www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Какво би ме накарало да сийдвам повече!  (Прочетена 53763 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
  • OS:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
  • Chrome 3.0.195.33 Chrome 3.0.195.33
Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« -: Ноември 29, 2009, 01:55:07 pm »
Тук очаквам да споделите, какво би ви накарало да "гасите" торентите по - рядко и да ги държите да се сийдват по - дълго. Грижа ли ви е за това, че и хората след вас искат да се възползват или просто искате по - големи коефициенти и рангове. Дайте предложения и току виж станете автор на следващата екстра на любимят си тракер :)
Мерси предварително
« Последна редакция: Ноември 29, 2009, 02:03:55 pm от M.Schumacher »
Активен

mosen1

  • SuperUser
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 24, 2009, 11:15:58 am
  • Публикации: 5
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.15 Firefox 3.0.15
Re:Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2009, 02:38:51 pm »
Аз предлагам да се направи топ 10 списък с сиидъри * или топ 20, в които съшто да се дават награди самче по малки разбирасе , се пак да качиш торент е ного по трудно (трябва да го намериш , не само да го дръпнеш и да сиидваш).

естествено проблемът ми е че има хора който сиидват денонощно, и ще има много равенства за това трябва да се поработи върху някакви коефициенти който да направят разлики в резултатите , ако ви харесва идеата кащете и ще поработя варху тях.
Активен

flexobg

  • SuperUploader
  • Карма: +2/-6
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 01, 2009, 05:58:59 pm
  • Публикации: 37
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
    • WWW
Re:Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2009, 03:30:53 pm »
Ами .... аз мога да кажа какво ще ме спре .... като дам пример оценките от последните Ъп Игри , и в частност ... програмите ............. при 27.953GB качени торенти .............. нещо немога да си дам обяснение как така ме няма , при положение че има хора с по 2Gb?
 
 
    Веднага Ви обяснявам защо Ви няма в списъка на наградените !!!
 
В Правилата за Ъп Игрите има условие :

 Внимание! Поради зачестилите случаи да се качват торенти само за игрите и после да не се сийдват, игрите ще се спират на посочената дата и ще се оценяват една седмица по-късно! Ще се оценяват само активните торенти!
Резултатите ще се обявят тогава!

Това е направено точно да се стимулират активните Ъплоудери и сийдъри на торенти. Системата отчита и награждава само активните торенти в момента на оценяването на играта.Вие и в момента не сийдвате нито един торент , анализирайки сийд точките Ви явно прекалено рядко сийдвате торенти.
« Последна редакция: Ноември 29, 2009, 04:22:17 pm от Bradat »
Активен

slbi

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Юли 22, 2009, 07:36:16 pm
  • Публикации: 1
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2009, 03:55:18 pm »
zna4i kato stava vapros za siidvane az ne za  nagradi ili t.n. a siidvam za men i za drugite koito 6te svalyat slrd men da im stava po lesno a katyo stava vapros za men siidvam po dalgo vreme 4e da moga da ostavam v torenta  i kakto razbrah kolkoto pove4e siid imam tolkova po golemi eksrti 6te imam az za tova siidvam pove4e no pak ako  imam nqkaklv bonus hi4 nyama da mi e zle ;D

Нарушен е чл.4 от ПРАВИЛАТА НА САЙТА
Чл.  4. Задължително е писането в сайта и във форума на кирилица. Изключения се допускат, когато компютърът, на който пишете, няма инсталирана кирилица. В този случай преди поста си сложете кратко извинение към останалите потребители. Уважавайте БЪЛГАРСКИЯ език! Вие сте БЪЛГАРИ и това е майчиният ви език. Бъдете грамотни. Неграмотно написани постове ще бъдат трити, а при повторни действия потребителите ще бъдат предупреждавани.


