www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Търся Програма  (Прочетена 122285 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kitkat

  • V.I.P.
  • Карма: +233/-20
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 11, 2007, 07:24:32 pm
  • Публикации: 915
  • Торент Клиент: µTorrent
Re:Търся Програма
« Отговор #15 -: Юли 22, 2007, 05:44:17 pm »
Като избера DATA CD ми излиза следният надпис след като започне да записва:Caching of files failed! Burn process filed!
А и нали прочете с другата програма като пробвам какво ми изписва! За това реших че е от записвачката!
Активен
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни.
                                                                                                            Джордж Гарлин

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Re:Търся Програма
« Отговор #16 -: Юли 22, 2007, 06:06:28 pm »
Пробвай да изключиш антивирусната програма и тогава да запишеш диска.
Активен

pvdenkova

  • V.I.P.
  • Карма: +58/-10
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Юни 28, 2007, 12:52:33 am
  • Публикации: 433
Re:Търся Програма
« Отговор #17 -: Юли 22, 2007, 06:11:47 pm »
Ше трябва да избереш CD-ROM(UDF)или CD-ROM(Boot).Моят е в такъв формат.Успех!
« Последна редакция: Юли 22, 2007, 06:17:56 pm от pvdenkova »
Активен


Бъди себе си! Живота е твърде кратък за да се правиш на някой друг!

kitkat

  • V.I.P.
  • Карма: +233/-20
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 11, 2007, 07:24:32 pm
  • Публикации: 915
  • Торент Клиент: µTorrent
Re:Търся Програма
« Отговор #18 -: Юли 22, 2007, 06:12:34 pm »
Цитат на: jp
Пробвай да изключиш антивирусната програма и тогава да запишеш диска.


Нямам такава от около един месец! Щото като почна да ми се бъгва яко компа дойде един познат и каза че може да е от нея и я изключи, даже защитната стена ми е изключена! Проверявам си от време на време дали няма нещо с Тuneup Utilities 2007 и тва е!
Активен
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни.
                                                                                                            Джордж Гарлин

pvdenkova

  • V.I.P.
  • Карма: +58/-10
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Юни 28, 2007, 12:52:33 am
  • Публикации: 433
Re:Търся Програма
« Отговор #19 -: Юли 22, 2007, 06:16:54 pm »
Използвай за антивирус NOD 32 и няма да имаш пробрем при записа, но  трябва да го зададеш като CD-ROM(UDF).
« Последна редакция: Юли 22, 2007, 06:17:41 pm от pvdenkova »
Активен


Бъди себе си! Живота е твърде кратък за да се правиш на някой друг!

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Re:Търся Програма
« Отговор #20 -: Юли 22, 2007, 06:30:14 pm »
Ами проблема е някъде другаде, щом не е в антивирусната :П (това колко мъдро прозвуча само :ПП )

Като гледам в интернет не си единствената с подобен проблем.

http://forum.digital-digest.com/archive/index.php/t-61621.html
тук прочетох следното:
Could be that the swap file is not big enough.
How to do : right clic on desktop --> properties --> advanced --> performances --> advanced --> modify --> choose a memory size x1.5 than the RAM size (e.G i choose 512 for initial and 512 for max).

Another solution:

reboot (sincerely) : i made it and it works ; it seems to be a problem of memory or swap ; i had too much app running for too much time ; once rebooted all worked well

A third option:

Go to add/remove progs, to modify nero's installed components. Make sure you install Nero StartSmart, Nero Burning ROM, Nero Vision (this is essential!!!!) and Nero Tools.


===========
Провери дали не ти се препълва паметта - Ctrl+Shift+ESC и от там на performance и виж колко е заета паметта (може един printscreen да дадеш...)

Ако не се оправи от тия по-горните съвети (на английски дето са) ми прати log'ът на NERO'то
А той казват че е някъде тук:

Could you post a log file from Nero ?

To do so, go here: C:\\Program Files\\Ahead\\Nero
Look for a file named "NeroHistory.log"
Open that file up and copy the last log in it.
Then paste it here.

If you have Nero 7, it's in: C:\\Program Files\\Nero\\Nero7\\Core\\NeroHistory.log


====
но при мен е тук:
C:\\Documents and Settings\\NIE\\Application Data\\Ahead\\Nero Burning ROMNero\\History.log
та прати го (целия) и да се надяваме, че ще мога да прочета нещо от него и евентуално да помогна...



