www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Vista  (Прочетена 10140 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zombi

  • SuperUser
  • Карма: +3/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 08, 2008, 05:24:02 pm
  • Публикации: 41
Vista
« -: Юни 03, 2008, 10:20:18 am »
здр създадох тази тема , зада обменяме опита си за работа с виста, както и софтуер който е подходящ за нея.знам че има вечв тема за windows, но трябва ли да се ровим като картица сред куп ненужна за проблема информация?аз предлагам да действаме подредено.
« Последна редакция: Май 04, 2009, 02:33:53 pm от anna mari miller »
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Re: vista
« Отговор #1 -: Юли 08, 2008, 02:16:44 pm »
За сега съм слагал само Tomcat 6 и Opera на Vista и нещата от Google Pack... нямах проблеми...
Освен това му направих интерфейса да е като от Windows 2000 и като че ли работи бързо (поне Firefox и Opera...)
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: vista
« Отговор #2 -: Юли 09, 2008, 03:00:13 pm »
Аз имам 32 битова серсия на ОЕМ -ска Виста позлвам я на доста хубав компютър с доста хубава видео карта. Това което ми направи впечатление беше, че ми разпозна само 3,5 гб рам което е недостатък, но 64 битовата версия просто е кошмар и не сизаслужава зараде малко рам да не можеш да си инсталираш софтуер.
Относно проблеми за сега съм имал 0 пробми на дадения компютър. С nvidia 8800 GT 512mb съм пуснал абсолютно всички графични екстри на уина и той буквално лети.
за последните 6 месеца съм инсталирал доста програми и няколко тежки игри и до сега ми е забивал 4 - 5 пъти експлорера като след това си се рестартира сам и няма никакви загуби.
Ползвам го с рутер за интернет и свързан директно с лан през гигабитова мрежа с друг компютър с ЕКСПИ и не е имало никакви проблеми с конфигурирането на мрежата или проблеми при ползването и.
Имам и един HP лаптоп с Dell ОЕМ -ска виста и беше трагедия забиваше на син екран както правеше 98 умираше ми скайп който преинсталирах 2 - 3 пъти с различни версии. като цяло изводът ми е, че поведението зависи от хадруера, с който разполагате, но ако имате нова машина препоръчвам да инсталирате виста и да се адаптирате към нея, защтото уиндоус експи вече официално е в историята и няма как да избягаме от прогреса.
Ако срещна бъг или проблем ще пиша
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Re: vista
« Отговор #3 -: Юли 10, 2008, 11:23:23 am »
Сега като каза Skype се сетих, че до преди известно време ОФИЦИАЛНО скайп за Vista нямаше - някакъв бъг имаше и нищо не се чуваше като говориш до колкото помня...
Какво е положението сега?
Активен

pavelstoykov

  • SuperUser
  • Карма: +5/-15
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 28, 2008, 11:29:28 am
  • Публикации: 52
Re: vista
« Отговор #4 -: Юли 28, 2008, 12:20:52 pm »
Аз имам 32 битова серсия на ОЕМ -ска Виста позлвам я на доста хубав компютър с доста хубава видео карта. Това което ми направи впечатление беше, че ми разпозна само 3,5 гб рам което е недостатък, но 64 битовата версия просто е кошмар и не сизаслужава зараде малко рам да не можеш да си инсталираш софтуер.
Относно проблеми за сега съм имал 0 пробми на дадения компютър. С nvidia 8800 GT 512mb съм пуснал абсолютно всички графични екстри на уина и той буквално лети.
за последните 6 месеца съм инсталирал доста програми и няколко тежки игри и до сега ми е забивал 4 - 5 пъти експлорера като след това си се рестартира сам и няма никакви загуби.
Ползвам го с рутер за интернет и свързан директно с лан през гигабитова мрежа с друг компютър с ЕКСПИ и не е имало никакви проблеми с конфигурирането на мрежата или проблеми при ползването и.
Имам и един HP лаптоп с Dell ОЕМ -ска виста и беше трагедия забиваше на син екран както правеше 98 умираше ми скайп който преинсталирах 2 - 3 пъти с различни версии. като цяло изводът ми е, че поведението зависи от хадруера, с който разполагате, но ако имате нова машина препоръчвам да инсталирате виста и да се адаптирате към нея, защтото уиндоус експи вече официално е в историята и няма как да избягаме от прогреса.
Ако срещна бъг или проблем ще пиша

