www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Помощ - Windows  (Прочетена 51744 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

cempak

  • V.I.P.
  • Карма: +101/-27
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 22, 2007, 01:28:40 pm
  • Публикации: 301
Помощ - Windows
« Отговор #45 -: Май 27, 2008, 03:14:24 pm »
Цитат на: zombi
здр хр ми се омазни , рехиш да инсталирам виста инсталирах я но неще да ми тръгва ?колкото разбрах иска драйвери (явно за стартирането)?и се опитва да напражи о6те едно буут устроисто ?sos:'(:-/


От написаното от теб ми става ясно че нищо не ти е ясно,защо си се правил на разбирач е друг въпрос,естествено че иска драйвери за стартирането,както и някой който разбира за да я инсталира правилно че да тръгне...
Съветвам те да използваш "Обади се на приятел" който разбира да дойде да ти оправи мазалото :) и след подробни обяснения и записки да опиташ да си инсталираш сам ОС .
Активен

zombi

  • SuperUser
  • Карма: +3/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 08, 2008, 05:24:02 pm
  • Публикации: 41
Помощ - Windows
« Отговор #46 -: Май 27, 2008, 04:34:18 pm »
Цитат на: cempak
Цитат на: zombi
здр хр ми се омазни , рехиш да инсталирам виста инсталирах я но неще да ми тръгва ?колкото разбрах иска драйвери (явно за стартирането)?и се опитва да напражи о6те едно буут устроисто ?sos:'(:-/


От написаното от теб ми става ясно че нищо не ти е ясно,защо си се правил на разбирач е друг въпрос,естествено че иска драйвери за стартирането,както и някой който разбира за да я инсталира правилно че да тръгне...
Съветвам те да използваш "Обади се на приятел" който разбира да дойде да ти оправи мазалото :) и след подробни обяснения и записки да опиташ да си инсталираш сам ОС .


хм аз първи път си слагам виста .достатъчно съм инсталирал хр и никога не е сикал драйвери. не предполагах че вистата  ще ми създаде проблеми . а откаде да издърпам драйверите ?
Активен

gillmour

  • Гост
Помощ - Windows
« Отговор #47 -: Май 27, 2008, 04:46:58 pm »
Има много сайтове за драйвери. В моента се сещам за
driverguide
radarsync
VistaDrivers
Активен

pavelstoykov

  • SuperUser
  • Карма: +5/-15
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 28, 2008, 11:29:28 am
  • Публикации: 52
Помощ - Windows
« Отговор #48 -: Май 29, 2008, 11:26:51 am »
Цитат на: zombi
Цитат на: cempak
Цитат на: zombi
здр хр ми се омазни , рехиш да инсталирам виста инсталирах я но неще да ми тръгва ?колкото разбрах иска драйвери (явно за стартирането)?и се опитва да напражи о6те едно буут устроисто ?sos:'(:-/


От написаното от теб ми става ясно че нищо не ти е ясно,защо си се правил на разбирач е друг въпрос,естествено че иска драйвери за стартирането,както и някой който разбира за да я инсталира правилно че да тръгне...
Съветвам те да използваш "Обади се на приятел" който разбира да дойде да ти оправи мазалото :) и след подробни обяснения и записки да опиташ да си инсталираш сам ОС .


хм аз първи път си слагам виста .достатъчно съм инсталирал хр и никога не е сикал драйвери. не предполагах че вистата  ще ми създаде проблеми . а откаде да издърпам драйверите ?



Хм,нека и аз кажа нещо по въпроса,няма Windows на света ,който да НЕ тръгне ,заради драйвери,особенно Виста..Затова от Майкрософт са сложили библиотеки в windows-a,като намери дадения хардуер да го подкара(само по-новите лаптопи имат малко играчка по този въпрос)..Интересно ми е как слагате драйверите по време на инсталацията на Windows(имам предвид тези ,които са дадени от фирмата производител на самият хардуер ,който имате под капака)?
Активен

Gendarmery

  • Гост
Помощ - Windows
« Отговор #49 -: Май 29, 2008, 11:54:27 am »
Точно и аз заради това не отговорих на поста !

1. Купуваш си КОМПЮТЪР !
2. дават ти ИНсталационни CD`s с драйвери за Хардуера (Видео, Звук, Дънна платка и други) / има някой обаче дето не дават такива сидита, после ше ти обесня..../
3. Отиваш си у вас, и слагаш WINDOWS BZ, инсталираш
4. Чак тук ти треат Драйверите за Хардуера /Само пропуснах да кажа, че ако Харда ти е SATA ще ти треат вградени драйвери в WINDOWS Инсталатора за SATA , ако ги няма няма да може да ти тръгне инсталатора, понеже не намира на кво да инсталира WINA/

5. Ako немаш драйвери - гледаш марките и моделите на Видео, Дънна платка, Звук, и други ... и намираш в Интеренет сайта на производителя и от там ... пример:

АЗ имам VIdeo: Аti Radeon x1500 ... Oтивам на Ati.com търся поддръжка или драйвери на съответния модел и сам готов !

ТВА Е ОТ МЕН !
Активен

PowerBSD

  • Карма: +14/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 27, 2008, 10:33:50 pm
  • Публикации: 67
Помощ - Windows
« Отговор #50 -: Май 29, 2008, 12:08:33 pm »
Нека и аз да се изкажа по въпроса за драйверите.

