www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем голям !  (Прочетена 229379 пъти)

0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #555 -: Декември 23, 2008, 12:54:02 am »
Otgowor saita e prodadaden. Nowite sobstvenici shte reshat kakvo da go pravqt. Noviqt proekt sashto ne e lichnen nash proekt a na drugi hora koito iskame da promotirame. Ne e qsno i tam kakvo shte se sluchi :)
Активен

Dulev

  • SuperUser
  • Карма: +3/-1
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 30, 2007, 09:34:28 am
  • Публикации: 18
Re: Проблем голям !
« Отговор #556 -: Декември 23, 2008, 01:29:12 am »
Господин Дулев, предполагам, че далечната Ви мисъл всъщност е, че "торентите носят приходи". Ето как аз виждам нещата в чудесния метафоричен полуезоповски стил на DJPlamen (ще направя само скромен, кратък и надявам се, поне отчасти успешен опит, да го наподобя).

Да вземем за пример господин Тракеров. В един хубав ден той решава да си плати тротоарно право (разбирайте хостинг, евентуално кодери и пр.) и опъва около НДК една голяма празна сергия, но след като е съобщил на свои приятели, че могат да предоставят своите "Кока-Кола-devise-разредена-с-вода-1:1", "7up-prevail-изветрял", "Кума-Лиса-блокче-марципан-1986-година-нахапано" и други подобни на доброволни начала - безплатно, за да идват други хора и да си вземат от тях. Постепенно сергията се разраства, все повече хора се тълпят при господин Тракеров и определени рекламодатели се съгласяват логото им да стои върху тениската (ах, че смешен соц-архаизъм) на господин Тракеров. Той има възможност върху всяко от пет хоризонтално или вертикално разположени правоъгълничета да разположи тяхно лого, както и възможност да му се изпращат спомоществувателски СМС-и на ниски крайни потребителски цени. С което най-малкото Тракеров се опитва да "избие" първоначалната инвестиция и текущите разходи. Същевременно на логистиката на Тракеров сътрудничи екип съмишленици. Имам многопосочна информация, че нито един от тези като Господин Тракеров, на които е отнето тротоарното право, не се е замогнал от своята посредническа дейност. Да речем, че индустрията на авторските права понася загуби (по-точния термин е пропуснати ползи) от това, че някой разрежда КокаКолата и я предоставя безплатно. Но засега е видно, че въпреки отправената покана във форума, никой не ни се е похвалил, че е успял да рекламира продукт на авторското право, който с подвеждаща кампания е съумял да заблуди хиляди (може би и милиони) българи да си извадят измачканите левчета и да закупят "оригинал" от този продукт. Истината е много проста - тези които държат големите мангизи (не само в България, а по целия свят) разполагат с правото да цакат още с раздаването на картите в бридж-белота на торентите. А те владеят и много други игри. Помните ли кой беше най-добрия покерджия в "Pirates of Silicon Valley"?
Понеже не ползвам, или много рядко се случва, метафорични изрази, ще уточня, че "далечната ми мисъл", се крие няколко страници нагоре.
Активен
"Орден в сянка" - първият български STAR WARS фен филм http://shadoworder.bgjedi.com/

sashasa

  • SuperUploader
  • Карма: +13/-8
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Ноември 18, 2007, 08:00:54 pm
  • Публикации: 120
  • ако искаш нещо...-бягай и го направи!!!
Re: Проблем голям !
« Отговор #557 -: Декември 23, 2008, 02:18:59 pm »
Мисля и аз да се изкажа  ;)
  Като говорите за рекламите в сайтовете мога да ви кажа, колкото и да ме е срам, не зная какво рекламира П2ПБГ.КОМ дори и сега ...влизам и в други  тракери,но ако ме попитате току що разбрах, от този форум, че в определен тракер рекламира Пощенска банка!Мнението ми по въпроса е : притежателите на тракери заслужават поне да си поемат разходите,дори и да вземат нещо отгоре като награда за уменията си и е похвално че са намерили начин да не ги взимат от потребителя,а да ги заработват честно!!!Не можеха ли да направят сайтовете с някакво минимално заплащане като 0,05 ст на сваляне на опр. торент -направете си сметката ...и пак да не се плаща авторско право на никой !!!И пак да си рекламират който си искат!!!
 
Активен
When you give me  a sh**t, give a spoon!!!

