www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем голям !  (Прочетена 228570 пъти)

0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

takova_jivotno_nema

  • SuperUser
  • Карма: +1/-2
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 19, 2007, 05:47:41 pm
  • Публикации: 4
Re: Проблем голям !
« Отговор #480 -: Декември 15, 2008, 12:29:40 am »
VIVA Да живеят торентите и безплатните програми с отворен код - благодарение на тях има малко възмездие в тоя свят - тия дето правят това дето го правят за морални ценности - за чест и слава и за да помагат на хората с това което правят, те си умират от кеф че продуктите им се качват по торент тракери, хората ги сиидват и ги разпространяват. А тия мискини дето само за пари мислят и само гледат как да си напълнят повечко гушите си умират от яд.  ;D
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #481 -: Декември 15, 2008, 12:35:26 am »
Не подкпрепям подобни изявления. Опитвам се просто да покажа, че нещата не са черни и бели. Когато уважаваният от мен Артист ( за мен той е артист не актьор) Стефан Данаилов ме нарича пират се чуствам много неприятно и ми е болно, че толкова уважавн човек, като него се е оставил да бъде въвлечен в една пошла кампания. Кампания коато самият той не разбира. Кампания да ни направят роби на лобитата на американските корпораций и то чрез собствената ни власт. Тъжно е съжалявам този велик човек, че така съсипва доброто си име, което еградил цял живот пред очите на новото поколение на България и това е с което те (ние) ще го запомним!
Активен

vikitare

  • SuperUser
  • Карма: +1/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Септември 22, 2007, 08:50:14 am
  • Публикации: 9
Re: Проблем голям !
« Отговор #482 -: Декември 15, 2008, 12:39:35 am »
Човече , Стефчо от край време е див комунист, как иначе ще стане известен!!! колко е крал от киното не е ясно.....
Активен

vikitare

  • SuperUser
  • Карма: +1/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Септември 22, 2007, 08:50:14 am
  • Публикации: 9
Re: Проблем голям !
« Отговор #483 -: Декември 15, 2008, 12:48:56 am »
А за Билчо човече несъм съгласен с теб и защо, неможеш да ме убедиш че свободния код и по-точно операционните системи или по-точно линукс, защото всичко е линукс , е по-добър и по надежден от виндоуса :) това е друга тема но го казвам защото съм изучил почти всички операционни системи и знам разликите. Всяка операционна система си има добрата страна и лошата страна. Иначе за тракерите напълно те подкрепям, ето и аз даже си имам :))) докато неса ме погнали още :))))
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #484 -: Декември 15, 2008, 12:49:15 am »
Какъв е по партийна принадлежност не е тема на разговора (от каде знаеш че аз не съм див комунист и сега няма да ти делна потребителя и да те банна за подобно изказване?). Важно е че се е оставил да бъде въвлече в тази грозна абсолютно безпредметна кампания. Позволил е да станем "по- католици от папата". Те в Америка не си позволяват такива неща както тук. И не си дават толкова "зор" колкото тук!
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #485 -: Декември 15, 2008, 12:52:51 am »
А за Билчо човече несъм съгласен с теб и защо, неможеш да ме убедиш че свободния код и по-точно операционните системи или по-точно линукс, защото всичко е линукс , е по-добър и по надежден от виндоуса :) това е друга тема но го казвам защото съм изучил почти всички операционни системи и знам разликите. Всяка операционна система си има добрата страна и лошата страна. Иначе за тракерите напълно те подкрепям, ето и аз даже си имам :))) докато неса ме погнали още :))))
Мисля да не изказвам мнение по - повтод уиндоус и Линукс, а просто да цитирам на една приятелка част от описанието на сакайпа и: :)
"Windows is not an OS!!!" - край на цитата.
И един лозунг от мен:
"Силата е на Пингвина и той ще управлява света!"
« Последна редакция: Декември 15, 2008, 12:54:19 am от M.Schumacher »
Активен

