www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Помощ - Windows  (Прочетена 51741 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gillmour

  • Гост
Помощ - Windows
« Отговор #30 -: Април 17, 2008, 02:08:58 pm »
Няма да се впускам в много подробности.
Става въпрос за XP на Laptop.
Потребителя е в чужбина и съм му сложил с разни програмки  официален "Product Key".
Понеже е на кофти място се налага да използва мобилен интернет през тамошния оператор.

Тук и идва и проблема. Оператора работи с Microsoft. От там са се усетили и са спряли всякакви входящи и изходящи връзки.
Първи вариант: Закупуване на лицензиран софтуер от Microsoft (70 Еврака :-O)
Втори вариант: Минава на Linux (не става защото потребителя не може да се оправи с него:-/)

Чакам други варианти и предложения;)
Активен

cempak

  • V.I.P.
  • Карма: +101/-27
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 22, 2007, 01:28:40 pm
  • Публикации: 301
Помощ - Windows
« Отговор #31 -: Април 17, 2008, 04:20:42 pm »
Цитат на: gillmour
Няма да се впускам в много подробности.
Става въпрос за XP на Laptop.
Потребителя е в чужбина и съм му сложил с разни програмки  официален "Product Key".
Понеже е на кофти място се налага да използва мобилен интернет през тамошния оператор.

Тук и идва и проблема. Оператора работи с Microsoft. От там са се усетили и са спряли всякакви входящи и изходящи връзки.
Първи вариант: Закупуване на лицензиран софтуер от Microsoft (70 Еврака :-O)
Втори вариант: Минава на Linux (не става защото потребителя не може да се оправи с него:-/)

Чакам други варианти и предложения;)


Намери някой "университетски" уйндоус,като бях студент(преди 2 год.) в университета раздаваха копия на Windows XP Pro SP2 за 50 ст.парчето(демек си плащаш диска) този уйндоус се водеше учебен и беше със един сериен номер с който да активираш уйндоуса и можеше да се ъпдейтва и от MS го разпознаваха като "Education"
Потърси из тракерите такава версия със такъв С.Н.
Ще потърся и аз че се сетих.

За жалост доста отдавна го загубих тоя диск.:-/
Активен

gillmour

  • Гост
Помощ - Windows
« Отговор #32 -: Април 17, 2008, 07:33:36 pm »
Цитат
Намери някой "университетски" уйндоус,като бях студент(преди 2 год.) в университета раздаваха копия на Windows XP Pro SP2 за 50 ст.парчето(демек си плащаш диска) този уйндоус се водеше учебен и беше със един сериен номер с който да активираш уйндоуса и можеше да се ъпдейтва и от MS го разпознаваха като "Education"
Потърси из тракерите такава версия със такъв С.Н.
Ще потърся и аз че се сетих.

За жалост доста отдавна го загубих тоя диск.:-/



Идеята е много добра! :thumbsup:
Жалкото е, че нищо не намерих за Windows XP Pro SP2 Education
От цялото търсене само това: Windwos XP Activation, Validate XP, но явно с тези неща при тях не минава номера (нали пробвах)! ;)
Активен

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Помощ - Windows
« Отговор #33 -: Април 18, 2008, 01:45:04 am »
Пробвай това , аз с него си активирам Уин-а от доста време и нямам никакви проблеми и пак си ъпдейтвам и сичко :


Ако вече сте инсталирали уиндоуа с някой друг невалиден кей, направете следните стъпки за да го валидирате като го смените.

1. Щракнете върху Start (Старт) и изберете Run (Изпълни).
2. В полето Open (Отвори) въведете regedit и натиснете OK.
3. В левия панел намерете следния ключ на системния регистър и щракнете върху него:
HKEY_LOCAL_MACHINE\\\\Software\\\\Microsoft\\\\WindowsNT\\\\Current Version\\\\WPAEvents
4. В десния панел щракнете с десния бутон на мишката върху OOBETimer и натиснете Modify (Модифициране).
5. Променете поне една цифра в тази стойност, за да деактивирате Windows.
6. Щракнете върху Start (Старт) и изберете Run (Изпълни).
7. В полето Open (Отвори) въведете следната команда и натиснете OK.
%systemroot%\\system32\\oobe\\msoobe.exe /a
8. Щракнете върху Yes, I want to telephone a customer service representative to activate Windows (\\\"Да, искам да се обадя на представител на отдела за обслужване на клиенти, за да активирам Windows\\\", след което натиснете Next (Следваща).
9. Щракнете върху Change Product key (Смяна на продуктовия ключ).
10. Въведете новия продуктов ключ в полетата New key (Нов ключ) - W8VXQ-8R68K-3BHGP-V4X4M-89CBM и натиснете Update (Актуализиране).

Ако бъдете върнати към предишния прозорец, щракнете върху Remind me later (Напомни ми по-късно), след което рестартирайте компютъра.
11. Повторете стъпки 6 и 7, за да проверите дали е активиран Windows. Получавате следното съобщение:
Windows вече е активиран. Натиснете OK, за да излезете.
12. Щракнете върху OK.





