят на света
« -: Октомври 07, 2010, 02:35:35 pm »
Вярвате ли че краят на света ще настъпи на 21.12.2012?

Вълна от предсказания залива света. Все повече самопровъзгласили се пророци предричат, че през 2012 година ще настъпи краят на света.

Твърдението им споделят дори някои научни изследователи. Но може ли да се вярва на предсказанията им?

Редица пророци аргументират прогнозите си, позовавайки се на календара на маите – онази тайнствена цивилизация, изчезнала от света преди повече от 1000 години.
Активен

dedo1975

  • SuperUser
  • Карма: +14/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 17, 2007, 06:28:18 am
  • Публикации: 746
  • Beerpong
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Re:Краят на света
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2010, 04:31:24 pm »
Света няма да свърши 2012. Никой не може да попречи на бат Бойко да изкара мандата си до край, особено пък някакви си отдавна измрели маи, ацтеки и друг бивш електорат
Активен
По-добре корем от БИРА, вместо гърбица от работа

jodecicall

  • Агресивен Дипломат
  • SuperUploader
  • Карма: +286/-169
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 20, 2008, 11:13:07 am
  • Публикации: 740
  • Обичай враговете си! Това ги кара да полудяват...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Краят на света
« Отговор #2 -: Октомври 07, 2010, 07:17:48 pm »
...
Редица пророци аргументират прогнозите си, позовавайки се на календара на маите – онази тайнствена цивилизация, изчезнала от света преди повече от 1000 години.

Тогава просто завършва цикълът на каледара им и започва отново.
Споко!!! Ще се мъчим още доста...  ;D
Активен

DivGOGO

  • SuperUploader
  • Карма: +161/-19
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Декември 30, 2007, 09:29:51 pm
  • Публикации: 318
  • О, приятели мои! На света няма приятели!
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Safari 5.0.2 Safari 5.0.2
Re:Краят на света
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2010, 09:40:43 am »
Света и според мен няма да свърши 2012.

Позовавайки се на календара на маите(малеее как умно звучи  ;D ) та Майте си мисля че са имали един образ там дето е знаел да пише и да рисува.Тоя образ взел че пукнал и няма кой да им продължи на ония календара.Нашите учени в днешно време к`ви глупости развиват...........ум да ти зайде   ;D

Това е моята простичка теория   ;D  Пък може и да излезе вярна  :P От къде да знам   ;)  :D
Активен
Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни.

kateto1256

  • SuperUser
  • Карма: +1/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Август 11, 2010, 07:56:09 pm
  • Публикации: 21
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.10 Firefox 3.6.10
Re:Краят на света
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2010, 01:11:43 pm »
Напълно подкрепям теорията ти DivGOGO. То уж и 2000 щеше да дойде края на света па още сме си тука  :D
Активен

sirius1144

  • User
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Май 27, 2010, 09:13:20 am
  • Публикации: 2
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 3.6.4 Firefox 3.6.4
Re:Краят на света
« Отговор #5 -: Октомври 09, 2010, 12:18:18 am »
Беше ми любопитно какво точно се дискутира по тази тема и защо ли не се учудвам на поредните глупости които сте изписали.Онези там не са някви си маи,а древна цивилизация,толкова ли е трудно да се прояви малко уважение към това което са дали на света за да съществувате и вие.Темата е много по сериозна отколкото бедните ви мозъци могат да предполагат,никой не обръща внимание че се посочва "начало на край на света",което не означава немпременно смърт,огън от небето,потоп или друг вид библейско бедствие.Край на света може да се отъждестви и като край на свободата,позамислете се,ако все още сте в състояние да мислите трезво и не сте под влиянието на някакво наркотично средтсво,дадено ви от ония които желаят да имат контрол над вас,всъщност те вече го имат.Колко от вас четат книги в свободното си време,когато не са на шопинг за маракови дрешки или не гъзеят с новото БМВ на тате.Колко от вас се замислят защо вместо петролопроводи не се строят съоръжения доставящи вода в районите в които хора умират от жажда,защо се строят банки вместо с тези пари да се нахранят гладуващи,защо данъците на родителите ви растат и се налага да работят по вече за да ви изхранят,защо трябва да сменяме личните си карти като старите си вършеха чудесна работа,защо във политиката е нужна опозиция на няколко партии които и без това ни предлагат почти едни и същи безсмислени програми,защо когато някой обикновен учен любител открие алтернативни енергийни источници бива подмамен със така наречения ''патент'' и този патент изчезва безследно.Искате или не ще се случи,за да израсте човешкия вид обитаващ тази планета.Само който познава робството,знае истинската стойност на свободата.
Активен

