www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Windows SP3  (Прочетена 34156 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Re: Windows SP3
« Отговор #15 -: Октомври 01, 2008, 09:38:11 pm »
кажете после какво е станало, че и другите да знаят :) ако им се случи... (то нали за това са форумите)

а ако не успееш - пиши да видя дали мога да помогна аз...


успех!
Активен

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Re: Windows SP3
« Отговор #16 -: Октомври 03, 2008, 01:26:26 am »
ще видим сега какво ще стане.пратих ЛС на потребителя ако до утре не кажи нищо ще пиша тука ;)
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Re: Windows SP3
« Отговор #17 -: Октомври 06, 2008, 01:41:44 am »
И така ако може всеки да си даде предложението по моя въпрос стига да иска и да може разбира се а той беше следния  :
Стара темичка но мисля че тука е умесно да си задам въпроса и може би да получа отговор.От година някаде си имам локална мрежа 1 комп с 2 лан карти който играе ролята на сървър или по точно си шервам едната лан карта за да използва и другия комп интернет.бля бля бля бля.Мисля че хората които могат да ми помогнат вече са разбрали как са ми вързани пс-тата да не обеснявам повече.Така мъката ми е такава че наскоро компа ми с 2-те лан карти се ъпдейтна до СП3 сам чрез уиндоус ъпдейт.И работата сега е че мрежата между 2-те пс-та я има но интернет 2-рия комп вече няма.Разбрах до някаде от каде идва проблема,и той е от Firewall-a на 1-вия комп(с 2-те лан карти).Когато е вкл. имам само мрежа между 2-те пс-та а когато го изкл. тогава идва интернета на втория комп.Ако може някой по разбиращ в тази сфера от мен да си каже тежката дума как да игнорирам проблема с Firewall-a да не ми прекъсва връзката между 2-те пс-та.Мерси предварително
  ;)
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

az_

  • SuperUploader
  • Карма: +167/-18
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Април 20, 2007, 10:11:23 pm
  • Публикации: 350
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: az_
    • WWW
Re: Windows SP3
« Отговор #18 -: Октомври 06, 2008, 08:31:17 am »
Ако ми остане време днес, ще симулирам ситуацията да видя какво ще се получи.

Предполагам, че трябва да се добавят 1-2 изключения в защитната стена, но трябва да тествам какви точно.

Чичко Google още ли мълчи по въпроса?
Активен

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Re: Windows SP3
« Отговор #19 -: Октомври 07, 2008, 07:29:29 pm »
Ако ми остане време днес, ще симулирам ситуацията да видя какво ще се получи.

Предполагам, че трябва да се добавят 1-2 изключения в защитната стена, но трябва да тествам какви точно.

Чичко Google още ли мълчи по въпроса?

не знам точно как да го напиша в гугъл за да получа отговор.И аз сам сигурен че трябва просто да добавя някоя отметка към Recomodations но като не знам коя е . ? Мерси все пак
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

leotyria

  • V.I.P.
  • Карма: +31/-36
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 29, 2008, 05:16:04 pm
  • Публикации: 463
    • WWW
Re: Windows SP3
« Отговор #20 -: Октомври 08, 2008, 01:25:16 am »
сега я виждам тая тема аз имах същия проблем при ъпгрейд с SP3 и се оказа че незнайно как са ми изчезнали драйверите на втората лан карта (другата е вградена там ми е нета) ами дръпнах си ги инсталирах ги и ми тръгна всичко
Активен
Каква приятна тишина би настъпила, ако хората говореха само това, което са добре премислили./Чудомир/

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Re: Windows SP3
« Отговор #21 -: Октомври 09, 2008, 01:14:41 am »
дали от това ще е проблема в събота ще почивам от работа и ще пробвам този вариант.Ако има други предложения добре са дошли.Само да допълня че до сега драйвери за 2-рата лан карта не съм слагал никога,добавих си я допълнително и от серивиза не ми дадоха диск или каквото и да е било с някакъв драйвер,и проблем е нямало но ще пробвам да дръпна нещо може да стане мерси все пак ;)
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

leotyria

  • V.I.P.
  • Карма: +31/-36
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 29, 2008, 05:16:04 pm
  • Публикации: 463
    • WWW
Re: Windows SP3
« Отговор #22 -: Октомври 09, 2008, 11:33:29 pm »
Имаш 2 варианта ако драйвъра на картата е вграден пробваш  с демонтаж-старт уиндоус без ланката-изключване-монтаж на картата-старт! Другия е да ровиш в нета за драйвър но от опит знам че намирането е по случайност ако не знаеш китайски
Активен
Каква приятна тишина би настъпила, ако хората говореха само това, което са добре премислили./Чудомир/

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Re: Windows SP3
« Отговор #23 -: Октомври 15, 2008, 12:54:07 am »
не е от драйверите.смених ги проблема е факт.сигурен съм че е във firewall-a но не знам коя отметка трябва да махна за да не ми спира трафика към другото ПС/
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

opss

  • User
  • Карма: +1/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 11, 2009, 04:24:42 pm
  • Публикации: 4
    • WWW
Re: Windows SP3
« Отговор #24 -: Февруари 13, 2009, 04:20:36 pm »
Качил съм  Windows Xp SP3 + Sata Driver`s   който има няколко интерфейса  за любители на виста и windows 7  работи перфектно и нямам никакви забележки .Препоръчвам го на хората които искат да имат свястна операциона система,пипал сам по него без ъпдейти е но вижте го първо и тогава дайте мнение  вярно че всеки си хвали продуктите но аз не го правя за слава или престиж а съм се сблъсквал с много проблеми с  windows и просто искам да помогна.
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 04:23:25 pm от opss »
Активен

opss

  • User
  • Карма: +1/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 11, 2009, 04:24:42 pm
  • Публикации: 4
    • WWW
Re: Windows SP3
« Отговор #25 -: Февруари 13, 2009, 04:40:51 pm »
не е от драйверите.смених ги проблема е факт.сигурен съм че е във firewall-a но не знам коя отметка трябва да махна за да не ми спира трафика към другото ПС/

