www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Форумски бисери  (Прочетена 37183 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

az_

  • SuperUploader
  • Карма: +167/-18
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Април 20, 2007, 10:11:23 pm
  • Публикации: 350
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: az_
    • WWW
Re: Форумски бисери
« Отговор #15 -: Октомври 15, 2008, 05:07:01 pm »
Тоя наистина се е отнесъл. Да не е бил на неколко треви, като е качвал торента.
Активен

torrentor

  • V.I.P.
  • Карма: +55/-29
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Септември 07, 2008, 03:42:14 am
  • Публикации: 184
Re: Форумски бисери
« Отговор #16 -: Октомври 15, 2008, 06:14:43 pm »
Тоя наистина се е отнесъл. Да не е бил на неколко треви, като е качвал торента.
Боб Марли, растата и тревата много често са синоними. Предполагам, че вълчо (да ме прости, ако греша) ползва една от разновидностите на клавиатура "Правец", която няма латиница, както и собствена уникална транслитерация, оуйе, ама нейсе - лей ди би, пардон Let it be. :D

И да не забравя мъдрата вълчова сентеция "Мърли Нао оман нао креи", което аз лично с голяма мъка си превеждам като  "Днешните мръсни жени плачат сега"
« Последна редакция: Октомври 15, 2008, 06:20:30 pm от torrentor »
Активен

az_

  • SuperUploader
  • Карма: +167/-18
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Април 20, 2007, 10:11:23 pm
  • Публикации: 350
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: az_
    • WWW
Re: Форумски бисери
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2008, 11:54:12 pm »
Я да видим така дали не е по-добре: http://p2pbg.com/index.php?page=torrent-details&id=46184f6c70d37a9aa8688de8e58d1e90970fa6a7
Активен

torrentor

  • V.I.P.
  • Карма: +55/-29
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Септември 07, 2008, 03:42:14 am
  • Публикации: 184
Re: Форумски бисери
« Отговор #18 -: Октомври 16, 2008, 03:37:56 am »
Перфектно даже. Но медалът си има и обратна страна: идните форум-поколения ще се чудят какво съм искал да кажа. :D
« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 03:40:43 am от torrentor »
Активен

torrentor

  • V.I.P.
  • Карма: +55/-29
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Септември 07, 2008, 03:42:14 am
  • Публикации: 184
Re: Форумски бисери
« Отговор #19 -: Октомври 16, 2008, 03:42:38 pm »
Активен

ogi_nenchev

  • SuperUploader
  • Карма: +480/-3
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Август 23, 2008, 06:14:16 pm
  • Публикации: 678
  • Торент Клиент:
  • Профил в bpoke.com: oginenchev
Re: Форумски бисери
« Отговор #20 -: Ноември 01, 2008, 10:48:43 pm »
Това е на БЪЛГАСКИ език:

Значи проблема е следният понеже искам да бада полезен сас малко филми и игри и музика и сичко имам следня проблем.
Използвх парво бит торент направих играта сичко но нищто не стана сас качването ми и тогава свалих у торента  и сега процентите си почнаха да броят сичко оба4е запе4е на 99.9%   и немога да сиидна играта за да мойе някои да я тегли от мене ако имате отговор помогнете плс щте бада благодарен много седи си на 99.9% и дори и немога да изтрия играта от саита кадето сам я сложил да опитам пак Помогнете Благодария


И това е на същия потребител:

ощте едимпат с което иска да каже : още един път; още веднъж
« Последна редакция: Ноември 01, 2008, 10:52:08 pm от ogi_nenchev »
Активен

starsssss

  • Гост
Re: Форумски бисери
« Отговор #21 -: Януари 13, 2009, 01:02:00 am »
От доста време не е поствано в тази тема... ето Ви нещо да се посмеете
 
Цък
Активен

f.u.l.l.m.o.o.n

  • www.p2pbg.com
  • V.I.P.
  • Карма: +1050/-82
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Март 15, 2009, 01:43:23 pm
  • Публикации: 594
  • Торент Клиент:
Re: Форумски бисери
« Отговор #22 -: Април 13, 2009, 02:15:40 pm »
Без коментар: Цък Цък
В  случай,че юзера си е редактирал поста:


Тук е информацията за самия торент:


 Безплатен филмов плеър с красив интерфейс. За разлика от други подобни програми, Gom Player няма нужда от допълнително инсталиране на кодек-пакети. В програмата са вградени кодеци за почти всички файлови формати (AVI, DAT, MPEG, DivX и др.), включена е и опция при необходимост - за автоматично търсене на нови. Поддържа субтитри на различни езици (различни азбуки, вкл. кирилица), като е предвидена възможност за настройка и смяна на шрифта. Освен това, Gom Player "чете" повредени и недовършени файлове, което дава възможност да се гледа даден филм още докато се тегли.
Наистина няма по-добър от него... всички останали вода ще мо носят.. laugh.giflaugh.gif



Тук обръщаме внимание на тази част:



идеaлен е за потребители с ниска download скорост на 10-15% от филма  примерно може да започват го гледат!yay.gif



Ето и самия бисер:


genova88 (User)     
28/03/2009 05:00:17 (2 weeks ago)      

   абе колега к'во е т'ва бе?
идиЯлен е за потрбители с ниска download скорост на 10-15% от филма  примерно може да започват го гледат! обслужим ваШте
имаш правопис един път grin.gif grin.gif grin.gif
благодаря за торента,ама аз ще изчакам да ми обслужиш нуждите със следващата версия дето ще чете още на 5 %  щото и без т'ва нямам търпение да чакам да се изтегли филма,па и докато стигне на 50 % аз ще съм го изгледала и мога да го спра вместо да го тегля до 100 и така няма и да го сийдвам laugh.gif laugh.gif laugh.gif

и сеа са чуда що ще в категория "други" като е плеър? не трябва ли да е в "програми"? я некой по компетентен да каже



sandy777 (непознат)     28/03/2009 12:57:03 (2 weeks ago)      Редактиране!
   
Отговор:
абе колега к'во е т'ва бе?
идиЯлен е за потрбители с ниска download скорост на 10-15% от филма  примерно може да започват го гледат! обслужим ваШте
имаш правопис един път grin.gif grin.gif grin.gif
благодаря за торента,ама аз ще изчакам да ми обслужиш нуждите със следващата версия дето ще чете още на 5 %  щото и без т'ва нямам търпение да чакам да се изтегли филма,па и докато стигне на 50 % аз ще съм го изгледала и мога да го спра вместо да го тегля до 100 и така няма и да го сийдвам laugh.gif laugh.gif laugh.gif

и сеа са чуда що ще в категория "други" като е плеър? не трябва ли да е в "програми"? я некой по компетентен да каже

laugh.giflaugh.gif ако го изтеглиш на 50%laugh.gif 6те гледа6 само 50% от филма.. но железна логика laugh.giflaugh.gif







« Последна редакция: Април 13, 2009, 02:42:27 pm от annasingeludi »
Активен

MrsSmith

  • SuperUploader
  • Карма: +1035/-1551
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Юли 24, 2008, 01:55:44 pm
  • Публикации: 3414
Re: Форумски бисери
« Отговор #23 -: Април 13, 2009, 08:29:55 pm »


Доста често срещан "форумски бисер". Присмехулното Й.

Мнозина се чудят дали трябва да използват "и" или "й", когато изписват дадена дума. И докато се чудят, и-краткото току се лепне някъде, където не му е мястото. Особено обича да цъфне в края на дума в множествено число, сякаш се плези от там. В интернетни форуми, в обяви, че даже и във вестници можем да се нагледаме на медий, телевизий, корекций, магий, калорий, трапезарий, федераций, фуний и какво ли още не с –ий накрая, когато думата е употребена в множествено число. За съжаление – грешно. И за още по-голямо съжаление – такива грешки никак не са рядкост.

Ето как можем да се предпазим от подобни грешки.
НЯМА думи в множествено число, които да завършват на "й". Щом съществителното е в множествено число, сигурно ще сбъркаме, ако завършим думата с “й”.

Думите, които в единствено число завършват на “-ия”, в множествено число завършват на “-ии”:

телевизия – много телевизии;
магия – черни магии;
калория – двеста калории;
федерация – федерации;
фуния – фунии;
трапезария – трапезарии;
компания – компании;
шия – шии;
кутия – кутии;
капия - капии.

Най-общо, ако в единствено число съществителното завършва с “я”, в множествено число заменяме “я” с “и”, не с “й”:

боя – бои (напишем ли “бой”, смисълът моментално се променя – вместо много видове или бройки от това, с което се боядисва, вече става дума за войнствено стълкновение, за боксиране или за пердах);
рея – реи;
струя – струи;
траншея – траншеи .

