www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: +18 (Сърцето или Разумът?)  (Прочетена 6556 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

guccirush2

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 23, 2008, 01:06:38 pm
  • Публикации: 6
+18 (Сърцето или Разумът?)
« -: Май 08, 2008, 03:01:37 pm »
Сърцето или Разумът?
Лично аз винаги следвам Сърцето.
Странното е, че когато успея да накарам Сърцето да млъкне за малко, Разумът заговаря от негово име.Ама нали после Сърцето ще го боли...
Най-лошото е когато Устата изпревари всичко и всички.
А според вас?
« Последна редакция: Юли 02, 2008, 10:38:28 pm от Gendarmerie »
Активен

lazarelli

  • SuperUser
  • Карма: +10/-8
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 26, 2008, 09:43:53 am
  • Публикации: 97
+18
« Отговор #1 -: Юни 02, 2008, 09:29:12 am »
Цитат на: guccirush2
Сърцето или Разумът?
Лично аз винаги следвам Сърцето.
Странното е, че когато успея да накарам Сърцето да млъкне за малко, Разумът заговаря от негово име.Ама нали после Сърцето ще го боли...
Най-лошото е когато Устата изпревари всичко и всички.
А според вас?

Книгата е "Мъдростта на вековете"-забравих вече кой го беше казал -
"В работите на Сърцето не слушай Ума,а в работите на Ума не слушай Сърцето!"
А Устата винаги да е пълна за да не прави грешки ! :);)
« Последна редакция: Юни 02, 2008, 09:29:36 am от lazarelli »
Активен
Не дразни Лъва когато спи!

BELINDA

  • Гост
+18
« Отговор #2 -: Юни 02, 2008, 10:43:20 am »
Според мен сърцето е винаги право,разумът също,но не във всичко,така че и двете си имат моменти когато трябва да се послушат...а за устата тя винаги бърза и не слуша нито сърцето нито разумът и затова винаги оплесква всичко:smile:
Активен

Gendarmery

  • Гост
+18
« Отговор #3 -: Юни 06, 2008, 11:46:21 pm »
Сърцето е органа който най=често прави авария, Мозъка същата работа ... а кажете ми кой орган да слушам тогава ?
Активен

ENERGOTEAM

  • V.I.P.
  • Карма: +104/-1065
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 16, 2007, 11:16:12 pm
  • Публикации: 109
+18
« Отговор #4 -: Юни 07, 2008, 12:24:57 am »
Ще взема отношение, но ще съм малко по-прагматичен.
Всеки, който е гледал куче знае, че каквато и дресировка да е направил, подуши ли мъжкаря разгонена кучка, всичко отива по дяволите. Така е и при хората, всичко опира до секс....
Някой ще ме апострофира "До пари!"
Ами нали те са пак средство за домогване да СЕКС-а8)
Активен

starsssss

  • Гост
+18
« Отговор #5 -: Юни 07, 2008, 11:00:04 am »
Когато сме влюбени властва "цар ХОРМОН", емоциите са усилени, чувстваме се драматично но и в тялото ни се случва страшна драма. Ту щастливи ту полудели от тревоги губим контрол и казваме, че живеем и чувстваме със сърцето - но колкото и ирационални да ни се виждат деиствията ни докато сме влюбени самото състояние има доста рационална цел - продължение на рода, раждане на нов живот и неговото здравословно отглеждане - инкстинктите са най-рационалното нещо на света макар и често да са неосъзнати, пък и сме вече цивилизовани дотам че достатъчно добре се контролираме когато сме влюбени - аз съм за хармония между разума и сърцето, здравия разум и емоциите, като разума трябва да слуша сърцето, за да не се стига до психически отклонения в следствие на отрицание на потребностите ни особено когато си влюбен.
Активен

antan

  • SuperUser
  • Карма: +280/-300
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Април 25, 2008, 11:48:37 am
  • Публикации: 870
+18
« Отговор #6 -: Юни 13, 2008, 09:43:58 am »
Дали сърцето,дали разумът-е,тази диалема не е лесна.Според случая!!!Поне при мен е така!
Днес е петък 13......лек ден!:lol::lol::lol:
Активен

sweety_tweety1

  • V.I.P.
  • Карма: +35/-61
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Юни 25, 2008, 10:47:08 pm
  • Публикации: 1047
  • По добре черната овца,отколкото просто овца
Re: +18
« Отговор #7 -: Юни 27, 2008, 09:28:33 pm »
Разумът:Някакси не си представям цял живот да съм разумна.. :) това малко ми идва като живот в който постоянно да спазваш някакви правила и принципи,което от своя страна изобщо не ми допада...