TeamBlackmail

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 20, 2008, 12:46:26 pm
  • Публикации: 8
Re: Проблем голям !
« Отговор #558 -: Декември 23, 2008, 03:40:31 pm »
sashasa, мисля, че всеки има право на своите "0,05 ст", особено пък авторите на всякакви произведения. Ако Моцарт и изобщо класическото поколение композитори не бяха възнаграждавани и субсидирани от държавни, феодални и църковни власти, щяхме да си слушаме само тъпани и свирки (имам предвид окарини, гайди и други подобни); в най-лошия случай щеше да има един поп-фолк само :D. Проблемът е в нерешимата засега дилема "Как вълкът да е сит, а агнето цяло". И лошото е, че някакво компромисно решение винаги може да се намери, но почти никой от засегнатите герои няма да е удовлетворен.
« Последна редакция: Декември 23, 2008, 03:45:55 pm от TeamBlackmail »
Активен

sashasa

  • SuperUploader
  • Карма: +13/-8
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Жена
  • :Ноември 18, 2007, 08:00:54 pm
  • Публикации: 120
  • ако искаш нещо...-бягай и го направи!!!
Re: Проблем голям !
« Отговор #559 -: Декември 23, 2008, 05:31:55 pm »
Не разбираш TeamBlackmail казвам че биха могли пак да взимат тези пари и де не плащат за авторски права...аз не мисля че притежателите на тракерите трябва да плащат за авторски права, защото те все пак притежават сайта и пр. ,но не и самите файлове или греша?!
   Но все пак ако искаш нещо което ти харесва ще си платиш,...ако си купиш ябълка -знеш възможните варианти за вкуса на ябълката ,за филмите и музиката плащането става преди получаването,но в последно време доста от филмите и музиката изненадващо се оказват доста безинтересни , независимо дали харесваш или не  така или иначе плащаш..
  Но аз ,например ,не винаги мога да си позволя това което харесвам...и идват тракерите,пак си плащам, но за интернет,и ако не харесвам нещо мога да не го гледам, но и не плащам за него,същевременно може и да ми хареса и да реша че е хубаво да го имам и да си го купя!каква по добра реклама от самия продукт?!
Активен
When you give me  a sh**t, give a spoon!!!

TeamBlackmail

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 20, 2008, 12:46:26 pm
  • Публикации: 8
Re: Проблем голям !
« Отговор #560 -: Декември 23, 2008, 11:58:55 pm »
sashasa, последното ти мнение е вече една добре аргументирана позиция. И ще остане такава, поне докато някой не измисли начин да се направи рекламация на някакъв боклук, който "по някаква случайност" е обект на авторско право и всички по неговата верига взимат кинти за сметка на "изръсилия се потребител".

Мистър Дулев, съществуват ли някакви гаранции, че ако не използваме метафори, някой притежател на някакво авторско право или най-вече търговска марка, използвани за примери в дискусията няма да ни погне за неоторизирано и/или неправомерно използване?!. Мислите ли, че езоповския подход на някои от нас е плод само на някакво графоманско оригиналничене?!. Надявам се сте разбрали, че в много отношения някои се опитват да ни върнат в средновековието и това определено не са тези които използват метафори във форумната ни дискусия.

Послепис. Господин Дулев, наясно ли сте, че STAR WARS е запазена търговска марка. Взели ли сте разрешение за използването й във Вашите филми?
« Последна редакция: Декември 24, 2008, 01:06:23 am от TeamBlackmail »
Активен

bobi73

  • SuperUploader
  • Карма: +94/-170
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 21, 2007, 05:29:10 pm
  • Публикации: 342
Re: Проблем голям !
« Отговор #561 -: Декември 24, 2008, 01:38:58 am »
Аз съм пристрастен към книжовния език в p2pbg . А тракерите , никой не може да ги убие. Разликата е в стила и културата на даден тракер. НЕ СТАВАЙТЕ СМЕШНИ тракери ще има докато съществува нета. Въпроса е колко от тях ще обогатят културата ви. Смешно , но не е ли истина? И не става въпрос за кретени оспорващи Българската свобода в нет пространството. Защото знаеш ли АНГЛИЙСКИ имаш пълна свобода в нет пространството. Така ли е приятели ?
Активен

bobi73

  • SuperUploader
  • Карма: +94/-170
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 21, 2007, 05:29:10 pm
  • Публикации: 342
Re: Проблем голям !
« Отговор #562 -: Декември 24, 2008, 01:50:22 am »
Аз лично се гордея , че съм БЪЛГАРИН и активно участвам в развитието на Българоезичен тракер . ДЖОН АТАНАСОВ би се гордял с нас.
Активен

bobi73

  • SuperUploader
  • Карма: +94/-170
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 21, 2007, 05:29:10 pm
  • Публикации: 342
Re: Проблем голям !
« Отговор #563 -: Декември 24, 2008, 01:54:21 am »
Или ще ни се присмее. Знаем ли ?
Активен

bobi73

  • SuperUploader
  • Карма: +94/-170
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 21, 2007, 05:29:10 pm
  • Публикации: 342
Re: Проблем голям !
« Отговор #564 -: Декември 24, 2008, 02:12:38 am »
Кой каквото и да е направил. Направил го е въпреки държавата ни , а не с нейна помощ. Става въпрос за честните начинания. Хм така ли е?
Активен