Kuto

  • Лошият
  • V.I.P.
  • Карма: +154/-51
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Август 06, 2008, 04:34:42 am
  • Публикации: 78
  • Торент Клиент: µTorrent 2.0.4
  • Профил в bpoke.com: Kuto
  • Отбор: Team Movies
  • The Master
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.10 Firefox 3.6.10
    • WWW
Re:Краят на света
« Отговор #6 -: Октомври 09, 2010, 01:29:43 am »
Че по темата ... света ще свърши, когато, ние му разкажем играта. А на майте ... им е грешен календара и това вече е доказано ...  ;)
Активен


If you're talking behind my back, you're in a good position to kiss my ass!

kancho

  • V.I.P.
  • Карма: +123/-436
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Август 08, 2007, 09:52:58 am
  • Публикации: 344
  • Торент Клиент: utorrent
  • Профил в bpoke.com: kancho
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.10 Firefox 3.6.10
Re:Краят на света
« Отговор #7 -: Октомври 09, 2010, 01:42:51 am »
Лично мое мнение.
На всеки света ще му свърши по различно време , а за Майте мисля че те са последните хора който могат да го предскажат това защото те за тех си не са си измислили календар те до кога ще бъдат..!!!
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
  • OS:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
  • Firefox 3.5.7 Firefox 3.5.7
Re:Краят на света
« Отговор #8 -: Октомври 09, 2010, 02:09:37 am »
Аз не веднъж съм го казвал. Като им е свършил календара ... ми да идат и да си земат нов от Илиенци бе :)
Активен

jodecicall

  • Агресивен Дипломат
  • SuperUploader
  • Карма: +286/-169
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 20, 2008, 11:13:07 am
  • Публикации: 740
  • Обичай враговете си! Това ги кара да полудяват...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Краят на света
« Отговор #9 -: Октомври 09, 2010, 02:43:33 am »
Беше ми любопитно какво точно се дискутира по тази тема и защо ли не се учудвам на поредните глупости които сте изписали.Онези там не са някви си маи,а древна цивилизация,толкова ли е трудно да се прояви малко уважение към това което са дали на света за да съществувате и вие.Темата е много по сериозна отколкото бедните ви мозъци могат да предполагат,никой не обръща внимание че се посочва "начало на край на света",което не означава немпременно смърт,огън от небето,потоп или друг вид библейско бедствие.Край на света може да се отъждестви и като край на свободата,позамислете се,ако все още сте в състояние да мислите трезво и не сте под влиянието на някакво наркотично средтсво,дадено ви от ония които желаят да имат контрол над вас,всъщност те вече го имат.Колко от вас четат книги в свободното си време,когато не са на шопинг за маракови дрешки или не гъзеят с новото БМВ на тате.Колко от вас се замислят защо вместо петролопроводи не се строят съоръжения доставящи вода в районите в които хора умират от жажда,защо се строят банки вместо с тези пари да се нахранят гладуващи,защо данъците на родителите ви растат и се налага да работят по вече за да ви изхранят,защо трябва да сменяме личните си карти като старите си вършеха чудесна работа,защо във политиката е нужна опозиция на няколко партии които и без това ни предлагат почти едни и същи безсмислени програми,защо когато някой обикновен учен любител открие алтернативни енергийни источници бива подмамен със така наречения ''патент'' и този патент изчезва безследно.Искате или не ще се случи,за да израсте човешкия вид обитаващ тази планета.Само който познава робството,знае истинската стойност на свободата.

Здравейте sirius1144 !

С интерес прочетох вашето мнение по темата. Напънах си бедния мозък и от него изпаднаха няколко въпроса. Събрах ги в паничката, където мама ми сипва алкохола и наркотиците за вечеря (за да има правителството контрол над мен, а тя да си запази работата, щото се били уговорили) и реших да ви ги задам.
Та по същество:

1. От къде разбрахте за бедният ми мозък? Маите ли? Ако е така - защото ги обидихме ли ме издадоха?

2. Кой ви каза че съм ходил в мола? Тате обеща да не казва, а пък аз смених номерата на БМВ-то с други. Откраднахме ги от една жигула докато се напушвахме и предавахме книги за отпадъци.

3. Кажете ми веднага кой ви излъга за книгите? Чел съм им всичките заглавия, тъй като ги описвахме, докато ги предавахме на вторични суровини (фирмата ни накара).

4. Кой ви излъга, че на мама данъците й растат и работи повече? Откакто мама сключи договора за контрол над мен с ония, и с кака всичко е наред. Даже вече не барат на кака петролопровода, който всъщност беше планиран за водопроводна връзка "Казичене-Калахари".

5. Наистина ли трябва да си сменя личната карта? Бай Пешо (партията на власт) и бай Ставри (опозицията) миналата седмица се сбиха и решиха картите да не се сменят, при резултат 7 на 5.