Успех !
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

dgoro

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Септември 26, 2007, 04:26:04 pm
  • Публикации: 1
Помощ - Windows
« Отговор #34 -: Април 18, 2008, 09:39:47 am »
всичко е перфектно голямо БЛАГОДАРЯ :thumbsup:
Активен

pavelstoykov

  • SuperUser
  • Карма: +5/-15
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 28, 2008, 11:29:28 am
  • Публикации: 52
Помощ - Windows
« Отговор #35 -: Май 02, 2008, 12:06:57 pm »
Цитат на: 3x7azy
значи аз наскоро си взех лап топ.И той нямаше нищо одначало,като сложих диска на ХР-то не ми отчиташе хард диск кадето да го инсталира.А беше чисто нов.Обадих се в фирмата и казаха че бил предназначен от Виста на горе.В смисъл такъв му бил чипа не можело да засече ХР.Може и твоя да е така


Значи,тия от фирмата ти говорят абсолютни глупости(явно не им е там мястото)...твоя проблем е доста често срещан при новите модели лаптори,при опит за инсталиране не намират хард и това е така ,защото windows xp(който е 2002г)няма драйвери за твоя чипсет(говоря за вградени в него)и следователно не ти разпознава харда,затова тия във фирмите продават новите лаптопи с Windows Vista(който е с доста по-нов библиотека от драйвери и няма проблем с откриването с харда)или с някой по-нов Linux.Решението е много просто...има една програма nLite(сигурно има и други,но аз за нея се сещам),с чиято помощ можеш да направиш някой промени в Windows XP(да сложш драйвери,да смениш буут екрана,логин екрана и т.н.).Иска се да имаш имидж на Windows XP на харда си,теглиш си драйверите за твоя лаптоп от страницата на производителя за ХП ,с помоща на тая програмка си ги вкарваш в имеджа ,който имаш и го записваш на диск....после е лесно:)
« Последна редакция: Май 02, 2008, 12:10:13 pm от pavelstoykov »
Активен

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Помощ - Windows
« Отговор #36 -: Май 02, 2008, 01:39:08 pm »
Цитат на: pavelstoykov
Цитат на: 3x7azy
значи аз наскоро си взех лап топ.И той нямаше нищо одначало,като сложих диска на ХР-то не ми отчиташе хард диск кадето да го инсталира.А беше чисто нов.Обадих се в фирмата и казаха че бил предназначен от Виста на горе.В смисъл такъв му бил чипа не можело да засече ХР.Може и твоя да е така


Значи,тия от фирмата ти говорят абсолютни глупости(явно не им е там мястото)...твоя проблем е доста често срещан при новите модели лаптори,при опит за инсталиране не намират хард и това е така ,защото windows xp(който е 2002г)няма драйвери за твоя чипсет(говоря за вградени в него)и следователно не ти разпознава харда,затова тия във фирмите продават новите лаптопи с Windows Vista(който е с доста по-нов библиотека от драйвери и няма проблем с откриването с харда)или с някой по-нов Linux.Решението е много просто...има една програма nLite(сигурно има и други,но аз за нея се сещам),с чиято помощ можеш да направиш някой промени в Windows XP(да сложш драйвери,да смениш буут екрана,логин екрана и т.н.).Иска се да имаш имидж на Windows XP на харда си,теглиш си драйверите за твоя лаптоп от страницата на производителя за ХП ,с помоща на тая програмка си ги вкарваш в имеджа ,който имаш и го записваш на диск....после е лесно:)

Братле аз моя въпрос отдавна го реших даже бях пуснал пост.Работата е само от Биоса.Смених настройката на Сата менюто и всичко си дойде на мястото 8):D:P:)
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

PowerBSD

  • Карма: +14/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 27, 2008, 10:33:50 pm
  • Публикации: 67
Помощ - Windows
« Отговор #37 -: Май 02, 2008, 04:00:16 pm »
Цитат на: 3x7azy
Цитат на: pavelstoykov
Цитат на: 3x7azy
значи аз наскоро си взех лап топ.И той нямаше нищо одначало,като сложих диска на ХР-то не ми отчиташе хард диск кадето да го инсталира.А беше чисто нов.Обадих се в фирмата и казаха че бил предназначен от Виста на горе.В смисъл такъв му бил чипа не можело да засече ХР.Може и твоя да е така