Редакция: ogi_nenchev
« Последна редакция: Ноември 29, 2009, 04:13:12 pm от ogi_nenchev »
Активен

kancho

  • V.I.P.
  • Карма: +123/-436
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Август 08, 2007, 09:52:58 am
  • Публикации: 344
  • Торент Клиент: utorrent
  • Профил в bpoke.com: kancho
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
Re:Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2009, 04:02:41 pm »
Който си сиидва си сиидва това е ясно трябва да се измисли нещо като изчакване - колкото повече торрента сиидваш да нямаш време за изчакване а когато не сиидваш да имаш изчакване за новите неща които да се оценяват според точките
Активен

rafaelagh3

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 12, 2009, 02:29:16 pm
  • Публикации: 1
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 6.0 MS Internet Explorer 6.0
Re:Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2009, 04:14:33 pm »
ако има бонус е добре но обема на един файл трявба да е по_малък :нещо като части или серии
Активен

Wold

  • V.I.P.
  • Карма: +6/-10
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 09, 2008, 02:51:52 pm
  • Публикации: 61
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 3.6b4 Firefox 3.6b4
Re:Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2009, 04:15:35 pm »
Който си сиидва си сиидва това е ясно трябва да се измисли нещо като изчакване - колкото повече торрента сиидваш да нямаш време за изчакване а когато не сиидваш да имаш изчакване за новите неща които да се оценяват според точките


И това автоматично ще изпрати потребителите, които току що са се регистрирали директно в з***а да си изтеглят нещата оттам.

Това, което би ме накарало да сийдвам са някакви благинки, които да улесняват използването на сайта - например да си направя началната страница по мой избор, както е тук
Активен

flexobg

  • SuperUploader
  • Карма: +2/-6
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 01, 2009, 05:58:59 pm
  • Публикации: 37
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
    • WWW
Re:Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2009, 04:51:27 pm »
Ами .... аз мога да кажа какво ще ме спре .... като дам пример оценките от последните Ъп Игри , и в частност ... програмите ............. при 27.953GB качени торенти .............. нещо немога да си дам обяснение как така ме няма , при положение че има хора с по 2Gb?
 
 
    Веднага Ви обяснявам защо Ви няма в списъка на наградените !!!
 
В Правилата за Ъп Игрите има условие :

 Внимание! Поради зачестилите случаи да се качват торенти само за игрите и после да не се сийдват, игрите ще се спират на посочената дата и ще се оценяват една седмица по-късно! Ще се оценяват само активните торенти!
Резултатите ще се обявят тогава!

Това е направено точно да се стимулират активните Ъплоудери и сийдъри на торенти. Системата отчита и награждава само активните торенти в момента на оценяването на играта.Вие и в момента не сийдвате нито един торент , анализирайки сийд точките Ви явно прекалено рядко сийдвате торенти.

  В момента на отчитането ако ми се рестартира PC-то... или провайдъра се дъни за момент...... това значи ли , че торенти , качени и сийдвани седмици наред .......... все едно не си ги качил?
В момента не сийдвам , защото чаках разумен отговор .... а що се отнася до сийд точките .... купувам си звездички , и ТИТЛА , която май съм си поставил правилно ..... Next One IDIOT!
Активен

flexobg

  • SuperUploader
  • Карма: +2/-6
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 01, 2009, 05:58:59 pm
  • Публикации: 37
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
    • WWW
Re:Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2009, 05:11:31 pm »
Файл            Размер    Статус    Сваленo   Качено  Рейтинг Сийд Лийч Свале
Nero 9 0 9     371.47 MB     Активен  0.00 KB     1.48 GB    oo           5     0       58
Pinnacle Studio 14 HD Ultimate Collection (Full Version) 
                 7.06 GB      Активен     0.00 KB   15.82 GB  oo        3      2       31
Adobe CS4 Master Collection 
                8.94 GB    Активен     0.00 KB     22.11 GB     oo     2     2     4
Autodesk AutoCAD Suite 2010 FULL Win32     
                1.84 GB      Активен     0.00 KB     6.76 GB     oo     2     1     8
3ds max 2010 32bit & 64bit     
                3.50 GB      Активен     0.00 KB     5.32 GB     oo     3     1     11
Microsoft Windows 7 Ultimate Retail(Final) x86 (32 bit) and ...     
               5.34 GB      Активен     0.00 KB     18.96 GB     oo     11     3     61
Microsoft Office Enterprise 2007 with SP2     
                946.70 MB     Активен     0.00 KB     3.42 GB     oo     8     0     61


размер на файловете ...... 27.997GB , Uploaded ...... 73.87GB .........Това ТВЪРДЕ РЯДКО сийдване ли е?
 