Здравей аз лично съм изградил много локални мрежи на потребители работя като главен техник във фирма за интернет доставка,
1. Най добре е да имаш кроснат кабел и ного е важно да видиш след като сложиш р-джитата на двете карти смисал от комп към комп да видиш дали се линкват двете карти дали вобще работят като хората, ако работят трябва да махнеш защитната сетна на компа който играе ролята на рутер, зада може да ти даде нет да го види другия комп.Ако нестане така си вземи суич надявам се знаеш какво е това . И пак много е  какъв е доставчика ти ако те заключва по TTL и си на тарифа хоум малко трудно ще стане и много зависи на какъв портокол си , дали е PPPOE, DHCP,  или си на статик Йп.Много са  факторите който биха саздали проблем за връзката.
Активен

dj_vansa

  • User
  • Карма: +0/-1
  • Неактивен Неактивен
  • :Март 02, 2008, 08:08:09 pm
  • Публикации: 2
Re: Windows SP3
« Отговор #26 -: Март 04, 2009, 04:25:15 am »
За Sp3 лично мое мнение е че не си струва ама грам. Прецака ми видеото връзката м/у двата компа и някои други дреболи. За човека който толкова опорито търси отговор на своето въпросче за защитната стена, има два вариянта:
1.отиваш на стената и има една човчица под- On. (нядявам се ме разбра); за Sp3 и на двата компа не трябва да е има. Просто я изключи. Поне при мен проработи.
2. отиваш в http://www.youngzsoft.net/ccproxy/ и си сваляш програмката. Щом си оспял да си направиш мрежа няма да ти обеснявам как точно да го конфигорираш, защото е много лесно.
Така си оправях мойта връзка докато бях с SP3 надявам се да съм помогнал
Активен

chris_dt

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 28, 2008, 10:48:36 pm
  • Публикации: 1
Re: Windows SP3
« Отговор #27 -: Май 18, 2009, 02:28:52 pm »
И така ако може всеки да си даде предложението по моя въпрос стига да иска и да може разбира се а той беше следния  :
Стара темичка но мисля че тука е умесно да си задам въпроса и може би да получа отговор.От година някаде си имам локална мрежа 1 комп с 2 лан карти който играе ролята на сървър или по точно си шервам едната лан карта за да използва и другия комп интернет.бля бля бля бля.Мисля че хората които могат да ми помогнат вече са разбрали как са ми вързани пс-тата да не обеснявам повече.Така мъката ми е такава че наскоро компа ми с 2-те лан карти се ъпдейтна до СП3 сам чрез уиндоус ъпдейт.И работата сега е че мрежата между 2-те пс-та я има но интернет 2-рия комп вече няма.Разбрах до някаде от каде идва проблема,и той е от Firewall-a на 1-вия комп(с 2-те лан карти).Когато е вкл. имам само мрежа между 2-те пс-та а когато го изкл. тогава идва интернета на втория комп.Ако може някой по разбиращ в тази сфера от мен да си каже тежката дума как да игнорирам проблема с Firewall-a да не ми прекъсва връзката между 2-те пс-та.Мерси предварително
  ;)


Виждам, че темичката е малко стара, ама все пак не прекалено, а и последното мнение е от скоро, така че няма да съм първия съживил я. ;D Та на въпроса - проблема си е точно в SP3, не е само в разните отметки, настройки и т.н. Разбира се ако тези настройки не са направени правилно няма да стане също, но 3x7azy си написа, че със SP2 е нямал този проблем, което и насочва проблема точно в SP3.

http://support.microsoft.com/KB/951830 (за да се изтегли трябва validation)

Този ъпдейт на Microsoft оправя проблема, въпреки, че заглавието на статията не е точно насочено към този проблем, но в описанието си пише точно конкретната ситуация с ICS (Internet Connection Sharing). Мога да потвърдя, че проблема се оправя с ъпдейта, защото и аз имах абсолютно същия проблем вкъщи преди време и така го реших. За съжаление ъпдейт-a не е включен в автоматичните ъпдейти, a в Optional Updates, така че докато не изпитате точно конкретния проблем и докато не стигнето до този fix след доста ровене няма как да се сдобиете с него. За validation-a споменах вече. Има доста теми из нета за него - Google->KB951830->четене. В описанието, а и по темите си пише, че трябва да се рестартира, след като се инсталира, за да влязат в сила промените, така че преди да се шашнете, че и с този ъпдейт проблема не е решен си проверете отново всички настройки и рестартирайте. ;) Еми това е, ако 3x7azy си е решил проблема през цялото това време се надявам поне на някой друг да бъда полезен. :)
« Последна редакция: Май 18, 2009, 02:30:12 pm от chris_dt »
Активен

igonev

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 22, 2008, 09:30:32 pm
  • Публикации: 1
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.8 Firefox 3.5.8
Re:Windows SP3
« Отговор #28 -: Март 20, 2010, 08:37:15 am »
незнам хора ама на никаде с sp3 записвачката ми отказа и рет други проблеми ужас
Активен