www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Моля за помощ!  (Прочетена 287048 пъти)

0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Моля за помощ!
« Отговор #75 -: Май 03, 2008, 02:22:26 pm »
Под израза "имам два Windows-а" аз разбирам, че когато ти се зарежда компютъра те кара да си избереш между две операционни системи (ако грешно съм разбрал - значи не чети изобщо този коментар!) - да ги наречем:
1) Microsoft Windows XP Professional
2) Microsoft Windows XP Professional-OLD

Има няколко начина да махнеш едната от менюто (или да направиш така, че менюто да не се вижда изобщо, въпреки че и двете са си останали).

Първи начин:
Натискаш Windows клавиша + Pause break и се получава следната картинка:




Следвай инструкциите от снимките и ще стигнеш до тук:
(default-ния текстов редактор отваря файла boot.ini)
Съветвам те да си направиш backup на този файл (защото ако го развалиш ще имаш проблеми ;) ), т.е. File>Save as... и избираш къде...

След това затваряш файла и се връщаме пак на старата картинка:

Дали ще напишеш като Timeout 0 или махнеш отметката е все едно - по този начин операциоинната система, която е по подразбиране (т.е. тази която е подчертана в картинката) ще се зарежда без в началото да се показва менюто... После ОК и т.н....
(ако другата изобщо искаш да я махнеш - тогава от Edit с редактора махаш съответния ред, но това не те съветвам да го правиш)

Другият начин е от Start>Run да напишеш msconfig, после OK и трябва да ти излезне прозорец "System configuration utility", отиваш на tab-а "BOOT.INI" и от там имаш същите възможности (timeout, ала бала...)

Аз лично ти препоръчвам първия начин...

Това маха единствено операционната система от менюто при първоначално зареждане на ОС! Файловете и други неща остават на харддиска. Ако не ти трябват - просто отиди и ги изтрий с File Explorer! Бъде внимателен да не триеш от английската версия на ОС, а от испанската! (защото понякога стават такива грешки!)
успех!
Активен

stomatolog

  • Гост
Моля за помощ!
« Отговор #76 -: Май 03, 2008, 06:02:47 pm »
Само не ми се смейте! :lol:
Искам да питам дали е възможно да сийдвам торенти от ДВД дискове без въпросните файлове да са на харда. -_-
Активен

ENERGOTEAM

  • V.I.P.
  • Карма: +104/-1065
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 16, 2007, 11:16:12 pm
  • Публикации: 109
Моля за помощ!
« Отговор #77 -: Май 03, 2008, 06:16:51 pm »
Цитат на: stomatolog
Само не ми се смейте! :lol:
Искам да питам дали е възможно да сийдвам торенти от ДВД дискове без въпросните файлове да са на харда. -_-

Принципно не виждам причина, поради която да е невъзможно.
Но въпреки всичко, мисля, че не е препоръчително. Най-малко, че скъсява живота на ДВД - устройството.
Активен

stomatolog

  • Гост
Моля за помощ!
« Отговор #78 -: Май 03, 2008, 06:30:52 pm »
Цитат на: ENERGOTEAM
Цитат на: stomatolog
Само не ми се смейте! :lol:
Искам да питам дали е възможно да сийдвам торенти от ДВД дискове без въпросните файлове да са на харда. -_-

Принципно не виждам причина, поради която да е невъзможно.
Но въпреки всичко, мисля, че не е препоръчително. Най-малко, че скъсява живота на ДВД - устройството.

Благодаря много за отговора!Можеш ли да го опишеш долу-горе?
Активен

kocma

  • V.I.P.
  • Карма: +2/-2
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Декември 17, 2007, 10:04:12 pm
  • Публикации: 120
Моля за помощ!
« Отговор #79 -: Май 03, 2008, 07:13:24 pm »
Ако е толкова наложително файловете да не са на харда, може да ги запишете на *флашка* и да сийдвате от нея. Така няма да скъсите живота на ДВД-то
Активен

kitkat

  • V.I.P.
  • Карма: +233/-20
  • Неактивен Неактивен
  • :Юни 11, 2007, 07:24:32 pm
  • Публикации: 915
  • Торент Клиент: µTorrent
Моля за помощ!
« Отговор #80 -: Май 03, 2008, 10:17:08 pm »
Специални благодарности на jp, относно моя проблем с ХР-то, това дето написа ми свърши работа! Задължена съм ти!!!
БЛАГОДАРЯ!!!;)
Активен
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни.
                                                                                                            Джордж Гарлин

stomatolog

  • Гост
Моля за помощ!
« Отговор #81 -: Май 03, 2008, 11:57:35 pm »
Специални благодарности на ENERGOTEAM за упътването му как да сийдвам торент от ДВД диск.Ето го:"Просто след като се запишеш на диска, изтрий торента и го дръпни на нова сметка върху записа на диска, за да може тракера да поправи адреса."
Мисля,че действа!:D Дано да сме помогнали!:D
Активен

stoyansl

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 14, 2007, 10:48:17 pm
  • Публикации: 10
Моля за помощ!
« Отговор #82 -: Май 06, 2008, 11:47:25 pm »
днес ми смениха aip-to и след това не мога да сийдвам. уторента ми дава грешка в порта. някакви идеи.ако ли не, ще слагам биткомета макар че не ми се иска.
Активен