Сърцето:Виж това вече е нещо друго,в крайна сметка с него усещаш и чустваш най прекрасното чуство на света..Любовта...имаш ли любов...чустваш ли се обичан...това те прави щастлив...щастлив ли си...какво друго ти трябва? :)...Аз бих послушала сърцето си..то никога не лъже ;)
Активен

 Познах себе си в очите ти. Магия, вливаща се на тласъци в тялото ми, разливаща се по вените и възраждаща всяка моя фибра. Събуждане от един ежедневен сън, продължил дълги години наред, за да спре... в очите ти!!!!!

gillmour

  • Гост
Re: +18
« Отговор #8 -: Юни 29, 2008, 09:58:18 pm »
Тази тема е толкова голяма, че се чудя защо никой не пише в нея.
Борбата за любовта е най-неравностйната и безмилостна.
Сърцето или Разумът?

Няма да бъда многословен. Преди много време прочетох един разказ на Моъм. "Човекът който имаше съвест". Който го е чел ще знае за какво става дума. От тогава се стремя да бъда такъв, че разума ми да надделява. Но любовта е непредвидима и е по-силна от чувството на което никой не може да издържи-любовта.

цитат от разказа: "следващия път когато се женя ще е по сметка, а не от любов"
Активен

sweety_tweety1

  • V.I.P.
  • Карма: +35/-61
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Юни 25, 2008, 10:47:08 pm
  • Публикации: 1047
  • По добре черната овца,отколкото просто овца
Re: +18
« Отговор #9 -: Юни 29, 2008, 11:02:42 pm »
защо изобщо трябва някой да се жени? След това маса пари за разводи....:) Тука вече човек трябва да бъде разумен...100 лева за  подпис..200 за развод...ахахаххахаххаха Ако вие не сте разумни,поне си харчете парите разумно :)))
Активен

 Познах себе си в очите ти. Магия, вливаща се на тласъци в тялото ми, разливаща се по вените и възраждаща всяка моя фибра. Събуждане от един ежедневен сън, продължил дълги години наред, за да спре... в очите ти!!!!!

starsssss

  • Гост
Re: +18
« Отговор #10 -: Юни 29, 2008, 11:40:58 pm »
защо изобщо трябва някой да се жени? След това маса пари за разводи....:) Тука вече човек трябва да бъде разумен...100 лева за  подпис..200 за развод...ахахаххахаххаха Ако вие не сте разумни,поне си харчете парите разумно :)))


Тези, които първи уловили приликата между изкуствата и възприятията, твърде добре според мене са разбрали тяхната обща способност да различават, благодарение на която и чрез изкуството, и чрез възприятието можем в еднаква степен да постигнем знание за противоположните неща. Но приликата им е само в това. В отношението си към целесъобразността на изследваните обекти те се различават. Защото сетивата на някой хора не са нагодени да различават по-добре бялото от черното, нито сладкото по-добре от горчивото или мекото и поддаващото се по-добре от твърдото и устойчивото, ами по-скоро тяхната работа е при всяко съприкосновение да се раздвижват, да довеждат до ума това, което са изпитали.
« Последна редакция: Юни 29, 2008, 11:48:29 pm от starsssss »
Активен

lazarelli

  • SuperUser
  • Карма: +10/-8
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 26, 2008, 09:43:53 am
  • Публикации: 97
Re: +18
« Отговор #11 -: Юли 02, 2008, 11:00:36 am »
Ще взема отношение, но ще съм малко по-прагматичен.
Всеки, който е гледал куче знае, че каквато и дресировка да е направил, подуши ли мъжкаря разгонена кучка, всичко отива по дяволите. Така е и при хората, всичко опира до секс....
Някой ще ме апострофира "До пари!"
Ами нали те са пак средство за домогване да СЕКС-а8)
:) :) :)
Много се посмях!
И аз така - ориентирам се по миризмата! ;D
Активен
Не дразни Лъва когато спи!

Grim6666

  • User
  • Карма: +2/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 23, 2008, 01:33:38 pm
  • Публикации: 3
    • WWW
Re: +18 (Сърцето или Разумът?)
« Отговор #12 -: Ноември 15, 2008, 06:47:28 pm »

Естествено - сърцето!

Въпреки че устата - в повечето случаи изпреварва това, което говори или подсказва то, сърцето, а именно сърцето или както е казано във философски аспект - то е душата на един човек.
Мисля, че всяко начало - независимо в любовта или дори за обикновено приятелство се ръководи от сърцето...или душата ти.
А тя е необятна, но винаги права в решенията си.....
Цицерон - цитат (за последния ред)
« Последна редакция: Ноември 15, 2008, 06:48:56 pm от Grim6666 »
Активен
† LOVE NEVER DIES FOREVER †

Ford_Mustang_Shelby

  • Parked
  • Карма: +1/-4
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 24, 2009, 04:35:01 am
  • Публикации: 12
  • ЖиВота е игра, а ти си длъжен да я играеш
Re: +18 (Сърцето или Разумът?)
« Отговор #13 -: Януари 24, 2009, 03:38:22 pm »
и от 2те по малко  ;D ;D
Активен