vikitare

  • SuperUser
  • Карма: +1/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Септември 22, 2007, 08:50:14 am
  • Публикации: 9
Re: Проблем голям !
« Отговор #486 -: Декември 15, 2008, 12:57:17 am »
В америка неможеш да си купиш жълт компютър защото излиза по-скъпо от марковия, а марковия от своя страна върви с уиндовс. също така за да изтеглиш една мп3-ка ти струва 1 цент, не е като при нас супер скъпо! и накрая ще ти наблегна че заплатките им неса като наще и не им дреме че неска си купил нова музика или нова игра.
Потребителя няма да ми изтриеш щото щеше да си го направил досега :)) а и имам няколко мрежи в нас ще ме банираш до утре сутринта :))) мисля че си говорим интересни неща :) аз обаче трябва да лягам че трябва да отварям дюнера рано рано :)
Пожелавам ти приятна вечер
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #487 -: Декември 15, 2008, 01:06:15 am »
В америка неможеш да си купиш жълт компютър защото излиза по-скъпо от марковия, а марковия от своя страна върви с уиндовс. също така за да изтеглиш една мп3-ка ти струва 1 цент, не е като при нас супер скъпо! и накрая ще ти наблегна че заплатките им неса като наще и не им дреме че неска си купил нова музика или нова игра.
Потребителя няма да ми изтриеш щото щеше да си го направил досега :)) а и имам няколко мрежи в нас ще ме банираш до утре сутринта :))) мисля че си говорим интересни неща :) аз обаче трябва да лягам че трябва да отварям дюнера рано рано :)
Пожелавам ти приятна вечер
Говориш точно, човек който никога не е стъпвал в "обетованата земя"
Нека ти отговоря като такъв живял там.
1. В Хамерика можеш да си сглобиш копютър точно както и тук. На 3 пъти по ниска цена. До скоро не можеше да си купиш марков комютър без Уиндоус, но гигантските хардуерните асемблатори се усетиха на къде дъха вятъра и вече започнаха да се появяват машини с Линукс. А това, че до сега не можеше пак се дължи на "дребната" грешчица на IBM наречена Бил Гей.
2. Мп3 ката не се продава в супермаркета или на бензиностанцията. Тя се продава в онлайн магазини. Те са достъпни от цял свят. Не че съм пазарувал подобни неща, но не знам за цена от 1 цент. Дори и да има такава ТИ също можеш да си я купиш на нея.
3. заплатките .... на черното бело ме мога да кажа.
4. за изтриването мога да те трия до утре сутринта. Ако не аз имаме екип от 50 човека, които да го правят. Доказали сме не веднъж, че сме по - упорити и от най - наглите спамери врагове на п2п(в)бг.ком и можем да трием повече от колкот можете вие да се регистрирате. Така че внимавай да не ме ядосаш.
5. Да интересни неща си говорим и ти пожелавам лека нощ че и аз съм на работа. Дет се казва ако найстина изкарва замунда 300 бона на месец а арена 100 бона аз трябваше даизкарвам поне 3 - 4 и да не работя, но уви празнословието на журналистите ни няма граници и пишат неща, които изсмукват от пръстите си или просто прочитат на тавана!
Активен

starsssss

  • Гост
Re: Проблем голям !
« Отговор #488 -: Декември 15, 2008, 01:35:19 am »
Ехейй... чак на мен ми стана интересно... това ми прилича като онзи спор "кокошката или яйцето..." рекох да надникна и да видя какво става, и гледай какви интересни работи се пишат... още ще има ли... да знам дали да си лягам или не  ;)

П.С. А за това съм напълно съгласна с Шефа

Цитат
Ако не аз, имаме екип от 50 човека, които да го правят. Доказали сме не веднъж, че сме по - упорити и от най - наглите спамери врагове на п2п(в)бг.ком и можем да трием повече от колкото можете вие да се регистрирате.