Така е,проблема с паметта си остава още от зората на Windows XP...32-битовите версии са така(дори ти си добре,на повечето хора които познавам им разпознава само 3гб от рамта...).Но аз съм на мнение ,че човек има ли 64-битова машина е грехота да слага 32-битов Windows(без значение дали е XP или Vista),работи доста по-бързо и по-добре,стига човек да има достатъчно памет(при 64битови версии на Win-a изисква повече памент от 32бит)
Активен

zombi

  • SuperUser
  • Карма: +3/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 08, 2008, 05:24:02 pm
  • Публикации: 41
Re: vista
« Отговор #5 -: Септември 07, 2008, 01:44:04 pm »
за мен тази    шарения в vista  е малко излишна, осещам че нещо не са успели да донаправят в тази версия на ос.трябваше да стане по-лека .
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Re: vista
« Отговор #6 -: Септември 07, 2008, 04:24:59 pm »
Ами то, че е шарена - шарена... Но то и XP е шарена... Но и двете може да ги направиш "нормални" като промениш настройки...

В момента всичко (и XP и Vista) ми изглежда като Windows 2000... С изключение на Google Chrome, че той си има собствен интерфейс...

Когато имаш достатъчно РАМ - май Vistata си работи бързичко...

Хубава функция е това с търсенето и скоростта при копиране... Също така сигурността - съобщенията, които питат за разни неща...
Лошото е че по-стари програми имат проблеми и задават прекалено много тъпи въпроси - старите AutoCAD-и, последния 3D studio Max, но причината е че не са измислени за Vista, иначе си работят перфектно (май) след малки промени...

Вярно, че не съм му пускал нищо сложно, но си върви безпроблемно, за сега... (2-3 месеца вече)...

за мен тази    шарения в vista  е малко излишна, осещам че нещо не са успели да донаправят в тази версия на ос.трябваше да стане по-лека .
Активен

zombi

  • SuperUser
  • Карма: +3/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 08, 2008, 05:24:02 pm
  • Публикации: 41
Re: vista
« Отговор #7 -: Септември 07, 2008, 05:38:06 pm »
не си прав .хр е по-нормално от вистата.кат става дума за настройки искам да те питам откаде мога да прочета за тях някоя друга хватка ?
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Re: vista
« Отговор #8 -: Септември 09, 2008, 10:02:19 pm »
Ами не знам от къде може да се чете...
Просто като ти трябва нещо (т.е. се сетиш за нещо полезно) - търсиш/питаш и намираш :)

не си прав .хр е по-нормално от вистата.кат става дума за настройки искам да те питам откаде мога да прочета за тях някоя друга хватка ?
Активен

gillmour

  • Гост
Re: vista
« Отговор #9 -: Септември 09, 2008, 10:45:46 pm »
Според мен Vista-ta си е гъзарията на XP. Няма голяма разлика. Настройките и всичко останало си е както преди.
Какво толкова има в Windows-a. Иска се по сериозен РАМ, по-добра машина и вече си VISTA USER.
Проблема е един. Дали задклавишното устройство е Beginer or Advance user ? Това е въпроса!!!
Активен

leotyria

  • V.I.P.
  • Карма: +31/-36
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 29, 2008, 05:16:04 pm
  • Публикации: 463
    • WWW
Re: vista
« Отговор #10 -: Септември 09, 2008, 11:21:23 pm »
Който знае английски качил съм нещо по темата
http://www.p2pbg.com/index.php?page=torrent-details&id=939d12c7ce16d3025fd73ad57dbaeb685f374c2c
Активен
Каква приятна тишина би настъпила, ако хората говореха само това, което са добре премислили./Чудомир/