Значи,тия от фирмата ти говорят абсолютни глупости(явно не им е там мястото)...твоя проблем е доста често срещан при новите модели лаптори,при опит за инсталиране не намират хард и това е така ,защото windows xp(който е 2002г)няма драйвери за твоя чипсет(говоря за вградени в него)и следователно не ти разпознава харда,затова тия във фирмите продават новите лаптопи с Windows Vista(който е с доста по-нов библиотека от драйвери и няма проблем с откриването с харда)или с някой по-нов Linux.Решението е много просто...има една програма nLite(сигурно има и други,но аз за нея се сещам),с чиято помощ можеш да направиш някой промени в Windows XP(да сложш драйвери,да смениш буут екрана,логин екрана и т.н.).Иска се да имаш имидж на Windows XP на харда си,теглиш си драйверите за твоя лаптоп от страницата на производителя за ХП ,с помоща на тая програмка си ги вкарваш в имеджа ,който имаш и го записваш на диск....после е лесно:)

Братле аз моя въпрос отдавна го реших даже бях пуснал пост.Работата е само от Биоса.Смених настройката на Сата менюто и всичко си дойде на мястото 8):D:P:)
Не е само това. При теб може само така да се е получило (може компютъра ти да е мааалко по-стар), но в повечето случай най-добре е както каза колегата по-горе - чрез програмата nLite. Защо ли? Защото от BIOS-а може да се смени само и единствено контролера на харддиска, а чрез програмата да се вградят и драйвери за самия чипсет. ;)

Абе с две думи - променя контролера на харддиска от BIOS-а на IDE и пробва. Ако не стане или му даде други грешки - прави си едно Windows-че с вградени драйвери и готово.:cool:
Активен

pavelstoykov

  • SuperUser
  • Карма: +5/-15
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 28, 2008, 11:29:28 am
  • Публикации: 52
Помощ - Windows
« Отговор #38 -: Май 02, 2008, 06:40:40 pm »
3x7azy,радвам се ,че си решил проблема по този начин,но аз съм се сблъсквал с не един или два лаптопа с подобно заболяване :)а поста съм го изпуснал явно ;) както и да ,това го давам като решение,защото и други ще се сблъскат с този проблем
Активен

stomatolog

  • Гост
Помощ - Windows
« Отговор #39 -: Май 10, 2008, 09:55:24 pm »
Преди няколко дни ми се форматира C:-то на PC-то от някакъв вирус.Наложи се всичко наново.Инсталирах у-торента тръгна малко и след туй не ще и не ще да сийдва!Показва ми,че някакъв рутер на Windows Firewall(или нещо подобно) ми ограничава скоростта.Как мога да го оправя,така че да си сийдвам както преди?Дали това е от антивирусната-avast4.8? -_--_--_-
« Последна редакция: Май 10, 2008, 09:59:33 pm от stomatolog »
Активен

leotyria

  • V.I.P.
  • Карма: +31/-36
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 29, 2008, 05:16:04 pm
  • Публикации: 463
    • WWW
Помощ - Windows
« Отговор #40 -: Май 10, 2008, 10:12:58 pm »
Цитат на: stomatolog
Преди няколко дни ми се форматира C:-то на PC-то от някакъв вирус.Наложи се всичко наново.Инсталирах у-торента тръгна малко и след туй не ще и не ще да сийдва!Показва ми,че някакъв рутер на Windows Firewall(или нещо подобно) ми ограничава скоростта.Как мога да го оправя,така че да си сийдвам както преди?Дали това е от антивирусната-avast4.8? -_--_--_-
отваряш уторент щракаш на опции горе по средата след това настройки-общи намираш "add Firewal exception" цъкаш му 1 метка и ок :lol:
Активен
Каква приятна тишина би настъпила, ако хората говореха само това, което са добре премислили./Чудомир/

stomatolog

  • Гост
Помощ - Windows
« Отговор #41 -: Май 10, 2008, 10:36:59 pm »
Сякаш се оправи,ама ще го следя за всеки случай!Благодаря ти много все пак!Реши един от многото проблеми около данданията!
Активен

gillmour

  • Гост
Помощ - Windows
« Отговор #42 -: Май 21, 2008, 06:18:42 pm »
Търся софтуер който да е съвместим с ICQ Messinger

Може и някой обединяваш, но да е пробван или в момента да се ползва. Открих поне 10 такива, но уж поддържат ICQ, а нямат връзка.
Благодаря предварително!
Активен

Gendarmery

  • Гост
Помощ - Windows
« Отговор #43 -: Май 21, 2008, 06:33:19 pm »
Какво ще рече това ? софтуер който да е съвместим с ICQ ?


Да! И намерих руската версия QIP

Върши чудесна работа
« Последна редакция: Май 27, 2008, 03:23:04 pm от gillmour »
Активен

zombi

  • SuperUser
  • Карма: +3/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 08, 2008, 05:24:02 pm
  • Публикации: 41
Помощ - Windows
« Отговор #44 -: Май 27, 2008, 02:45:05 pm »
здр хр ми се омазни , рехиш да инсталирам виста инсталирах я но неще да ми тръгва ?колкото разбрах иска драйвери (явно за стартирането)?и се опитва да направи още едно буут устроисто ?sos
:'(:-/
« Последна редакция: Май 27, 2008, 03:40:41 pm от zombi »
Активен