 

От показаните данни от Вас се вижда единствено ,че средния коефициент за всички торенти е 2.64 % но не и колко време са сийдвани.
    Правилата на Ъп игрите са ясни и важат за всички играчи " Ще се оценяват само активните торенти! ". Програмата за оценяване отчита само активните торенти (все още няма измислена програма да прави анализ дали е спрял тока ,нета или юзера е загасил компа понеже дига шум и не може да спи.
    Колкото до сийд точките Ви ,който са заменяни за звезди и титли на фона на всички качени и свалени от Вас торенти не говорят за продължително сийдване. И не забравяйте ,че всяко действие се записва в базата с данни на сайта.
« Последна редакция: Ноември 29, 2009, 06:05:58 pm от Bradat »
Активен

opaa

  • SuperUser
  • Карма: +31/-40
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Ноември 06, 2009, 03:14:48 pm
  • Публикации: 635
  • OS:
  • Linux (Ubuntu 8.04 LTS Hardy Heron) Linux (Ubuntu 8.04 LTS Hardy Heron)
  • Browser:
  • Firefox 3.0.15 Firefox 3.0.15
Re:Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2009, 05:30:32 pm »
Първо искам да кажа, че сийдвам поне по 7-8 часа на ден ако не и повече, а понякога цели денонощия. Какво би ме накарало да сийдвам повече ? Добър въпрос :)
Аз си мислех, че самите игри са за тази цел да качваш торенти и да сийдваш. Това, че някой които качват само за игрите и след това не сиийдват, незначи че всички са такива и трябва да се пренебрегват :) Отсно играта за програми. Аз в периода на играта съм качил сумати активни торетни, които съм ги сийдвал и продължам да го сийдвам и в момента ;) На една програмка от 16МБ аз съм качил в сайта 5ГБ и имам ↑ 229.80 GB    ↓ 5.18 GB  вие си правете сметна дали не сиидвам "редовно" :) Бих искал да има ново преглеждане и оценяване на играта ;)

П.П. Ако някой се засегне от исказването искам да знае, че не цлея да се заяждам с никой :)

Cheers

Активен

zarevo

  • V.I.P.
  • Карма: +26/-14
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Януари 17, 2009, 09:22:37 pm
  • Публикации: 157
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: zarevo
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
Re:Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2009, 05:35:35 pm »
flexobg имаш пълната ми подкрепа и право да си сърдит. Не знам M.Schumacher следи ли изказванията, но аз за играта съм качил 56 торента, които и в момента са активни. Но явно оценяващия играта е извършил подбора на участващите и спечелилите във време различно от нашето. Аз също не съм включен в участниците от играта. Явно това е страхотен стимул, но не знам за кого. Определено не и за мене !!!

Страхотно предложение. И аз Бих искал да има ново преглеждане и оценяване на играта ;)
« Последна редакция: Ноември 29, 2009, 05:37:32 pm от zarevo »
Активен

opaa

  • SuperUser
  • Карма: +31/-40
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Ноември 06, 2009, 03:14:48 pm
  • Публикации: 635
  • OS:
  • Linux (Ubuntu 8.04 LTS Hardy Heron) Linux (Ubuntu 8.04 LTS Hardy Heron)
  • Browser:
  • Firefox 3.0.15 Firefox 3.0.15
Re:Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2009, 05:42:42 pm »
flexobg имаш и моята подкрепа :) Относно за играта аз имам някаде към 39 активни торента но също несъм оценен и вписан в учасниците ;)
Активен

Ipolitan

  • Гост
Re:Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2009, 06:24:45 pm »
Аз мисля, че трябва да се направи класация за "сиид", която да отразява всеки акаунт на кое място е като
влезеш в профилът му .