zombi

  • SuperUser
  • Карма: +3/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 08, 2008, 05:24:02 pm
  • Публикации: 41
Re: vista
« Отговор #11 -: Септември 10, 2008, 11:44:20 pm »
Според мен Vista-ta си е гъзарията на XP. Няма голяма разлика. Настройките и всичко останало си е както преди.
Какво толкова има в Windows-a. Иска се по сериозен РАМ, по-добра машина и вече си VISTA USER.
Проблема е един. Дали задклавишното устройство е Beginer or Advance user ? Това е въпроса!!!
прав си , браво !!!!
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Re: vista
« Отговор #12 -: Септември 11, 2008, 01:22:24 am »
Въпроса го разбирам, но не разбирам отговорът как влияе?

Ако си "advanced user" - какво ползваш и ако си "beginner user" - какво?

Помня преди доста време, когато 95/98/ME бяха на мода... и се появиха и NT базираните... после 2000 -> XP... Май такива идеи винаги е имало, но както виждаш не си си оставил 95-цата... Технологиите се развиват и това е единственият начин да се следва прогреса...
А за RAM-та - според мен всеки компютър, който го ползваш смислено (било то за работа или образование, т.е. или печелиш пари или знания (което в последствие пак се обръща в пари) от него) заслужава да му купиш 3GB RAM и тогава нямаш проблем с Vista... Ако го ползваш само да "чатиш" и от време на време някое филмче - то е ясно тогава - 300MHz, 512 RAM, ... работата заспива :)

Аз лично не обичам да си преинсталирам ОС-то и за това не бих си инсталирал Vista...
А ако съм толкова "Advanced" работя на Linux... Ако съм "beginner" - работя на каквото ми е инсталирано... Та какво общо има това с Vista/XP?

Според мен Vista-ta си е гъзарията на XP. Няма голяма разлика. Настройките и всичко останало си е както преди.
Какво толкова има в Windows-a. Иска се по сериозен РАМ, по-добра машина и вече си VISTA USER.
Проблема е един. Дали задклавишното устройство е Beginer or Advance user ? Това е въпроса!!!
Активен

zombi

  • SuperUser
  • Карма: +3/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 08, 2008, 05:24:02 pm
  • Публикации: 41
Re: Vista
« Отговор #13 -: Май 18, 2009, 05:59:16 pm »
здр,искам да ви питам как да отворя ос от друга ос. в случия имам vista и искам от нея да отворя windows 7 (който е на сащия рс) и да работя в него   .някой може ли да ми обясни как става ?
Активен

f.u.l.l.m.o.o.n

  • www.p2pbg.com
  • V.I.P.
  • Карма: +1050/-82
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Март 15, 2009, 01:43:23 pm
  • Публикации: 594
  • Торент Клиент:
Re: Vista
« Отговор #14 -: Май 18, 2009, 09:44:21 pm »
За целта трябва да имаш иснталирани и двете операционни системи,те трябва да са инсталирани по т.н multibooting което ще рече независими инсталиране в различни среди.Никога не се инсталират две операционни ситеми на един и същ диск.
Когато включиш компютъра си първоначално BIOS търси утройство което да зареди първоначално ( в случая операционната система)
(BIOS се отваря като още преди зареждане на операционата система на Виста се натиска F2 )
 
Това което трябва да направиш е да отвориш BIOS след това BOOT и на FIRST BOOT DEVICE  трябва да избереш дяла на който е инсталирана соутветната операционна система.Натискаш F10 да запаметиш промените.
Пример  ако Виста ти е на :C  и искаш да стартираш точно нея на FIRST BOOT DEVICE  и избираш :C и BIOS разпознава какво трябва да стартира.
« Последна редакция: Май 18, 2009, 09:53:23 pm от anna mari miller »
Активен