успех...
« Последна редакция: Юли 22, 2007, 06:34:11 pm от jp »
Активен

kitkat

  • V.I.P.
  • Карма: +233/-20
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 11, 2007, 07:24:32 pm
  • Публикации: 915
  • Торент Клиент: µTorrent
Re:Търся Програма
« Отговор #21 -: Юли 22, 2007, 06:38:33 pm »
Благодаря ти много! Заемам се веднага, но ако не се справя ще те търся пак, дано не те притеснявам много!
10х:thumbsup:
Активен
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни.
                                                                                                            Джордж Гарлин

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Re:Търся Програма
« Отговор #22 -: Юли 22, 2007, 07:27:31 pm »
Не се притеснявай да питаш!
Ако мога с радост ще помогна...

Друго щях да те питам - преди можела ли си да записваш с NERO и кога започна да дава тази грешка? (но ако вече всичко е наред е излишно да ми отговаряш :) )
Активен

kitkat

  • V.I.P.
  • Карма: +233/-20
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 11, 2007, 07:24:32 pm
  • Публикации: 915
  • Торент Клиент: µTorrent
Re:Търся Програма
« Отговор #23 -: Юли 22, 2007, 07:42:34 pm »
Преди си ползвах една старичка версия и си записваше добре, ама откакто качих тази нищо не става! Съмнявам се пак да не е записвачката щото и със Съветника за записване на компактдиск, които си е от Уина пак ми дава грешка след като уж е записано всичко и след това диска става неизползваем!
Влизах в саита на Неро ама не открих нещо по-старо да си дръпна, иначе тая версия 7 е много добра ама явно моя комп се скапал, което е жалко щото е на 6-7 месеца! В краен случай ще инсталирам Вистата(не я харесвам много но...), че я имам или ще търся Уин на испански пък след това ще го оправям на бг!
Дръпнах още 4 програми и с нито една не става, явно проблема си е в мене!
10х:thumbsup::thumbsup::thumbsup:
Активен
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни.
                                                                                                            Джордж Гарлин

  • Гост
Re:Търся Програма
« Отговор #24 -: Юли 22, 2007, 07:43:49 pm »


Избираш първата опция и после пак първата опция и избираш файловете,даваш му настройки програмата ти показва дали диска е добър и дали има място и започва запис :)
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Re:Търся Програма
« Отговор #25 -: Юли 22, 2007, 08:11:41 pm »
Кофти работа, нямам повече идеи...

единствено мога да ти предложа през интерфейса на Windows да опиташ да запишеш един прост текстов файл на диска и да видиш после дали ще го прочетеш като хората.

В една директория направи файл test.txt. Отвори го с Notepad, в него напиши:
"dali tozi pyt shte se prochete"
, запиши го и след това драгни файла в/у CD устройството (когато си сложила празен диск) в Windows Explorer и то там трябваше да пита да го запише...

Ако го запише и после ИЗВАДИШ диска (за да не е кеширало файла) и след малко го вкараш и се прочете - значи може би не е от записвачката?!
Също така е важно файла да е мъничък за да се избегнат други възможни проблеми...

Това мнение е хипотеза и изобщо не знам дали изводите в него са верни, но може би е добър тест, който можеш да направиш... Така де - не съм сигурен...

успех, още веднъж...


btw сега се сетих и друго - повечето лаптопи идват с инсталиран Windows на тях. Освен това към тях има CDта с RECOVERY Windows или отделен дял на диска, който се казва RECOVERY (HP лаптопите май го имаха) и с него може да инсталираш Windows'а? Или твоя проблем е че тогава ще е на испански?! :(

ох нещо се оплетох и почнах да пиша глупости...

дано всичко се оправи :)
Активен

kitkat

  • V.I.P.
  • Карма: +233/-20
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 11, 2007, 07:24:32 pm
  • Публикации: 915
  • Торент Клиент: µTorrent
Re:Търся Програма
« Отговор #26 -: Юли 22, 2007, 08:50:39 pm »
Знаеш ли че това е добра идея да проверя дали записвачката е читава!!!:thumbsup:
И моя е НР, но ми инсталираха Уина отделно и нямам диск с компа,купих си го в БГ, а в тва RECOVERY е празно не отваря нищо в него, а пише общ размер 5,39 гв, свободно пространство 671 мв и най-интересното е че пък на едно място открих сведения за Уина ми и пише в процес на инсталация (остават 0), а аз от януари съм с този лаптоп и този Уин!
Абе кашата е пълна, иначе ако беше малък проблема до сега да съм го оправила, ама явно трябва да си го погледне човек дето разбира доста от тая работа, но за жалост ми се иска тва да стане в БГ, че тука са големи леваци! Аз се съмнявам, че този дето идва да ми види компа, уж много разбирал, влиза на разни места, три ми разни работи дето не ми трябвали и нищо чудно той да е оплел конците, но в краен случай ще искам диск от някой тука и ще инсталирам на испански, пък после си имам  бг пакет и ще го оправя!Но това само в случай че не се е прецакало и четящото у-во!
За това са ше пробвам твоята идея!:thumbsup:
Активен
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни.
                                                                                                            Джордж Гарлин