PowerBSD

  • Карма: +14/-9
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 27, 2008, 10:33:50 pm
  • Публикации: 67
Моля за помощ!
« Отговор #83 -: Май 07, 2008, 12:00:37 am »
Цитат на: stoyansl
днес ми смениха aip-to и след това не мога да сийдвам. уторента ми дава грешка в порта. някакви идеи.ако ли не, ще слагам биткомета макар че не ми се иска.
Дай малко повече информация - какво IP ти дадоха (реално или нереално), сложиха ли ти рутер, ако ти е правил някой новите настройки, бутал ли е по Firewall-а, по торент клиента, по антивирусната?
Активен

jp

  • SuperUploader
  • Карма: +31/-8
  • Неактивен Неактивен
  • :Април 17, 2007, 06:15:55 pm
  • Публикации: 83
Моля за помощ!
« Отговор #84 -: Май 07, 2008, 12:11:31 am »
В общи линии това са въпросите, на които трябва да отговориш (или част от тях) за да можем да помогнем...
Но при всички случаи проблемът не е в utorrent-а (т.е. няма да е нужно да го сменяш), а в настройките на компютъра ти (могат да се променят) или в доставчика ти (тук вече е по-трудно)...

Също така може да кажеш името му (на доставчика)...

успех!
Цитат на: PowerBSD
Цитат на: stoyansl
днес ми смениха aip-to и след това не мога да сийдвам. уторента ми дава грешка в порта. някакви идеи.ако ли не, ще слагам биткомета макар че не ми се иска.
Дай малко повече информация - какво IP ти дадоха (реално или нереално), сложиха ли ти рутер, ако ти е правил някой новите настройки, бутал ли е по Firewall-а, по торент клиента, по антивирусната?
Активен

stoyansl

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 14, 2007, 10:48:17 pm
  • Публикации: 10
Моля за помощ!
« Отговор #85 -: Май 07, 2008, 12:58:33 am »
jp много благодаря, не знам името на доставчика, идват взимат 20 кинта и това е. много съм благодарен на всички от р2рbg.com. винаги като съм имал проблем ми помагате. разрбрах, че в момента проблема е доставчика.
Активен

gillmour

  • Гост
Моля за помощ!
« Отговор #86 -: Май 07, 2008, 03:05:12 am »
Нещо не мога да се съглася, че е от доставчика.
Поради незнайна причина и на мен ми сменят IP-то всяка седмица. Но нямам проблем със тракера.
Проблема ми дойде когато инсталирах PandaAntivirus Firewall
Така ми блокира uTorrent, че не можах да подкарам нищо. Не съм я махал, само я изключихи проблема веднага се реши.
Прегледай си ако имаш някоя програма със защитна стена или WinwdowsFirewla-a да не те цака нещо.
Това е от мен.
Наслука

Ако наистина е доставчика само кажи кой е. Ще му намерим цаката.8)
Активен

3x7azy

  • SuperUser
  • Карма: +10/-7
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юли 27, 2007, 02:38:55 pm
  • Публикации: 285
Моля за помощ!
« Отговор #87 -: Май 09, 2008, 02:33:39 am »
Цитат на: stomatolog
Специални благодарности на ENERGOTEAM за упътването му как да сийдвам торент от ДВД диск.Ето го:"Просто след като се запишеш на диска, изтрий торента и го дръпни на нова сметка върху записа на диска, за да може тракера да поправи адреса."
Мисля,че действа!:D Дано да сме помогнали!:D


Аз бях така,но в крайна сметка реших да отменя това като вариант,защото допълнително се скапва живота на ДВД-то.Като почне да се сийдва торент който си ресийднал от диска,сд-то почва да върти нон стоп докато не се спре да се сийдва...и както и да е мисля че не е добър вариант.По добре на флаш ако ще се преви така
Активен
One Die Is Tragedy,One Million Is Statistic

leotyria

  • V.I.P.
  • Карма: +31/-36
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 29, 2008, 05:16:04 pm
  • Публикации: 463
    • WWW
Моля за помощ!
« Отговор #88 -: Май 09, 2008, 09:20:25 am »
Цитат на: gillmour
Нещо не мога да се съглася, че е от доставчика.
Поради незнайна причина и на мен ми сменят IP-то всяка седмица. Но нямам проблем със тракера.
Проблема ми дойде когато инсталирах PandaAntivirus Firewall
Така ми блокира uTorrent, че не можах да подкарам нищо. Не съм я махал, само я изключихи проблема веднага се реши.
Прегледай си ако имаш някоя програма със защитна стена или WinwdowsFirewla-a да не те цака нещо.
Това е от мен.
Наслука

Ако наистина е доставчика само кажи кой е. Ще му намерим цаката.8)
няма  нужда да се маха защитната стена само отваряш уторент отиваш на опции(горе табчето по средата)след това чукаш най отгоре настройки-основни намираш "ADD Firewall exeption" слагаш му метка в квадратчето " ок" и готово
Активен
Каква приятна тишина би настъпила, ако хората говореха само това, което са добре премислили./Чудомир/

kolinsss

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Февруари 28, 2008, 11:48:54 pm
  • Публикации: 4
Моля за помощ!
« Отговор #89 -: Май 13, 2008, 04:12:18 pm »
Здравейте,искам да попитам какво става с лотарията,защо няма обевен победител.Проблем ли има нещо.Аз качих два бокса и нищо,защо така?
Активен