www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: PowerBSD  (Прочетена 4119 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

PowerBSD

  • Карма: +14/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 27, 2008, 10:33:50 pm
  • Публикации: 67
PowerBSD
« -: Юли 22, 2008, 12:02:52 pm »
Тъй като разработката на операционната система PowerBSD не може да се състои от двама човека, защото постигнатите резултати са минимални, желаем да се присъединят повече хора. Който желае да се включи - може да пише в тази тема. Независимо дали сте начинаещи или напреднали, вие можете да ни помогнете и то много, стига да има желаещи.

За начинаещите - кажете кое най-много ви се струва трудно в UNIX/Linux/BSD, за да наблегнем най-много на него. Давайте всякакви предложения. Не се притеснявайте. Предложения от рода 'Може ли да се добави функция за разархивиране с един бутон?', 'Може ли да се направи така че да тръгнат повече приложения правени за Windows/Linux/MacOS (OpenSource)' ще бъдат разглеждани в детайли и ще се търси начин за тяхното реализиране.

За тези които са средно-напреднали - кажете кои пакети искате да се добавят по подразбиране в инсталацията, давайте линкове към техните сорсове, колко вида да бъде дистрибуцията (например - за офиса, за вкъщи,), какви имена да имат и т.н. Също можете да давате предложения всеки вид - какви пакети да съдържа и т.н. и т.н.

За напредналите - тяхно предимство е да са пакетирали програми за PC-BSD (желателно е 1.5.1), да знаят как се компилира, как се Build-ват пакети от сорс, да имат познания поне по един програмен език и най-вече да разбират от драйвери, MBR, как се създава драйвер на базата на такъв, но правен за Windows/Linux и т.н и т.н.

Имайте впредвид, че след като резултатите от правенето на една такава ОС бяха нежелателни, ние започваме от самото начало, или така да се каже от нулата, или още по-разбрано да го кажем - от Master Boot Record.

PowerBSD ще бъде на базата на FreeBSD/PC-BSD, което означава че ще е OpenSource (с отворен код) и ще използва лиценза GNU.

Очакваме вашите идеи, предложения и коментари свързани с PowerBSD.

В момента, включените в разработката са:
PowerBSD
pavelstoykov

Всеки нов желаещ да помогне в разработката на PowerBSD ще бъде вписван тук, независимо от това как и колко е помогнал!
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Re: PowerBSD
« Отговор #1 -: Юли 22, 2008, 12:31:30 pm »
Аз нищо не разбирам, за сега и идеи нямам, но ако ми хрумне нещо ще казвам...

Иначе идеята е добра, дано и реализацията да е такава :)
Активен

gillmour

  • Гост
Re: PowerBSD
« Отговор #2 -: Август 15, 2008, 02:12:40 am »
Нямам какво да кажа. Току що хакнах на щайгата си FreeBSD и честно казано все едно съм с Windows 95. В смисъл, че толкова бързо работи. Иначе сега ще разгледам какво има, но на пръв поглед има всичко за което се сетите.
 :icon_thumleft:
Дано продължи да ми харесва. А и щом пиша на кирилица значи всичко е направено като за обикновен потребител.
Инсталацията е по лесна и от тази на Windows. Т.е. цъка се 2-3 пъти и сте готови.

Ама е яко. Ще се хакат много неща ми се струва.  :occasion18:
Активен

PowerBSD

  • Карма: +14/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 27, 2008, 10:33:50 pm
  • Публикации: 67
Re: PowerBSD
« Отговор #3 -: Август 21, 2008, 09:50:30 pm »
Нямам какво да кажа. Току що хакнах на щайгата си FreeBSD и честно казано все едно съм с Windows 95. В смисъл, че толкова бързо работи. Иначе сега ще разгледам какво има, но на пръв поглед има всичко за което се сетите.
 :icon_thumleft:
Дано продължи да ми харесва. А и щом пиша на кирилица значи всичко е направено като за обикновен потребител.
Инсталацията е по лесна и от тази на Windows. Т.е. цъка се 2-3 пъти и сте готови.