6. За учените и патента кой ви каза? Абсолютно не е вярно! Тати ги мами с ракия и пръжки, Кака - с разходка.... За мама не знам, щото тя ме подлъгва със нови синтетики и холандски качаци и ме кара да ходя до мола. С на тати колата,,,, А до там все книги, Маи, данъци и партии....

7. Кой ви е провайдъра там, при вас? Толкова далече от земята сте, преминали през робство, знаейки истинската стойност на свободата и толкова по-напред от нас


Благодаря ви предварително! Искрено Ваш фен, член на човешкият вид от тази планета, М.М.
 
P.S. (мисля, че значи Post Sucks, ама не знам какъв е превода)   На една от книгите, които крадем в момента пише:
Не е нужно да гледате толкова много пъти "Теория На Конспирацията".  СПРЕТЕ!  Филмът е хубав, но все пак е филм.    Мел Гибсън.
Активен

Belast

  • SuperUploader
  • Карма: +1/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 30, 2007, 01:01:27 am
  • Публикации: 40
  • Торент Клиент: Transmission
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
Re:Краят на света
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2010, 10:10:58 pm »
....

Ти пък изпадаш в другата крайност, защото дим без огън няма, ама айде няма да обяснявам, защото всеки ще си стигне до неговата истина, когато го стигне.   :)

По темата. Много се спекулира с този календар и разни предсказания, но разберете, че предсказанието освен, че хвърля светлина към бъдещето, може да се окаже, че подвежда хората да станат съпричастни към неговото случване. Манипулацията не е измислена в днешно време, но в днешно време се осъзнава силата ѝ от широката общественост. Бъдете по-критични и разсъдливи върху това, което ви се поднася на готово.  :)
Активен

purplemoon

  • SuperUser
  • Карма: +26/-4
  • Неактивен Неактивен
  • :Февруари 08, 2011, 09:59:24 am
  • Публикации: 20
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 3.6.11 Firefox 3.6.11
Re:Краят на света
« Отговор #11 -: Март 03, 2011, 09:21:23 am »
Светът е безкраен.........
Активен

snowqueen

  • V.I.P.
  • Карма: +76/-29
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Декември 13, 2009, 01:42:31 pm
  • Публикации: 1651
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 16.0 Firefox 16.0
Re:Краят на света
« Отговор #12 -: Ноември 04, 2012, 08:42:58 pm »
из http://www.conquiztador.bg/
До 2060 г. са планирани няколко ?завършека? на света

Дори с края на календара на маите светът да не свърши, можете спокойно да изберете някой от другите скорошни ?завършеци? на света и да се готвите за тях, както решите. От 2008 до 2060 г. Земята я очакват поне 15 апокалипсиса, въпреки че някои от тях вече не се случиха. Все пак, ето ги всичките:

- 2008: На Земята ще падне астероид с диаметър над 800 м.;

- 2009: Според разшифроването на предсказанията на Нострадамус от Питър Лори ще настъпи Армагедон;

- 2010: Свършват запасите от нефт и светът е погълнат от война за ресурси;

- 2011: Краят на календарния цикъл на маите ? 28 октомври 2011 г. Достатъчно разпространена дата, на която според различни вярвания ще настъпи краят на света. Вероятно след сблъсък с астероид;

- 2012: Пак свършекът на света според маите. Децата на индигото съветват да се подготвим, защото 0,5% от световното население имат шанс да се спасят;

- 2013: Рагнарок или Денят на Страшния съд. Денят на началото и края. Хиперпространственият преход в 4-тото измерение. За смъртните това ще означава смърт, а за боговете ? раждане;

- 2014: Според астрофизиците, тогава Слънчевата система ще бъде достигната от облак космически прах, който ще затрие всичко по пътя си. ?Скучен? край на света;

- 2015: Краят на 9576-годишният цикъл, който ще донесе гибел на цивилизацията;

- 2016: Джеймс Хансен, изследовател на промените в климата очаква масово топене на ледниците на Земята, които ще предизвикат потоп на голяма част от сушата;

- 2017: Краят на света според Теорията за йерархичните катастрофи;

- 2018: Ядрената война, предречена от Нострадамус;

- 2019: Сблъсъкът с астероида 2002 NT7;

- 2020: Исаак Нютон, базирайки се на предсказанията на Йоан Богослов, изчислил, че края на света ще настъпи точно през тази година.

- 2029: Астероидът Апофис ще мине на 30 000 км. от Земята.

- 2036: Астероидът Апофис с диаметър 350 м. ще се разбие на планетата Земя.

- 2060: Според Исак Нютон точно тогава ще настъпи апокалипсис. (Вж. 2020 г. последно когааа?)
Активен