www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Помощ - Windows  (Прочетена 51633 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

roxana_87

  • SuperUser
  • Карма: +14/-26
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Май 17, 2007, 11:45:19 pm
  • Публикации: 341
Помощ - Windows
« -: Април 02, 2008, 09:32:19 am »
Имам един проблем!Взех си лап-топ и искам да му инсталирам XP,но не ми дава:-/.Лап-топа е с виста,вместо иконата на харда там на "C-то" ми пише "локален диск C" и икона на виста.Даже нe ми и стартира Windowsa когато го пускам да се инсталира,не ми го отчита като Boot CD.Казаха ми,че може и харда да е заключен,затова да не ми дава,но исках да попитам и тук ако някой е имал такъв проблем да ми помогне и да ми каже как се е справил с него.

Благодаря предварително
Активен


Специални благодарности на angelov1965

cempak

  • V.I.P.
  • Карма: +101/-27
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 22, 2007, 01:28:40 pm
  • Публикации: 301
Помощ - Windows
« Отговор #1 -: Април 02, 2008, 12:02:54 pm »
Скоро преинсталнах един лаптоп Тошиба,
и той беше с Виста,особеното беше че нямаше Boot Menu нито опция да вляза в Биоса ,така след няколко рестарта и изреждане на всички копчета от F1 до F12 като натиснах F8 ми излезе едно малко меню от което ме пита от къде да Буутне и аз му дадох CD/DVD и инсталационния диск на XP тръгна,само че тази настройка за Буутването е еднократна,после по подразбиране тръгва да чете от харда което си е и по удобно.Така че след инсталацията няма нужда да го връщаш да Буутва от харда.

Дано съм ти помогнал с тази информация.:)
Успех......
Активен

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Помощ - Windows
« Отговор #2 -: Април 02, 2008, 12:12:09 pm »
значи аз наскоро си взех лап топ.И той нямаше нищо одначало,като сложих диска на ХР-то не ми отчиташе хард диск кадето да го инсталира.А беше чисто нов.Обадих се в фирмата и казаха че бил предназначен от Виста на горе.В смисъл такъв му бил чипа не можело да засече ХР.Може и твоя да е така
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

roxana_87

  • SuperUser
  • Карма: +14/-26
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Май 17, 2007, 11:45:19 pm
  • Публикации: 341
Помощ - Windows
« Отговор #3 -: Април 02, 2008, 12:12:34 pm »
Благодаря ти ще пробвам :)
Активен


Специални благодарности на angelov1965

roxana_87

  • SuperUser
  • Карма: +14/-26
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Май 17, 2007, 11:45:19 pm
  • Публикации: 341
Помощ - Windows
« Отговор #4 -: Април 02, 2008, 12:13:30 pm »
Цитат на: 3x7azy
значи аз наскоро си взех лап топ.И той нямаше нищо одначало,като сложих диска на ХР-то не ми отчиташе хард диск кадето да го инсталира.А беше чисто нов.Обадих се в фирмата и казаха че бил предназначен от Виста на горе.В смисъл такъв му бил чипа не можело да засече ХР.Може и твоя да е така


:-O надявам се да не е
Активен


Специални благодарности на angelov1965

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Помощ - Windows
« Отговор #5 -: Април 02, 2008, 12:27:01 pm »
Между другото аз съм доста доволен от Вистата с която съм,до сега нямам проблеми и забелжки.Качил съм я в тракера ако някой иска Виста Ултимат.Ъпдейтва се всичко.Просто ти трябват около седмица - 2 за да и свикнеш с промените.Сега единия ми комп е с ХР другия с Виста доста се бъркам но нямам забележки :)
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

leotyria

  • V.I.P.
  • Карма: +31/-36
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 29, 2008, 05:16:04 pm
  • Публикации: 463
    • WWW
Помощ - Windows
« Отговор #6 -: Април 02, 2008, 05:25:05 pm »
Цитат на: roxana_87
Казаха ми,че може и харда да е заключен,затова да не ми дава,

напиши нещо за моделчето щото само на някои модели IBM са закл.хардовете а пък тия глупости дето ги разправят търговците за страшни модели дето не поддържат ХР са напрауу смешки:lol:
Активен
Каква приятна тишина би настъпила, ако хората говореха само това, което са добре премислили./Чудомир/

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Помощ - Windows
« Отговор #7 -: Април 07, 2008, 12:14:56 am »
значи разбрах каде е проблема,поне при моя с виндоуса.Биоса му е майката.
Цитирам ти от един БГ форум.Преди да форматираш партишъните влез в биоса и виж дали имаш такава опция.Успех