Винаги когато се е налагало, но никога не е било ей така без причина.
Едва ли има по задружен и сплотен екип от този на P2PBG.COM ...   ;)
« Последна редакция: Декември 15, 2008, 01:44:07 am от starsssss »
Активен

GoDLeV

  • SuperUploader
  • Карма: +2/-2
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Ноември 06, 2007, 09:58:17 pm
  • Публикации: 11
  • Торент Клиент:
  • Профил в bpoke.com: godlev
  • what the fcuk...
    • WWW
Re: Проблем голям !
« Отговор #489 -: Декември 15, 2008, 04:28:13 am »
ей тука също са писали малко за актуалните събития явно и тях гонят... http://elit-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=46&sid=f72f24bd56c2a2ef5951d666b22acfd0
Активен

vikitare

  • SuperUser
  • Карма: +1/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Септември 22, 2007, 08:50:14 am
  • Публикации: 9
Re: Проблем голям !
« Отговор #490 -: Декември 15, 2008, 07:19:22 am »
Тези хора работят на принципа "Има човек има проблем , Няма човек няма проблем" . смешници са наще законо изпълнители . Предлагам да грабнем по един калашник и ...... поне знаем как се стреля с това , повечето от нас , нали ни задължаваха до скоро :))
Активен

Dulev

  • SuperUser
  • Карма: +3/-1
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 30, 2007, 09:34:28 am
  • Публикации: 18
Re: Проблем голям !
« Отговор #491 -: Декември 15, 2008, 09:30:01 am »
Извинявам се ,че се намесвам и се извинявам ,че обърках електронния подпис с форумния , но смятам да "дудна" още малко въпреки ,че не питаш мен!
Да предположим ,че вчера съм си купил "Mercedes" и лицензирано копие на някой филм /да кажем твоят авторски например/ и реша да ги дам под наем или просто да ги дам на приятелите ми и те решават ,че са готини и си правят копия.
Питам защо при автомобила няма престъпление , а се оказва ,че теб съм те обрал?
Освен това при закупуването на CD , DVD и други в цената е калкулирано и "авторски права" за евентуално копиране на песни , филми и софтуер за лично ползване.
Според мен /без да си ме питал/ щом съм си закупил автомобил или филм те вече са моя собственост и мога да публикувам в нета снимки или части от тях стига да не представям копията които съм направил за мои и да не печеля пари и от тях.
Истинските пирати не са в тракерите , те са на улицата и продават пиратски копия често с отвратително качество и изкарват повече пари от /например/ един емигрант в Гърция!
Добре, извиненията се приемат, щом има желание за диалог.

Това, че се калкулира в цената на DVD-тата авторски права съм го чувал, но наистина не ми е ясно как после се разпределят тези пари. То е нещо подобно на радиостанциите, които също заделят пари за всяка излъчена песен, но май не ги плащали на никой (поне такива неща изнасят в медиите). Но ако за свеки диск се взима 6% от цената, това какво ги грее авторите. Аз си взимам DVD-та по 30 ст. по 6% прави 1.8 ст. Или за 100 броя 18 стотинки!

Отдаването под наем си имам своите законови разпоредби и е свързано със съответни договорни отношения относно продукта. Ако автора не иска той да се разпространява безплатно или под наем значи не може. Видеотеките плащат допълнителни пари за правото да отдават под наем. Производителя решава - продавам тази стока за толкова пари, при тези условия - ти ако си съгласен купуваш.
Проблема при софтуерния/музикален/филмов продукт е, че може да се възпроизведе в повечето случаи на 100 процента 1:1 с оригинала. Докато с един автомобил това не можеш да го направиш. Затова и лесно се пиратстват тези продукти.

Супер заформя се спор и Дулевците ставате много. Много се кефя.

Опа вече ме цитират.  ;)
Само моля да не ми се използва името по този начин!

Гледам прочел си това, което ти написах и си се постарал да отгоовориш по реда на писането, което само по себе си заслужава уважение. Писал си на кирлица и за т'ва ще зема и аз да го нправя. Пък ако се заформи интересен спор може и даже правописните грешки да почна да си оправям.
За МикроСъкс. Явно не съм дописал цялата теория за софтуера. За това ще ти дообясня. Въпросът е защо детето ти ще започне да си купува Уин. Краткият отговор е: "Няма"...