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Re:Търся Програма
« Отговор #27 -: Юли 22, 2007, 09:11:37 pm »
Щом си с HP - може да пробваш да рестартираш компютъра и още в началото (най в началото, преди да почне да boot'va windows'а, абе баш си в началот) да натискаш F11 май беше и се влиза в RECOVERY режим...
повече по темата може да научиш от google:
http://www.google.com/search?hl=en&safe=off&rlz=1B3GGIC_enBG207BG207&q=hp+laptop+f11+recovery&btnG=Search

в един друг сайт открих и как да пробваш дали ти работи записвачката посредством пак recovery na HP
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/genericDocument?lc=en&cc=uk&dlc=en&docname=c00608578#c00608578_command
но не знам дали е точно твоя случай...


Друго, от сега да те предупредя, че като си преинсталираш диска най вероятно цялата информация на C: ще изчезне, т.е. ако имаш файлове там (Desctop, My documents, etc.), които ти трябват - премести ги някъде другаде... (100% трябва да си копираш важните за теб неща...)

Също така може да си кажеш какъв торент клиент ползваш и да ти кажа (ако знам за дадения клиент) кои файлове да копираш за да после може без много проблеми да си възстановиш нещата които сиидваш и т.н....

Ето какво са написали хората за това, което обяснявах с F11:
Restore PC to original condition with the Recovery Manager:

    1. Print out these instructions.

    2. Power off your HP laptop.

    3. Power on your HP laptop.

    4. Press the F11 key on your keyboard as soon as your turn on
        your laptop.

    5. Continue pressing F11 every 2 seconds until you see the HP
        Recovery Manager window.

    6. Follow the prompts.



....
и чети внимателно съобщенията които ти излизат! :)

ще се справиш :)


П.С.
сега излизам и няма да мога да ти отговарям, но утре от работата ще видя какво си писала и евентуално ще пиша...
« Последна редакция: Юли 22, 2007, 09:13:08 pm от jp »
Активен

kitkat

  • V.I.P.
  • Карма: +233/-20
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 11, 2007, 07:24:32 pm
  • Публикации: 915
  • Торент Клиент: µTorrent
Re:Търся Програма
« Отговор #28 -: Юли 22, 2007, 09:37:55 pm »
1. Направила съм една папка Back up на устройство С: щото другаде няма къде и там съм си вкарала торентите, надявам се да не я изтрие!
2. Ползвам BitComet 0.89 и uTorrent 1.6.1, но тука качвам с кометата че с другата нещо не става, май не съм я настроила добре!


И така, направих и това :"В една директория направи файл test.txt. Отвори го с Notepad, в него напиши:
"dali tozi pyt shte se prochete..........." но както обикновено ми изписа че в процеса на записване е възникнала грешка и този компактдиск вече не може да се използва!


Намерих накакъв HP BackUp and Recovery Manager и са го пробвам, даже ме попита кои файлове искам да си запазя, пък дано стане!
« Последна редакция: Юли 22, 2007, 10:49:58 pm от kitkat »
Активен
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни.
                                                                                                            Джордж Гарлин

cempak

  • V.I.P.
  • Карма: +101/-27
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 22, 2007, 01:28:40 pm
  • Публикации: 301
Re:Търся Програма
« Отговор #29 -: Юли 23, 2007, 10:49:04 am »
Ако Back up-а ти е на устройство "С" той ще се изтрие след преинсталация(защото ще ти се форматира целия хард диск).Най-добре си направи още един дял на харда и там си сложи по важната информация като снимки,програми,музика и др.Най-лесно ще стане с Partition Magic става за 10 мин.
Грешките ти при записване може да идват от CD-то или DVD-то не можах да разбера какво по точно се опитваш да запишеш.Ако диска е презаписваем най вероятно грешката идва от него,ако е обикновен го хвърли и си вземи нов за 30 ст. и пробвай на него,Друга хипотеза е версията на нерото,из нета има доста орязани версии на Nero7 които са много бъгави,аз бях попаднал на едно такова Nero Lite дето ми прецака Уиндоуса и трябваше задължителна преинсталация.Успех
Активен