Ако имаш SATA харддиск, Win-а пак може да тръгне, само със смяната на контролера на харддиска от BIOS-а.
Активен

Gendarmery

  • Гост
Помощ - Windows
« Отговор #51 -: Май 29, 2008, 12:21:30 pm »
Цитат на: PowerBSD
Нека и аз да се изкажа по въпроса за драйверите.

Ако имаш SATA харддиск, Win-а пак може да тръгне, само със смяната на контролера на харддиска от BIOS-а.



Едва ли ше те разбере човека ... щом има проблем с Drivers ... контролери и Basic Input/Output System ... da .. da !

Намери си Windows Black Edition .. там има SATA Драйвери - и няма да ти се налага да барникащ из BIOS ... !
« Последна редакция: Май 29, 2008, 12:22:26 pm от Gendarmery »
Активен

pavelstoykov

  • SuperUser
  • Карма: +5/-15
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 28, 2008, 11:29:28 am
  • Публикации: 52
Помощ - Windows
« Отговор #52 -: Май 29, 2008, 12:33:53 pm »
Дам,пак стигаме до въпросните сата дискове,този проблем явно доста хора не могат да го разберат ,че те са без значение,и в Мака съм го обеснявал 10пъти ,ама кой да чете,важен е контролера ,не диска!!Така че при някой модели(2008 например компютри(имам предвид лаптопите)ги дават с Виста,защото примерно Windows XP не намира харда(но и това си има оправия,стига да знае човек как,просто си прави Windows  и си вгражда неговите драйвери за чипсета и е ок)заради новия чипсет ,който няма аналог в Windows XP библиотеките(все пак те са много по-стари),но Виста да не тръгне,защото нямала драйвери....е доста смешно твърдение
« Последна редакция: Май 29, 2008, 12:35:29 pm от pavelstoykov »
Активен

az_

  • SuperUploader
  • Карма: +167/-18
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Април 20, 2007, 10:11:23 pm
  • Публикации: 350
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: az_
    • WWW
Помощ - Windows
« Отговор #53 -: Май 29, 2008, 12:46:57 pm »
Цитат на: pavelstoykov
Дам,пак стигаме до въпросните сата дискове,този проблем явно доста хора не могат да го разберат ,че те са без значение,и в Мака съм го обеснявал 10пъти ,ама кой да чете,важен е контролера ,не диска!!Така че при някой модели(2008 например компютри(имам предвид лаптопите)ги дават с Виста,защото примерно Windows XP не намира харда(но и това си има оправия,стига да знае човек как,просто си прави Windows  и си вгражда неговите драйвери за чипсета и е ок)заради новия чипсет ,който няма аналог в Windows XP библиотеките(все пак те са много по-стари),но Виста да не тръгне,защото нямала драйвери....е доста смешно твърдение


Преди няколко дни и аз вграждах драйвери за контролер в XP. Всъщност по-доброто решение е да си имаш флопи, но в новите преносими компютри, този хардуер е отдавна забравен. Гадното е, че дори да си вземеш USB флопи, не винаги върши работа за целта.
Така че, ако искате да вграждате драйвери в Windows ви препоръчвам nLite
« Последна редакция: Май 29, 2008, 12:47:34 pm от az_ »
Активен

Gendarmery

  • Гост
Помощ - Windows
« Отговор #54 -: Май 29, 2008, 12:50:05 pm »
И аз така смятам AZ_

та мисълта ми беше че ако не може да го направи потребителя който има проблема - може да ползва WINXP BLACK Edition ... ama то реално има доста варианти :)
Активен

pavelstoykov

  • SuperUser
  • Карма: +5/-15
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 28, 2008, 11:29:28 am
  • Публикации: 52
Помощ - Windows
« Отговор #55 -: Май 29, 2008, 01:05:43 pm »
Абсолютно съм съгласен с AZ_..;) и аз за тази програмка говорех(мислено де)..за това се опитах да обесня на зомби че грешката не е в неговия телевизор,просто не е от драйверите проблема...а в зад компютърното устройство

az_: Наскоро чух още един вариант на този лаф - проблемът е някъде между монитора и облегалката на стола. :P
« Последна редакция: Май 29, 2008, 01:10:27 pm от az_ »
Активен

zombi

  • SuperUser
  • Карма: +3/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 08, 2008, 05:24:02 pm
  • Публикации: 41
Помощ - Windows
« Отговор #56 -: Май 30, 2008, 08:00:48 pm »
някой може ли да ми препоръча антивирусна за виста ?
Активен

cempak

  • V.I.P.
  • Карма: +101/-27
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 22, 2007, 01:28:40 pm
  • Публикации: 301
Помощ - Windows
« Отговор #57 -: Май 30, 2008, 08:09:28 pm »
AVG Antivirus Free 8.0
Активен

zombi

  • SuperUser
  • Карма: +3/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 08, 2008, 05:24:02 pm
  • Публикации: 41
Помощ - Windows
« Отговор #58 -: Май 30, 2008, 08:12:12 pm »
Цитат на: cempak
AVG Antivirus Free 8.0

добра ли е ? да не някаква боза ????
Активен

Gendarmery

  • Гост
Помощ - Windows
« Отговор #59 -: Май 30, 2008, 08:20:04 pm »
Цитат на: zombi
Цитат на: cempak
AVG Antivirus Free 8.0

добра ли е ? да не някаква боза ????



Ne e боза как ще е боза - аз съм с нея и неам проблеми - за сега може би една от най-добрите !
Активен