 И за да се създаде по-голяма конкуренция да има списък на Топ 500 или 1000 сиидъри, което трябва да прецени екипът/според мен не трябва да е много малък списъкът за да е по-достъпен за по-голяма част от потребителите/.

 За да имат стремеж потребителите  да вървят нагоре в класацията трябва да има някакви бонуси като се премине определено място/100 място, 200 място и т.н./. 

Същата класация може да се приложи и за брой качени торенти или гигабайти.

Идеята може да се развие - моля коментирайте.
« Последна редакция: Ноември 29, 2009, 06:31:09 pm от Ipolitan »
Активен

flexobg

  • SuperUploader
  • Карма: +2/-6
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 01, 2009, 05:58:59 pm
  • Публикации: 37
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
    • WWW
Re:Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2009, 06:36:40 pm »
flexobg имаш пълната ми подкрепа и право да си сърдит. Не знам M.Schumacher следи ли изказванията, но аз за играта съм качил 56 торента, които и в момента са активни. Но явно оценяващия играта е извършил подбора на участващите и спечелилите във време различно от нашето. Аз също не съм включен в участниците от играта. Явно това е страхотен стимул, но не знам за кого. Определено не и за мене !!!

Страхотно предложение. И аз Бих искал да има ново преглеждане и оценяване на играта ;)
...... силно се съмнявам оценките да се оравят от чорек .......... всичко си е автоматично , и в момента на засичането ако си си рестартнал компа порази някаква причина ......... гориш ... аз така си го обяснявам !.......ако не е така , моля кажете как става магията!!!!
Активен

flexobg

  • SuperUploader
  • Карма: +2/-6
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 01, 2009, 05:58:59 pm
  • Публикации: 37
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
    • WWW
Re:Какво би ме накарало да сийдвам повече!
« Отговор #14 -: Ноември 29, 2009, 06:42:42 pm »
Файл            Размер    Статус    Сваленo   Качено  Рейтинг Сийд Лийч Свале
Nero 9 0 9     371.47 MB     Активен  0.00 KB     1.48 GB    oo           5     0       58
Pinnacle Studio 14 HD Ultimate Collection (Full Version) 
                 7.06 GB      Активен     0.00 KB   15.82 GB  oo        3      2       31
Adobe CS4 Master Collection 
                8.94 GB    Активен     0.00 KB     22.11 GB     oo     2     2     4
Autodesk AutoCAD Suite 2010 FULL Win32     
                1.84 GB      Активен     0.00 KB     6.76 GB     oo     2     1     8
3ds max 2010 32bit & 64bit     
                3.50 GB      Активен     0.00 KB     5.32 GB     oo     3     1     11
Microsoft Windows 7 Ultimate Retail(Final) x86 (32 bit) and ...     
               5.34 GB      Активен     0.00 KB     18.96 GB     oo     11     3     61
Microsoft Office Enterprise 2007 with SP2     
                946.70 MB     Активен     0.00 KB     3.42 GB     oo     8     0     61


размер на файловете ...... 27.997GB , Uploaded ...... 73.87GB .........Това ТВЪРДЕ РЯДКО сийдване ли е?
 
 

От показаните данни от Вас се вижда единствено ,че средния коефициент за всички торенти е 2.64 % но не и колко време са сийдвани.
    Правилата на Ъп игрите са ясни и важат за всички играчи " Ще се оценяват само активните торенти! ". Програмата за оценяване отчита само активните торенти (все още няма измислена програма да прави анализ дали е спрял тока ,нета или юзера е загасил компа понеже дига шум и не може да спи.
    Колкото до сийд точките Ви ,който са заменяни за звезди и титли на фона на всички качени и свалени от Вас торенти не говорят за продължително сийдване. И не забравяйте ,че всяко действие се записва в базата с данни на сайта.

ммм май не само аз съм  недоволен от начина на оценяване ....... Ами това добре , но има ли някой , който ги преглежда тез логове?
Активен