www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Сега ли е времето за протести?  (Прочетена 24400 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Сега ли е времето за протести?
« -: Януари 15, 2009, 10:15:21 am »
Днес е вторият ден от протестите срещу българското правителство. Отново протестират студентите, природозащитниците, медицинските работници и българските майки. Никоя партия не желае да застане зад протестите, които за пръв път са организирани спонтанно, чрез форуми блогове и сайтове за видеосподеляне.
Вчерашният протест беше опорочен от около 30-тина младежи с вид на скинари и футболни хулигани и последвалите в медийте спекулации, кой плаща за това.
Въпросът днес е: Дали да има такива протести, кой протестира и за какво всъщност? Дали ще се постигне ефект от тях или отново ще се опорочат от подстрекателите?
Искам да започна тази тема тук и да чуя вашето мнение по въпроса. Сега ли трябва да се протестира? Какъв е смисъла? Трябва ли да изчакаме до изборите или трябва да отстояваме това което искаме по всяко време?

Събитията в релно преме тук!
http://bpoke.com/channel/BgProtest2009
« Последна редакция: Януари 15, 2009, 10:58:27 am от M.Schumacher »
Активен

uppy6

  • V.I.P.
  • Карма: +30/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 06, 2007, 08:41:14 am
  • Публикации: 80
  • Торент Клиент: u torrent
  • Профил в bpoke.com: uppy6.bpoke.com
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #1 -: Януари 15, 2009, 11:04:20 am »
аз съм за трябва да се покаже на тия мазници къде им е мястото
Активен

reni999

  • V.I.P.
  • Карма: +85/-39
  • Неактивен Неактивен
  • :Септември 29, 2007, 04:40:06 pm
  • Публикации: 720
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #2 -: Януари 15, 2009, 11:25:54 am »
Когато се протестира ,трябва да е ясно защо,какви са причините,какво се очаква,от кого.Вчера видях само много хора които викаха и се блъскаха,нямаше я обединяващата идея,всеки си правеше каквото иска.Вярно в нашата държава нищо не е наред,но не мисля че това ще оправи нещо.
Активен

goshopraseto

  • SuperUploader
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 14, 2008, 11:22:06 am
  • Публикации: 2
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #3 -: Януари 15, 2009, 11:33:25 am »
Трябва да се протестира но в случая е безумен. Протестират хора които нямат връзка помежду си без ясни искания и цели за постигане. Искаме да свалим правителството!! Защо?!?!
Активен

az_

  • SuperUploader
  • Карма: +167/-18
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Април 20, 2007, 10:11:23 pm
  • Публикации: 350
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: az_
    • WWW
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #4 -: Януари 15, 2009, 11:42:55 am »
Аз лично познавам само исканията на природозащитниците и съм съгласен с тях.

Студентите сами не могат да се разберат какво искат, а за другите идея си нямам каква им е целта.

Аз като цяло подкрепям това управление и за разлика от преди 12 години, когато бях всеки ден на площада, сега нямам намерение да се включвам в протестите.

Иначе за тези, които са на работа или не могат да дойдат на протеста, защото не са от София, ето линк за виртуално присъстсвие: http://feelfriendly.com/
Активен

starsssss

  • Гост
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #5 -: Януари 15, 2009, 12:01:48 pm »
Подкрепям протеста. В тази страна, в която нищо друго не се случва освен да чуваме оправдания от политици, условни присъди, влачещи се дела с години, полицаи - мисионери, недосегаеми управляваващи и т.н. Това ще продължи вечно ако зависи от тях. Трябва да се промени начина на управление. Хората не вярват в нищо вече. До кога безропотно ще се примиряваме? Това правителство трябва да си отиде, защото ни накара да се срамуваме, че сме Българи! Обаче едва ли ще има някаква промяна... ние Българите никога не сме били задружни... ние не знаем какво е единност. Когато протестират хората, някой чува ли ги?! Внимание обръща ли им?!


Много ми допадна едно изказване, което срещнах някъде из нета и ще си позволя да го цитирам

Правото на протест е СВЕЩЕНО ЧОВЕШКО право, което никой не може да отнема. То е едно от тези неща, които ни отличават от животните. И този, който забранява протестите на хората всъщност иска да ги сведе до животни!
Активен

nenito

  • SuperUser
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 03, 2007, 08:23:25 pm
  • Публикации: 5
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #6 -: Януари 15, 2009, 12:11:42 pm »
Хора тук в България полетиците и управлявашите скачат според тоягата. Мирен протест не прави нищо. Хората просто си губят времето. В другите страни хората се дигат правят протест и има резултат. При нас кво става - протеста се указва едва ли не като стандартна процедурка, все едно хората си организират все обща сбирка. Тук трябва да им строшиш главите за да има резултат и после профилактично да се поступват за да не забравят за к'во ги е избрал народа. Малко грубо звучи, но фактите са очевидни...
Активен

uppy6

  • V.I.P.
  • Карма: +30/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 06, 2007, 08:41:14 am
  • Публикации: 80
  • Торент Клиент: u torrent
  • Профил в bpoke.com: uppy6.bpoke.com
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #7 -: Януари 15, 2009, 12:18:32 pm »
някой знае ли защо точно протестират майките ?
Активен

starsssss

  • Гост
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #8 -: Януари 15, 2009, 12:38:49 pm »
някой знае ли защо точно протестират майките ?