Съществителните, които в единствено число завършват на “я”, но пред тази буква има съгласна, не крият коварство. Едва ли някой ще сбърка множественото им число: “маруля – марули”, “леля – лели”.

Ако пък в единствено число думата завършва на "й" и се колебаем в множествено число как да я напишем, просто заменяме буквата “й” с "и". Пример: "полицай - полицаи", "трамвай - трамваи", “хербарий - хербарии”, “полилей – полилеи”, “завой – завои”, “случай – случаи”. Разбира се, става дума за многосрични съществителни, само при тях може да се появи такова колебание. При едносричните множественото число е ясно:  “бой – боеве”, строй – строеве”, “рой – роеве”, “чай – чайове”, “край – краища”.

Има лесен начин да разберем дали в средата на думата трябва да напишем гласната буква "и" или съгласната "й". Разделяме думата със съмнителния звук на срички: гласните звукове образуват сами сричка - следователно пишем "и", а съгласните не могат - тогава пишем "й", например:

ге-ро-И-чен подвиг;
ге-роЙ-ска постъпка;
про-боЙ-на на кораб;
шиЙ-ни прешлени;
маЙ-ски бръмбар;
ла-И-ци;
змиЙ-ска;
зме-И-ца;
леЙ-ка.


   Поста стана малко дълъг и поучителен, но мисля, че не е излишен.  :P ;) :)
Активен
Приготви се да дадеш всичко от себе си или нищо няма да получиш в замяна.

f.u.l.l.m.o.o.n

  • www.p2pbg.com
  • V.I.P.
  • Карма: +1050/-82
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Март 15, 2009, 01:43:23 pm
  • Публикации: 594
  • Торент Клиент:
Re: Форумски бисери
« Отговор #24 -: Април 13, 2009, 10:24:09 pm »


Доста често срещан "форумски бисер". Присмехулното Й.

Мнозина се чудят дали трябва да използват "и" или "й", когато изписват дадена дума. И докато се чудят, и-краткото току се лепне някъде, където не му е мястото. Особено обича да цъфне в края на дума в множествено число, сякаш се плези от там. В интернетни форуми, в обяви, че даже и във вестници можем да се нагледаме на медий, телевизий, корекций, магий, калорий, трапезарий, федераций, фуний и какво ли още не с –ий накрая, когато думата е употребена в множествено число. За съжаление – грешно. И за още по-голямо съжаление – такива грешки никак не са рядкост.

Ето как можем да се предпазим от подобни грешки.
НЯМА думи в множествено число, които да завършват на "й". Щом съществителното е в множествено число, сигурно ще сбъркаме, ако завършим думата с “й”.

Думите, които в единствено число завършват на “-ия”, в множествено число завършват на “-ии”:

телевизия – много телевизии;
магия – черни магии;
калория – двеста калории;
федерация – федерации;
фуния – фунии;
трапезария – трапезарии;
компания – компании;
шия – шии;
кутия – кутии;
капия - капии.

Най-общо, ако в единствено число съществителното завършва с “я”, в множествено число заменяме “я” с “и”, не с “й”:

боя – бои (напишем ли “бой”, смисълът моментално се променя – вместо много видове или бройки от това, с което се боядисва, вече става дума за войнствено стълкновение, за боксиране или за пердах);
рея – реи;
струя – струи;
траншея – траншеи .

Съществителните, които в единствено число завършват на “я”, но пред тази буква има съгласна, не крият коварство. Едва ли някой ще сбърка множественото им число: “маруля – марули”, “леля – лели”.

Ако пък в единствено число думата завършва на "й" и се колебаем в множествено число как да я напишем, просто заменяме буквата “й” с "и". Пример: "полицай - полицаи", "трамвай - трамваи", “хербарий - хербарии”, “полилей – полилеи”, “завой – завои”, “случай – случаи”. Разбира се, става дума за многосрични съществителни, само при тях може да се появи такова колебание. При едносричните множественото число е ясно:  “бой – боеве”, строй – строеве”, “рой – роеве”, “чай – чайове”, “край – краища”.

Има лесен начин да разберем дали в средата на думата трябва да напишем гласната буква "и" или съгласната "й". Разделяме думата със съмнителния звук на срички: гласните звукове образуват сами сричка - следователно пишем "и", а съгласните не могат - тогава пишем "й", например:

ге-ро-И-чен подвиг;
ге-роЙ-ска постъпка;
про-боЙ-на на кораб;
шиЙ-ни прешлени;
маЙ-ски бръмбар;
ла-И-ци;
змиЙ-ска;
зме-И-ца;
леЙ-ка.


