www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем с тунер на AverMedia - Twin Star PCI-e  (Прочетена 4199 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

KARUM0

  • SuperUploader
  • Карма: +0/-2
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 23, 2010, 09:21:37 am
  • Публикации: 4
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 44.0.2403.89 Chrome 44.0.2403.89
Здраавейте.
От години имам аналогов тунер на Авер, разновидност е на 007 Go!. Намислих че е време да мина на следващото ниво.
Реших че не искам да е на юсб и да е на някоя неизвестна фирма, знаейки от време оно че с повечето тунери има проблеми.
Тунера е вътрешен и хибриден - има дигитална наземна тв за която нямам антена и изход всичко в едно, където има букси за с-видео, 2 аудио канала, видео и дистанционното.
Старият ми тунер разпознава композит сигнала през с-видео кабела, но този не открива нищо, само сигналът на с-видеото, кото е черно бял, че даже и на черти. Купих си кабел 3 мъжки към 3 мъжки - ляв десен звук и видео. Имам звук, но видео е с проблеми - има някакви смущения, които се появяват и на старият тунер, ако видео кабелът е включен. Има ги на всички канали, появат се както на композит сигнала така и на с-видеото.  Щом изключа видео сигнала до новият тунер всичко с еорпавя, но новият тунер има само звук, без картина. Ходих днес цял ден купувах и връщах кабели - взех дебел, тънък, от метър и половина и от 5 метра - по принцип разстоянието между устройствата ми  е такова.  Обаче смущението си седи, не изчезва. Няма как да сложа тунера на друг слот, имам си само 1 такъв; Идвана днеска от фиормата, смениха ми външният ланел че бил смачкан и доста напукан, но тоя проблем си остана. Самите кабели влизат в един скарт преходник, на който има входове за с-видео, ляв и десен звук и видео. Самият приемник на цифровата има хд вход, Скрат вход, антенен вход, за ляв и десен звук и няма вход за видео. Затова, за да ловя тв със стария тунер ползвам тоя преходник. И не съм имал проблеми. Като вкл'чих по същият начин новият тунер обаче не бе раознат ниакъв сигнал, само с-видеото и то не чисато катои на стария, ана райета. Пронбвахв сички пал.секам настройки за България и околните нам държави (гърция, турция, македония, Румъния, Албания, дори Русия) но цвят на с-видеото не се появи.
Какво да правя?
Иска ми се да ползвам новият си тунер, и не знам.
От фирмата като дойдоха ми казаха само - еми то новите цифрови тунери не с аникак свясни и това беше.
Чудя се да им звънна ли да питам дали ще ми сменят устройството с такова, което има отделен вход за видео и дали това ще се отрази по някакъв начин?
Бих ви качил картинки но не знам как става.
« Последна редакция: Юли 28, 2015, 11:48:50 pm от KARUM0 »
Активен

raddiz

  • V.I.P.
  • Карма: +745/-759
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 04, 2008, 05:17:48 pm
  • Публикации: 4953
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 39.0 Firefox 39.0
Re:Проблем с тунер на AverMedia - Twin Star PCI-e
« Отговор #1 -: Юли 28, 2015, 08:06:43 pm »
Пич,Настрой си региона на ???Дания.Сериозно!
И помни-Тюнер само от Асус или Авер медия.
Успех!
Опс!Дания-Denmark

Още веднъж Успех!
« Последна редакция: Юли 28, 2015, 08:20:36 pm от raddiz »
Активен

KARUM0

  • SuperUploader
  • Карма: +0/-2
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 23, 2010, 09:21:37 am
  • Публикации: 4
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 44.0.2403.89 Chrome 44.0.2403.89
Re:Проблем с тунер на AverMedia - Twin Star PCI-e
« Отговор #2 -: Юли 28, 2015, 11:44:40 pm »
Не, няма оправия, пробвал съм.
Иначе стофта  на старият тунер не открива новият. Тоест -  открива го, но само като устройство - мога да му слагам различни начини за запис, мога да определям битрейд и всичко друго, но като сигнали излизат само тези на старият тунер - аналогов, компоситен и s-video. Единстено софта на новият тунер - медия център - намира и двата тунера и 6-е сигнала - дигитална наземна, за която няма антена, компосит и s-video и другите. За съжаление като си включа кабелът с-видео към с-видео, както правя за старият тунер и имам комосит, но на новият няма, има самоз вук, и понеже е ляв с ляв и десен с десен е много по - силен от този на стария. И на двата тунера с-видеото е чермно-бяло, но на новият е на черти, а на старият е ок, само няма цвят.  Иначе съм пробвал всички видове пал и секам, и какво ли не, но нищо не подкара цвета. Затова искам да оправя компосит сигнала, да махна това  смущение.
« Последна редакция: Юли 28, 2015, 11:51:13 pm от KARUM0 »
Активен