Ама е яко. Ще се хакат много неща ми се струва.  :occasion18:
А сега ще е добре да ме изненадаш с някое хакче, което премахва някоя друга стъпка :D
Активен

gillmour

  • Гост
PowerBSD
« Отговор #4 -: Август 28, 2008, 07:11:46 pm »
Ето едно шотче на чисто новия ми PCBSD.
Няма да коментирам за сега. Но има нещо хубаво в него.
Шотчето е големичко, но все още не мога да се оправя.

Активен

PowerBSD

  • Карма: +14/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 27, 2008, 10:33:50 pm
  • Публикации: 67
Re: PowerBSD
« Отговор #5 -: Септември 04, 2008, 12:29:55 pm »
Имаш чудесната възможност да направиш някои промени които да присъстват в PowerBSD. :D
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Re: PowerBSD
« Отговор #6 -: Септември 07, 2008, 04:27:17 pm »
Какво стана с идеята? :)

btw сега се сетих - един колега наскоро си инсталира Linux на един макинтошки лаптоп и си работи идеално и е доволен :)))
Активен

gillmour

  • Гост
Re: PowerBSD
« Отговор #7 -: Септември 07, 2008, 06:39:20 pm »
В какъв смисъл питаш?
BSD-то си ми седи като втора ОС. Лошото е, че няма време да му обърна внимание.
Не съм ресвал щайгата доста време.

Обаче мога да кажа, че е много готино да се почувстваш т.нар. "beginner user".
Както казах се инсталва с 5 цъкания на мишката. Интерфейса е на БГ. Има си всичко необходими като за начало.
Браузър -разбира се, Офис пакет, каквото му е нужно на човек да си разглежда снимките, торент клиент, плеър за свалените филми и т.н.
Ако искате да ползвате програми от рода на "AutoCAD", "CATIA", "Adobe CS" или нещо свързано с видео обработка то тогава сте напреднал потребител и ще намерите начин да работите с тези програми под PCBSD.

Има само едно лошо нещо. Не ти носи бирата в къщи, но до колкото знам и Windows-a не го прави. :-)

Ако някой се интересува какво друго може!!! Всичко. Това си е операционна система.
Има една фирма която изцяло е на Линукс приложения. Дори мениджъра на фирмата е със PCBSD. Явно има фенове, или просто не се изисква лиценз за ОС.
Аз съм на мнение , че трябва да се цъка и да се пробват нещата.
Активен

PowerBSD

  • Карма: +14/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 27, 2008, 10:33:50 pm
  • Публикации: 67
Re: PowerBSD
« Отговор #8 -: Септември 08, 2008, 12:37:45 am »
В какъв смисъл питаш?
BSD-то си ми седи като втора ОС. Лошото е, че няма време да му обърна внимание.
Не съм ресвал щайгата доста време.

Обаче мога да кажа, че е много готино да се почувстваш т.нар. "beginner user".
Както казах се инсталва с 5 цъкания на мишката. Интерфейса е на БГ. Има си всичко необходими като за начало.
Браузър -разбира се, Офис пакет, каквото му е нужно на човек да си разглежда снимките, торент клиент, плеър за свалените филми и т.н.
Ако искате да ползвате програми от рода на "AutoCAD", "CATIA", "Adobe CS" или нещо свързано с видео обработка то тогава сте напреднал потребител и ще намерите начин да работите с тези програми под PCBSD.

Има само едно лошо нещо. Не ти носи бирата в къщи, но до колкото знам и Windows-a не го прави. :-)

Ако някой се интересува какво друго може!!! Всичко. Това си е операционна система.
Има една фирма която изцяло е на Линукс приложения. Дори мениджъра на фирмата е със PCBSD. Явно има фенове, или просто не се изисква лиценз за ОС.
Аз съм на мнение , че трябва да се цъка и да се пробват нещата.
А аз съм на мнение че трябва да се дават повече предложения за PowerBSD - програми, инсталатор, графична среда (KDE) - какво мислите - 3-ката ли е по-добре или 4-ката, мислите ли че PCBSD че ще откаже повечето потребители след идването на 7.0, защото там е с KDE4, давайте повече предложение за графични инструменти заместващи командния интерфейс, предложения и т.н.

А и между другото - само аз ли съм в проекта...? :)
Активен