По принцип само кирилицата уважавам, и доста се поизпотих на писанията ти. По принцип във други форуми направо ги пропускам такива постове.

За софтуера на M$ така нещата вече изглеждат правдоподобни и наистина "щетите" от домашното ползване не са толкова големи. Поне доколкото мога да преценя, без да имам големи наблюдения по въпроса. Нещата са си много дебели.
Все пак си държа на мнението, че ако забравим големите риби, се ощетяват "дребните" търговци - например разпространителите на филми. Тази година имаше един филм, който в тракера беше дръпнат над 80000 пъти. Става въпрос за DVD-то, което въпреки че не е DVD8 доста се доближава до оригинала. Та колко са загубили местните разпространители на филма? Разбира се, че от тези хора, ако не съществуваше интернет във вида в който го познаваме, може би максимум 1000 биха си купили диска и то ако е под 20лв.
« Последна редакция: Декември 15, 2008, 09:32:21 am от Dulev »
Активен
"Орден в сянка" - първият български STAR WARS фен филм http://shadoworder.bgjedi.com/

vikitare

  • SuperUser
  • Карма: +1/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Септември 22, 2007, 08:50:14 am
  • Публикации: 9
Re: Проблем голям !
« Отговор #492 -: Декември 15, 2008, 10:13:29 am »
Относно отдаването под наем само мога да кажа че навремето когато държах видеотека си купувах касетки от различни разпространители, тогава още не беше така затегнато положението, и плащах допълнително 5 лв върху цената , авторско право. А дали самата фирма разпространител има право да продава не се знае, странното е че тези фирми изведнъж потънаха в земята и остана само александра филмс, всички видеотеки се превърнаха в дистрибутори на александра филмс. Защо се получи така? веднага давам отговор, от други колеги тогава знам че при тях са идвали едни дебеловрати с бухалки и..... може да се сетите нататък. Който иска видеотека минава на александра филмс, който неиска изяжда бухалки.
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #493 -: Декември 15, 2008, 10:34:46 am »
Към Дулв:
Ще ме извиниш за името, но не мога да помня имена, твойто ми се наби в акъла и ми изглежда подходящо за синоним на хората, които смятат, че ние сме "пирати" и ограбваме кораба на авторите.
Довечера ще седна да ти напиша още отварящи очите истини на теб и на "дулевците".
Сега ще ти кажа нещо друго. 1,8 лв от един щпиндел дискове от теб. А от мен, а от Гошо, а от Пешо, а от Иван, а от станалите стотици милиони потребители купуващи си дискове по света. А какво става с фирмите. Те си купуват дискове в промишлени количества за да правят резервни копия на работния си процес. Те не гледат филми, не слушат музика. Къде отиват тези пари? При авторите!!!
Как се разпределят ?!?!?! Who cares? Както искат да ги разпределят т'ва си е техен проблем. Ти утре ще кажеш защо Дрим Уоркс зе повече от Уолт Дисни (от тези парички) на мен филмите на Дисни ми харесват повече от тези на Спилбърг. И какво ще отидеш да скандираш пред Парламента дайте повече пари на Спилбърк - заслужил си ги е човека!!! Я слезни на земята и си гледай в собствената паница, а не в тази на милиардерите.
 По въпроса за кирилицата имам особено мнение, но няма да го споделям че пак ще отворя безмислен спор.
Относно 80 000 те копия на даден филм ша ма сфиняфаш ма си гледал друг тракер. Ние имаме максимум 30 000 активни потребители и то на силни месеци. Нема никъв шанс да е свалено нещо 80к пъти. Ако си видял подобно нещо, то някой нещо е чийтнал и не сме го видяли.
Най - важното нещо, за което ще изпиша един ферман довечера е тоя номер с копието едно към едно. Т'ва нещо се опитват да ви го внушат хора, като шефа на MPAA или босовете на звукозаписните гиганти по света е пълна, грозна и нагла лъжа. 99.9 % от нещата, които се разпространяват по торент тракерите са копия с ПО - НИСКО качество. Те НЕ са еднакви с оригинала. Истинските ценители на изкуството имат правото и възможността да закупят оригинала за да се задаволят напълно с него. Ние по - простичките хора с по - скромни възможности, какво да првим, да мрем ли? И за нас трябва да има изкуство. За това ние се задоволяваме с ПО - НИСКОТО качество за което си плащаме косвено чрез носителите на данни който купуваме. Ще ти дам един дребен въпрос за размисъл над, който да разсъждаваш докато си пусна тезата довечера.