   Поста стана малко дълъг и поучителен, но мисля, че не е излишен.  :P ;) :)

Мерси поучих се от грешката си!
Поне не съм написала,че черното е бяло нали. :D
Хах наистина е в заглавието,но ако тръгнем да се хващаме,че това е бисер значи много хора трябва да попаднат тук.
В крайна сметка живота не е само КОПИ И ПЕЙСТ.
« Последна редакция: Април 14, 2009, 01:42:23 am от annasingeludi »
Активен

MrsSmith

  • SuperUploader
  • Карма: +1035/-1551
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Юли 24, 2008, 01:55:44 pm
  • Публикации: 3414
Re: Форумски бисери
« Отговор #25 -: Април 14, 2009, 11:58:43 am »
Не че нещо MrsSmith,но това,което си написала вече го има и в друга тема от форума...

ЦЪК

Мерси поучих се от грешката си!
Поне не съм написала,че черното е бяло нали. :D
Хах наистина е в заглавието,но ако тръгнем да се хващаме,че това е бисер значи много хора трябва да попаднат тук.
В крайна сметка живота не е само КОПИ И ПЕЙСТ.


;D ;D ;D Прави сте. Така си е.  :D ;) :) Забавлявайте се все пак, живота е кратък. ;D ;D ;D
Активен
Приготви се да дадеш всичко от себе си или нищо няма да получиш в замяна.

blackie

  • Гост
Re: Форумски бисери
« Отговор #26 -: Април 14, 2009, 12:05:20 pm »
Значи нямаш вкус! Ако тая е красива... аз съм трамвай. Не знам, какво толкова и се кефите. Това показва, че или имате изкривена представа за женска красота, или не сте виждали хубави жени.
Активен

f.u.l.l.m.o.o.n

  • www.p2pbg.com
  • V.I.P.
  • Карма: +1050/-82
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Март 15, 2009, 01:43:23 pm
  • Публикации: 594
  • Торент Клиент:
Re: Форумски бисери
« Отговор #27 -: Април 14, 2009, 01:08:55 pm »
Значи нямаш вкус! Ако тая е красива... аз съм трамвай. Не знам, какво толкова и се кефите. Това показва, че или имате изкривена представа за женска красота, или не сте виждали хубави жени.


Дам аз се досещам от къде е този пост ама как да се досетят другите как да знаят от къде е
Я ТУК
Хайде сега и самия цитат:

Цитат
starsssss (Administrator) 19/03/2009 19:23:02 (3 weeks ago) 
 
Отговор:
Цитат
Аз виждам само едно лице в торента и то е красиво. Другия начин е да се прави идентификация по пишка ма там ще трябва внимателно да сравняваме 


Значи нямаш вкус! Ако тая е красива... аз съм трамвай. Не знам, какво толкова и се кефите. Това показва, че или имате изкривена представа за женска красота, или не сте виждали хубави жени.



Това не е никъкъв бисер за мен.
И това че е на  Starsssss  не значи да не пишеш на кой е мнението.
Нищо лично.
« Последна редакция: Април 14, 2009, 01:31:54 pm от annasingeludi »
Активен

starsssss

  • Гост
Re: Форумски бисери
« Отговор #28 -: Април 14, 2009, 01:36:23 pm »
Значи нямаш вкус! Ако тая е красива... аз съм трамвай. Не знам, какво толкова и се кефите. Това показва, че или имате изкривена представа за женска красота, или не сте виждали хубави жени.


Айде сега, засегнато е мъжкото его и се почва с коментарите, а и това не е от форума, а от сайта. Не съм излъгала, така са мъжете, като видят, че кучка си вдигне опашката и всички хукват след нея, ама дали си заслужава или не... само за едно мислят как да уталожат животинските си страсти. Мъже. Какво повече да кажа... и това е много.
Активен

blackie

  • Гост
Re: Форумски бисери
« Отговор #29 -: Април 14, 2009, 01:52:18 pm »
Ми за теб и другите може и да е готино момичето, на мен пък не ми харесва... дори да бях с лява резба, пак нямаше, за какво да се захвана, че да я харесам... всеки си има собствено мнение. Така е с две глави е трудно да се мисли, по въпроса за красотата... едната винаги надделява над другата, за това ви харесва. А и ти пък кога си ме виждал, че да знаеш дали съм красива?
Активен