Когато ви дадат лаптопчето от магазина, на него е инсталирана някаква странна дистрибуция на Linux, която в повечето случаи забива. Първата ви работа е да да се опитате да си инсталирате Windows и да работите. Но се оказва, че това не толкова лесно. Ето защо: машинката е предвидена да работи с Windows Vista Home Ediiton, но това не е най-удачната операционна система за нея /а според мен изобщо не става/. С Vista-та върви бавно, процесора в повечето случаи е натоварен около 100%, а паметта - 55-60% или с други думи направо си скопява компютърчето. Но ако все пак някой реши да слага Вистата, трябва да знае, че тя не намира партишън на който да бъде инсталирана, защото единия дял на диска е форматиран за Linux-а, а другия по неизвестна за мен причина във FAT32. Така че, въоръжете се с едно свежо копие на Hiren's Boot CD /няма да обяснявам как да действате с програмата - описанието го има по много форуми/ и си форматирайте двата дяла на диска в NTFS. С това проблемите на любителите на Vista-та приключват. Желая им приятно висене пред часовничето.
2. Ако обаче искате машинката наистина да е бърза и за не сте си дали парите на вятъра Windows XP е перфектното решение. Тук вече проблемите са по-сериозни, защото ХР-то не намира драйвер за харддиска и ви казва, че няма къде да се инсталира. Ето най простия начин да подкарате Win-а:
- форматирайте в NTFS двата дяла на харда /виж т.1/;
- след като BootCD рестартира системата натиснете F2 и влезте в настройките на BIOS.
- влезте в меню Main и отидете в подменю SATA Mode. Натиснете Enter и ще ви излезе прозорец с две възможности. Изберете IDE Mode. Поставете инсталационния диск на ХР-то в DVD-то. Натиснете F10 и потвърдете. Сега инсталацията протича без проблеми.
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

  • Гост
Помощ - Windows
« Отговор #8 -: Април 07, 2008, 12:31:34 am »
Цитат на: 3x7azy
Когато ви дадат лаптопчето от магазина, на него е инсталирана някаква странна дистрибуция на Linux, която в повечето случаи забива. Първата ви работа е да да се опитате да си инсталирате Windows и да работите. Но се оказва, че това не толкова лесно. Ето защо: машинката е предвидена да работи с Windows Vista Home Ediiton, но това не е най-удачната операционна система за нея /а според мен изобщо не става/. С Vista-та върви бавно, процесора в повечето случаи е натоварен около 100%, а паметта - 55-60% или с други думи направо си скопява компютърчето. Но ако все пак някой реши да слага Вистата, трябва да знае, че тя не намира партишън на който да бъде инсталирана, защото единия дял на диска е форматиран за Linux-а, а другия по неизвестна за мен причина във FAT32. Така че, въоръжете се с едно свежо копие на Hiren's Boot CD /няма да обяснявам как да действате с програмата - описанието го има по много форуми/ и си форматирайте двата дяла на диска в NTFS. С това проблемите на любителите на Vista-та приключват. Желая им приятно висене пред часовничето.
2. Ако обаче искате машинката наистина да е бърза и за не сте си дали парите на вятъра Windows XP е перфектното решение. Тук вече проблемите са по-сериозни, защото ХР-то не намира драйвер за харддиска и ви казва, че няма къде да се инсталира. Ето най простия начин да подкарате Win-а:
- форматирайте в NTFS двата дяла на харда /виж т.1/;
- след като BootCD рестартира системата натиснете F2 и влезте в настройките на BIOS.
- влезте в меню Main и отидете в подменю SATA Mode. Натиснете Enter и ще ви излезе прозорец с две възможности. Изберете IDE Mode. Поставете инсталационния диск на ХР-то в DVD-то. Натиснете F10 и потвърдете. Сега инсталацията протича без проблеми.
Благодаря за информацийката 3x7azy
Активен

bobi73

  • SuperUploader
  • Карма: +94/-170
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 21, 2007, 05:29:10 pm
  • Публикации: 342
Помощ - Windows
« Отговор #9 -: Април 07, 2008, 12:42:24 am »
Цитат на: roxana_87
Имам един проблем!Взех си лап-топ и искам да му инсталирам XP,но не ми дава:-/.Лап-топа е с виста,вместо иконата на харда там на "C-то" ми пише "локален диск C" и икона на виста.Даже нe ми и стартира Windowsa когато го пускам да се инсталира,не ми го отчита като Boot CD.Казаха ми,че може и харда да е заключен,затова да не ми дава,но исках да попитам и тук ако някой е имал такъв проблем да ми помогне и да ми каже как се е справил с него.
Все още няма хардуер , който е предназначен за даден софтуер.
А точно обратното.