Как няма да протестират бе. Ако мислиш, че с 220 лева майчинство и с 25 лева детски може да се гледа дете... да спрат да протестират. Таксата на детските градини започва от 30 лв на месец... до колко стига... не знам. Едни детски обувки, са по- скъпи от тези на възрастните... за дрехите да не говорим. Памперси... бебешки каши... пюрета... лекарства... храна... мога и още да изброявам. Мислиш ли, че тези мизерни 245 лева са достатъчни за месеца, да се подсигури всичко необходимо за едно дете?
« Последна редакция: Януари 15, 2009, 12:47:49 pm от starsssss »
Активен

tuningtuning

  • SuperUser
  • Карма: +0/-2
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 26, 2008, 12:59:45 pm
  • Публикации: 3
Re: Сега е Времето !!!
« Отговор #9 -: Януари 15, 2009, 01:51:24 pm »
Нарушен Чл. 4. от Правилата на сайта !

Чл.  4. Задължително е писането във форума на кирилица. Изключения се допускат, когато компютърът, на който пишете, няма инсталирана кирилица. В този случай преди поста си сложете кратко извинение към останалите потребители. Уважавайте БЪЛГАРСКИЯ език! Вие сте БЪЛГАРИ и това е майчиният ви език. Бъдете грамотни. Неграмотно написани постове ще бъдат трити, а при повторни действия потребителите ще бъдат предупреждавани.
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 10:15:18 pm от starsssss »
Активен

odnas

  • V.I.P.
  • Карма: +429/-607
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 17, 2008, 12:15:12 pm
  • Публикации: 3506
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #10 -: Януари 15, 2009, 02:17:53 pm »
Мисля, че ще е по лесно да се изброят нещата за които не трябва да се протестира, отколкото за тези които трябва.
Напълно подкрепям протеста!!!
Активен

ivaylo_y

  • User
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 08, 2008, 02:12:42 pm
  • Публикации: 1
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #11 -: Януари 15, 2009, 02:35:30 pm »
Не знам за времето дали е сега или по-късно. Но си мисля че има и други начини да покажеш недоволството си. Един от тях е да гласуваш, да ползваш гражданското си право. Не одобрявам такива като вчерашните протести. Кой е организатора на тоя протест, имат ли идея за промени които да искат, или само да си изразят недоволството.
Активен

odnas

  • V.I.P.
  • Карма: +429/-607
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 17, 2008, 12:15:12 pm
  • Публикации: 3506
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #12 -: Януари 15, 2009, 03:19:39 pm »
Абе какви организатори бре хора, недоволството е на българския народ към управниците, а дали е сега времето, неее, трябваше отдавна да се направи!!! А колкото до трошенето на витрини коли и тн. надали някой одобрява!
Какви определени искания да имат хората, като всичко е леш. Че те ако почнат да изброяват ще свърши мандата на упрасвниците бре. Трябва всичко да се промени!
Активен

minn4eto

  • User
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Януари 15, 2009, 02:55:27 pm
  • Публикации: 1
  • Малките неща правят големите!
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #13 -: Януари 15, 2009, 03:33:23 pm »
Живеем в държава, в която нищо не е така както трябва!  :o Протестите няма да свалят лакомите ни управници. Твърдо съм "ЗА", може да е безмислено, но няма причина още да мълчим и да гледаме отсрани!
Активен
"Човек опознава себе си, когато се сблъска с границите на собствените си възможности." дьо Сад

vasilkg

  • V.I.P.
  • Карма: +667/-43
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Декември 16, 2007, 04:00:18 pm
  • Публикации: 606
Re: Сега ли е времето за протести?
« Отговор #14 -: Януари 15, 2009, 03:48:18 pm »
Времето за протеститане не зависи от това дали е зима или лято, дали изборите са след година или след 3! Времето за протестиране зависи от това дали хората живеят добре и дали са осигурени те и децата им! Следователно сега точно е времето за протестиране! Колко човека могат да кажат, че доходите им стигат, без да са принудени да се лишават? Колко майки могат да кажат че детските им стигат? А на родителите ни дали им стигат пенсиите? Не вярвам да има много такива, които могат да си позволят да живеят без лишения и притеснения дали ще имат пари да изкарат месеца! Какво да кажем за управляващите? Наред с налегналата ни икономическа криза /не вярвам да има хора които не са я усетили вече/ с увеличаващата се безработица, спрените фондове от ЕС /защо ли ни ги спряха?/, свитото кредитиране от банките, ни налегна и Газовата криза! Можеше ли да ни я спестят управляващите или ще обвиняваме Русия и Украйна! А какво да кажем за земеделските производители? Всички пари по програмата САПАРД отидоха в мошенниците, а хората които се трудят на полето не получават нищо! Защото за да кандидатсваш по програмата искат 1 милион документа!
Твърдо съм за протестите, стига да има реални искания и да няма ексцесии!
Активен