Здравейте,относно антивирусните програми май всичките са само за собствено успокоение и де неможе чак толкова свободно да си влизат хакерите.
Които се страхува от вируси да си дръпне кабела на нета и ако продължава да се страхува да дръпне и другия от щепсала. Тогава няма да има проблем с вирусите освен с грипните. За да бъда точен Ви предлагам един тест направен от специялисти в тази област.
The Bulgarian Virus & Spam Monitoring Center > AntiVirus Software > AntiVirus Software
http://virusinfo-bg.org/ipb/index.php?showtopic=69След като разгледате обстойно теста може и да помислим върхо гореписаното като цяло, лично съм пращал няколко съмнителни линка за проверка от момчетата и се оказваха заразени даже и на сайта на кашсперски имаше троянец. Може да потърсите в самия сайт за кашперски ако не вярва някой на думите ми.
Ето и малко нова информация от същия сайт и линк към него:
http://virusinfo-bg.org/news.php Опитаха се да използват Halloween за вирусна атака
Придобилият популярност по цял свят празник „Вси Светии“ или Хелоуин (Halloween), който се празнува вечерта на 31 октомври срещу 1 ноември, стана добър повод и средство на виртуалните злодеи да се атакуват милиони компютри по света.
Група находчиви кибер-бандити се опитаха да разпространят вирус чрез електронна картичка с танцуващ скелет, носеща в себе си зловреден код.
Според съобщението на Sophos, кибер-бандата се постарала да привлече максимален брой жертви към сайт, където посетителите биват поканени да изтеглят игра с танцуващи скелети и да я инсталират. Зад нея обаче се криел троянски кон, който дава на виртуалните злодеи отдалечен достъп до компютрите. Мейл-съобщенията с поканите съдържали всевъзможни „въдички“ от типа на „“Happy Halloween“, „Танцуващи кокали“, „Най-якият танцуващ скелет“ и др. подобни.
Според анализаторите от лабораториите на антивирусната компания, троянецът не е нов – той е ново превъплъщение на добре познатия Storm вирус, разпространяван чрез е-картички, който е сред топ-вределите в Интернет от доста време насам. Бандата обаче е група от същински експерти в подбора на дегизировка под формата на атрактивни поводи или примамливи теми на съобщенията, на които нищо неподозиращият потребител трудно може да устои.
Междувременно в най-новата вирусна класация на фирмата на трето място се оказа вирус, който се разпространява чрез PDF документи. Нов троянски кон, обозначен като PDFex, е бил разпространен чрез спам съобщения с инфектиран Adobe Acrobat PDF файл. Атаката е реализирана в последните няколко дена на октомври, възползвайки се от „незакърпена“ уязвимост в Windows. Крайният резултат е, че виртуалната заплаха е на трето място сред най-разпространените вируси, според Sophos. Тя е причина за 13,6% от инфекциите през месеца.
Дано съм бил полезен с тази информация на всички които обичат нета и искат той да е по безопасен. слагам и този линк в световен мащаб как стоят заразите от спам ивируси :
http://www.siteadvisor.com/studies/map_malweb_mar2007/malweb.swf