Благодаря предварително
Активен

ENERGOTEAM

  • V.I.P.
  • Карма: +104/-1065
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 16, 2007, 11:16:12 pm
  • Публикации: 109
Помощ - Windows
« Отговор #10 -: Април 07, 2008, 07:19:59 am »
Провери в биоса кое устройство ти е зададено за бутващо.
Най вероятно е зададено С-то, за това и не ти тръгва инсталационния диск, а направо ти зарежда вистата.
Поправи бутващо устройство да ти е ДВД - то и ще стане :)
Успех!
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Помощ - Windows
« Отговор #11 -: Април 07, 2008, 10:34:31 am »
Това, което казва 3x7azy е вярно...
Но зависи какъв е твоя конкретен проблем.
Това за което 3x7azy говори е следното:

Задаваш в биоса да зарежда от CD/DVD - слагаш диск с WinXP, той се зарежда, изписва няколко неща и накрая пише съобщение "Не мога да намеря харддиск".
Ако при теб се получава така - следвай написаното от 3x7azy - влез в БИОС-а някъде в advanced настройки направи Native SATA support (или някаква подобна опция) на Disabled и после запомни настройките (F10) и всичко трябва да е наред. Друга възможност (според HP) е да си свалиш от сайта на производителя драйвер за SATA и после с дискета(!) да го сложиш още в началото на инсталацията, но при положение че нямаш флопи на лаптопа не знам как ще стане (но според HP това беше опция :ПП - до колкото помня имаше някаква възможност да направиш CD-то да изглежда като floppy за ОС-то, но не съм сигурен!)

Та ако това е твоя случай и имаш проблеми - пиши ми съобщение. Скоро се занимавах с нещо подобно и имам бегли спомени и може и да успея да помогна...

успех!


П.П. ааа да - хубаво е да си пишеш и модела на лаптопа следващия път като питаш такива въпроси. :)
« Последна редакция: Април 07, 2008, 10:35:07 am от jp »
Активен

  • Гост
Помощ - Windows
« Отговор #12 -: Април 07, 2008, 10:44:07 am »
И с дискета пак не може да ти намери хардовете.Един приятел се мачи цяла седмица да ми го преинсталира и не стана.Развали ми райт масива и чак тога ми намери хардовете( и сега съм болен 500гб инфо изчезнаха нейде и сега на ново).С вистата такъв проблем няма.
Активен

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Помощ - Windows
« Отговор #13 -: Април 07, 2008, 11:24:13 am »
значи по принцип по новите лап топ-и ги правят с цел Виста.На моя беше по същия начин слагам ХР и ми пише че не може да ми намери хард.Обаче след доста обстойно търсене намерих решението и то е това което съм ти посочил по нагоре.Обаче стигам до форум в който пише че всичко е направил минал е на ХР,но сега въпроса драйвери ? А драйвери няма.Така че добре си помисли какво правиш,да не сгрешиш.На моя даже описанието в книжката е показано на Виста
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

Gendarmery

  • Гост
Помощ - Windows
« Отговор #14 -: Април 07, 2008, 06:00:16 pm »
Цитат на: 3x7azy
значи по принцип по новите лап топ-и ги правят с цел Виста.На моя беше по същия начин слагам ХР и ми пише че не може да ми намери хард.Обаче след доста обстойно търсене намерих решението и то е това което съм ти посочил по нагоре.Обаче стигам до форум в който пише че всичко е направил минал е на ХР,но сега въпроса драйвери ? А драйвери няма.Така че добре си помисли какво правиш,да не сгрешиш.На моя даже описанието в книжката е показано на Виста



Abe ЕкСТАЗИ - Това че не ти намира ХАРДа е че няма SATA драйвери - нищо друго - запомнете : НЯМА ЛИ САТА Драйвери - няма ХДД (ако е SATA, ако е IDE - nqma ядове) - А за това за ВИСТА си прав - че нарочно не слагат драйвери - да може да си полуляризират птодукта !
« Последна редакция: Април 07, 2008, 06:00:59 pm от Gendarmery »
Активен