Ако си купя "Гладиатор" на Ридли Скот пъхна го в ДВД - то на компютъра си и го прекомпресирам в XviD - компресираният файл (този с .avi разширение), на кой е собственост на на хората на Ридли или мое?!
Помисли добре довечера ще разбереш какво мисля аз!!!
« Последна редакция: Декември 15, 2008, 10:40:27 am от M.Schumacher »
Активен

Bradat

  • SuperUploader
  • Карма: +108/-26
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 13, 2008, 05:29:12 pm
  • Публикации: 471
  • Торент Клиент: utorent
Re: Проблем голям !
« Отговор #494 -: Декември 15, 2008, 01:48:14 pm »
за Дулев  в България


   г-н Дулев както сам казвате

Аз лично съм качвал само четири торента и два от тях бяха редки филми, но въпреки това си бяха пиратски. Другите торенти бяха мои авторски филми и за тях съжалявам, че вече не са активни за теглене.

       Редки филми може !!!! а другите НЕ ( цитат от един български филм „ За кучета може , за прасета НЕ „) 

  И кое ги прави редки това , че 5 или 10 души не виждат огромни печалби в тях.А къде е разликата от преди 20 год. Преди не гледахме по-ИДЕОЛОГИЧЕСКИТЕ , а сега по-ИКОНОМИЧЕСКИТЕ причини на едни и същи хора.От незнайно колко милиона филма по света трябва да гледаме само няколко хиляди ,ами другите са редки значи МОЖЕ !!!!
  Който смята ,че има права върху някой филм нека докаже (ако не знаете –Правата се купуват за брой копия или брой прожекции.ПРАВА ЗА ВЕЧНИ ВРЕМЕНА поне в България и за  България още никой няма , ако не смятаме чалгата , а тя си прави парите от концерти а не от дискове)

  Колкото до грижата за българските и чуждите търговци:
ПОХВАЛНО  ::)  ама и това не е точно тъка ,който е купувал ще купува – който е теглил ще си тегли ( кучето като се научи да си върти опашката ,това е до гроб – народна поговорка) .А да сте чували за класацията кой колко пари е спечелил още в деня на премирата си  ;)  :D Остава само въпроса от къде ще теглим – ами от там дето и сега за да се качват в тракерите.АМИ ДА ЗАЩИТИМ БЪЛГАРСКОТО ТОГАВА поне  ;)


     г-н Дулев нима всичко в компютъра Ви е с платени права ,дори и този за филмите с който толкова се гордеете   ???

Ние май винаги сме чакали някой да ни каже КАКВО , КОЛКО , КОГА и ДАЛИ може да правим и имаме .И колкото по-отдалече е казано -толкова повече го правим.Без значение дали е за :торенти ,права на потребители , закони, акцизи , убиване на сред студентски град или  бездомните кучета дето  носят зарази , хапят или пикаят в пясъка дето играят децата  >:(   ;D
(само да не бъда разбран погрешно за животните ,винаги съм имал куче и ОБИЧАМ ЖИВОТНИТЕ)

п.п. Ами не хапете ръката която Ви дава възможноста да показвате филмите си

« Последна редакция: Декември 15, 2008, 02:57:44 pm от starsssss »
Активен